Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4440 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 10 czerwiec 2013 - 14:11

Te nowe sznurki są cienkie, nie szumią i coraz mniej się plączą a i ceny robią się coraz bardziej przyjazne. Taki np. 8-mio splotowy nowy duel  w rozmiarze #1,0 dość intensywnie użytkowany od ok.2 tygodni nie postrzępił się na końcówce ani też żadna broda się zrobić nie chciała, chociaż taki okrągły wcale nie jest.  Dużo w temacie plątania zależy od jakości nawoju i masy przynęty.


  • artix lubi to

#302 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 10 czerwiec 2013 - 20:51

nie wiem panowie co Wy macie z tym plataniem pletek ale...mam pp 019 ;) wiadomo o co chodzi no i miałem plątania na kreciole spro 730 ale zmieniłem go na mistralla amundsona i zero plątania. Łowię cały czas tak samo z opadu wiec wnioskuję ze problem nie lezy po stronie linek tylko kręcioła. Acha przynety jakimi łowię to główka 8-10 gram + guma 7cm



#303 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 10 czerwiec 2013 - 21:20

Tylko jak tu wrócić do żyłek kiedy się wejdzie w plecionki? 



#304 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 10 czerwiec 2013 - 21:55

W moim przypadku plecionka zmieniła styl łowienia, zwiększyła agresję w prowadzeniu przynęty i większą nonszalancję w wyborze miejscówek. Łowienie na żyłkę jest o wiele skuteczniejsze, ale wymaga większej w czuty i koncentracji, trochę więcej się rwie. W 80% używam linek, mimo że wierzę w to że mogą mieć negatywny wpływ na liczbę brań na niektórych wodach, jednak o tym, czy na wobku wiszą glony dobry zestaw z plecionką nas poinformuje żyłka nie zawsze, no i najważniejsze, moment brania...



#305 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 czerwiec 2013 - 23:47

nowy stren w akcji wersja bodaj 20lbs mz porazka jak diabli


Użytkownik gooral edytował ten post 19 czerwiec 2013 - 23:48


#306 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 20 czerwiec 2013 - 07:43

Ciekawy test, a co on miał udowodnić?

Każdy materiał pod naciskiem się odkształci mniej lub więcej, zwłaszcza jeśli jest w swobodzie i przyłożysz siłę.

Zawiąż na końcu przynętę dostosowaną do tych 20LB i wtedy go przeprowadź.

Tylko nie paprocha 1g ;)



#307 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 czerwiec 2013 - 08:07

mial pokazac jak sztywna jest plecionka - w rekach jest jak nawosokowana. Ona sie nie odksztalcala, ale zostawala w takim ksztalcie - moze dla ciebie sztywny bialy nawosokowany sznurek jest ok , dla mnie zdecydowanie nie. Kazdy kto potencjalnie kupuje przez net moze teraz ocenic czy mu linka podejdzie czy nie.



#308 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 20 czerwiec 2013 - 08:39

a niechaj będzie na Twoim. ;)

 

Aby było rzetelnie wrzuć takie testy linek innych (nowych), mogą być te które używasz. B)



#309 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 09:42

a jak to wyglada po 3,5 lub 7-dmiu lowieniach?



#310 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 20 czerwiec 2013 - 14:22

a jak to wyglada po 3,5 lub 7-dmiu lowieniach?

Pewnie jak zwykle......czyli zero parametrów sklepowej sztywności, co takim wielkim atutem miała być.

Ech.... ile by nie gadać i się spierać wniosek mam prosty: do każdego młynka kupić drugą szpulę (jeśli od razu nie było)i na jednej mieć pletkę, a na drugiej żyłkę. No może na Pennie SSV nawijanie żyłki bez sensu bo to moja broń do ciężkiej roboty.
A odnosząc się do poprzednich uwag - sądzę, że splątania plecionki nie zależą od tylko młynka - wiele czynników może się na to złożyć: wiatr, zmiana wagi przynęty, a zwłaszcza jej niedostosowanie do grubości pletki, akcja kijka, czy wreszcie łapanie przez linkę różnego badziewia powierzchniowego, np. z kwitnących takich czy innych, okolicznych drzew (ostatnio tak miałem). Niemniej jednak fajnie jak z konkretną plecionką, kołowrotkiem i kijem udaje się "wstrzelić" i wędkować bezstresowo.
Robert.

#311 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 czerwiec 2013 - 14:40

Z mojego doświadczenia każda plecionka ma tendencję do plątania, jeżeli jest nawinięta ze zbyt małym odstępem od krawędzi a przynęta stawia mały opór w wodzie. Takie zestawienie to murowany kłopot. Więc nawijam nieco mniej i od bardzo dawna nie miałem jakiegoś wrednego splątania.



#312 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 20 czerwiec 2013 - 14:58

Z mojego doświadczenia każda plecionka ma tendencję do plątania, jeżeli jest nawinięta ze zbyt małym odstępem od krawędzi a przynęta stawia mały opór w wodzie. Takie zestawienie to murowany kłopot. Więc nawijam nieco mniej i od bardzo dawna nie miałem jakiegoś wrednego splątania.

Potwierdzam w całej rozciągłości, aczkolwiek linka Berkley Fireline 0,17 mm na Pennie SSV 3500 "wybaczyła" mi nawinięcie pod rant.
  • PLECIONA lubi to

#313 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 20 czerwiec 2013 - 15:22

Tak na marginesie te "badziewie powierzchniowe" z drzew jak to kolega wyżej ujął nie tylko powoduje brody i plątanie pletki ale wręcz uniemożliwia rzuty blokując się na przelotce szczytowej, sam kilka tygodni temu miałem podobną sytuację i walka z tym czymś ostro mnie ....... :angry:



#314 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 20 czerwiec 2013 - 15:32

Tak na marginesie te "badziewie powierzchniowe" z drzew jak to kolega wyżej ujął nie tylko powoduje brody i plątanie pletki ale wręcz uniemożliwia rzuty blokując się na przelotce szczytowej, sam kilka tygodni temu miałem podobną sytuację i walka z tym czymś ostro mnie ....... :angry:

Jasne, że tak. Ze trzy tyg. temu cały wyjazd spinningowy był z tego powodu kompletnym fiaskiem - co drugi rzut musiałem przepuszczać pletkę przez paluchy żeby to pozdejmować. Jak człowiek coś przegapi i machnie solidnie z takim nawiniętym "kołtunem" to i dla przelotek może się okazać zgubne. Na to "badziewie" dużo lepsza jest żyłka, która ma znacznie mniejszą "czepliwość" ale też łapie sporo tego g....na.

Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 20 czerwiec 2013 - 15:33


#315 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 20 czerwiec 2013 - 19:40

Ja również przez te małe białe kłaczki o mało co nie wyszedłem z siebie by stanąć obok, Masakra jednym słowem :angry:



#316 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 05 lipiec 2013 - 13:03

Używał ktoś już DRAGON Jiggin'Braid? To rzeczywiście Momoi? Momoi widziałem, łowiłem, 17lb była cieńsza i lepiej wyglądała po sezonie jak moja 10lb Power Pro.



#317 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 lipiec 2013 - 15:48

To rzeczywiście Momoi?


Skąd taka informacja?

#318 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 05 lipiec 2013 - 15:54

Od dystrybutorów tej plecionki. Od strony Dragona - to Momoi pod inną nazwą i firmą na innych szpulkach. Miał ktoś?



#319 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2013 - 18:15

W opisach tej plecionki stoi, że to Toray, nie Momoi, z ciekawości obejrzę kiedyś w sklepie, ale możliwe, że jedynie kolorem przypomina Momoi Jig Line.

Nowa DRAGON Ultra 8X Nano jest opisywana jako produkowana przez Momoi.


Użytkownik Dagon edytował ten post 05 lipiec 2013 - 18:15


#320 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 05 lipiec 2013 - 22:25

Dziś poszedłem do sklepu po coś zupełnie innego a wyszedłem z nienajtańszą plecionką Owner HQ PE Braid model 56040 10lb. Wygląda tak świetnie, że się skusiłem. "0.15" jest cienka jak włos, śliska i równa. Wydaje się dużo cieńsza od "0.15" PP i tak jest w rzeczywistości. Sprzedawca powiedział mi, że gdy mierzy mikrometrem i PP jest już ściśnięta na tyle, że stawia opór - gdy można już mówić o jakiejś "średnicy", czy grubości - to ma rzeczywiście 0.15 mm. A ten Owner (made in Japan) ma wówczas 0.8mm! 10lb w warunkach maksymalnie zbliżonych do bojowych - przypon, waga elektroniczna i heja! - wytrzymuje 5kg, czyli o 0.5kg więcej niż jest napisane. Łowi się nią cudnie - płynie po przelotkach bezszelestnie. Za kilka dni dam znać, jak z trwałością - po pierwszym łowieniu jestem zachwycony.