Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Długi,- boleniowo-sandaczowy cast na duża rzeke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#141 ONLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaNadwiślańskie Urzecze
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 26 sierpień 2024 - 21:02

@mayou

To dużo wyjaśnia, ja trzymam pazur jeden palec dalej i dłoń układam zdecydowanie za multikiem. Stąd pewnie spora różnica w odczuciach. Próbowałem różnych ustawień i jakoś zawsze wraca do tego. Może być to kwestia przyzwyczajenia do spinningu, gdzie obejmuje się dłonią sporo cieńszy i okrąglejszy przekrój (bez komentarzy proszę). Działa świetnie do 245 cm, potem komfort spada. 



#142 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 sierpień 2024 - 06:44

Jeśli machanie przez godzinę tak lekkim zestawem męczy rękę to znaczy, że w tym zestawie ewidentnie coś nie gra.

Zgadza się tym szwankującym elementem "zestawu" jest kondycja podyktowana moim wiekiem... ;)

 

Aleksandrze jeżeli machanie 2.65 m jaxonem GS męczy Cie trochę, będąc już dorosłym mężczyzną, to masz chłopie krzepy do pozazdroszczenia. Długi, lecący mocno na pysk kij z krótkim dolnikiem. (...)

Dzięki za uznanie. Nota bene, z tego co podpowiada mi moje skromne doświadczenie to chyba przytłaczająca większość kijków castingowych ma krótkie dolniki, taka specyfika tego sprzętu. 

 

Chyba nie rozumiem, jak multik trzymany po tej samej stronie nadgarstka, co długa część kija może go wyważać  :) Przecież on właśnie dokłada masy, którą musi zrównoważyć dolnik, albo w najlepszym wypadku jest neutralny (przy odpowiednim chwycie). 

Masz 100% racji, wyważenie w zestawach castingowych to iluzja. Konstrukcja zestawów castingowych jest zdecydowanie inna niż tradycyjnych spinningów i parafrazując złotą myśl Witkacego, ma się tak do rzeczywistości jak twierdzenie iż "komar ma penisa, choć nikt tego nie widział"... :P  


Użytkownik Alexspin edytował ten post 28 sierpień 2024 - 06:45

  • skius lubi to

#143 OFFLINE   mayou

mayou

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 29 sierpień 2024 - 11:50

 

 

Dzięki za uznanie. Nota bene, z tego co podpowiada mi moje skromne doświadczenie to chyba przytłaczająca większość kijków castingowych ma krótkie dolniki, taka specyfika tego sprzętu. 

 

 

Najważniejsze to nie dać się przytłoczyć większości;). Mój Westin w4 3.0m ma chyba 44 cm dolnika, Abu victis  3,11 46, Victis 2,8 40 albo 42, Vendetta 2,74 podobnie. Analogicznie zielona spirala od @Mekamila. St. C avid i onchor też coś pod 4 dychy. Beastmaster zwany Ultralajtem ( bo do 100gr , 2,7m) chyba jest z tego najkrótszy bo jakieś 38cm. Rocktribe do 65gr też koło 4 dych. Reszte połamałem albo było bardzo chińskie.  Przy moich 1,7 wzrostu i mięsnych łapkach trochę mi zajeło wypracownie odpowidniej koordynacji, jak te dolniki pochować ( zwłaszcza w zimie jak mam na sobie sporu ubrania). U nas praktycznie nie ma w ofercie długich patyków, wszystkie kije tylu S/S trzeba praktycznie zamiawiać. Pozostają kije z pracowni, Tak jak to ogarnął Arek i nie ma co się dziwić że chłopu wszystko działa jak należy.  Bo to dobre kije są. pz 



#144 ONLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaNadwiślańskie Urzecze
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 29 sierpień 2024 - 13:39

Wszystkie moje castingi mają długie dolniki, nawet dwa palce za łokieć, oczywiście zależnie od mocy. Tylko BFSik ma krótki. A właściwie miał, bo już go nie mam.
Sklepowe kije miałem tylko krótkie, więc dolnik miały też krótki. Z pracowni krótkiego dolnika do kija tej długości bym nie wziął.

Użytkownik Dziad Wodny edytował ten post 29 sierpień 2024 - 13:40





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych