Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4440 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:27

To ja bym pomyślał o zmianie producentów



#342 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:31

varivas,power pro, stren, spiderwire, penn, daiwa, rapala to z glowy firmy, ktorych produktow uzywalem w ostatnim roku (conajmniej 3 byly "made in japan").



#343 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:04

Jaki by węzeł nie był plećka musi pękać na węźle lub przy węźle, jeśli pęka gdzie indziej oznacza, że ma słabe punkty i to ją już u mnie dyskwalifikuje :)

Co tam jeszcze bym polecił hmm spiderwire ultracast, penn international, P-Line ;)

 

Edit: Oczywiście stren też, może duel, ale duela nie używałem tylko słyszałem dobre opinie, to samo z varivas

Nieprawda , Tomek. Przez kilkanaście lat rwania każdej linki która mi wpadła w łapy żadna nie strzeliła na węźle. A testowałem myślę, że ze 100 linek a może i więcej.

 

Nie ma takiej możliwości przy węźle jaki stosuję. To taki węzeł jaki jest stosowany w łączeniu przyponu w wędkarstwie spławikowym, tyle, że podwójny.

Linka zazwyczaj strzela około 7-10 cm od węzła.

 

https://www.google.p...Fhaczyk;339;198


Użytkownik godski edytował ten post 21 styczeń 2014 - 19:09


#344 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:13

Te co testowałem w warunkach domowych na wadze to strzelały mi na węźle i nie mam powodu zmyślać.

Jakieś zaczepy na łowisku to się zgodzę, nieraz coś się przetrze, coś zaczepi i gdzieś i pizdnie tam gdzie nie trzeba, szczególnie jeśli chodzi o odstrzały castem :D

Domyślam się, że stosujesz raczej plećki Japan :)

 

Edit: Tego węzła nie stosowałem... czekaj zaraz będzie świeży test :)

 

Poprawka, przypomniałem sobie, że kilka lat wstecz stosowałem ten węzeł. Pedofil od berkley'a jebnął na węźle jak na razie :)

 

Kolejny test, spiderwire code red 50lb pękło również na tym węźle. Wybacz, ale muszę zobaczyć jak to wiążesz, że Ci na tym węźle nie pęka. Ja tymczasem pokażę Ci garden i okrętkę co nauczył mnie szyper na statku.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 21 styczeń 2014 - 19:35


#345 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:35

Nie ma możliwości przy moim wężle aby na nim strzelała. Tam jest podwójna warstwa linki.

Dlatego go stosuję. Sprawdzam wytrzymałość liniową linki, a nie wytrzymałość węzła.


  • radasso69 lubi to

#346 OFFLINE   niktważny

niktważny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:37

Panowie, jaką budżetową (50-60zł) polecicie do połowu pstrąga na lekkie przynęty na wodach gdzie jest dużo zaczepów.
0,03 czy coś grubszego ? Łowie dość miękkim kijem, przynęty to jigi 1-3 gr i woblery 2-6 cm.



#347 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 styczeń 2014 - 19:47

Nie ma możliwości przy moim wężle aby na nim strzelała. Tam jest podwójna warstwa linki.

Dlatego go stosuję. Sprawdzam wytrzymałość liniową linki, a nie wytrzymałość węzła.

Robiłem tak jak trzeba, po woli rozciągałem dłuższy odcinek z tym węzłem i pyk :)

Podwójna warstwa linki nic nie znaczy jeśli jeden zwój wcina się w drugi i plecionka przecina plecionkę, że tak to ujmę swoimi słowami. Plećki, które na świeżo strzelały mi bóg wie gdzie od razu wymieniałem.

Stanęliśmy pod ścianą i tego nie rozwiążemy tutaj, więc można odpuścić ;)

Zgodzić się mogę jedynie, że łącznik bezwęzłowy daje najmniejszą stratę mocy koło 1-2% ;)

 

Andrzeju twój węzeł na spiderwire 50lb, przykro mi nie mogłem się powstrzymać ;)

ju45.jpg


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 21 styczeń 2014 - 20:03


#348 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:04

Zaraz tobie sfotografuję 10 linek, tylko po co. Stare odcinki wiszą na haku w piwnicy. Pozostane przy swoinm zdaniu. Za dużo linek i za wiele lat sprawdzałem aby po jednym zdjęciu kolegi to zmieniać.Oczywiście że podwójna warstwa linki ma znaczenie. To jesli podwójna według ciebie nie ma, to idąc tym tokiem myslenia poczwórna też nie....

 

 

 

Znalazłem tak przy pierwszym podejściu 9 różnych zerwanych pętli. W żadnej linka nie strzeliła na węźle. Jak ktoś chce koniecznie, to wrzucę to zdjęcie.


