Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

casting


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 05 maj 2007 - 20:43

czesc wszystkim! jestem poczatkujacym castingowcem i usiluje dbrac sprzet do lowienia przynetemi do ok.30 gr. czyli kijek i jakis niskoprofilowy multik. podajcie jakies przyklady. dodam ze na zestaw ten planuje wydac ok 1200zL

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 maj 2007 - 20:46

Witaj na forum @tofik :D za te pieniądzie można złożyć zestaw castingowy bardzo dobrej klasy. Z pewnością posypią się propozycje :mellow: a w międzyczasie przejrzyj artykuły poświęcone sprzętowi castingowemu i łowieniu na casting na stronie głównej.

#3 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 05 maj 2007 - 20:47

Dokładnie postudiuj tresci zgromadzone na forum. Witamy!!!!!

#4 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 05 maj 2007 - 20:58

spoko panowie. wszystko pilnie studiuje... mam wstpne typy co do kija; lamiglas competition series 1,98m wyrzut do 28 gr, oraz lamiglas certified pro bass o podobnych parametrach

#5 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 05 maj 2007 - 21:07

co sadzicie o tych kijach? moze ktos poleci jakis dobry multik ?

#6 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 05 maj 2007 - 21:11

Cześć tifik witam cię na forum mam dla ciebie propozycje chociaż sam jestem początkującym jednak w tych zakresach to ja bym wybrał u żbika St Corix Avid AC66MF jeśli miałbym kasę to jest tyklo ok 100-150zł więcej niż te twoje a tego miałem w rękach jest super :huh: :D. Co prawda górny zakres do 21,3 ale ma duży zapas pozdrawiam.

#7 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 05 maj 2007 - 21:11

Scorpion 1001 lub Scorpion Mg, Curado 101D to typy z Shimano, obsłużą Ci przynęty 5-30g bez zadnego problemu :D

#8 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 05 maj 2007 - 21:17

Scorpiona 1001 polecam sam rzucałem na zlocie takim od stenderusa wabiki 7g latały super a ja dopiero się uczyłem :lol:. Co do młynków to pogadaj z mifkiem na pewno ci pomoże.

#9 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 05 maj 2007 - 21:20

Ja zszedłem juz do paproszka 2,5g , a woblerek tonący 4g yo-zuri lata mi na 30-40m :D

#10 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 05 maj 2007 - 21:23

Ja zszedłem juz do paproszka 2,5g , a woblerek tonący 4g yo-zuri lata mi na 30-40m :D


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


#11 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 05 maj 2007 - 21:24

Gratulacje mam nadzieje że i mi się uda na zlocie kij castingowy i multik miałem pierwszy raz w życiu :huh: :D

#12 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 05 maj 2007 - 21:26

No pewnie wiedzialem ze ten niby wedkarz castingowy zaraz zabierze głos :lol: Jerzy...Jerzy...Jerzy... wpierw pokarz ze wogóle umiesz rzucic takim sprzętem a pożniej podważaj czyjeś umiejętnosci ( a ze sprawdzonych źródeł wiem że jesteś cienki jak barszcz :D)

#13 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 05 maj 2007 - 21:29

Panowie nie zaśmiecajmy tofikowi postu Embarassed. A z Jerzy potrafi wiem bo widziałem ;)

#14 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 05 maj 2007 - 22:01

Ja zszedłem juz do paproszka 2,5g , a woblerek tonący 4g yo-zuri lata mi na 30-40m :D

Możesz napisać jakim sprzętem posłałeś te 4g na 30-40m bo zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. :huh: Może chodzi o rzuty z wiatrem,silnym wiatrem...

#15 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 05 maj 2007 - 22:16

scorpion mg (wyplukane łożyska, zakropione trinity), kijek 6'3 1/8-1/2oz. plecionka FIRE LINE CRYSTAL 0,10, wobler L-minnow yo-zuri, najdłuższy rzut mierzony na trawie 42m :D

#16 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 05 maj 2007 - 22:32

Jestem pod wrażeniem.
Podaj jeszcze nazwę kija zainteresowanym.

#17 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 05 maj 2007 - 22:46

kijek jest przerabiany na blanku starej dobrej MagnyPro 2-12g

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 maj 2007 - 23:02

Cześć,
Ja sobie tak myślę, że zanim dorzucicie następne liczby (metry, numery multików, symbole wędek) to warto by zapytać Tofik'a na co ma to być wędka, jakie przynęty oraz w jakich warunkach chce ten sprzęt stosować. Dla mnie wędka na bolenie i rzekę będzie inna niż na szczupaki z łódki.

Tofik, oprócz kwoty, którą chcesz wydać, podaj jeszcze dokładne zastosowanie. Dla mnie tylko wtedy można Tobie doradzić.

Pozdrawiam
Remek

#19 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 06 maj 2007 - 00:03

Tom Cast te Twoje wypowiedzi są tak samo treściwe jak te cherezje na temacie trola.Jakoś masz skłonnosci do obrażania kolegów na forum.Tylko jednym pytaniem Cię zgasiłem więc zastanów się nad tym co chcesz napisać bo jak na razie wychidzisz na wała.Chcesz czymś zainponować ale wedłóg mnie jesteś słabym teoretykiem i nic sobą na razie nie reorezentujesz.Tornado

#20 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 06 maj 2007 - 07:50

Wiesz Tornado, jest takie powiedzenie: uderz w stół a nożyce sie odezwa i jak narazie za kazdym razem Jerzy sie odzywa, a za nim wtórujesz Ty. Bez urazy ale potraficie tylko i wyłącznie podważać umiejetności innych.

Dziwnie sie czuje na tym portalu. Remku nie obraż sie ale będąc na obu portalach (sądziłem że z każdego coś dla siebie wartościowego wyciągna) to teraz zastanowie sie czy nie odpuścić sobie pisania u Was. Bo w sumie po co skoro za każdym razem podważane jest to co pisze. Po co mam byc obrazany, nie jest mi to do niczego potrzebne i nic dobrego nie wyniose...

Nie jestem geniuszem, wykożystuje tylko możliwości jakie daje sprzęt. To że napisałem ile udało mi sie rzucić, nie jest przechwałką, chciałem tylko podpowiedzieć nowemu koledze, że ten multik ma duże możliwości. Nie oznacza to też że łowie paprochami na casting. Akurat do paproców ma 10 kluske do 5g, pod stałą szpule. Ale po co spytać, lepiej od razu obrazić, zmieszać z błotem. Prawda Panowie Jerzy i Tornado !?

Pozdrawiam. TomCast




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych