Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki 2023

szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 08 październik 2023 - 04:25

Że co???  :blink:

Celem były większe 😉
  • lukaszkosciukiewicz i Michal_ lubią to

#102 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 08 październik 2023 - 12:06

Celem były większe

Taka postawa mi się podoba! 


  • bony20 lubi to

#103 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 09 październik 2023 - 05:25

Silny wiatr nie zachęcał do wypadu ale jak nie teraz to kiedy?
2st ciepła słonko i silny wiatr. Odbijam i płynę obłowić jedyne miejsce ,które się da jako tako obłowić w takie wietrzysko.
Podwodny cypel już obdarował mnie fajnymi rybami.Dziwne miejsce wielkosci boiska kopaczy ,bo wiosna i latem nic specjalnego.
4 m głębokości trochę trawy, patyków i parę kamieni. Wyciągam parę ryb i w tym krówke 112cm i 11kg :)
https://youtu.be/tBi...iWUxkGYnsQfhSe9

Załączone pliki



#104 OFFLINE   Mateusz95s

Mateusz95s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 październik 2023 - 08:25

2 najładniejsze rybki z wrześniowego urlopu. 

Załączony plik  IMG-4179-min.jpg   76,98 KB   46 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG-4171-min.jpg   71,75 KB   42 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG-4295-min.jpg   71,2 KB   42 Ilość pobrań



#105 OFFLINE   skorupa13

skorupa13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 10 październik 2023 - 11:24

Ryby fajne , zdjęcia kaplica  :(

2 najładniejsze rybki z wrześniowego urlopu. 

attachicon.gif IMG-4179-min.jpg

attachicon.gif IMG-4171-min.jpg

attachicon.gif IMG-4295-min.jpg



#106 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1825 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 10 październik 2023 - 12:44

Puchar Jezior Długiego i Osieka pojechał do nas wraz z nagrodą za największą rybę 👌
Sprzętowo:
Westin W3 20-60 g
Daiwa Steez 103hl
Varivas 20 lb
Przypon własnej roboty
Monkey Brute 17 cm Coregonus

Ryba 104,8 cm.

Załączony plik  IMG_20231010_134559.jpg   53,23 KB   36 Ilość pobrań

Użytkownik karkoszek edytował ten post 10 październik 2023 - 12:46


#107 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10187 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 październik 2023 - 13:04

Rafał, znowu popsułeś ludziom zawody?! 

Ale gratulacje z mojej strony na poważnie :)  :good:


  • karkoszek lubi to

#108 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1757 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 10 październik 2023 - 14:00

Gdzie nie pojedzie, zalicza pudło, prawda Robciu?


  • karkoszek lubi to

#109 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10187 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 10 październik 2023 - 15:41

Dokładnie TAK! ... i za to Wielki Szacun :)


  • karkoszek lubi to

#110 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1825 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 10 październik 2023 - 16:07

Więcej szczęścia niż rozumu ;)
  • BOB lubi to

#111 OFFLINE   Mateusz95s

Mateusz95s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 październik 2023 - 17:30

Ryby fajne , zdjęcia kaplica  :(


Być może, ale najważniejsze aby rybki jak najszybciej trafiły z powrotem do wody. Nie będę łódki przestawiał aby nie robić zdjęcia pod słońce .
  • BOB lubi to

#112 OFFLINE   calvuss

calvuss

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaMalbork
  • Imię:piotr

Napisano 12 październik 2023 - 11:24

Pażdziernik, listopad ,grudzień to w moim kalendarzu czas Szczupaka...

Pstrągi i klenie odpoczywają ode mnie a ja kuszę zielone mamy  na swoje zabawki.

Tego ranka gdy wypływałem ponton delikatnie rozpraszał spokojną taflę wody a lekka mżawka smagała po policzkach...

Odpłynąłem od miejsca wodowania jakieś dwa kilometry i zacząłem oswajać się z aktualnymi pażdziernikowymi warunkami,. Ustawiłem się odpowiednio , porozkładałem na pokładzie cały mandżur aby nic nie przeszkadzało i nie walało się pod nogami....

Zacząłem łowić, budzik pokazywał jakieś 10 po 7, przygotowałem sobie przynęty które akurat skończyłem dwa dni wcześniej i miałem w planie sobie je dziś przed wysyłką poustawiać....

Na pierwszy ogień poleciały Krzyżaki, nowy model który zrobiłem kiedyś z 10 lat temu i w tym sezonie postanowiłem trochę go zmodyfikować i ulepszyć....

Dosłownie chyba w trzecim , może czwartym przeprowadzeniu przynęty po stoku w pobliżu pasa trzcin ni z gruchy ni z pietruchy następuje strzał...bardzo wolno prowadzony Krzyżak w malowaniu płoci ,odskakując swoją pijaną lekko esowata pracą zawisł prawie ok 20 cm pod lustrem wody i booooommmmm.....

Ogień na wędzisku podpowiadał że nie jest to byle jaka  rybka, holuję....i z moim szczęściem widzę jak akurat zbliża się do mnie łódż z dwoma kolegami po kiju, ewidentne zaciekawienie i poruszenie kolegów na zbliżającej się jednostce podpowiadało mi...holuj delikatnie ,daj mu pochodzić niech popłyną ,po co maja widzieć wszystko jak na tacy. Wędkarze popatrzyli i popłyneli dalej ,a zielony co ? Wykorzystał tą chwilę mojej wizji delikatnego holu i zaparkował w pobliskich trzcinach...kurde zawsze coś musi mi przeszkodzić, ten ani drgnie ,plecionka na granicy trzcin i w mojej głowie aby tylko nie pojechała po niej bo wiadomo ...to obcinka jak nożem... :ph34r:  Robię co mogę ,próbuję wszystkiego ..nawet wiosło wykręciłem z dulki i zacząłem mieszać w tej trzcinie. Myślę sobie ...będą wracali to pomyślą sobie że walę tego zębacza po cytrynie   :D  :D  :D

Nie wiem jakimi mocami ale udało mi się wyplątać go z tataraków i znów ruszył na otwartą wodę ,był już wymęczony, zresztą ja też bo trochę to wszystko trwało. Teraz poszło już jak z płatka i w sekundę był już w podbieraku....

Załączony plik  11.jpg   59,5 KB   40 Ilość pobrań

Nie mierzyłem bo rybka mocno zmęczona ,leżała na podłodze pontonu  i była dłuższy od jej szerokości więc na pewno ponad 80 ...myślę tak ok 85...szybko uwolniłem zbója i przemieściłem się kilka metrów niżej...tym razem na agrafkę poszedł Krzyżak malowany na takie oto barwy...

Załączony plik  20231001_084344.jpg   54,45 KB   39 Ilość pobrań

...jakie musiało być  moje zdziwienie jak podobna rybka tez w pierwszych rzutach skasowała wobka ze smakiem, tym razem już holowałem pewnie ,szybko i spokojnie ..nikt nie nadpływał a ja podciągnąłem już kabana pod burtę ,leży już i się nie rusza ,spokojny jak baranek...gdzie podbierak ? myślę...kurczę z przodu został po odhaczaniu poprzednika, dobra szybka decyzja ...chwyt za kark i będzie po wszystkim....yhmmmmm  :wacko: dopiero teraz widzę że wisi za przysłowiową skórkę i z tym widokiem i myślami o najgorszym to właśnie się dzieje,,,wypina sie bestia i powolnym nurkowaniem niczym łódż podwodna puszcza mi oko na pożegnanie jakby chcąc aby pogratulować mu wygranej w tym boju....

No nic piękno naszej pasji polega na tym że nie zawsze jesteśmy zwycięzcami ,dlatego gonimy króliczka dalej....

Ale zaraz hola , coś tu nie gra, strzał był ostry ,hol dość siłowy ale z karuzelą wrażeń i rozbryzgów wody...oglądam zestaw a tu taka niespodzianka...

Załączony plik  20231001_084336.jpg   33,14 KB   40 Ilość pobrań

tytan Dragona rozczepiony niestety w strzęp coś mi podpowiada że rybka podczas holu przepięła się na tylną kotwicę a przypon musiał jeżdzic po ząbkach....no cóż myslę sobie fajny poranek czas dać spokój Krzyżakowi i odsunąć się trochę od brzegu a na agrafce dać szansę Obelixowi...

Nie nie uwierzycie od razu bo ja tez nie mogłem w to długo uwierzyć....

Pierwsze nurkowanie, ślimacze kręcenie korbki, wobek sięga dna ,,czuję że odbija się sterem od niego. .leciutko unoszę szczytówkę aby tak nie orał i ....łłłuuuuup   coś zamyka szczęki na woblerze i niezle wali łbem aby się go pozbyć ...

Jeszcze nie ostygłem po dwóch poprzednich holach a tu trzecia jatka....ale ten mniejszy taki troche ponad siedem dych ,pewnie ląduje na pokładzie....

Załączony plik  20231001_0948472.jpg   48,27 KB   41 Ilość pobrań

zasysa dwie kotwice nr 4

Załączony plik  20231001_0947531.jpg   85,75 KB   44 Ilość pobrań

No dobra trzeba ogarnąć temat szybko rybkę oswobodzić z kolczyka i uwolnić niech rośnie, spotkamy się za rok będzie większa.

No i tu popełniam znów szkolny błąd , raczej lenistwo bo rozwieracz był głęboko w torbie zamiast na pokładzie i uwalniając paszcze z pierwszej kotwicy rybka postanowiła się zemścić i rozbujanym łbem zaaplikowała mi uwolniona kotwiczkę prosto w lewego kciuka :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:   trochę się obudziłem bo sytuacja zrobiła się grożna.  Na tylnej kotwicy zielony a na brzusznej mój palec, myślę sobie zacznie tańczyć to rozerwie mi łapę.. ale jakimś cudem udało mi się chwycić go pod pachę i prawą ręką jakoś uwolniłem  go zostając sam z kotwiczką w palcu...

No teraz to narobiłem bigosu,, ,chwytam obcążki i mówię sobie przebijam do końca , ucinam zadzior i wyjmuję kotwiczkę z palucha ale ..ona ani drgnie do przodu, nie chciała iść dalej i zacząłem mieszać nią i majtać na prawo i lewo i jakoś wylazła...ufffff

Teraz dopiero doszlo do mnie ze na pokładzie nie mam ze sobą apteczki niestety jakoś na jednej ręce udało mi się spłynąć w dół do auta i zrobić opatrunek...

Załączony plik  20231001_1002543.jpg   57,31 KB   44 Ilość pobrań

Tylna kotwiczka to jakby ją jelcz z przyczepą przejechał  :)  owijam palucha chwila oddechu ,kanapka i nawrót na wodę jak tak walą...

...było dopiero przed 10 ...do wieczora już nawet jednego cyknięcia nie miałem ot i cała historyja.

ps

'Apteczka i pewne cęgi już na stałe zamontowane w pontonie " 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników tych niesamowitych ryb....

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                                                  good.gif


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 12 październik 2023 - 12:28


#113 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaNadwiślańskie Urzecze
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 12 październik 2023 - 11:36

Więcej szczęścia niż rozumu wink.png

Nie sądzę. Kiedy rzucam bezrozumnie to takie nie biorą... z resztą, jak rzucam bardzo starannie to też nie wink.png



#114 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 październik 2023 - 18:34

Piotrze, nie obraź się, ale jak zobaczyłem na 4 z kolei zdjęciu, w jaki sposób trzymasz rybę, to pomyślałem, że prędzej czy później taka zabawa bardzo źle się skończy (uwierz, że nie doczytałem do końca). Serdecznie namawiam - najpierw gacie, potem buty: podebranie podbierakiem, odhaczenie ryby, potem ew. chwyt pod żuchwę i zdjęcie...


  • Guzu i calvuss lubią to

#115 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 15 październik 2023 - 18:57

 

No teraz to narobiłem bigosu,, ,chwytam obcążki i mówię sobie przebijam do końca , ucinam zadzior i wyjmuję kotwiczkę z palucha ale ..ona ani drgnie do przodu, nie chciała iść dalej i zacząłem mieszać nią i majtać na prawo i lewo i jakoś wylazła...ufffff

                                                              good.gif

znacznie prostszym i mniej bolesnym wyjściem jest szybkie wyszarpnięcie kotwicy do tyłu - czyli ta drogą którą weszła... wychodzi bez problemu i uszkodzeń ciała:) wyjmowałem tak m. in. sumowa 2/0 to wiem o czym piszę:(  i da się to zrobić nawet bez szczypiec, jedynie przy pomocy kawałka plecionki...  

 

ps. rybki i opis super:)


  • calvuss lubi to

#116 OFFLINE   mmgg

mmgg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 15 październik 2023 - 20:03

But dla skali, piękna ryba z Warty w okolicach Poznania

Załączone pliki


Użytkownik mmgg edytował ten post 15 październik 2023 - 20:17


#117 OFFLINE   calvuss

calvuss

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaMalbork
  • Imię:piotr

Napisano 16 październik 2023 - 14:10

Krzysiek nie absolutnie...do obrażenia się to daleka droga i raczej nie grozi.... jako twórca lubię sobie właśnie kompletować fotki z przynętą ,prowadząc mały rejestr zdjęciowy danych modeli i dlatego preferuję fotki z przynęta na pierwszym planie....wiem ,znam kroki .posiadam wieelllki podbierak szczupakowy na pokładzie i rybka tam sobie odpoczywa gdy jakaś dłuzsza sesja czy coś...chwyt tak zauważyłem że tak podpieram od dołu ale całkiem nieświadomie to robię i waga rybki zawsze tak ułoży bebech...to raczej tez nie delikatny pstrąg tylko już krokodyl ,rybki zawsze odpływają pełne wigoru....niemniej dzięki za podpowiedzi ,wyciągnę wnioski i postaram się zmienić na lepsze....

......czarny 1 podpowiesz jak wygląda sposób z plecionką ? dzięki

pozdrawiam

 

 



#118 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 601 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 16 październik 2023 - 17:15

Nie potrzeba plecionki jeśli kotwice są pozbawione zadziorów. To zdrowsze dla rybek i naszych paluchów.



#119 ONLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1432 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 październik 2023 - 12:45

Taki przyjemniaczek z mazowieckiego PZW.

Załączony plik  received_877699150364108_copy_1536x1062.jpg   85,59 KB   42 Ilość pobrań

#120 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 17 październik 2023 - 13:38

Mówię do córki jak złowisz szczupaka stawiam lody a ona daj spróbuje

Załączone pliki







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szczupak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych