Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brzany 2023


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 styczeń 2024 - 23:23

Gratuluję pięknych brzan w 2023! Uwielbiam czytać Twoje wpisy i życzę Ci aby było ich jak najwięcej!
W 2022 roku brylowałeś też w pięknych jesiotrach. Czy w 2023 roku nauczyłeś się ich celowo unikać, czy zmieniły miejsca i już nie trafiałeś na nie w brzanowych miejscówkach, czy jeszcze inny powód?

Bardzo dziękuję! Niezmiernie mi miło.

Jesiotrów nie miałem w tym roku na kiju. Nie słyszałem też, żeby ktoś w 2023 roku jakiegoś wyjął.
Przede wszystkim te wyjęte zimą w 2022 roku ryby trafiłem na małe gumki larwo-podobne. A ostatnio na takowe praktycznie w ogóle nie łowiłem. No i przy okazji też wydaje mi się, że te ryby gdzieś się wyniosły. Na pewno nie wszystkie, ale z racji niskiego stanu wody przez większość roku chyba powędrowały gdzieś dalej.
W ogóle jeżeli chodzi o kwestie przyłowów, to poza kilkoma szczupakami, sumami, okoniami i sandaczykami, to nic interesującego podczas wypraw na brzany mi się w 2023 roku nie trafiło. Z jednej strony to lepiej, że więcej jest tych świadomie złowionych ryb. Ale z drugiej jednak myślę, że fajnie jest się od czasu do czasu pozytywnie zaskoczyć jakimś wyjętym mniej oczywistym gatunkiem :) ;).

Użytkownik Lukasieka edytował ten post 01 styczeń 2024 - 23:24