Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#1881 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 luty 2018 - 19:23

Odkąd znalazłem miejsce, gdzie ryb jest zasadniczo więcej (może nie więcej, a mniej trenowanych?) niż w wodach PZW, to stwierdzam, że średnica (grubość, czy jak by to nazwać) jest jakoś mało dla mnie znacząca.

 

Czy to znaczy, że plećka 0,50 jest u Ciebie na porządku dziennym ;)


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 17 luty 2018 - 19:23

  • Maraky lubi to

#1882 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1647 postów

Napisano 17 luty 2018 - 19:29

0,14 i tylko 6 lb? Toć moja Techron 0,06 wytrzymuje ok. 12 lb. Jakaś ujowa ta Sufix. :D A tak na serio, to znów się przekonuję, że wytrzymałość "na opakowaniu", a rzeczywistość, to dwie różne bajki. Kto lubi, niech nadal dywaguje nad "średnicą".

Techron zielony w grubości 0,1 mm teoretycznie 7,5 kg wytrzymał w teście 3,3 kg jest znacznie cieńszy niż ten Sufix, ale mocno podobny grubością do Pee Wee WX8 0,8 PE czy Sunline 8PE w tej samej grubości

#1883 OFFLINE   Mycha23

Mycha23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 17 luty 2018 - 19:39

Odkąd znalazłem miejsce, gdzie ryb jest zasadniczo więcej (może nie więcej, a mniej trenowanych?) niż w wodach PZW, to stwierdzam, że średnica (grubość, czy jak by to nazwać) jest jakoś mało dla mnie znacząca.

Opinia słuszna na stawie hodowlanym, ale czy także na leśnym ciurku?



#1884 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1899 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 luty 2018 - 19:53

Czy to znaczy, że plećka 0,50 jest u Ciebie na porządku dziennym ;)

 

Nie wiem jak wygląda 0.50, ale łowiłem okonie <20 cm na plecionkę 10 lb (no dobra 4,5 kg) mierzoną po amerykańsku. Nawet gdzieś na jerku powinno być zdjęcie z 2017.

Edit, znalazłem: http://jerkbait.pl/t...ie-2017/page-17

wpis nr 330 :)

Nową miejscówkę znalazłem dzięki temu, że 25 g płoć Janusza Widła podgryzały mniejsze od niej okonki. Najczęściej nie używam (w tamtym roku ani razu) fluoro, żyłki jako przyponu i jakieś okonie udaje mi się złowić. Przyjedź do mnie, to Ci kilka zdjęć pokażę :) .

Techron zielony w grubości 0,1 mm teoretycznie 7,5 kg wytrzymał w teście 3,3 kg jest znacznie cieńszy niż ten Sufix, ale mocno podobny grubością do Pee Wee WX8 0,8 PE czy Sunline 8PE w tej samej grubości

I jak tu się opisami sugerować?


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 17 luty 2018 - 20:03


#1885 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1899 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 luty 2018 - 19:55

Opinia słuszna na stawie hodowlanym, ale czy także na leśnym ciurku?

Nie hodowlanym, ale o zdrowej populacji ryb, co najwyżej zarybianym karpiem. Drapieżnik sam się reguluje.



#1886 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 17 luty 2018 - 20:00

0,14 i tylko 6 lb? Toć moja Techron 0,06 wytrzymuje ok. 12 lb. Jakaś ujowa ta Sufix. :D  A tak na serio, to znów się przekonuję, że wytrzymałość "na opakowaniu", a rzeczywistość, to dwie różne bajki. Kto lubi, niech nadal dywaguje nad "średnicą".

Odkąd trafiłem na Forum i nieprzebrane zasoby wiedzy wszelakiej na nim zamieszczone , zaprzestałem zupełnie posługiwać się "średnicami" przy wyborze plecionek , rozmowach o nich i planach zakupowych jakie poczyniam . Po prostu przeszedłem na klasyfikację PE i dobrze mi z tym  :) . Inna sprawa , że praktycznie używam tylko linek tak opisywanych i nawijam je na kołowrotki tak opisywane na szpulach również . I nie zawsze mogę się dogadać z kumplami , kiedy poruszamy się w rozmowie w zupełnie dwóch różnych klasyfikacjach opisu linek  ;) . Ale wydaje mi się , że ta o której mówię , jest zdecydowanie bardziej miarodajna i zunifikowana niż "plecionka zero przecinek coś tam"  :D ...



#1887 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1899 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 luty 2018 - 20:33

Tylko że "grubość" plecionek jest tak zakorzeniona w świadomości, że nawet Sprzedający piszą: Jestes swiadomy ze te linki beda dosc juz mocno grube. Zwlaszcza 14lb ta bedzie miala gdzies 0.17mm na ueropejska skale...

 

Przecież ja chcę linkę 14 lb, a nie 0,17!



#1888 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 17 luty 2018 - 20:53

Tak, chcesz 14lb? A ile jej chcesz aby nawinąć bez strat na kołowrotek?



#1889 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1647 postów

Napisano 17 luty 2018 - 20:56

Odkąd trafiłem na Forum i nieprzebrane zasoby wiedzy wszelakiej na nim zamieszczone , zaprzestałem zupełnie posługiwać się "średnicami" przy wyborze plecionek , rozmowach o nich i planach zakupowych jakie poczyniam . Po prostu przeszedłem na klasyfikację PE i dobrze mi z tym :) . Inna sprawa , że praktycznie używam tylko linek tak opisywanych i nawijam je na kołowrotki tak opisywane na szpulach również . I nie zawsze mogę się dogadać z kumplami , kiedy poruszamy się w rozmowie w zupełnie dwóch różnych klasyfikacjach opisu linek ;) . Ale wydaje mi się , że ta o której mówię , jest zdecydowanie bardziej miarodajna i zunifikowana niż "plecionka zero przecinek coś tam" :D ...

Nie sprawdzałem na kołowrotku znaczy na szpuli , ale w palcach i na oko czasem mam wrażenie że jedno #1.5 PE nie jest równe drugiemu #1.5 PE. Być może jest to spowodowane sztywnością i zwięzłością ? Kupując plecionki opisane tylko w ten sposób nie dajesz sobie szansy posiadania np takiej Shimano Kairiki czy innych też być może wartych poznania
Tomek
  • homax lubi to

#1890 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 17 luty 2018 - 21:21

To prawda Tomku , ale na razie dobrze mi z tym . Ba , nawet od dłuższego czasu zamknąłem się w obrębie jednego modelu i jednej marki . Trzy wersje mocy na trzech zestawach , brak większych niespodzianek więc czegóż chcieć więcej  :) ? Ale parę marek przerobiłem ( choć niezbyt dużo , więc ta droga nie była zbyt bolesna na szczęście  ;) ) . Na moje wody i mój sposób łowienia mam złoty środek i dopóki nic się nie zmieni w tym względzie , a jakość linki będzie się utrzymywać na odpowiednim , dotychczasowym poziomie , nie szukam niczego nowego . W lince najbardziej cenię sobie to , że wiem , czego się po niej spodziewać zarówno w sytuacjach granicznych , jak i na co dzień ( jak się starzeje i zużywa , traci kolor i parametry , itp.) . Choć tak do końca nic nie jest pewne przy ośmiosplotówkach , co dobitnie ( po raz kolejny zresztą ) pokazał u mnie zeszły sezon  :rolleyes: .

A co do różnic między plecionkami w obrębie tej samej klasy PE masz absolutną rację - palpacyjnie i wzrokowo wydają się często różne i rzeczywiście wydaje się , że sztywność i gęstość splotu może wpływać na to wrażenie . Tak zresztą jak kolor ...


  • kostom63 lubi to

#1891 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 luty 2018 - 21:45

Przyjedź do mnie, to Ci kilka zdjęć pokażę :) .

 

Jak przyjadę to na pewno nie po to aby zdjęcia oglądać :P Kartę opłaciłeś ? Testy niedługo  :ph34r: 



#1892 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1899 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 luty 2018 - 21:48

Sławek, przyjedź zanim zima nie odpuści, bo będziemy zmuszeni ryby łowić  :blink: , a tak to  :ph34r:


  • bob74 lubi to

#1893 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 luty 2018 - 21:56

Sławek, przyjedź zanim zima nie odpuści, bo będziemy zmuszeni ryby łowić  :blink: , a tak to  :ph34r:

 

Czekam na seaking-a coby porównać było z czymś konkretnym zarówno jeśli chodzi o multiplikatory jak i wędziska.

No i piniądz uzbierać próbuję :D


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 17 luty 2018 - 21:57

  • Koincydencja i bob74 lubią to

#1894 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 19 luty 2018 - 10:40

Interesuje mnie zakup plecionki MOMOI JIGLINE 0,26 lub 0,28 i tu pytanie do Was Koledzy i koleżanki. Czy jej grubość jest taka sama jak deklarowana czy będzie mocno odbiegać od tego co napisali. Chce nawinąć jak najwięcej plecionki pod sam rant a zaraz mieć jak najbardziej wytrzymałą.

 

Jak by ktoś z kolegów miał coś podobnego i miał możliwość zmierzenie średnicy byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Marcin



#1895 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 luty 2018 - 10:45

Nie wiem super momoi, ale ja zakupiłem to i za jakieś 3 miesiące napiszę Wam co o niej sądzę: https://pl.aliexpres...iceBeautifyAB=0


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 19 luty 2018 - 10:45

  • J-O-K-E-R lubi to

#1896 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 19 luty 2018 - 17:33

Interesuje mnie zakup plecionki MOMOI JIGLINE 0,26 lub 0,28 i tu pytanie do Was Koledzy i koleżanki. Czy jej grubość jest taka sama jak deklarowana czy będzie mocno odbiegać od tego co napisali. Chce nawinąć jak najwięcej plecionki pod sam rant a zaraz mieć jak najbardziej wytrzymałą.

 

Jak by ktoś z kolegów miał coś podobnego i miał możliwość zmierzenie średnicy byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Marcin

 

Pięć lat wstecz podobno całkiem do rzeczy była (post #213)

 

 

 Momoi widziałem, łowiłem, 17lb była cieńsza i lepiej wyglądała po sezonie jak moja 10lb Power Pro.




#1897 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1647 postów

Napisano 20 luty 2018 - 01:01

Nie wiem super momoi, ale ja zakupiłem to i za jakieś 3 miesiące napiszę Wam

Cześć, właśnie trochę napisałem o plecionce Kastking Mega8 w wątku Plecionki z Chin , ciekawe jaki kolor wybrałeś

Użytkownik kostom63 edytował ten post 20 luty 2018 - 01:01


#1898 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 20 luty 2018 - 10:00

Mikado Nihonto 4 splotowa - "średnica" 0,06mm używał ktoś?



#1899 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 20 luty 2018 - 11:19

Mam 0,10 i jest porownywalna do 0,16 8splotowej.Strasznie przegrubione 4splotowki Mikado.



#1900 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 20 luty 2018 - 12:41

W pracy używam sit o oczkach od 0,063 mm do 0,25 mm, jest tam też sito 0,09 mm i nie ma na rynku takiej plecionki, która przeszłaby przez oczko tego sita. Te wszystkie opisy to sobie można w ... buty włożyć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych