Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij o dużej rozpiętości c.w.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 01 styczeń 2023 - 18:40

Zdecydowanie z Fishing Artu blanki Thorus Boron np. masz taki SBO8617-2N on jest opisany od 6 do 27 g ale zdecydowanie więcej da radę. Ma subtelny szczyt 1,5 oraz dolnik który ma baaardzo duży zapas mocy. Są też bardzo lekkie i super zbalanosowane.

Użytkownik sslonio edytował ten post 01 styczeń 2023 - 18:44

  • guciolucky lubi to

#22 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 01 styczeń 2023 - 18:42

przy tej długości kij raczej zawsze będzie ciężką pałą... ja bym spróbował na twoim miejscu coś krótszego... xzoga taka 5kg powinna dac radę nawet ponizej 10g, górę też... tyle że to tylko 2metry i jest w jednym kawałku... jeśli to nie dyskwalifikuje wędki to będzie dobra:) ryby 50-60cm nie spadają nawet z wersji 12kg...


  • Jarek M lubi to

#23 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 01 styczeń 2023 - 18:46

Boję się, że wydatku 3 tys na kij nie uda mi się ukryć przed szanowną małżonką. Zresztą i dla mnie samego byłoby to zbyt wiele... Do 2 tysi przeżyję a tyle na kraaga xf pewnie trzeba.. poniżej 8 stóp kija nie chcę. Tym bardziej w jednym kawałku. Jeśli chodzi o xzoge to ktoś kiedyś polecał shitenno chyba któreś do takiego łowienia ale też nic o tym blanku nie wiem.
A z seryjniakow może coś? Gdzieś czytałem o daiwach ags pochlebne opinie.

Użytkownik maniutek1 edytował ten post 01 styczeń 2023 - 18:53


#24 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 01 styczeń 2023 - 19:19

XZOGA SHITENNO SR-G  SR-G 86mh2 2-spigot 8,6ft/259cm 10-60g 10-25lb FAST 1,5

 

Też ciekawy patyk ... pod cięższe łowienie ... ogarnie do 60gr masy całkowitej

Szybki z dość delikatną jak na te moc szczytówką i dużym zapasem w dolniku... ugięcie przesunięte trochę w stosunku do PHENIXA w stronę środka, ale nie znacznie. 


  • Friko i Szymon82 lubią to

#25 ONLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 styczeń 2023 - 19:30

Batson HS1023F czyli 10-28 g  i 10-20 lb, spełni Twoje wszystkie oczekiwania, pokaże opad od główki 10g na wodach stojących i 15 g w rzece, spokojnie poradzi sobie z główką 35g. Na wodzie stojącej używam do kopyta 6 (15 cm) z główką 20 g - całość waży 70g, w rzece kopyto 5 to maks. Ma dobrą czułość, jest dość szybki aby skutecznie zacinać sandacze i ma na tyle ciepłe ugięcie by nie gubić szczupaków. Mocny dolnik pozwoli powalczyć z potężnym rybskiem. Nie znam bardziej uniwersalnego blanku w długości do 2,7 m. Dla mnie to wzorzec hot shota zdecydowanie lepszy niż HS'y Talona (tu pewnie naraziłem się wielu fanom Talona). Mam taki kij z 2008 r oznaczony jeszcze HS1021F i jest to mój ulubiony kij do wszystkiego, dosłownie, bo sporadycznie używam go nawet jako wędki do metody na komercji do łowienia karpi, wtedy robi za picker/feeder.



#26 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 01 styczeń 2023 - 20:11

Batson HS1023F czyli 10-28 g i 10-20 lb, spełni Twoje wszystkie oczekiwania, pokaże opad od główki 10g na wodach stojących i 15 g w rzece, spokojnie poradzi sobie z główką 35g. Na wodzie stojącej używam do kopyta 6 (15 cm) z główką 20 g - całość waży 70g, w rzece kopyto 5 to maks. Ma dobrą czułość, jest dość szybki aby skutecznie zacinać sandacze i ma na tyle ciepłe ugięcie by nie gubić szczupaków. Mocny dolnik pozwoli powalczyć z potężnym rybskiem. Nie znam bardziej uniwersalnego blanku w długości do 2,7 m. Dla mnie to wzorzec hot shota zdecydowanie lepszy niż HS'y Talona (tu pewnie naraziłem się wielu fanom Talona). Mam taki kij z 2008 r oznaczony jeszcze HS1021F i jest to mój ulubiony kij do wszystkiego, dosłownie, bo sporadycznie używam go nawet jako wędki do metody na komercji do łowienia karpi, wtedy robi za picker/feeder.



#27 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 01 styczeń 2023 - 20:12

Batson HS1023F czyli 10-28 g i 10-20 lb, spełni Twoje wszystkie oczekiwania, pokaże opad od główki 10g na wodach stojących i 15 g w rzece, spokojnie poradzi sobie z główką 35g. Na wodzie stojącej używam do kopyta 6 (15 cm) z główką 20 g - całość waży 70g, w rzece kopyto 5 to maks. Ma dobrą czułość, jest dość szybki aby skutecznie zacinać sandacze i ma na tyle ciepłe ugięcie by nie gubić szczupaków. Mocny dolnik pozwoli powalczyć z potężnym rybskiem. Nie znam bardziej uniwersalnego blanku w długości do 2,7 m. Dla mnie to wzorzec hot shota zdecydowanie lepszy niż HS'y Talona (tu pewnie naraziłem się wielu fanom Talona). Mam taki kij z 2008 r oznaczony jeszcze HS1021F i jest to mój ulubiony kij do wszystkiego, dosłownie, bo sporadycznie używam go nawet jako wędki do metody na komercji do łowienia karpi, wtedy robi za picker/feeder.

A stary zielony czy nowszy ciemnoszary?

#28 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 01 styczeń 2023 - 20:25

Witam.
Dawno temu już szukałem, pytałem po pracowniach, nic nie znalazłem. Z nowym rokiem szukam dalej. Poszukuję kija/blanku o długości 8'-9' przeznaczonego do "opadingu" rzeczno-brzegowego czyli mocny dół, delikatna szczytówka, fajna sygnalizacja. Niestety najważniejsze dla mnie parametry są do tej pory nie do znalezienia. Łowię prawie wyłącznie na gumy 3-4 cale. Chciałbym jednak ograniczyć ilość zabieranego nad wodę sprzętu i łowić jednym kijem główkami o masie 12-30gr . Od dołu już naprawdę komfortowo musi być 15 gr a górą byłoby super obsłużyć od biedy, bez agresywnego podbicia 35gr. Teraz latam z uncjòwka i kołkiem do 60 gr. Nie pasuje miMoże być seria, może być custom, propozycja blanku. Mam na to sporo czasu a budżet się dopasuje. Znajdzie się coś takiego?


Seria Xzoga Shitenno , do propozycji już podanej dopisz sobie krótszy blank o mocy MH 20 lb w długości +/- 228 cm. Wiem , że to już krócej, ale do brzegowej ganianiny z priorytetem łowienia w opadzie spokojnie wystarczy .Sandacz i szczupak to jego przeznaczenie , świetnie współpracuje z gumami 3-4 cale na główkach 12 do 30 g ,książkowo i w pełnym komforcie.Wymagania pisane pod ten konkretnie blank ...
  • Friko lubi to

#29 ONLINE   drzejko

drzejko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 styczeń 2023 - 20:53

Ciemnoszary.

#30 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 styczeń 2023 - 21:47

@maniutek1

Po dokladniejszej analizie tego co piszesz wydaje mi sie, ze konieczne bedzie wybranie sie jakiejs pracowni i "poogladanie" kilku blankow/wedek...

Wydaje mi sie, ze Twoje zalozenia/oczekiwania (tak jak juz w pierwszym poscie napisales "ze od dluzszego czasu nie mozesz nic znalezc") delikatnie mowiac nie znajduja odzwierciedlenia w ofercie rynkowej.

Moze po prostu trzeba zaczac od tego by odsortowac sprzeczne sygnaly typu: delkatna szczytowka, ktora jednoczesnie jest delikatna i podbija spory ciezar i to w plynacej wodzie?

A moze wystarczy sie nauczyc ciecia brania z ruchu linki? Wtedy nie jest potrzebna zadna delikatna szczytowka ;)

Z cala pewnoscia jest wiele sposobow znalezienia narzedzia do tego co potrzebujesz i do tego co preferujesz,- jesli nie sa to wzajemnie wykluczajace sie imperatywy.

Koledzy ktorzy zapewne szczerze z wlasnego doswiadczenia polecaja ci kij x,y,z juz znalezli swoje rozwiazania,- teraz kolej na ciebie :) powodzenia!



#31 OFFLINE   nodan

nodan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaWIsła-Grudziądz
  • Imię:Daniel

Napisano 01 styczeń 2023 - 22:10

XZOGA SHITENNO SR-G  SR-G 86mh2 2-spigot 8,6ft/259cm 10-60g 10-25lb FAST 1,5

 

Też ciekawy patyk ... pod cięższe łowienie ... ogarnie do 60gr masy całkowitej

Szybki z dość delikatną jak na te moc szczytówką i dużym zapasem w dolniku... ugięcie przesunięte trochę w stosunku do PHENIXA w stronę środka, ale nie znacznie. 

 

Mariuszu

 

Czy ten barylek pod duże bolenie denne, sandacze sumki z łapy? Wobki, duże cykady i cięższe gumisie? - Wisełka się nada - Szukam takiego rzecznego uniwersała do mocniejszego łowienia



#32 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2023 - 00:37

Kraag XF na pewno ma uzasadnienie. To blanki z delikatną końcówką szczytu, szybkie, cięte ale nie pały...Przy odpowiedniej mocy, może nawet F-ka będzie lepsza ale tutaj się nie wypowiem bo tak mocnych nie używałem. Kierunek jest dobry. HSy z Rainshadow zbyt uniwersalne więc już wiadomo, że chcesz coś bardziej "nowoczesnego" choć pewnie niebieska 9' uncjówka z Nowej Zelandii mogła by tu "namieszać"... Naprawdę jest dużo towaru do przerobienia.

#33 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 02 styczeń 2023 - 08:22

Spełni Twoje oczekiwania st. Croix VIS80MF ale ma jedną sporą wadę- to jednoskład. Oprócz tego jakaś elitka 86mhf też by była dobrym wyborem ale ceny ich są kosmiczne.
  • krzysiek lubi to

#34 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 02 styczeń 2023 - 08:35

Elitki z serii LES przerabiałem. Fatalne wykonanie i za tępa szczytówka. Do tego, przy długości 8,6 gubiły ryby. Reszta fajna...hehe.
Zawsze chciałem spróbować jakiegoś MT Lamiego i coś z CD. Ogladalem kiedyś nad wodą jakąś Orkę albo Taiahe. Nie pamiętam. Podobna była do elitek. Dość mocna, sztywna i mało subtelny szczyt. Może inne modele CD są odpowiedniejsze?
  • miramar69 lubi to

#35 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 styczeń 2023 - 08:38

Spełni Twoje oczekiwania st. Croix VIS80MF ale ma jedną sporą wadę- to jednoskład. Oprócz tego jakaś elitka 86mhf też by była dobrym wyborem ale ceny ich są kosmiczne.

 

Swego czasu używałem VIS76MF. Przy bardzo subtelnym jak na te parametry szczycie sandacze 70+ po prostu wyrywał z wody 5-10m, a giął się aż po rękojeść. Sprzedałem i bardzo, bardzo żałuję. Dziś z powodzeniem nadal łowi sumy i sandacze na Mazowszu, ale już u kolegi.

Gotowego VIS80MHF używałem do wiślanego trola za sandaczem, radził sobie nieźle z sumami, a potem łowił szczupaki. Sprzedałem, ale zrobiłem kolejny na nowym blanku.

 

Moim zdaniem Inshory nie są demonami czułości, mam znacznie czulsze kije o takich mocach. A jednak są solidnymi, godnymi zaufania kijami i dobrze godzą łowienie sandaczy i szczupaków na gumy. Mają tylko jedną wadę - chyba blanki ciężko kupić ;) a gotowca to tak niekoniecznie bym chciał...


Użytkownik krzysiek edytował ten post 02 styczeń 2023 - 08:46


#36 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 02 styczeń 2023 - 09:45

Inshory bardzo fajne i wg mnie kije o bardzo dużym zakresie obsługiwanych przynęt. A z czułością to może nie jest to extreme ale czułość jest na odpowiednim poziomie. Miałem mlf i nadal mam mhf. Bardzo fajne kije.

#37 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 styczeń 2023 - 11:56

W CD szczytówki są mocne, poza hydrograph-em ale tam nie trafisz z mocą. Lamiglas-y MT...trzeba lubić, może być zbyt uniwersalnie dla Ciebie.

#38 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 02 styczeń 2023 - 14:03

No to Kraagi zostają chyba. Jak mają się F do Xf? Bardzo sztywny xf? Poprzednie kije od Pana Krzysztofa przekonały mnie, że xf to fast a fast to już miękki kij. Tyle tylko, że to blaasy są i do tego ul. No i te daiwy mi jeszcze po głowie chodzą. Miałem kiedyś jakiegoś tournamenta w łapie i sprawiał wrażenie troszkę papierowego ale to dawno było. Jakaś starsza seria. Teraz lepiej? Podobno bardzo elektryczne są te z serii ags czy jakoś tak.

#39 ONLINE   TeDDyBoY

TeDDyBoY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 02 styczeń 2023 - 14:48

A o Talonie myślałeś? Zazwyczaj te kije maja mocny dół i delikatny szczyt

#40 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 02 styczeń 2023 - 15:06

Którego Talona proponujesz? Takiego coś znalazłem na granicy długości mi odpowiadającej. https://spinningshop...ank-sanded.html

Użytkownik maniutek1 edytował ten post 02 styczeń 2023 - 15:13