Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4461 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 styczeń 2014 - 16:37

Niema nic lepszego,niż power pro.

Ja też tak kiedyś myślałem.



#422 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 styczeń 2014 - 16:39

tylko z dostępnością słabo.... a coś z Dragona?

 

Ja polecam Dragon Jiggin Braid  - zawsze trafiałem na ścierwo od Dragona, a ta jest bardzo fajna. Na 0,14 łowię szczupaki, na 0,06 okonie. Bardzo podobna do Momoi:

 

http://allegro.pl/pl...3878531514.html



#423 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 styczeń 2014 - 16:42

Niema nic lepszego,niż power pro.


:D :D :D Mocne wejście.
  • Tomek88 lubi to

#424 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:49

Niema nic lepszego,niż power pro.

Można wiedzieć jakie inne plecionki koledze nie przypasowały?Testował kolega powiedzmy momoi , varivasa, że tak zdecydowanie stawia na power pro :) .



#425 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 styczeń 2014 - 20:55

Jak się założy power pro to wszystko jasne po co testować dalej jak już wszystko wiadomo :D



#426 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 styczeń 2014 - 19:01

Jaki jest powód potrzeby posiadania jednorazowo większej ilości plecionki niż 100m podczas łowienia okoni? Pytam z ciekawości, bez złośliwości.

jesli rzucasz 40-50m to kazdorazowo z tych 100m wyrzucasz 40-50m do smieci czyli na powiedzmy 550m wyrzucasz 250. kupujac plecionki w szpulkach 275m na odcinku 550m wyrzucisz 80-100m - polowe mniej. osobiscie nei stosuje odczepiaczy i innych taki wynalazkow i na zaczepach plecionki wychodza mi raczej szybko nawet wersje realnei wytrzymujace +-6kg rzadko kiedy wytrzymaja sezon (mowa o szpulach 275m). oczywiscie jesli lowi sie  "spod jajek" na 2g glowki czy cos no to zasieg rzutow a zatem i marnowany odcinek linki gwaltownie maleje.



#427 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 28 styczeń 2014 - 20:05

Ja może jestem jakiś dziwny, ale nie licząc odstrzałów na multiku to na zaczepie nie tracę metrów plecionki tylko pęka przy wiązaniu do zestawu końcowego...



#428 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 styczeń 2014 - 20:38

@gooral, traciłbym jeśli po każdym rzucie obcinałbym te 50m. Po skończonym łowieniu odcinam jedynie jakiś tam krótki odcinek linki i to nie zawsze. A tak na serio łowiąc okonie (bo o takim łowieniu tu w tej chwili rozmawiamy) rzucasz na odległość jaką wymieniłeś?

Użytkownik Pumba edytował ten post 28 styczeń 2014 - 20:39


#429 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 styczeń 2014 - 20:55

masz racje nie. podalem tylko argument za duzymi szpulami. troszke jak filip z konopii musze przyznac ;)



#430 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 28 styczeń 2014 - 21:20

power strike 10lb jaki to będzie odpowiednik w power pro 0,00 ile? orientuje sie ktoś.
  • michu20 lubi to

#431 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 28 styczeń 2014 - 23:37

+/- power pro 15 lb, a średnicę to najlepiej suwmiarką złapać ;) :D

#432 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 28 styczeń 2014 - 23:42

Mikroskop elektronowy najlepiej ;)



#433 OFFLINE   Włodas

Włodas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 styczeń 2014 - 01:20

Niema nic lepszego,niż power pro.

Witam!

 

PPro w małych średnicach kleszczy się na szpuli ( i to jest fakt) w związku z tym czasami są odstrzały i brody   :(

 

Serdecznie Pozdrawiam!


Użytkownik Włodas edytował ten post 29 styczeń 2014 - 01:22


#434 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 09:45

power strike 10lb jaki to będzie odpowiednik w power pro 0,00 ile? orientuje sie ktoś.

 

10 lb


  • Tomek88 lubi to

#435 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 29 styczeń 2014 - 10:26

Witam!

 

PPro w małych średnicach kleszczy się na szpuli ( i to jest fakt) w związku z tym czasami są odstrzały i brody   :(

 

Serdecznie Pozdrawiam!

