Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4446 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 23 styczeń 2014 - 09:37

Te wszystkie parametry na plecionkach dystrybuowanych na Europę, to radosna twórczość owych sprawców tej dystrybucji, trzeba na to patrzeć przez palce i najlepiej porównywać sobie z identycznym modelem i jaki ma opis na Usa, sam tak nauczyłem się robić :)

Co do plecionek robionych od razu pod kg, nie pozostaje nic jak testować, chociaż widząc nieraz magiczne opisy 0,16 i 18kg wytrzymałości uśmiech sam mi się ciśnie na usta ;)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 23 styczeń 2014 - 09:40

  • Łomżyniak i Peludo lubią to

#382 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 09:47

mi chodzilo bardziej o te magicze 0.03 - 0.04 mm .. 0.03 mm grubosci to jest jeden milimetr podzielony na 100 i razy 3, taka linka mialaby grubosc 3 czesci skladowych rezultujacych z tego podzialu ... to trzeba sobie wyobrazic patrzac na linijke :)  a co do tworczosci to nic jej nie zrobimy, nawet tutaj na forum galopuje bez zadyszki, choc ja we frazesach skopalem to nadal sie prezy i mieni hologramowo :lol:



#383 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 styczeń 2014 - 09:56

Niestety Kamatsu ma takie pajęczynki jedynie w kolorze czarnym.

Co Kolega ma na myśli, pisząc o pajęczynkach jedynie w kolorze czarnym? Od kilku sezonów używam Techrona w kolorze olive green i mocy 2,8 kg (0,03 mm dla upartych). Cieńszych nie ma (nawet Unitika 3 lb zdaje się być "grubsza", a rwie się w rękach). Kamatsu ma pełną ofertę oliwkowych sznurków, a z tego co słyszałem, zwierz to szlachetniejszy niż czarna odmiana. Sam czarnej nie testowałem, bo nie zmienia się zawodników w zwycięskiej drużynie B)



#384 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2014 - 12:11

Co Kolega ma na myśli, pisząc o pajęczynkach jedynie w kolorze czarnym? Od kilku sezonów używam Techrona w kolorze olive green i mocy 2,8 kg (0,03 mm dla upartych). Cieńszych nie ma (nawet Unitika 3 lb zdaje się być "grubsza", a rwie się w rękach). Kamatsu ma pełną ofertę oliwkowych sznurków, a z tego co słyszałem, zwierz to szlachetniejszy niż czarna odmiana. Sam czarnej nie testowałem, bo nie zmienia się zawodników w zwycięskiej drużynie B)

Przyznam, że niedopatrzenie z mojej strony. Zapomniałem, że te linki występują także od jakiegoś czasu w kolorze Olive. Natomiast głównym przesłaniem mojego posta miało być to, iż żółtych w tej rozmiarówce nie uświadczysz :)



#385 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 23 styczeń 2014 - 12:12

mi chodzilo bardziej o te magicze 0.03 - 0.04 mm .. 0.03 mm grubosci to jest jeden milimetr podzielony na 100 i razy 3, taka linka mialaby grubosc 3 lub 4 czesci skladowych rezultujacych z tego podzialu ... to trzeba sobie wyobrazic patrzac na linijke :)  a co do tworczosci to nic jej nie zrobimy, nawet tutaj na forum galopuje bez zadyszki, choc ja we frazesach skopalem to nadal sie prezy i mieni hologramowo :lol:

Hehe no ja też jestem ciekaw czym te malutkie chińskie rączki mierzyły tą plecionkę, że wyszło 0,03, chyba jakimś starym chińskim sposobem przymierzając do źdźbeł ryżu, albo może idąc dalej to związane jest z tai-chi albo kung fu i daleko wschodnich tajemnic ;)

 

Edit: Jednakowoż nauczyłem się to olewać i po prostu robić swoje zdając sobie sprawę, że kłamią i brać na to poprawkę :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 23 styczeń 2014 - 12:23


#386 OFFLINE   000kamyk000

000kamyk000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 styczeń 2014 - 12:59

Co Kolega ma na myśli, pisząc o pajęczynkach jedynie w kolorze czarnym? Od kilku sezonów używam Techrona w kolorze olive green i mocy 2,8 kg (0,03 mm dla upartych). Cieńszych nie ma (nawet Unitika 3 lb zdaje się być "grubsza", a rwie się w rękach). Kamatsu ma pełną ofertę oliwkowych sznurków, a z tego co słyszałem, zwierz to szlachetniejszy niż czarna odmiana. Sam czarnej nie testowałem, bo nie zmienia się zawodników w zwycięskiej drużynie B)

 

Cześć, jak w rzeczywistości wygląda moc, grubość i kształt tej linki?



#387 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 styczeń 2014 - 13:06

Hej.

 

Linka "0,03mm" wg producenta ma moc 2,8 kg. Z moich doświadczeń wynika, że moc jest "wystarczająca". Nigdy nie zawiodła w czasie holu, a w przypadku zaczepu zrywa wolfram 0,07 mm o mocy 2,5 kg - czasami pęka sznurek, ale pewnie w stosunku 9/1. Jeśli chodzi o grubość, najcieńsza, jakiej używałem - do okoniowania, nie miałem lepszej. Kształt? Bez mikroskopu trudno powiedzieć. Nie oceniłbym jej jako tasiemki, to pewne. Linka jest bardzo miękka i świetnie trzyma kolor, zwłaszcza w porównaniu do konkurencji.



#388 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2014 - 13:13

O to to, kolor trzyma jak żadna inna, to fakt. Dla mnie osobiście ma to duże znaczenie, szczególnie przy okoniach. A co do przekroju - te grubsze gdzie da się już cokolwiek gołym okiem stwierdzić przekrojem przypominają bardziej kabel niż gumkę od majtek.


Użytkownik Pumba edytował ten post 23 styczeń 2014 - 13:14


#389 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 styczeń 2014 - 13:22

Ostatnio przewijałem plecionki ( różne, różnych producentów) i tak trochę z nudów zacząłem próby wytrzymałościowe na zrywanie. Prostym sposobem przy użyciu elektronicznej wagi naciągowej. Nie chodziło mi nawet o dokładny pomiar ale o tendencję.  Z moich obserwacji wynika, że ta sama plecionka ma różną wytrzymałość w zależności jaki odcinek poddawałem próbie. Generalnie wraz ze wzrostem długości badanego odcinka rosła jego wytrzymałość. Najdłuższy odcinek jaki poddałem próbie wynosił 8 metrów i wytrzymałość była ponad dwukrotnie wyższa niż odcinka o długości 2 m. Plecionka zawsze pękała w pobliżu mocowania na stałe  do okrągłego pręta ale nigdy na węźle.
Próby poczyniłem na nieużywanych odcinkach plecionek Sufix Performance 30lbs, PowerPro 50lbs, Daiwa Tournament 8X 0,16 mm (do spiningu moja ulubiona - nie plącze mi się i jest cicha na przelotkach)

Ciekawe przy jakiej długości osiągnęłyby deklarowaną wytrzymałość  :)


  • siatkaz i Tomek88 lubią to

#390 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 23 styczeń 2014 - 13:30

Wow, no to teraz dopiero zabiłeś mi ćwieka, nie myślałem nigdy pod tym kątem, że długość może mieć wpływ, fakt plecionka niby nie jest rozciągliwa, ale jednak jakąś tam minimalną rozciągliwość ma i ta amortyzacja czym dłuższy odcinek musi łagodzić naprężenia. Propsy dla kolegi Paprykarz ;)



#391 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 styczeń 2014 - 13:31

A jaką - choćby procentową wartość - osiągały wyżej wymienione na max odcinku?



#392 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 styczeń 2014 - 13:44

A jaką - choćby procentową wartość - osiągały wyżej wymienione na max odcinku?

A to bardzo różnie, najbliżej deklarowanej wytrzymałości była Daiwa Tournament 8X ale była tez najcieńsza... Nie pokuszę się o dokładniejszą ocenę. Do eksperymentu popchnęło mnie to, że na sufixa wyciągałem w Norwegii zupełnie przyzwoite rybki (żadne tam giganty ale 8/10 kg czarniaki któr uwielbiam za waleczność) zdarzały się zaczepy i trudno było tą plecionkę zerwać. Kiedy natomiast chciałem sprawdzić deklarowane przez producenta 13,6 kg okazało się, że pękała - odcinek 2 m, już przy obciążeniu 4,9 kg natomiast przy długości 8 m pękała przy wskazaniu 9,1 kg. Pewnie jest to obciążone jakimś tam błędem ale jednak tendencja się utrzymywała.


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 23 styczeń 2014 - 13:45


#393 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 styczeń 2014 - 13:45

ciekawe ... ciekawe...



#394 OFFLINE   000kamyk000

000kamyk000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 styczeń 2014 - 17:25

Dienekes dzięki za info, najbardziej zależało mi na tym żeby nie była to tasiemka.



#395 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 24 styczeń 2014 - 18:03

A coś poza Techronem w podobnej cenie? 0,06-0,08 dobrze gdyby też na szpuli było więcej metrów



#396 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 24 styczeń 2014 - 18:07

W tej cenie nie szukałbym nic innego, mikado jeszcze w miarę, na morze kiedyś kupiłem, wziął w końcu kolega a ja kupiłem spiderwire, ale też sobie chwalił tylko, że to był mega rozmiar ;)


  • dober lubi to

#397 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 24 styczeń 2014 - 18:31

znalazłem jakąś plecionkę SPRO za ok 60 zł 150 metrów



#398 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 24 styczeń 2014 - 18:43

Nie mówię, że spro będzie beznadziejna jednak z oszczędzaniem bywa tak, że w końcu i tak kupisz droższą a tylko stracisz na eksperymenty. Jak już chcesz coś markowego, sprawdzonego to weź spiderwire 137m za około 65zł to super cena i dobra plećka.

Te plećki mają naprawdę cienką rozmiarówkę.

 

http://allegro.pl/pl...3882149348.html

http://allegro.pl/sp...3882138852.html

 

To jest fajny produkt z tego co ją macałem i podobno ma niezłą popularność w stanach, mam zamiar sprawdzić ją w przyszłym sezonie:

 

http://allegro.pl/p-...3888048807.html


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 24 styczeń 2014 - 18:48


#399 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 24 styczeń 2014 - 18:51

Wszystko fajnie ale podałeś 0,10, 0,12 a ja szukam 0,06-0,08. Sam mam na sandacza 0,14 Spiderwire i jestem zadowolony.
Myślałem o Spiderwire Stealth 0,10 ale chciałbym coś cieńszego


Użytkownik erwinnf edytował ten post 24 styczeń 2014 - 18:56


#400 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 24 styczeń 2014 - 19:28

Zadzwoń do gościa z aukcji, nie wystawia wszystkiego co ma, bo opłaty na allegro są drogie, kupuje u niego od lat.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 24 styczeń 2014 - 19:28