Użytkownik godski edytował ten post 21 styczeń 2014 - 20:13


#349 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:13

Bez sensu drzeć koty, stosując dobre linki obaj skusimy i wycholujemy rybę, węzeł kwestia gustu :)



#350 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:22

Pewnie tak. Ale to ja się mylę...


Użytkownik godski edytował ten post 22 styczeń 2014 - 12:23


#351 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:23

3 pomiary(wynik jest średnią),  testowałem na odcinku około 1 m, węzeł klasyczny Palomar. Metoda pomiaru - powolne naciąganie plecionki za pomocą wagi wędkarskiej. Wszystkie zerwania plecionki w pobliżu lub na węźle.
Zaznaczam, że jak dla mnie to nie jest 0,10 raczej 0,12-0,14.

No ale wróćmy do pytania :) wasze typy w miarę taniej 0,08...

Kamatsu Techron Black. Od momentu kiedy zacząłem łowić okonie na plecionkę nie miałem jeszcze innej na szpuli przy okoniówce, a jak miałem to jedynie przez chwilę.



#352 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:33

Kamatsu Techron Black. Od momentu kiedy zacząłem łowić okonie na plecionkę nie miałem jeszcze innej na szpuli przy okoniówce, a jak miałem to jedynie przez chwilę.

Z tą wersją X8 techrona to konger poleciał, bo 300zł nawet kosztowała mała szpulka ;)

 

http://allegro.pl/li...szystkie działy

 

Myślałem kiedyś nawet żeby poświęcić 3 stówy i kupić na testy


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 21 styczeń 2014 - 20:35


#353 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:44

NA CIENKO lowie varivas sea bass... GRUBIEJ sufrix832.......przygoda z Momoi Takumi niestety poległem na tej plece pierwsze 6 ms rewelka potem rwala się jak......nanofil ma wade zwija się na koncach i ma właściwości na rybie dzielnie sobie radzi zaczep i mocniejsze szarpniecie się rwie raczej strzela

#354 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 styczeń 2014 - 20:48

Nanofila(testowałem 0,12 zielonego) jak się zawiąże na łączniku bezwęzłowym to można rwać tataraki, ale zrywać go da się przy rzutach nawet na korbie, nie mówiąc o multiku. Nie lubi "szarapania" taki z niego pedofil ;)



#355 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2014 - 21:12

nie lubie lacznikow

#356 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 styczeń 2014 - 21:23

Z tą wersją X8 techrona to konger poleciał, bo 300zł nawet kosztowała mała szpulka ;)

 

http://allegro.pl/li...szystkie działy

 

Myślałem kiedyś nawet żeby poświęcić 3 stówy i kupić na testy

Zostaw sobie 240zł na piwo i za 60 kup tą zwykłą. W tej klasie grubości nie znalazłem dla niej konkurencji.



#357 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 styczeń 2014 - 21:28

Zostanę przy swoich złomach usa, chociaż mam możliwość kupować taniej od kongera jednak jakoś nie korzystam ;)



#358 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 styczeń 2014 - 21:31

Zostanę przy swoich złomach usa, chociaż mam możliwość kupować taniej od kongera jednak jakoś nie korzystam ;)

Twój wybór, ja w każdym razie przy okoniówce złomy z USA porzuciłem na rzecz Kamatsu :)



#359 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 21 styczeń 2014 - 22:05

Kilka dni temu odwiedził mnie kolega i przywiózł ze sobą nową plecionkę robinsona phantom. Jako, że bardzo sceptycznie podchodzę do wymysłów polskich dystrybutorów, a jeszcze bardziej do opisów typu 0,.... i 18kg to postanowiłem od razu sprawdzić. I tak, plecionka "w palcach" przypomina mi stare power pro, kolor (fluo) wydaje się być w miarę trwały, plecionka opisana jako 0,15 na oko wydaje się podobnej grubości co stren 10 lb i podczas testu strzelała na wadze między 7, a 8 kg. Uważam to za bardzo dobry wynik i na pewno spróbuję. Dostępne są jeszcze szpulki 250m (pod nazwą seafox) i wydaje się, że to ta sama linka co phantom.
Może ktoś już używał takiej?

Edit: Zapomniałem dodać, czym chwali się robinson: "Niezwykłą wytrzymałość zapewniają najmocniejsze z dostępnych włókna SPECTRA wyprodukowane w USA przez koncern Honeywell."


Użytkownik kotwitz edytował ten post 21 styczeń 2014 - 22:10


#360 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 styczeń 2014 - 22:19

przynajmniej z honeywellem nie naklamali  ^_^


  • Tomek88 lubi to