 

Mnie się tam nigdy PP w małych grubościach (ani w żadnych innych) na szpuli nie zakleszczało.Powodu takiego problemu doszukiwałbym się raczej gdzie indziej,np.w złym nawoju,nie dość ciasnym.Sama PP raczej nie jest problemem,bo niby dlaczego właśnie PP a nie inne miałaby się zakleszczać :huh:

 

Pozdrawiam


Użytkownik drag edytował ten post 29 styczeń 2014 - 10:30

  • kaer lubi to

#436 OFFLINE   penkulski

penkulski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Konrad

Napisano 30 styczeń 2014 - 00:35

What sets Power Pro Zero Impact Braided Line apart from other braided lines? A black, 32-inch section of line known as the “termination zone,” which occurs every 20-feet. This portion of the Power Pro Zero Impact Braided Line is 50% stronger in comparison to the rest of the line and made specifically for tying knots. Even the best-tied knots will reduce the strength of your line – sometimes by as much as 30%. Power Pro Zero Impact Braided Line is the first line to tackle this predicament with its revolutionary termination zone design. One of the key advantages of Power Pro Zero Impact Braided Line (beside its incredible strength) is that it gives anglers the confidence to button down the drag, set the hook hard, and horse fish out of deep cover. Perfect for more power-based applications, like flipping, punching, ripping crankbaits, and frogging, the Power Pro Zero Impact Braided Line is the next generation in braided line technology.
 
https://www.youtube....player_embedded

#437 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 styczeń 2014 - 00:52

no pomysl dobry tylko jak pisalem jeszcze mi rzadna na wezle nie strzelila (znaczy przy testowaniu na sucho - bo jak strzela 20m odemnie na zaczepie to za duzo nie ustalisz gdzie poszla...



#438 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1636 postów

Napisano 04 luty 2014 - 12:07

Witam,

właśnie stałem się posiadaczem plecionki Varivas Avani sea bass #1 max 17,5 Lb ave. 16,4 Lb. Czyli powiedzmy maksymalnie 8 kg, a średnio 7,5 kg. przy kilku pomiarach, również na dwumetrowej długości kawałku, minimum to 4,5 kg a maksimum 5,5 kg. Generalnie ładna, okrągła, cienka, miękka, śliska, możnaby się pozachwycać. Gdyby nie ta wytrzymałość. Test robiony wagą elektroniczną przez agrafkę bezwęzłową, pękała za każdym razem 2-5 cm od agrafki.


Użytkownik kostom63 edytował ten post 04 luty 2014 - 12:32


#439 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 04 luty 2014 - 12:18

Witam,

właśnie stałem się posiadaczem plecionki Varivas sea bass #1 max 17,5 Lb ave. 16,4 Lb. Czyli powiedzmy maksymalnie 8 kg, a średnio 7,5 kg. przy kilku pomiarach, również na dwumetrowej długości kawałku, minimum to 4,5 kg a maksimum 5,5 kg. Generalnie ładna, okrągła, cienka, miękka, śliska, możnaby się pozachwycać. Gdyby nie ta wytrzymałość. Test robiony wagą elektroniczną przez agrafkę bezwęzłową, pękała za każdym razem 2-5 cm od agrafki.

Robiłem próby plecionek na zerwanie i kiedy rosła długość testowanego odcinka rosła także jego wytrzymałość. Ciekaw jestem jak to wygląda w przypadku Varivasa.


  • michu20 lubi to

#440 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 luty 2014 - 12:20

Witam,

właśnie stałem się posiadaczem plecionki Varivas sea bass #1 max 17,5 Lb ave. 16,4 Lb. Czyli powiedzmy maksymalnie 8 kg, a średnio 7,5 kg. przy kilku pomiarach, również na dwumetrowej długości kawałku, minimum to 4,5 kg a maksimum 5,5 kg. Generalnie ładna, okrągła, cienka, miękka, śliska, możnaby się pozachwycać. Gdyby nie ta wytrzymałość. Test robiony wagą elektroniczną przez agrafkę bezwęzłową, pękała za każdym razem 2-5 cm od agrafki.

W to pisane nie do końca należy wierzyć, mimo tego że wiara czyni cuda.

1.Zobacz jaka ona jest gruba, #1przecież  to cienizna, powiedzmy w porównaniu do powerpro.

2.Nie przypuszczam aby była robiona z cud materiału jak również w cud technologii.

3.Dlatego nie wierzę, że obecny zakup #1,5 opisany 20kilka lb przełoży się na wytrzymałość 8-9kg.

4.Wytrzymałość, którą podają to wytrzymałość liniowa, nie do końca wiem jak badają to w laboratorium.

5.Jeżeli #1 wytrzymuje 5,5kg to po mojemu jest super :) .