Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4462 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1636 postów

Napisano 04 luty 2014 - 12:49

Długość nie bardzo miała znaczenie, bo 5,5 kg było na dwumetrowym odcinku i półmetrowym. Jeśli chodzi o 5,5 kg to całkiem niezła wytrzymałość (4,5 to już jednak trochę mniej) bo plecionkna jest cienka. Power Pro 0,10 też pokazało 5 kg, ale jest prawie 3 razy grubsza na oko. Daiwa Tournament 8X 0,12 ma 4,5 kg, ale to taka strasznie cienka i śliska tasiemka.


  • mg72 lubi to

#442 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 luty 2014 - 17:25

Witam,

właśnie stałem się posiadaczem plecionki Varivas Avani sea bass #1 max 17,5 Lb ave. 16,4 Lb. Czyli powiedzmy maksymalnie 8 kg, a średnio 7,5 kg. przy kilku pomiarach, również na dwumetrowej długości kawałku, minimum to 4,5 kg a maksimum 5,5 kg. Generalnie ładna, okrągła, cienka, miękka, śliska, możnaby się pozachwycać. Gdyby nie ta wytrzymałość. Test robiony wagą elektroniczną przez agrafkę bezwęzłową, pękała za każdym razem 2-5 cm od agrafki.

prosze cie zrob podobny test za powiedzmy 10 wypadow na ryby. moj varivas super pe tracil kolor i wytrzymalosc w oczach z "papierowych" 9kg nie wiem czy kolo 4 jeszcze zostalo - uzywam go tylko do najdelikatniejszych wedek a i to zadko (a kupilem z mysla o szczupaku 9kg rozbudzilo mi wyobraznie ;)



#443 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 04 luty 2014 - 21:11

Co byście wybrali z tych plecionek:

Dragon Ultima/Enigma/Quattro/Maxima  0,06 /0,08
Power Pro 0,08

Spro DYNAFIL PE 4X 0,08

Ewentualnie coś innego....

Chciałbym, żeby plecionka miała w miarę okrągły przekrój (wiem, że w tych grubościach nie jest to takie proste...) i powiedzmy tak jak powyższe minimum 125m na szpuli (czyli nie polecajcie Techrona). Przeznaczenie  - okoń. W ubiegłym roku używałem  Spiderwire Stealth 0,10 (ze 110 metrów zostało niewiele dlatego nie chce Techrona) i była ok ale chciałbym w tym roku spróbować czegoś cieńszego - także chciałbym żeby nowa plecionka była rzeczywiście 0,06/ 0,08 .



#444 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 luty 2014 - 06:59

 

także chciałbym żeby nowa plecionka była rzeczywiście 0,06/ 0,08

 

w takim razie bedziesz musial: a] jeszcze dlugo czekac; b]wyslac list do mikolaja; c]przestac wierzyc w te brednie, ktore sie notorycznie drukuje w katalogach i bezmyslnie powiela po forach; d] skorzystac z jokera telefonicznego :)


  • kotwitz lubi to

#445 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 05 luty 2014 - 07:30

W tych ,,średnicach" nie znajdziesz nic okrągłego, z grubymi plecionkami są problemy a co mówić z takimi nitkami. PP robi się w miarę okrągłe od chyba 15lb, nie pamiętam dobrze. Niech ktoś skoryguje z PP kto lepiej wie :)



#446 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1590 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 05 luty 2014 - 08:45

Od 10lb PP jest "okrągła".

#447 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 05 luty 2014 - 09:14

w takim razie bedziesz musial: a] jeszcze dlugo czekac; b]wyslac list do mikolaja; c]przestac wierzyc w te brednie, ktore sie notorycznie drukuje w katalogach i bezmyslnie powiela po forach; d] skorzystac z jokera telefonicznego :)

Pitt, skąd bierzesz siłę ;) ?


