Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brzany 2023


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 04 marzec 2023 - 10:32

W wolnej chwili postaram się opisać.
Załączony plik  1.jpg   50,66 KB   114 Ilość pobrańZałączony plik  2.jpg   70,27 KB   112 Ilość pobrańZałączony plik  3.jpg   77,77 KB   111 Ilość pobrań

Pozdrawiam :)

 



#2 OFFLINE   Mateusz88

Mateusz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 02 lipiec 2023 - 09:01

01. 07. Czyli data rozpoczęcia sezonu brzanowego na rzece Prośnie. Nad wodą melduję się o około 7 rano. Pierwsze prośniane rynny niestety nie dają brania i wydają się po prostu puste. Szybka decyzja i postanawiam przejechać gdzie indziej. Po 20 minutach jestem na miejscu, gdzie jest to głęboka rynna o żwirowatym dnie z pojedynczymi głazami. Woblera rzucam ukosem z dół rzeki prowadząc go wachlarzem bez zwijania na napiętej lince. Woda tak ciągnie, że nie muszę zwijać kołowrotkiem, bo nurt robi wszystko za mnie. Nagle na wędce czuję jakby siadło coś ciężkiego. Zacięcie i....jest! Początkowo hol łagodny bez większych szaleństw zaciętej ryby. Później zaczyna się walka i dalekie odjazdy w górę i w dół rzeki. Po około 15 minutach holu piękna brzana ląduje w podbieraku. Szybkie mierzenie i okazuje się, że pobiłem swoją życiówkę o 1 cm. Miarka pokazała 76 cm. Po krótkiej sesji fotograficznej "Baśka" wraca do wody. Jestem mega szczęśliwy, bo rozpocząłem sezon z wielkim przytupem🙂💪

Załączone pliki


Użytkownik Mateusz88 edytował ten post 02 lipiec 2023 - 09:08


#3 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 lipiec 2023 - 13:49

Kilka dni mi zajęło zanim otworzyłem tegoroczny sezon brzanowy, bo pierwsze trzy wypady na brzany nad Wartę miałem niestety puste. Ale dziś zaliczyłem w końcu długo wyczekiwane branie i jest :)!. Ryba jak na rozpoczęcie sezonu już jak dla mnie fajna, bo 70+. Także jestem zadowolony i mam nadzieję, że na następnych wypadach będzie z brzanami więcej kontaktów  :).

 

Załączony plik  IMG_5177.jpg   109,76 KB   55 Ilość pobrań

 

Sprzętowo od tamtego roku bez zmian: Shimano Beastmaster FX 3,00m 7-28g + Shimano Stradic 3000 z plecionką Dragon Invisible Clear 0,12mm


Użytkownik Lukasieka edytował ten post 05 lipiec 2023 - 13:51


#4 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2023 - 09:55

Wczorajsze 60cm trafione na Blagiera od Dorado.

Załączone pliki



#5 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 lipiec 2023 - 15:25

Lekko nie jest. Powiedziałbym nawet, że bardzo trudno, bo dziś przez cztery godziny machania zaliczyłem jedynie dwa niemrawe brania. Ale na szczęście udało się z jednym coś zrobić i na brzegu wylądowała brzana 70cm :). Tym razem brzane skusił Invader 4cm...

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Aspius Rapax

Aspius Rapax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaSkrajnie dziki wschód
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 lipiec 2023 - 23:27

Póki co w tym sezonie udało się trafić jedną burzańską brzanę. Wysoka woda skomplikowała plany i przemodelowala miejscówki. Przynęta to wobler własnej produkcji.Załączony plik  20230608_125358_remastered.jpg   90,2 KB   43 Ilość pobrań

Użytkownik Aspius Rapax edytował ten post 10 lipiec 2023 - 23:29


#7 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 lipiec 2023 - 23:27

Częste przebywanie nad wodą co raz bardziej wynagradza ;). To był na prawdę udany wypad. Co prawda pierwsza zacięta brzana po kilku minutach zaciętej walki spada po tym jak odbiła się od podbieraka, ale kolejnych szans już nie zmarnowałem  :).

Najpierw na woblera zakupionego podczas tegorocznych targów Evolution od Artura Wiadomskiego dedykowanemu brzanom melduje się brzana 72 cm, a później przy okazji kolejnego kontaktu z rybą na Blagiera od Dorado udało mi się wyholować trochę mniejszą brzanę mierzącą 69cm.

Załączony plik  IMG_5183.jpg   103,83 KB   55 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5185.JPG   72,7 KB   57 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_5187.JPG   104,98 KB   45 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5188.JPG   78,69 KB   49 Ilość pobrań

 

Do tego udało mi się wyjąć w międzyczasie dwa sumki (84cm i mniejszy, niewymiarowy), więc zaliczam te wyprawę do cbez dwóch zdań najbardziej udanych z dotychczasowych :). Dwie brzany jednego dnia to już jest dla mnie coś. Tym bardziej, że jeszcze parę dni temu modliłem się o choć jedną rybę  :).



#8 ONLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 11 lipiec 2023 - 10:22

Częste przebywanie nad wodą co raz bardziej wynagradza ;). To był na prawdę udany wypad. Co prawda pierwsza zacięta brzana po kilku minutach zaciętej walki spada po tym jak odbiła się od podbieraka, ale kolejnych szans już nie zmarnowałem  :).

Najpierw na woblera zakupionego podczas tegorocznych targów Evolution od Artura Wiadomskiego dedykowanemu brzanom melduje się brzana 72 cm, a później przy okazji kolejnego kontaktu z rybą na Blagiera od Dorado udało mi się wyholować trochę mniejszą brzanę mierzącą 69cm.

attachicon.gif IMG_5183.jpg attachicon.gif IMG_5185.JPG

attachicon.gif IMG_5187.JPG attachicon.gif IMG_5188.JPG

 

Do tego udało mi się wyjąć w międzyczasie dwa sumki (84cm i mniejszy, niewymiarowy), więc zaliczam te wyprawę do cbez dwóch zdań najbardziej udanych z dotychczasowych :). Dwie brzany jednego dnia to już jest dla mnie coś. Tym bardziej, że jeszcze parę dni temu modliłem się o choć jedną rybę  :).

 

Działają Ci te same miejsca co w 2022?



#9 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 lipiec 2023 - 10:59

Działają Ci te same miejsca co w 2022?

Nie do końca... Mam wrażenie, że jeszcze nie wszystkie ryby ukończyły tarło, bo miejsca, w których w poprzednim sezonie były przepełnione dużymi brzanami jak na razie są puste albo kręcą się tam jedynie mniejsze grupki małych brzan. Ale mogę się oczywiście mylić.
Tak czy owak cieszę się, że ryb z dnia na dzień jest co raz więcej. Brzany liczniej, bardziej się pokazują. Także jestem dobrej myśli...
Podobna sytuacja miała miejsce w tamtym roku. Z tym, że zaobserwować można to było przynajmniej z miesiąc wcześniej.

Użytkownik Lukasieka edytował ten post 11 lipiec 2023 - 11:01


#10 ONLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 11 lipiec 2023 - 14:46

Nie do końca... Mam wrażenie, że jeszcze nie wszystkie ryby ukończyły tarło, bo miejsca, w których w poprzednim sezonie były przepełnione dużymi brzanami jak na razie są puste albo kręcą się tam jedynie mniejsze grupki małych brzan. Ale mogę się oczywiście mylić.
Tak czy owak cieszę się, że ryb z dnia na dzień jest co raz więcej. Brzany liczniej, bardziej się pokazują. Także jestem dobrej myśli...
Podobna sytuacja miała miejsce w tamtym roku. Z tym, że zaobserwować można to było przynajmniej z miesiąc wcześniej.

To raczej rafy czy rynny?



