Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4560 odpowiedzi w tym temacie

#4441 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 15 czerwiec 2024 - 05:34

Błąd produkcji być może. Podróba nie. Co ciekawe producent opisuje ją jako nieco słabszą.

 

Załączony plik  20240608_210754.jpg   38,31 KB   19 Ilość pobrań

 

I na koniec... Tuż po tej akcji weszło 200m super jigman X4. Teraz próby i zobaczymy czy zamiata jak upgrade i bornrush. 

 

Załączony plik  20240609_143324.jpg   47,72 KB   19 Ilość pobrań

 

 


  • kaziu1976 lubi to

#4442 OFFLINE   spincast

spincast

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 04 lipiec 2024 - 08:49

Kilkanaście lat przerwy w wędkowaniu zrobiło swoje. Potrzebowałbym pomocy bardziej doświadczonych kolegów w doborze plecionki.

Łowiska na których będzie użytkowana to głównie wodą stojaca. Płytkie mocno zarośnięte zbiorniki, oraz głębsze z dużą ilością zawad pod tafla wody (karpy na dnie, zwalone drzewa itp). Przeglądając ofertę sklepów internetowych w oko wpadły mi poniższe plecionki:

- Sunline Siglon AMZ x4 ORANGE 150m - 1.5 / 18lb

- Sunline Siglon AMZ x8 ORANGE 150m - 1.5 / 18lb

- Sunline X Plasma Asegai LIGHT GREEN 150m - 1.5 / 16lb

- Sunline Siglon ADV PE x8 TURQUOISE BLUE 150m - 1.5 / 18lb

- YGK X-Braid Super Jigman X4 200m - 1.5 / 25lb

- YGK X-Braid Super Jigman X8 200m - 1.5 / 25lb

- YGK X-Braid Upgrade X8 PENTAGRAM 150m - 1.5 / 30lb

Nie wiem tylko czy za grubo mierzę? Kolowrotek Shimano 4000, wedka do 28g (realnie 35 obsługuje). Przynęty to głównie gumy typu cannibal 10/12cm, slender shad 13/15cm czy jaskolki 14/17cm na lekkich główkach od 3 do 7 gram. Czasami mniejszy jerk, typu Slider 7, Swim 10, Sweeper 12.

Pozdrawiam
Łukasz

#4443 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • Imię:piotr

Napisano 04 lipiec 2024 - 11:35

Cześć. Jak dla mnie do tych warunków:Sunline Siglon AMZ x4 ORANGE 150m - 1.5, 4 spoty wytrzymalsze przy zawadach, ten siglon jest też trochę bardziej zwarty.
  • Biesan lubi to

#4444 OFFLINE   spincast

spincast

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 04 lipiec 2024 - 12:17

Nie ukrywam że przeczytałem trochę tematu, zanim napisałem post. Także wydaje mi się że lepsza byłaby 4 splotowa. Jednak chciałem zasiadkach opinie bardziej obytych z tematem osób, niż ja.

#4445 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisano 04 lipiec 2024 - 15:27

Cześć, ja bym się zdecydował na ADV. W 8 splotach jest bardziej wytrzymała na szorowanie od AMZ. Nie wiem jak się ma do 4 splotów Jak haki grube, to 1,7 PE też bym wziął pod uwagę. Tomek
  • strary lubi to

#4446 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2024 - 15:58

Sunline Siglon ADV PE x8 TURQUOISE BLUE 150m. Od kiedy usłyszałem pod wodą jak hałasują 4 sploty, to poza kleniowaniem, nie użytkuję ich w ogóle.



#4447 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 513 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 04 lipiec 2024 - 16:11

Sunline Siglon ADV PE x8 TURQUOISE BLUE 150m. Od kiedy usłyszałem pod wodą jak hałasują 4 sploty, to poza kleniowaniem, nie użytkuję ich w ogóle.


Możesz coś więcej napisać o tym hałasowaniu pod wodą, bo jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić? Kręcisz kolowrotkiem zanurzonym w wodzie czy kij wkładasz pod wodę?
  • Biesan, homax i Sebulba lubią to

#4448 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 04 lipiec 2024 - 20:06

Widać kolega jako dziecko nigdy się nie bawił w telefon z dwóch kubków i długiego sznurka.  ;)

 

Ja się bawiłem i przenoszenie przez plecionkę hałasu z kołowrotka pod wodę do mnie przemawia i aż mnie dziwi, że nawet o tym nie pomyślałem.

 

Ale faktycznie Pablo jakbyś podał jakieś fakty byłoby miło. Ciekawe jak rezonują na końcu takiej plecionki coraz częstsze puste plastikowe woblery?

 

U mnie 8x YGK Pentagram zaczął mi hałasować po kilku wyjazdach. Choć na początku był śliski i cichy. Dziwne bo 1,0 zaczął hałasować a 0,5 nie.

 

Natomiast miło zaskoczony jestem JMC katuję kilka drugi sezon i jak było cicho tak jest. A cenowo ok.

 

Spincast. Ja bym nie szedł w tak grube przy tej gramaturze. Co Ci to da? Jak wbijesz kopyto w karpę albo gałąź to i tak jej nie wyrwiesz albo zniszczysz hak. Natomiast gruba plecionka mocno ograniczy zasięg rzutu i pracę przynęty. Jak miałeś przerwę to spróbuj ręką urwać np pentagrama 1,0. :) Na przetarcia długi fluorocarbon.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 04 lipiec 2024 - 20:11


#4449 OFFLINE   Maly69

Maly69

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 05 lipiec 2024 - 04:46

Top1 na rynku to według mnie varivas.

#4450 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 05 lipiec 2024 - 06:33

Bo czterosplotowe ygk np mają na mikrowłóknach jak na winylu zapis który rezonuje na przelotkach i odtwarza pod wodą Kool & The Gang - Celebration.  Ryby wtedy stają dęba i umierają. 


Użytkownik Pescador de caña edytował ten post 05 lipiec 2024 - 06:35

  • elpojo, Szymon82, papierzakilures i 1 inna osoba lubią to

#4451 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 05 lipiec 2024 - 07:11

Też nie pomyślałem o tym, że plecionka przenosi dźwięki. Może tylko muzykę, która wędkarzowi w duszy gra :) ?  Gwizdy plecionki na przelotkach niektórych doprowadzają do szału. Mnie denerwował taki w muchówkach z tytanowymi przelotkami super slim. Przerobiłem masę plecionek, ale przez ostatni sezon zostałem przy 13 splotowym Westinie. Mocny, zwarty, cichy i trochę sztywny co w przypadku castingu jest dla mnie zaletą.



#4452 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 05 lipiec 2024 - 08:24

YGK X-Braid Upgrade X8 PENTAGRAM 150m

Kup i spróbuj, gwarantuje,że będziesz zadowolony. Mocna,cicha,wytrzymała i długo trzyma kor. Wcześniej używałem sunline siglon amz i ten ygk jest zdecydowanie lepszy.

#4453 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 05 lipiec 2024 - 17:45

Przy sandaczowaniu tylko dobrze widoczna, a ten pentagram jest multicolor.wolę o slabszych parametrach,ale jebjącą po oczach.Końcowkē z zasady szaruję flamastrem.

#4454 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 05 lipiec 2024 - 17:55

Przy sandaczowaniu tylko dobrze widoczna, a ten pentagram jest multicolor.wolę o slabszych parametrach,ale jebjącą po oczach.Końcowkē z zasady szaruję flamastrem.

Bez dopisku pentagram jest zielona fluo z białym znacznikiem co 1 m. Bardzo długo trzyma kolor.

#4455 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 05 lipiec 2024 - 20:04

To super

#4456 OFFLINE   spincast

spincast

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 05 lipiec 2024 - 22:38

Waham się pomiędzy Sunline X Plasma Asegai LIGHT GREEN, a Sunline Siglon AMZ x8 ORANGE Jakie są różnice pomiędzy nimi?



#4457 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4885 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 lipiec 2024 - 23:41

AMZ jest gęściej pleciony i bardziej miękki. Plasmą jest hydrofobizowana, delikatnie zgrzana z wierzchu, na początku lekko sztywna.


  • golsyl, Biesan i Alexspin lubią to

#4458 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2024 - 10:17

Możesz coś więcej napisać o tym hałasowaniu pod wodą, bo jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić? Kręcisz kolowrotkiem zanurzonym w wodzie czy kij wkładasz pod wodę?

Wiele razy rzucałem przynętą z dołączoną kamerą Water Wolf. Nie wyobrażasz sobie nawet jaki hałas transmituje plecionka pod wodę. Dopiero po tych doświadczeniach człowiek ma inne spojrzenie na tę sprawę.


  • golsyl i rav_id lubią to

#4459 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 853 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 06 lipiec 2024 - 18:32

Czyli moja fobia łowienia na cienko, poparta moim zdaniem wynikami, wcale nie musi być związana z widocznością grubej plecionki ani bardziej naturalną pracą przynęty tylko hałasem jaki plecionka powoduje …?

 

Toś mi teraz dał do myślenia.

 

Chyba następny nawój zrobię z żyłki na jednej z wędek. Bo najlepiej to jednak samemu sprawdzić doświadczalnie.



#4460 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 06 lipiec 2024 - 21:23

A wszelkie grzechotki w gumach, woblerach, skrzydełka obrotówek i inne wirujace na stalowych osiach elementy wytwarzajae nie mniejszy hałas skutecznie płoszą ryby...


  • Biesan i md30 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych