Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 16 sierpień 2016 - 18:07

Nie mam pojęcia. Plecionka kupiona jakieś 2 miesiące temu w sklepie. Nawinięta jest na Zaubera. Nie wiem dlaczego ale wydawała mi się dziwnie skręcona. Po pierwszym strzale odciąłem chyba ze 20m ,ale nic to nie dało. 

czyli kupiłeś wersję made in china a ma na sprzedanie na forum kolega http://jerkbait.pl/t...reenaqua-green/ albo do psulka napisz, przynajmniej z USA i pewne, sam kupiłem te co mam na kołowrotkach od psulka i teraz od drugiego z kolegów właśnie z linku by mieć na zapas 10 lb bo to świetna plecionka.


  • Tomek88 lubi to

#1102 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 sierpień 2016 - 20:17

czyli kupiłeś wersję made in china a ma na sprzedanie na forum kolega http://jerkbait.pl/t...reenaqua-green/ albo do psulka napisz, przynajmniej z USA i pewne, sam kupiłem te co mam na kołowrotkach od psulka i teraz od drugiego z kolegów właśnie z linku by mieć na zapas 10 lb bo to świetna plecionka.

 

Sprawdziłem w sklepie - podobno "made in USA". Może to wina Zaubera,, że ją tak skręca.

Kupiłem ostatnio dla taty na próbę plecionkę z Decathlonu  - chyba Caperlana 0,18. Dzisiaj na Bugu pękała w rękach... Z ostatnio testowanych Robinson Green Spin 0,18 bardzo dobrze się sprawdza.



#1103 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 21 sierpień 2016 - 20:44

Miałem zaubera i nie skręcał plecionki a też łowiłem i łowię pp, w polskich sklepach jest raczej podróba a nie oryginał z USA.



#1104 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 22 sierpień 2016 - 12:52

Łowię daiwą tournament 0,18 i 0,15 już któryś sezon z rzędu i nie miałem żadnych problemów.Używam ich do lowienia dorszy,sandaczy i szczupaków.Nad wodą jestem ok 200 dni w roku,oprocz utraty koloru fluo nie zauważyłem wad.Nie rozumiem negatywnych opinii o tej plecionce.Dla mnie ważne jest to że 0,15 pp jest dużo grubsza od 0,15 daiwy a wytrzymałość wg mnie po stronie Daiwy.

#1105 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 22 sierpień 2016 - 14:19

Ja także użytkuje daiwę tournament 8 braid-ogólnie ok.można polecić jednak nie oznacza to że jest jedyną i najlepszą,jak każda po pewnym czasie się odbarwia,moc linniowa wydaje się być zgodna z opisem,prawie nie słychać szumu,jak trafi na kamienie to trzeba się postarać wielokrotnie aby się przetarła.Użytkuje 0,14 0,16 0,18.Kolega wyżej wspominał o 0,15 - ja takiej nie spotkałem...?!

#1106 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 22 sierpień 2016 - 17:09

Chodziło o 0,14

#1107 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 25 sierpień 2016 - 13:53

Miałem zaubera i nie skręcał plecionki a też łowiłem i łowię pp, w polskich sklepach jest raczej podróba a nie oryginał z USA.

Sam takie głupoty wymyślasz, czy tylko powielasz bzdury wyczytane w necie?

#1108 OFFLINE   Kaka8281

Kaka8281

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKobyłka
  • Imię:Karol

Napisano 25 sierpień 2016 - 15:57

Cześć co myślicie o plecionce DRAGON JIGGIN BRAID 0,16mm ?

#1109 OFFLINE   martin26

martin26

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 16:06

Kaka używałem 0,06 na opkonie pletka ok nie szumi na przelotkach nie pije wody nawet kolor długo sie utrzymuje polecam 



#1110 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 25 sierpień 2016 - 16:57

Sam takie głupoty wymyślasz, czy tylko powielasz bzdury wyczytane w necie?

Miałem w dłoniach plecionki PP oglądane w sklepach i na każdej na opakowaniu i na szpuli podana jest grubość np. 0,15 czy 0,19 mm , moim zdaniem na oryginalnych jest grubość podana w LB a nie w grubości na milimetry. Uważam osobiście i to moje wyłącznie zdanie że wszystkie PP z podanymi grubościami na milimetry są albo fałszywkami albo tandetą na rynek europejski robioną, bo różnią się zarówno grubością, jakością, śliskością i sztywnością od tych na rynek USA, gdybym nie miał plecionek wprost z USA będących odpowiednikami naszych będących w sklepach to bym tego nie pisał.



#1111 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 25 sierpień 2016 - 17:19

Czyli powielasz głupoty czytane w sieci...

Taki wymóg europejskiego rynku (dla mnie zrozumiały zresztą), że producent musi podawać parametry w obowiązujących tutaj jednostkach miary, czyli w systemie metrycznym. A fałszywki w sklepach, tudzież jak piszesz tandeta na rynek europejski to, mój panie kolego, przeszłość. Niepotrzebnie i bez zastanowienia powtarzana bzdura. Oczywiście, że zdarzają się podróbki, ale raczej wśród internetowych cwaniaków a nie w walczących o klienta sklepach.

Na przyszłość zanim coś naskrobiesz to się zastanów, bo większej bzdury to dawno nie czytałem

 

moim zdaniem na oryginalnych jest grubość podana w LB a nie w grubości na milimetry.

 Tak dla jasności:

Funt (ang. pound lub ang. pound-mass pochodzi od staroangielskiego pund, które wywodzi się z germańskiej adaptacji łacińskiego (libra) pondo - Pfund[1]lblbmlbm[2]) – pozaukładowa jednostka masy wywodząca się od rzymskiej libry. Miara funta była różna na przestrzeni wieków w różnych państwach, zwykle wynosiła pomiędzy 0,4 a 0,5 kilograma. Obecnie w państwach anglosaskich jest przyjęty międzynarodowy funt równy 0,453 592 37 kg oraz stosowany jest skrót lb (od libra, liczba mnoga w jęz. angielskim: lbs).

źródło: https://pl.wikipedia...iki/Funt_(masa)

Grubość, jak piszesz - ja raczej nazwałbym to średnicą lub czymś do niej zbliżonym - można podać w mm (wg naszej miary) lub w calach wg miary angielskiej.

Chyba, że masz na myśli grubość w odniesieniu do człowieka, to tu rzeczywiście można pokusić się o jednostkę masy ;)


Użytkownik Artech edytował ten post 25 sierpień 2016 - 17:21

  • godski, urasenty i coma lubią to

#1112 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 25 sierpień 2016 - 17:32

Mam na myśli grubość plecionki ocenianą wizualnie i na dotyk, ta z USA jest przy tych samych parametrach co na Europę zdecydowanie cieńsza, bardziej śliska, miękciejsza. Może źle to ująłem wyżej, ta pp np 0,15 mająca wytrzymałość podaną na szpuli 9 kg jest o wiele grubsza, sztywniejsza i mniej śliska niż pp 10 lb będącej jej odpowiednikiem co do grubości/średnicy przy tej samej podanej wytrzymałości. Jak to wyjaśnisz?


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 25 sierpień 2016 - 17:34


#1113 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 25 sierpień 2016 - 17:40

 miękciejsza. 

:D  :D  :lol:  :lol:

 

. Może źle to ująłem wyżej, ta pp np 0,15 mająca wytrzymałość podaną na szpuli 9 kg jest o wiele grubsza, sztywniejsza i mniej śliska niż pp 10 lb będącej jej odpowiednikiem co do grubości/średnicy przy tej samej podanej wytrzymałości. Jak to wyjaśnisz?

Że miałeś dwie różne plecionki. Źle opisane, źle podane przez sprzedawcę lub uległeś autosugestii.

Miałem i te kupowane od Pawła i te ze sklepów stacjonarnych, różnicy nie widziałem.

Kiedyś kupiłem u Pawła PP 10 lb, która w połowie długości miała zgrzew i zmieniała się w 15lb lub nawet mocniejszą. Także nawet w, jak to nazywasz, oryginałach zdarzają się  buble. 


  • urasenty i coma lubią to

#1114 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 25 sierpień 2016 - 17:53

:D  :D  :lol:  :lol:

 

Że miałeś dwie różne plecionki. Źle opisane, źle podane przez sprzedawcę lub uległeś autosugestii.

Miałem i te kupowane od Pawła i te ze sklepów stacjonarnych, różnicy nie widziałem.

Kiedyś kupiłem u Pawła PP 10 lb, która w połowie długości miała zgrzew i zmieniała się w 15lb lub nawet mocniejszą. Także nawet w, jak to nazywasz, oryginałach zdarzają się  buble. 

Możliwe, możliwe, nie wiem. Na tych kupowanych od Pawła jeszcze się nie zawiodłem.



#1115 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 sierpień 2016 - 21:23

Sprawdzałem w sklepie, w którym kupowałem i na opakowaniu jest "made in USA". Może trafiłem na jakąś wadliwą serię, czy opakowanie;)



#1116 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 sierpień 2016 - 06:37

Cześć co myślicie o plecionce DRAGON JIGGIN BRAID 0,16mm ?

 

Łowiłem i łowię na tą plecionkę w trzech grubościach: 0,06, 0,12 oraz 0,16. Ta najgrubsza wydaje mi się już trochę "sznurkowata" ale to pewnie dlatego że rzadko na nią łowię i przywykłem do cieńszych plecionek ;). Ogólnie mówią to dobra, warta polecenia plecionka, aczkolwiek zrobiła się trochę droga.



#1117 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1417 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 28 sierpień 2016 - 14:27

Czy smarujecie plecionki smarem silikonowym? Np. w spreju?



#1118 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 28 sierpień 2016 - 14:50

A ja powiem tak, kupilem ostatnio Spiderwire EZ Braid 0.12mm, mega cienka linka. W porownaniu do nihonto czy mistralla shiro czy ostatnio uzywnego Jaxona Combat XTN (wszystkie 0.10), mistrall przy tej srednicy to faktycznie chyba 0.20. Duzo dluzsze zuty, nie szumi, odpowiednio sliska, kolor fluo zolty, narazie wszystko oki chodz ma tylko 2 godziny przelotu. Jaxon mimo ze spectra to takiej pletki juz nie chce, 10-20 godzin nad woda, bez zaczepowej wody i robi sie bardzo szorstka. Moc w pozadku, ale dystans rzutu jak i przyjemnosc z wedkowania zadna. Jak kazda inna plecionka na spectrze tak sie zachowuje to podziekuje. Dzisiaj maly wypad na rybki z nowa linka zobaczymy co bedzie, narazie pajaczek jest oki.



#1119 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 28 sierpień 2016 - 15:48

Czy smarujecie plecionki smarem silikonowym? Np. w spreju?


Ja psikałem tylko preparatem konserwującym Varivasa i polecam. Linka jest bardziej miękka, cichsza i chłonie mniej wody. Psikane x4 i x8.

#1120 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 28 sierpień 2016 - 16:41

Czy smarujecie plecionki smarem silikonowym? Np. w spreju?


Ja używam Ardent Line Butter Conditioner.
Sprawdza się.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    etherni