#11 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 11 lipiec 2023 - 15:54

Dziwny to rok i u mnie pod znakiem Brzan.
Ryby się trafiają tam gdzie zawsze, ale nie w takich ilościach i rozmiarach jak w dotychczasowych sezonach.
Ekstremalna niżówka nigdy nie widziana przeze mnie.
Niby żar z nieba, skwar nie do wytrzymania, a woda ma raptem 22-24 stopnie, gdzie rok temu o podobnej porze podchodziła pod 27 przy wyższym stanie.
Z tego też względu i Ryby trochę ,,inaczej" funkcjonują.
Może nie inaczej, a adekwatnie do warunków w jakich żyją.
To się pokrywa z tym co pisze kolega @Lukasieka.
Za dnia królują rynny.
Rafy zaś to domena nocy przy czym by mieć jakiekolwiek wyniki ( pisze ciągle o swoich rewirach) na rafę trzeba wejść już około 20-21 godziny bo już takiej porze Brzany podchodzą na płycizny.

#12 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 lipiec 2023 - 23:58

To raczej rafy czy rynny?

Mi chodzi o rynny i o konkretny jeden przelew na moim odcinku, na którym każdego roku o tej porze już stały ryby od 50cm w górę. A w tym roku spławiają się ryby nie większe jak 35-40cm... Dziwnie się na to patrzy, bo od paru lat było to miejsce zdominowane przez duże brzany. Co gorsza, w poprzednich latach ewidentnie było widać wyraźną poprawę jeżeli chodzi o populację brzany na moich odcinkach Warty, a teraz jest o dziwo na odwrót...
Reasumując - zmiany tam gdzie łowię widać na pierwszy rzut oka. Ameryki nie odkryłem, ale niestety są to zmiany na gorsze jak to z reguły bywa kiedy idzie o rybostan w naszych rodzimych wodach. Ale mam nadziej, że się mylę i wszystko rozbija się o pogodę i o przesunięte w czasie tarło.
Chociaż mimo wszystko nie wiem czy akurat ja mam powody do niepokoju i narzekania, bo jakby nie było sezon na brzany dopiero się zaczął i ryb w końcu kilka już wyjąłem...
Wiadomo, że chciałoby się, żeby było lepiej, ale może to tylko kwestia czasu aż wszystko wróci do normy.
  • kostom63 i malcz lubią to

#13 OFFLINE   Artuditu

Artuditu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Artur

Napisano 14 lipiec 2023 - 22:08

Częste przebywanie nad wodą co raz bardziej wynagradza ;). To był na prawdę udany wypad. Co prawda pierwsza zacięta brzana po kilku minutach zaciętej walki spada po tym jak odbiła się od podbieraka, ale kolejnych szans już nie zmarnowałem  :).

Najpierw na woblera zakupionego podczas tegorocznych targów Evolution od Artura Wiadomskiego dedykowanemu brzanom melduje się brzana 72 cm, a później przy okazji kolejnego kontaktu z rybą na Blagiera od Dorado udało mi się wyholować trochę mniejszą brzanę mierzącą 69cm.

attachicon.gif IMG_5183.jpg attachicon.gif IMG_5185.JPG

attachicon.gif IMG_5187.JPG attachicon.gif IMG_5188.JPG

 

Do tego udało mi się wyjąć w międzyczasie dwa sumki (84cm i mniejszy, niewymiarowy), więc zaliczam te wyprawę do cbez dwóch zdań najbardziej udanych z dotychczasowych :). Dwie brzany jednego dnia to już jest dla mnie coś. Tym bardziej, że jeszcze parę dni temu modliłem się o choć jedną rybę  :).

 Fajnie że zakupione wobki działają,ja narazie zaliczyłem jedną brzane taka 60plus i 4 dobre brania .Ryby narazie jakby pojedyńcze i nie widac  ani nie słychać tych dużych.Pozdrawiam Artur W Woblery Arwi



#14 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 15 lipiec 2023 - 06:14

Mnie również udało się złowić kilka pięknych, złotych brzan w tym jedną na 70cm. Łowiłem muchówką w klasie 4 AFTM Traper GST długości 335cm. Nimfa to imitacja chruścika, który uciekł z domku :)

a45d0f2a6bb6eb21med.jpg

 

b8b5415c3a080271med.jpg


Użytkownik Zielony edytował ten post 15 lipiec 2023 - 06:14


#15 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 15 lipiec 2023 - 09:35

Piękna Basia 👍 Sanowa ?

#16 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 lipiec 2023 - 09:42

Mnie również udało się złowić kilka pięknych, złotych brzan w tym jedną na 70cm. Łowiłem muchówką w klasie 4 AFTM Traper GST długości 335cm. Nimfa to imitacja chruścika, który uciekł z domku :)

https://www.fotosik....6bb6eb21med.jpg

https://www.fotosik....3a080271med.jpg


Fantastycznie wybarwiona! Zapewne z południa.

Ja niestety na razie jestem na etapie szukania nowych miejscówek. Do tego wydaje mi się jakby brzany póki co niemrawo reagowały na przynęty. Dunajec jest rzeką, która w bardzo dynamiczny sposób potrafi zmienić ukształtowanie dna i w tym roku, rynien, które dawały mi brzany w poprzednim sezonie w zasadzie już nie ma.

Użytkownik asafa edytował ten post 15 lipiec 2023 - 09:46


#17 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 lipiec 2023 - 13:32

Ostatnia brzanka 60cm złapana na Kenarta Divera 4cm...

 

Załączony plik  IMG_5192.jpg   81,63 KB   29 Ilość pobrań

Ostatnie wypady w poszukiwaniu brzan raczej słabe generalnie. Najpierw woda spadała do takiego poziomu, że szkoda gadać, a od dwóch dni, kiedy przybiera regularnie biorą i szaleją sumy. Mam wrażenie, że w tym roku sumów jest więcej niż przez ostatnich kilka lat razem wziętych. Trochę boje się, że ucierpi na tym populacja brzan. Chyba nie bez powodu na odcinku obfitującym w brzany i klenie pojawiło się kilkanaście sumów, które żerują praktycznie w przeciągu całego dnia.



#18 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 lipiec 2023 - 21:05

Dzisiaj znowu bardzo mizernie niestety :(. Dopiero po czterech godzinach szukania, chodzenia i machania miałem pierwsze branie, ale ryba się nie wcięła... Musiała upłynąć prawie kolejna godzina, żeby następna ryba zameldowała się na moim zestawie.... Branie niemal niewyczuwalne na Sticka 5,5cm oczywiście ze stajni Dorado. Krótki hol i równe 70cm lądowało w podbieraku.

 

Załączony plik  IMG_5195.JPG   103,39 KB   28 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5199.jpg   36,32 KB   28 Ilość pobrań

 

Pomimo brania, przyjemnego holu i wyjętej ryby miałem już dość i dałem tym razem za wygraną. Zmęczenie, duchota i niesamowity upał dały się we znaki....



#19 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 lipiec 2023 - 17:09

Wczorajszego popołudnia na długo nie zapomnę :). Najpierw mi koło godziny 17ej siada ryba 81cm na Blagiera, a po jakichś dwóch godzinach moi kompani znad wody zaliczają praktycznie jednocześnie brania i kolejno brzany 83cm i 73 lądują na brzegu :).

 

Załączony plik  IMG_5203.jpg   83,87 KB   25 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5207.jpg   107,39 KB   25 Ilość pobrań



#20 ONLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 19 lipiec 2023 - 12:26

Wczorajszego popołudnia na długo nie zapomnę :). Najpierw mi koło godziny 17ej siada ryba 81cm na Blagiera, a po jakichś dwóch godzinach moi kompani znad wody zaliczają praktycznie jednocześnie brania i kolejno brzany 83cm i 73 lądują na brzegu :).

 

 

Magia Panowie -->>> B)  B)

 

Wątek znowu zdominowany, gratuluję i "szczerze" zazdroszczę takiej miejscówki...

Pozdrawiam,

malcz






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych