Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij o dużej rozpiętości c.w.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 01 styczeń 2023 - 12:52

Witam.
Dawno temu już szukałem, pytałem po pracowniach, nic nie znalazłem. Z nowym rokiem szukam dalej. Poszukuję kija/blanku o długości 8'-9' przeznaczonego do "opadingu" rzeczno-brzegowego czyli mocny dół, delikatna szczytówka, fajna sygnalizacja. Niestety najważniejsze dla mnie parametry są do tej pory nie do znalezienia. Łowię prawie wyłącznie na gumy 3-4 cale. Chciałbym jednak ograniczyć ilość zabieranego nad wodę sprzętu i łowić jednym kijem główkami o masie 12-30gr . Od dołu już naprawdę komfortowo musi być 15 gr a górą byłoby super obsłużyć od biedy, bez agresywnego podbicia 35gr. Teraz latam z uncjòwka i kołkiem do 60 gr. Nie pasuje mi to. Może być seria, może być custom, propozycja blanku. Mam na to sporo czasu a budżet się dopasuje. Znajdzie się coś takiego?

#2 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 01 styczeń 2023 - 13:00

Witam.
Dawno temu już szukałem, pytałem po pracowniach, nic nie znalazłem. Z nowym rokiem szukam dalej. Poszukuję kija/blanku o długości 8'-9' przeznaczonego do "opadingu" rzeczno-brzegowego czyli mocny dół, delikatna szczytówka, fajna sygnalizacja. Niestety najważniejsze dla mnie parametry są do tej pory nie do znalezienia. Łowię prawie wyłącznie na gumy 3-4 cale. Chciałbym jednak ograniczyć ilość zabieranego nad wodę sprzętu i łowić jednym kijem główkami o masie 12-30gr . Od dołu już naprawdę komfortowo musi być 15 gr a górą byłoby super obsłużyć od biedy, bez agresywnego podbicia 35gr. Teraz latam z uncjòwka i kołkiem do 60 gr. Nie pasuje mi to. Może być seria, może być custom, propozycja blanku. Mam na to sporo czasu a budżet się dopasuje. Znajdzie się coś takiego?


Te gramatury to sama główka czy łącznie z gumą?

#3 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 01 styczeń 2023 - 13:00

Sama główka.

#4 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 01 styczeń 2023 - 13:23

Mi jako uniwersał na rzekę i nie tylko sprawdzą się lamiglass si1122m,blank kozak.Delikatny szczyt i moc w dolniku ale góry takiej jak ty nie udźwignie pewnie(nie używam takich).Dla mnie najlepszy uniwersał jaki miałem, mam go co prawda krótko ale co wypad zachwycam się nim.Jako jeden kij rewelacja.

#5 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 01 styczeń 2023 - 13:44

Warto zadzwonić do Fishing Artur na pewno uzyskasz konkretne propozycje.
Z uniwersalnych i na trudne warunki polecam mocniejsze Kraag F.
Jeżeli same gumy to teraz masz mocne Noctisy w dwuskladach.
Z tańszych pozytywnie zaskakuje seria CD ork.

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

#6 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 01 styczeń 2023 - 13:44

Bardzo uniwersalny to ma nie być. Głównie sandaczyk, szczupak i tylko gumy. Oglądałem ten blank. Fascynujący ale za słaby. Na wieprzanskiej burcie czy dole za wiślanym przelewem 25 gr czasami za mało a moja uncjòwka te 25 gr plus gumę już ledwo podbija. Przy wyrzucie też trzeba rozważnie...

#7 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 styczeń 2023 - 15:22

Phenix Black Chrome  BCX-88MH-B 8′8″ 8-17 lb 7-35 2 Extra Fast 1,7mm 12,3mm 75g - nie znam nic lepszego  ;)  :rolleyes:


Użytkownik miramar69 edytował ten post 01 styczeń 2023 - 15:23


#8 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 styczeń 2023 - 15:38

Większość szpeju na sandacze do 35g bardzo dobrze radzi sobie z przynętami 15g. Moim zdaniem kij 12-35g nie jest jakimś wielkim uniwersałem. Jak chcesz coś wysokiej klasy to weź stosownego Thorus-a.
  • GroPerch lubi to

#9 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 01 styczeń 2023 - 16:10

O tym phenixie myślałem dość poważnie. Te 17lb wynika z delikatnego szczytu czy raczej zawyżony c.w.?

#10 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 styczeń 2023 - 16:27

Tak myślę, CW wynika z dość delikatnego szczytu jak na tak mocną wędkę ... 



#11 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 01 styczeń 2023 - 16:56

U mnie za cusik takiego robi Phenix TRX 907 10-20 lbs 15-50 g
  • Rheinangler lubi to

#12 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 01 styczeń 2023 - 17:01

Czy BCX podbije 4 cale gumy na 30 gr?

#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 styczeń 2023 - 17:23

Ten Black Chrome bedzie moim zdaniem zlym a na pewno nie optymalnym rozwiazaniem. Zludzenie, ze bedzie pasowal polega na tym, ze to bardzo sztywny blank. Osobiscie nie spotkalem rownie szytwnego blanku o tej mocy a "paroma", choc nie wszystkimi juz lowilem. Nie wiem jak polecajacy ale ja lowilem tym blankiem jak i lzejszym z tej serii. Najciezej lowilem nim 28g glowka i 5" shadem (co daje okolo 38g lacznej masy). Wedka dawala rade ale podbicia z kija w stylu kogutowym juz nie bylo, a kolega-pytajacy po to chyba targal ze soba 60g kij.Do lowienia szczupakow to ja wogole nie widze tego blanku z jego sztynoscia,- spady murowane. Generalnie sposobu zacinania tym kijem bedziesz musial sie nauczyc od nowa albo przestac zacinac mocne uderzenia. Juz pare tych drobiazgow pokazuje, ze tak powszechne stosowanie blankow S&S w Polsce do wszelakiego lowienia w tym przypadku bardzo odjechane jest od realiow mysli konstruktorow.

Reasumujac, moim zdaniem poszukiwania "uncjowek" S&S, ktore sprostaja ww wymaganiom beda dawaly jedynie wieksze lub mniejsze rozczarowania w zaleznosci od niedoszacowania albo przeszacowania mocy. Jesli osmielalbym sie cos doradzic to raczej poszukiwania kija/blanku w przedziale 20 lub 25lb mocy. One wszystkie startuja od 12-15g i ciagna 40 jeszcze bez zmeczenia.

Nie znam preferencji szukajacego rozwiazania ale gdyby stal przed takim wyborem wzial bym blank 25lb o twardym szczycie, ladujacy sie rzutowo srodkiem i generujacym moc do zaciecia w 2/3 swojej dlugosci (patrzac od dolu).


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 01 styczeń 2023 - 17:39

  • Friko, tomi101 i guciolucky lubią to

#14 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 styczeń 2023 - 17:31

Czy BCX podbije 4 cale gumy na 30 gr?

da radę... 



#15 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 styczeń 2023 - 17:39

... kolega szuka 1 wędki by pogodzić dotychczasowe swoje dwie ...

Wiem , że nie ma możliwości w 100% tego pokryć i być zadowolonym , ale ten blank daje mu alternatywę .... 

Co do szybkości się zgodzę i TAKI ma być , co do sztywności też , ale dlatego ma tak sporą rozbieżność w obsługiwanym ciężarze .

NIGDZIE NIE MA NIC O ŁOWIENIU TYPOWYM SZCZUPAKÓW !!! , a mowa tylko o typowym "opadingu" jest ...

Miała być delikatna szczytówka , mocny dół oraz sygnalizacja ....a TO dokładnie wszystko w tym blanku jest ... 

obłowiłem nim cały ten sezon .... NIE MIAŁEM ŻADNEGO SPADU !!!


Użytkownik miramar69 edytował ten post 01 styczeń 2023 - 17:42


#16 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 01 styczeń 2023 - 17:40

Właśnie i ja się obawiam, że będzie za słaby i za sztywny. Szukam raczej czegoś o mocy 20lb. To 35 gr olowiu to 5 procent łowienia, sporadyczne. Wystarczy mi komfort w podbiciu max 30gr+4". Nie poszukuję też blanku wyjątkowo "ceramicznego". Zależy mi na dobrej sygnalizacji opadu bo mam dość tych tępych, głuchych pał. Ważne jest też bardzo aby to 15 gram główki już było czute wyraźnie bo właśnie 15-25 gr to 80 procent łowienia. Jakby 12 gr w miarę pokazywał i 35gr od bólu ogarną to by było genialnie. Nie mam kompletnie pomysłu, zatrzymałem się w epoce batsonowskiego HS-a...

Użytkownik maniutek1 edytował ten post 01 styczeń 2023 - 17:42


#17 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 styczeń 2023 - 17:41

Post nr 6 "Głównie sandaczyk, szczupak i tylko gumy."


  • Sławek77 lubi to

#18 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 01 styczeń 2023 - 17:46

No właśnie. Niestety szczupaczki są dość częstym przyłowem. Małe niech spadają ale czy przy normalnym 60-70 cm tak szybki kij da radę zamortyzować szaleństwa?
Wszedłem na stronę FA. Pasują mi chyba Kraagi 8622 f i xf. Mogłoby być?

Użytkownik maniutek1 edytował ten post 01 styczeń 2023 - 17:55


#19 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 styczeń 2023 - 17:53

Post nr 6 "Głównie sandaczyk, szczupak i tylko gumy."

NO WŁASNIE ;) SANDACZYK I SZCZUPAK  ... i ....  OPADING , a nie jak kolega napisał , że do łowienia tylko szczupaków  ... 

Tyle z mojej strony ... 

Każdy ma swoje upodobania , poza tym blanki są obecnie ukierunkowane na bardzo określone , wody , przynęty , ryby , warunki , sposoby łowienia , itd. ...

trudno jest znaleźć blank uniwersalny , który załatwi wszystko , wszędzie i dla każdego ...

.



#20 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 01 styczeń 2023 - 18:35

No właśnie. Niestety szczupaczki są dość częstym przyłowem. Małe niech spadają ale czy przy normalnym 60-70 cm tak szybki kij da radę zamortyzować szaleństwa?
Wszedłem na stronę FA. Pasują mi chyba Kraagi 8622 f i xf. Mogłoby być?

Pomyśl może o Thorusie boronie SBO8922-2N

Użytkownik saitt edytował ten post 01 styczeń 2023 - 18:35

  • Sławek77 lubi to