  • Pumba i Tomek88 lubią to

#448 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 05 luty 2014 - 12:58

w takim razie bedziesz musial: a] jeszcze dlugo czekac; b]wyslac list do mikolaja; c]przestac wierzyc w te brednie, ktore sie notorycznie drukuje w katalogach i bezmyslnie powiela po forach; d] skorzystac z jokera telefonicznego :)

Nie ma jak to wyciąć fragment czyjegoś postu i skomentować na swój sposób wyśmiewając kogoś...
To nie ja wymyśliłem metodę opisywania plecionki w średnicach, to po pierwsze. Z mojego postu jasno wynika że szukam plecionki opisanej jako 0,06/0,08 która będzie cieńsza od 0,10 Spiderwire (np Berkley whiplash 0,06 przypomina
0,14 Spiderwire).
Twój post raczej nic nie wnosi do tematu więc czemu miał służyć?

#449 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 luty 2014 - 13:31

Chciałbym, żeby plecionka miała w miarę okrągły przekrój (wiem, że w tych grubościach nie jest to takie proste...) i powiedzmy tak jak powyższe minimum 125m na szpuli (czyli nie polecajcie Techrona). Przeznaczenie  - okoń. W ubiegłym roku używałem  Spiderwire Stealth 0,10 (ze 110 metrów zostało niewiele dlatego nie chce Techrona) i była ok ale chciałbym w tym roku spróbować czegoś cieńszego - także chciałbym żeby nowa plecionka była rzeczywiście 0,06/ 0,08 .

 

doprawdy nie wiem, czy zawartosc tego wpisu jest az tak zlozona, ze autor sam nie potrafi jej zinterpretowac?



#450 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 05 luty 2014 - 13:38

To typowa sprzeczka wynikająca z rozmowy o tym samym i obaj na swój sposób macie rację, ale posługujecie się innym językiem(inną definicją) w tym wypadku opisu linki.

@erwinnf spróbuj poszukać sobie w necie plecionek na stronach gdzie opisane są w sposób imperialny (lbs) i dobierz sobie tą moc do kija, który masz nie myśląc w ogóle o czymś takim jak średnica, tak jakby nie było takiego pojęcia i wtedy życie stanie się prostsze :)

Mi też sporo czasu zajęło przestawienie się, ale mi się udało i wiele to upraszcza Tobie też tego samego życzę ;)



#451 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 05 luty 2014 - 13:39

Kolego @erwinnf, żadna plecionka nie ma jako takiej średnicy bo nie ma plecionki okrągłej (chyba, że w jakiejś otulinie), co najwyżej może mieć grubość, której i tak nie jesteśmy w stanie zmierzyć dokładnie. "Metoda opisywania", jak to nazwałeś, tylko podkreśla za jakich idiotów mają nas producenci. To tak jak z kupnem używanego samochodu w Polsce. Nikt nie chce kupować auta, które ma więcej niż 200tyś km.... i prawie większość sprzedawanych nie ma takiego przebiegu ;) .
Dlatego jeszcze raz, uważnie i najlepiej kilka razy przeczytaj punkt  "c" w poście Pitta



#452 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 05 luty 2014 - 13:55

W moim poście nie padło slowo ŚREDNICA, celowo piszę wręcz grubość. Nie chce sie sprzeczać bo nie do tego służy to forum zapytałem tylko o plecionki Dragona cieńsze od najcieńszej Spiderwire. Niestety dragon nie opie swoich produktów w funtch stąd mój celowy opis w mm...

#453 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 05 luty 2014 - 13:58

Daruj sobie te dragony i inne ryżowe jaxony z całym szacunkiem dla tych firm oczywiście :D

Kolega na forum fajne rapale niedrogo sprzedaje, cienkie są, i nawet opis mają jednocześnie w lbs i "grubości". Spodobała mi się ta plećka ;)



#454 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 05 luty 2014 - 14:01

W takim razie, jak uparłeś się na dragona to zostaje Ci tylko macanko w sklepie...



#455 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 05 luty 2014 - 14:05

Odnośnie dragona jeszcze to na górze 16 strony tego tematu jest post gdzie zamieściłem testy porównawczo dla dragona i kamatsu, wyniki same za siebie przemawiają.



#456 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 05 luty 2014 - 15:35

Odnośnie dragona jeszcze to na górze 16 strony tego tematu jest post gdzie zamieściłem testy porównawczo dla dragona i kamatsu, wyniki same za siebie przemawiają.

Wiem, czytałem ale szukam czegoś z większą liczbą metrów na szpuli.

 

 

doprawdy nie wiem, czy zawartosc tego wpisu jest az tak zlozona, ze autor sam nie potrafi jej zinterpretowac?

Z całym szacunkiem ale wiem co miałem na myśli pisząc ten post. Mniejsza o to, nie ma co się spierać o pierdołę.

 

W takim razie, jak uparłeś się na dragona to zostaje Ci tylko macanko w sklepie...

Nie upieram się przy Dragonie, ale:

-Kamatsu jak dla mnie trochę mało metrów - to jest pewnik,

-Spro nikt nie zna - brak  opinii na temat tej plecionki,

-Power Pro z tego co czytałem to cienkie plecionki zakleszczają się na szpuli

 

Sami widzicie, że ciężko coś znaleźć w przystępnej cenie.


Użytkownik erwinnf edytował ten post 05 luty 2014 - 15:36


#457 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 05 luty 2014 - 15:45

Fajna rapala jest za 4 dychy 130m, sam mam ją na multiku. Nic nie mam z reklamy żeby nie było, po prostu jestem zadowolonym klientem :P

Przeczytaj od początku temat, na gotowca każdy by chciał lecieć i gotowe info w pigułce do rączki podać. Jak dalej Ci żadna nie pasuje to bierz tego dragona i po czasie sam wyrobisz sobie opinię, ja się już na ten temat nie udzielam, bo rozmowa robi się miałka.



#458 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 05 luty 2014 - 19:40

Co do cienkich PP zakleszczających się na szpulach tu u mnie konfiguracja PP 5lb i Emblem 2000 nie powoduje nic z tych rzeczy, fakt że dopiero kilkanaście godzin łowienia w tym sezonie ale warunki raczej ekstremalne (temperatura ujemna, grudki lodu na lince)  :)



#459 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 05 luty 2014 - 20:45

Nie mam pojecia jak moze plecionka sie platac. Albo zly nawoj kolowrotka albo zle nawinieta linka. Przewinac na nowo pod lekkim oporem i na mokro, jesli dalej to samo, wyrzucic mlynek lub wystawic na allegro  ;) . A ja sie musze przyznac, ze przekroj tasiemkowy PP przy mniejszych "srednicach" mi nie lezy :ph34r: . To taki zwrot w przeszlosc, gdzie rynek plecionek opieral sie na  takim splocie. Okragle ma byc  <_<



#460 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 08 luty 2014 - 10:24

Nie upieram się przy Dragonie, ale:

-Kamatsu jak dla mnie trochę mało metrów - to jest pewnik,

-Spro nikt nie zna - brak  opinii na temat tej plecionki,

-Power Pro z tego co czytałem to cienkie plecionki zakleszczają się na szpuli

 

Sami widzicie, że ciężko coś znaleźć w przystępnej cenie.

W końcu kupiłem PP 4lb. Na żywo rzeczywiści ma troszkę tasiemkowy przekrój ale bez przesady, np. w porównaniu do dragon maxima opisanej jako 0,08  jest okrągła :P.

Optycznie ma zbliżoną grubość do Techrona 0,06.

Mam nadzieję, że będę zadowolony. Będzie nawinięta na Ryobi Applause 2000 - jak do tej pory nigdy nie było problemów z nawojem na tym kołowrotku.