Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4567 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   niktważny

niktważny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 luty 2014 - 16:16

Która plecionka będzie lepsza pod kropki i klenia:
Power Pro czy Techron ? No i jaka "grubość" ? 0.06 ? 0.08 ? Czy cieniej ? 

Pytam jak laik ale nigdy na plecionki nie łowiłem.

Na plus PP to, że są różne kolory i szpula 130 m.



#462 OFFLINE   000kamyk000

000kamyk000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 luty 2014 - 16:55

Według mnie PP jest bardziej tasiemkowata niż Techron.



#463 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 08 luty 2014 - 18:08

Według mnie PP jest bardziej tasiemkowata niż Techron.

Z tym się zgodzę - ale aż tak fatalnie nie jest.



#464 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2547 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 luty 2014 - 18:49

Która plecionka będzie lepsza pod kropki i klenia:
Power Pro czy Techron ? No i jaka "grubość" ? 0.06 ? 0.08 ? Czy cieniej ? 

Pytam jak laik ale nigdy na plecionki nie łowiłem.

Na plus PP to, że są różne kolory i szpula 130 m.

Którakolwiek, oby miała przynajmniej te 10lb wytrzymałości, a jeszcze lepiej 15. Z pstrągami nie ma żartów.



#465 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 11 luty 2014 - 17:39

porównanie plecionek, od lewej:

1) Stren Sonic Brand 0.30, 44.6 kg (test: 18 kg) 

2) Spectra Power Strike 30LB (test: 16.5 kg)

3) Fiume Evolution Pro 0.18, 14.2 kg (test: 7.5 kg)

4) Varivas Avani Sea Bass #1, max 17.5LB (test: 5kg)


Wszystko testowane przez agrafkę bezwęzłową, odcinek ok pół metra. Nie widać tego na zdjęciach ale Avani jest wyraźnie cieńsza niż Fiume, a Power Strike wyraźnie cieńszy niż Stren. Przyznam, że nie użytkowałem plecionki Fiume ale jak za ok 50 zł wydaje się niezła. Może ktoś użytkował i coś więcej o niej napisze?

Załączone pliki


Użytkownik kostom63 edytował ten post 11 luty 2014 - 17:43

  • kotwitz lubi to

#466 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 12 luty 2014 - 00:41

Power strike wymiata :) . Żeby nie był taki głośny to nie widzę lepszego sznurka.

#467 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 14 luty 2014 - 06:24

Wczoraj oglądałem w sklepie PowerPro (0.13) i troszke się zawiodłem bo to "tasiemka".Pan w sklepie doradzał mi zakup plecionki Daiwa Tournament-że b.dobra,zreszta przekrój jej przypominał prawie żyłkę-okrągła i mięciutka pletka.W sumie to kupiłem inna plecionke która była w dośc dużej obniżce ale nie wiem czy następnym zakupem nie będzie plecionka Daiwy.

#468 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 luty 2014 - 09:05

Akurat z moich daiw a mialem shinobi tournament i samurai chyba shinibi mi najbardziej podszedl a tournament najmniej

#469 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 14 luty 2014 - 09:15

Akurat z moich daiw a mialem shinobi tournament i samurai chyba shinibi mi najbardziej podszedl a tournament najmniej

A co było nie tak z Tournamentem?


  • Szymon82 lubi to

#470 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 luty 2014 - 09:27

Mnie akurat Tournament najbardziej przypasował ale nieco grubszy, bodajże 0,16 jeżeli nie 0,18. Mam go na szpuli drugi sezon więc nie pamiętam jaki dokładnie.



#471 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 luty 2014 - 09:27

10kg strzelal przy 4kg a 24kg przy 10 zreszta sporo osob narzeka na roznych forach. Pisze z komorki nie chce mi sie teraz szukac w necie opinii.

#472 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 luty 2014 - 09:34

Niezbyt często mam takie ryby na lince a jeżeli już mam to staram się używać hamulca w kołowrotku. Fajna bo miękka, nie plącze się (przynajmniej mi) Może dlatego mi pasi. 



#473 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 luty 2014 - 09:55

No to na tej zasadzie po kiego czarta watek i rozne grubosciwytrzymalosci plecionek jak wystarczy tylko hamulec wyregulowac

#474 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 14 luty 2014 - 10:14

Nie każdy lubi długi hol. Kiedy łowię małe ryby np. okonie to nie potrzebuję plecionki o grubości liny holowniczej. Zwykle staram się dobierać plecionkę do wytrzymałości wędki, aby zapobiec jej połamaniu nie dokręcam hamulca na maxa. Wiadomo, że do Norwegii nie zabieram plecionek 0,10-0,12 ale i tam używam hamulca chociażby po to aby ryba się zmęczyła a nie w ataku pierwszej furii połamała mi cały zestaw.
A wątek dotyczy różnych właściwości plecionek nie tylko ich wytrzymałości na zerwanie. Gdyby tak było używalibyśmy tylko plecionek 150lb i grubszych.



#475 OFFLINE   kaczor

kaczor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 446 postów
  • LokalizacjaBielsko -Biała
  • Imię:daniel

Napisano 14 luty 2014 - 10:15

Też kiedyś kupiłem tournamenta 30 lb  w odcinku 300 m i to był błąd...nie wytrzymała nawet sezonu.

Na początku wydawała się super mocna,cienka,cicha i daleko można było rzucić,jednak po pewnym czasie zaczeły się robić straszne brody i moc też znacznie spadła.

Nie wiem czego to była wina ale żałowałem tego zakupu...teraz używam spiderwire stealth code red i jestem zadowolony.



#476 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 luty 2014 - 10:59

Paprykarz: czyli wg ciebie plecionka kosztujaca 125 pln/135m bedaca opisana 0.14mm (pewnie jak zylka .16-.18 minimum a kto wie czy nie blizej do .20) trzymajaca 4kg (z deklarowanych prawie 11) jest ok bo mozna sobie ustawic hamulec w kolowrotku? Czlowiek kupujac produkt bedacy opisany (bo inaczej to miogly by sie nazywac "okoniowa", "szczupakowa" i "sumowa" bez podanych parametrow bo i tak sa z palca wyssane tutaj zreszta bodaj owner i jaxon juz stawiaja pierwsze kroki opisujac linki wg "wagi ryb jakie mozna na nie wyciagnac") spodziewa sie, ze choc troche bedzie on zblizony do zapewnien na pudelku. mz szczytem przegiecia byl whisplash 0.06, ktory jesli dobrze pamietam (mialem do z 7-8 lat temu?) wchodzil na shimano 2500 w ilosci odpowiadajacej zylce 0.3 ! a oczywiscie o opisanych bodaj 10kg wytrzymalosci nie bylo mowy...

W przypadku opisywanego tournamenta ja osobiscie wzialbym dobra zylke 0.2 (np strofta).

Oczywiscie, ze sie da wyciagnac nawet duza/mocna rybe na slabej lince (puki nie ma zaczepow etc), ale o nie o to chodzi.

Ps moze trafilem na lipnego tournamenta, ale duzo osob na niego narzekalo.

PS2. mialem w rekach spiderwire czerwonego (stealth?) opisanego identycznie jak stren i wygladajacego ideantycznie (nawet szpulka ta sama) i byl sporo slabszy przy opisanych 14lbs od identycznego strena.

 

PS3. przypomina mi sie jak robilem reklamacje plecionki "penn international braid 38kg" w pobliskim wedkarskim - linka wytrzymywala +- 13kg i kolesia argument brzmial: po co ci mocniejsza linka niz 13kg? zaplataj ja sobie dookola dloni i sprobuj zerwac. co ciekawe pure fishing jak im napisalem maila odpisalo, ze jak "nie jestem zadowolony z produktu to prosze go oddac do miejsca gdzie zostal zakupiony" ;) ani slowa komentarza co do realnej wytrzymalosci..



#477 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 luty 2014 - 11:08

chyba sie gooral niczego innego nie spodziewales (ani po tym, co sie regularnie wypisuje ani po zachowaniu ze strony pure fishing)? to jest temat bez konca i takim pozostanie na zawsze :)

btw. ktoras daiwe mierzylem, zdjecie jest w blogu ... smiech nadal odbija sie o sciany :)

 

 

 

Zwykle staram się dobierać plecionkę do wytrzymałości wędki, aby zapobiec jej połamaniu nie dokręcam hamulca na maxa.

 

ciekawa teza :)  od dluzszego czasu podwazam ja skocznie, chociazby po tym, jak opisuje wedki shimano czy daiwa ;)


  • Tomek88 lubi to

#478 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 14 luty 2014 - 12:47

ciekawa teza :)  od dluzszego czasu podwazam ja skocznie, chociazby po tym, jak opisuje wedki shimano czy daiwa ;)

Zgadzam się, przy pletce, która będzie trzymać tyle LB co jest opisane na kiju, większość patyków pęknie przy 90 stopniach natarcia. Ja uważam, że opis się zgadza biorąc na poprawkę, iż przy dużych obciążeniach przy holu robimy mniej ostre kąty, żeby więcej obciążenia szło na pletką niż patyk. Tyle ode mnie, bo miałem już nie pisać w tym temacie, ale widzę, że wątek nadal żyje ;)



#479 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 luty 2014 - 13:32

mialem cos innego na mysli http://jerkbait.pl/t...-w-lb/?p=874788


  • Tomek88 lubi to

#480 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 14 luty 2014 - 18:09

Może nie doczytałem watku ale czy któryś z kolegów używa zmiękczacza do plecionek?Osobiście mam Varivas Premium Avanti Jigging 10x10i po zastosowaniu preparatu zrobiła sie miękka i nie grała na przelotkach,nawet Power pro stała się miękka po zastosowaniu preparatu wiec może watro zainwestować i umilić sobie przygodę nad wodą






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych