Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

casting


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2007 - 13:06

Dlatego spytałem, moze wlasnie o to mu chodziło, ale generalnie nie bedzie to mialo duzego znaczenia, sprawdzalem juz i przy ciezkich przynętach lata tak samo obojetnie jaki multik masz zalozony. Tu juz praktycznie kont wejscia linki na pierwsza przelotke jest nie istotny :D

#42 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 13:57

Kolego Jerzy, rozkład przelotek wykonuje sie pod konkretny blank a nie kolowrotek. Moze zle sie wyraziłes :D

Pozdrawiam


Tomku troszkę się mylisz :D Inaczej zaprojektujesz wędkę pod presso a inczej pod conuesta 51 SS :D Ja tam się na tym nie znam aż tak bardzo ale zobacz sobie tutaj http://jerkbait.pl/?p=76. Moja wędka budowana była też z uwzględnieniem multiplikatora jaki będę używał.

Pozdrawiam
Remek


#43 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2007 - 14:11

Remku, a własnie ze sie nie myle ;) przeczytaj dokładnie co napisałem. Mianowicie, nie bedzie miało znaczenie przy ciezkich wabikach, natomiast tak jak teraz wymieniłeś Presso i Conqust 51S jak najbardziej tak, wazne jest czy pierwsza przelotka bedzie niska czy troche wyzsza. Ale najwazniejsza jest tu odległośc od kołowrotka która powinna wynosić ok 50cm :D

Jesli chodzi o tarcie to zobacz jak bardzo trze linka i przelotki w zbrojeniu spiralnym. Wiec czy to będzie niskoprofilowiec czy round różnica w wysokości przy odległosci pół metrowej jest maleńka :D
Oczywiście można sie uprzeć i budować pod konkretny model, tylko co kiedy multik szlak trafi lub pójdzie w odstawke bo kupimy nowy? Moim zdaniem, ale powtarzam moim i pewnie wielu sie z tym nie zgodzi nie ma sensu budowanie wedki do cieżkich przynęt pod kołowrotek.

#44 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 14:35

Ja generalnie nie chcę się wypowiadać w tych kwestiach bo jestem ... laikiem w rodbuildingu. Brałem pod uwagę lekkie konstrukcje.

Pozdrawiam
Remek

#45 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2007 - 14:40

I co do lekkich konstrukcji zgadzam sie z Toba w całosci :D Ja pisałem o ciezkich, bo do takich chce budowac @Jerzy, przynajmiej tak napisał.

Choc musze Ci powiedziec ze teraz testuje kij pod lekkie wabiki z przelotka bardzo blisko multika (podobno ma to zapobiegac bocznym podmucha wiatru a co za tym idzie ma sie dalej rzucac) sprawdze i zdam relacje :D

#46 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 07 maj 2007 - 14:41

ja chciałem tylko zapytać @TomCasta - czy masz jakąś praktyczną wiedzę na temat budowy wędek?
pozdrawiam!

#47 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 maj 2007 - 15:34

Krzysiek, czy możesz podesłac mi jakąś fotkę ma e-mail z tym obdrapanym ABU STX? Jakoś o mało już nie kupiłem wersji SX. Ciekawy jestem czy ten czerwony robiony podobno specjalnie dla sieci Cabelas też ma kiepsko położony lakier.
pozd JW :D

#48 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 15:43

Krzysiek, czy możesz podesłac mi jakąś fotkę ma e-mail z tym obdrapanym ABU STX? Jakoś o mało już nie kupiłem wersji SX. Ciekawy jestem czy ten czerwony robiony podobno specjalnie dla sieci Cabelas też ma kiepsko położony lakier.
pozd JW :D



A może wrzućcie tą fotę na forum. Sam jestem chętny bo ostatnio dużo radziłem w tej kwestii więc chciałbym zweryfikować swoją wiedzę.

pozdrawiam
Remek

#49 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2007 - 16:08

@peresada mam, jeśli potrzebujesz coś wiedzieć służe pomocą :D

#50 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 07 maj 2007 - 17:56

no i dolina... w tym tygodniu mialem obejrzec revo i nagle taki komentarz co do tego modelu. jestem coraz blizszy decyzji... chyba wybiore curado. wlasciwie lakier ni lowi ryb ale chyba to tak jak z autem... lakier nie jezdzi ale odrapany bolid to siara. daiwe sznuje ale przez pare lat spiningu schimano nie zawiodlo wiec moze i multiki sa ok?

#51 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 07 maj 2007 - 18:13

a panowie co powicie o czyms jak kiedys napisal chyba remek z naszego podworka czyli o okumie?

#52 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2007 - 19:33

Jesli chodzi o Okume I Curado nie wypowiem sie, bo tak naprawde nie mam zdania, ale jesli @peresada poleca Curado to raczej wie co mowi :D

#53 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 maj 2007 - 19:34

Ja gdybym miał wybierać to też wybrałbym Curado. Wszystko zależy od Twojej zdolności kredytowej :D

Pozdrawiam
Remek

#54 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 maj 2007 - 19:52

Remek między Curado D a okumą jest mała przepaść. Co prawda Okuma VS 200 świetnie śmiga takie wabiki jak slider 10s, ale z 8g gumą napewno nie będzie sobie radzić tak jak Curado 201 DPV. Ponadto relatywnie tanie Curado D ma taką płynność pracy, ze wysiadają przyniej o dziwo nawet Antaresy zarówno analogowe jak i cyfrowe. Kup sobie ten multik bo naprawdę warto. Szpula lżejsza niz w scorpionie 1001 :huh:
W tej klasie cenowej 201DPV chyba jest bez konkurencyjne.
JW :D

#55 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2007 - 19:55

@Jerzy ile wazy szpula w Curado 201, bo cos mi sie wydaje ze pomyliłes z Curado 101.

#56 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 maj 2007 - 19:56

Ja gdybym miał wybierać to też wybrałbym Curado. Wszystko zależy od Twojej zdolności kredytowej :D

Pozdrawiam
Remek


Dobra, to rozumiem, że:
1. Curado
2. VS 200

A gdzie plasuje się w/g Was w tym zestawieniu Daiwa 100HL Rojo ?

#57 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 07 maj 2007 - 20:09

no wreszcie sie rozkreciliscie... stawiam na curado. dzieki za pomoc. tylko gdzie ja to dostane... chyba nie w poznaniu...z tego co wiem cena krztaltuje sie w okolicy 800zL, jak sie dobrze poszuka oczywiscie :unsure:

#58 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3656 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 maj 2007 - 20:15

To zalezy ktory, 101D w okolicach 200$, ale 201 ok. 210%. Ale ja bym stawial na 101, bo 201 wazy az 280g, to bardzo duzo jak na niskoprofilowy multik :D

#59 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 07 maj 2007 - 20:25

[quote]
Ja gdybym miał wybierać to też wybrałbym Curado. Wszystko zależy od Twojej zdolności kredytowej :D

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

Dobra, to rozumiem, że:
1. Curado
2. VS 200

A gdzie plasuje się w/g Was w tym zestawieniu Daiwa 100HL Rojo ?
[/quote]


100HL Rojo to multik klasy Okumy. Z tą różnicą, ze nie odopada z niego lakier i jest poprostu sliczny :D taki krwisto czerwony Miałem kiedys Team Daiwę Fuego przez 5 dni, w odruchu słabości sprzedałem go koledze. Też był taki czerwony !! Rojo ma ażurowaną szpule i jest stosunkowo płynna jak na Daiwe produkowana w Korei. Pojemna szpula i mocny drag zdecydowanie predysponują ten multik do wabików typu slider 10F/S. takie właśnie przynety lataja z tego kołowrotka naprawde dobrze. prosty magnetyk w tym multiku pokazuje swoje zalety właśnie oprzy cięzszych wabiach. Rojo posiada takze gadżet w postaci przycisku do Flippingu.
Curado to jednak nie ta pólka cenowa i jakościowa. 201DPV chodzi płynniej niż Antares AR :( Przykre prawda ?? :(
pozd JW :D

#60 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 07 maj 2007 - 20:36

A ja cieszę się za mam te CURADO 201DPV które polecił mi @Jerzy i które kupiłem od @Peresady :mellow: .Pozdrawiam obydwu bo spisuje się na medal i widzę że nie przeminie z modą.Niech żałują Ci którzy się go pozbyli :mellow: .Do moich lżejszych woblerów lepszy by była wielkość 101 bo mam jeszcze C3 4601.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych