Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij o dużej rozpiętości c.w.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 02 styczeń 2023 - 17:13

Mariuszu

 

Czy ten barylek pod duże bolenie denne, sandacze sumki z łapy? Wobki, duże cykady i cięższe gumisie? - Wisełka się nada - Szukam takiego rzecznego uniwersała do mocniejszego łowienia

Jeżeli chodzi o średnie sumki i sandacze przez duże "S" to spokojnie się nada , co do boleni to naprawdę musiały by być duże. Przynęta musi mieć co najmniej 15gr , a najlepiej w przedziale 20-35 gr...

Ja tej wędki używam do szczupaków w wersji CAST ... gumy , jerki , wahacze, obrotówki....nie jest to pała, ale całkiem zgrabny blank o szybkiej akcji i fajnym ugięciu.

Dość ładnie pracuje już pod rybą od 70cm.


Użytkownik miramar69 edytował ten post 02 styczeń 2023 - 17:19


#42 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 02 styczeń 2023 - 17:35

Popatrz jeszcze na CD exnano 2.6 20 lb
Łowiłem tym okonie szczupaki sandacze na plecionce nic mi nie spadało

#43 OFFLINE   bubas

bubas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaLeszno

Napisano 02 styczeń 2023 - 21:48

Coś z gotowych wędzisk. Popatrz proszę na naszych wschodnich sąsiadów. Co prawda są przygotowane na rynek rosyjski, ale są dostępne np. na Litwie, Łotwie. Typowe kije pod jig. Mocne dolniki i delikatne szczytówki.

Graphiteleader vivo, vivo nuovo. Do 2 tys.
Graphiteleader vivo prototype i super vivo. Ceny sam zobaczysz. Jest drogo. I bardzo drogo. Top.
Zetrix Avalanche, zetrix hellhound. Ceny przystępne do ok 1 tys.

Ciekawą alternatywą będzie major craft soul stick. Ceny ok 300 euro.
Może ten model cie zainteresuje.

Teks przetłumaczony translatorem. Mogą być błędy.

Spinnings Major Craft Soul Stick STS-842H – dwuczęściowy spinning o długości 2,55 m z testem 12-50 gr. Szybka akcja.


Soul Stick STS-842H- waga modelu 130 gr. Ten konkretny model jest przeznaczony do ciężkiego jigowania i drop shota. Dzięki swojej długości będziesz w stanie kontrolować przynętę na całym dystansie rzutu i nadać jej niezbędny luz. Spinning poradzi sobie z silikonowymi przynętami w rozmiarze 4-6 cali razem z ciężarkami 15-35 gr.

Są słabsze i mocniejsze modele. Bardzo dużo testów tych wędzisk jest na YouTube.

#44 OFFLINE   maniutek1

maniutek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaDęblin

Napisano 02 styczeń 2023 - 23:04

Mam na YT nawet ulubiony kanał z Ukrainy. Turistorii czy jakoś tak głagolicą. Nie zawsze rozumiem co mówią ale głównie jigują i łowią takimi kijami, na których pięknie widać brania na szczytówce. A MC uwielbiam. Miałem dwa a zostawiłem sobie Solpare chyba dożywotnio. Do jesieni daleko. Jeszcze poszukam, zobaczę co z kasą wyjdzie. Chyba, że w międzyczasie jakąś używkę trafię.
Teraz czekam z utęsknieniem na wiosnę i pierwsze próby z muchą. Będzie się działo bo nawet w ręku nigdy nie trzymałem a sam się nauczyć chcę. Kurier ze sprzetem przyjedzie dopiero w czwartek a tu załamanie pogody...