Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton 3,20 czy może coś więcej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 24 luty 2013 - 09:36

@patu do taczki? nie za duże?

Kółka koniecznie pompowane! Mniejszych niż fi 26cm nie kupij, bo się w byle piachu zakopiesz :)



#242 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 23 marzec 2013 - 20:30

witam,mam 3,20 pro marine,silnik dwusuw Mercurego 5 kucyków i...  pływając.sam wchodzę w slizg tak z prądem jak i pod prąd.Szybkość wg.GPS to 25-30km/h.Często rozkładam i składam go sam,zrezygnowałem z pompki elektrycznej na rzecz nożnej(łatwiej donieść ponton nad samą wodę w dwóch torbach,pompowanie trwa trochę dłużej ale mam łajbę nad wodą i się nie szarpię)Pływam po Wiśle,Bugu,Narwi i nie mam problemu.Slizg na pontonie przy niskiej wodzie na Wiśle????nie szukaj problemów(chyba że dokładnie po szlaku wodnym jako wycieczka)pływam też w dwie osoby i to jest max na tą jednostkę(bez ślizgu naturalnie)ale przyzwoicie i pospiningować można spokojnie.Kupiłem do niego taki sprytny wózeczek za 200zł i wtedy pompowałem przy aucie elektrycznie,montowałem silnik i wszystkie graty pakowałem na ponton wózkiem do wody i goo.Kilka razy go użyłem i gzieś tam leży w piwnicy(nad Wisełką nie zawsze jest zjazd nawet z takimi wynalazkami.Podsumowując -moim zdaniem z 6 kucami i tym pontonem te wody staną przed tobą otworem.Powodzenia)zaznaczam to tylko moie zdanie na podstawie dotychczasowych doświadczeń.pozdrawiam 



#243 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 24 marzec 2013 - 11:18

mam na pro dwie piątki(płaskie talerze ze sztangi)jak słaby prąd stoję na jednym jak idzie to pierwsz rzucam z dziobu na długiej lince(trzy głebokości)a drugi z rufy normalnie i trzyma.9 była by lepsza ale tu wyciaganie?masakra



#244 OFFLINE   Jerz

Jerz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jurek

Napisano 24 marzec 2013 - 14:20

a tak wygląda mój opływany już wielokrotnie pontonikZałączony plik  12080007.jpg   38,11 KB   140 Ilość pobrań



#245 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:41

Witam podłącze sie do tematu .
Mam zamiar kupić ponton głównie na zalew zegrzyński i mam dylemat praktycznie zawsze będą pływać na nim dwie osoby i niewiem czy wybrać 320 czy 360 chce żeby było wmiare komfortowo ale też mobilne bo czasami lubię polowic na jakiś małych zakrzaczonych jeziorkach.

#246 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:45

320 to maleństwo w środku, na dwie osoby min. 360cm



#247 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 04 kwiecień 2013 - 14:55

Dokladnie, mam 360 i w dwie osoby lowi sie przyjemnie nie przeszkadzajac sobie wzajemnie. Nie jest to jednak luksus jesli chodzi o miejsce. Dodajmy do tego akumulator lub bak na paliwo, torba kazdego, skrzynka i robi sie ciasno. Ja glownie plywam samemu a mimo to nie zamienil bym pontonu na mniejszy. Wodowanie z pelnym ekwipunkiem nie stanowi problemu dzieki zamonotowanym kolkom. Oczywiscie ponton tych rozmiarow nie nadaje sie do wodowania samemu w trudnym terenie np. skarpy.



#248 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 14:58

Myśle nad pro marine 360 jaki silnik by był optymalny ( budżet 5 tys) oczywiście używany

#249 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 kwiecień 2013 - 15:06

Eryk zawsze mocy będzie ci mało, 10km wystarczy...na jakiś czas ;) A w tej cenie znajdziesz coś przyzwoitego z yamahy, mercury, czy tohatsu


Użytkownik thug edytował ten post 04 kwiecień 2013 - 15:06


#250 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 04 kwiecień 2013 - 15:09

Myśle nad pro marine 360 jaki silnik by był optymalny ( budżet 5 tys) oczywiście używany

9,9KM to minimum przy tym pontonie (2 osoby), żeby w ślizgu pływać.



#251 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 17:22

Dzięki za pomoc

#252 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 04 kwiecień 2013 - 18:00

Jak ponton nie musi być nowy to kol. Hasior pisał, że będzie sprzedawał taki jak szukasz http://jerkbait.pl/t...4-kupię-ponton/
Pewnie troszkę taniej kupisz niż nowy i na silnik więcej zostanie :huh:  :)



#253 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 06 kwiecień 2013 - 08:07

Ja jednak radził bym Ci kupić krótszy niż 360 cm a to z powodu obowiązującego nas wyposażenia na tak długich jednostkach. Mobilność zestawu większa silnik może być mniejszy choć miejsca faktycznie sporo mniej ale coś za coś...



#254 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 06 kwiecień 2013 - 11:58

Ja tam sie w swoim 330 zmieszczę spokojnie z 2 osobami, na sucho w pokoju zapakowałem co zazwyczaj zabieram czyli 2 kije, tobra :) do tego druga torba kolegi + 2 kije + zbiornik i miejsca jest sporo jak do takiego łowienia. Dodatkowo na 2 kije mam zamontować dodatkowe mocowanie problem ułożenia kijków też zmaleje. spokojnie zmieszczą się 2 osoby gabarytowo sięgające prawie 200kg :) Niestety do mikrusów nie należę.

 

Ja też się tak wahałem między 330 a 360 i wodowanie samemu 360 to raczej upierdliwa sprawa nawet z kółkami jeśli nie ma się fajnych zjazdów do wody.



#255 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 08 kwiecień 2013 - 07:27

Ja jednak radził bym Ci kupić krótszy niż 360 cm a to z powodu obowiązującego nas wyposażenia na tak długich jednostkach.

 

Jaka jest różnica w wyposażeniu wymaganym przez służby - bo moim zdaniem nie ma żadnej do 4m długości...



#256 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:01

Swego czasu M. Szymański pisal ze jednostki (chyba)pneumatyczne powinny miec dodatkowo BOSAK I RZUTKE... ale, nie pamiętam dokładnie artykułu... 

 

niedawno patu sie przesiadal, może coś więcej będzie wiedział....



#257 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 08 kwiecień 2013 - 08:52

o chyba ponad roku przy jednostkach powyzej 350cm potrzebny jest,bosak,apteczka,koło lub rzutka no i wiadomo gaśnica,kamizelki.Przyczym osprzęt do plywania na śródlądziu nie musi mieć SLASu więc moj bosak jest plastikowy z trzonkiem 0,5m,a koło moze być też o 0,5 m śr. np.z utwardzonego styropianu (bywają na alledrogo za drobne)



#258 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 08 kwiecień 2013 - 14:38

Z tego co wiem od inspektorów Żeglugi Wodnej we Wrocławiu po zeszłorocznej kontroli to jest tak jak mówicie ale od 4m długości. Może ktoś doprecyzuje i zarzuci jakimś linkiem...



#259 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 08 kwiecień 2013 - 21:18

a poniżej coś trzeba mieć :) ja zawsze pływałem bez żadnych klamotów dodatkowych, nawet na łodzi 4,2 więc widzę że często łamałem przepisy, choć podczas kontroli nie pytali się o nic do łodzi. Sam jestem ciekaw co trzeba mieć :)



#260 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 09 kwiecień 2013 - 09:44

Na pewno musisz mieć kamizelki, rzutkę ratunkową, apteczkę i gaśnice 1kg jeśli pływasz na spalinie