Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4571 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 02 czerwiec 2014 - 21:00

Testował z was ktoś tego duel'a przez dłuższy czas .Jest ta plecionka w miarę okrągła,cicha i warta wydania paru złotych ?Tak właśnie nad nią myślałem i nad daiwą tournament ,ale ta druga to już wogóle ma cenę nie sympatyczną .



#542 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 27 sierpień 2014 - 17:26

Czy do metody castingowej (przynęty 100gr) plecionka Stren Sonic Braid 0,22mm nie będzie za gruba ewentualnie czy plecionka nie będzie za słaba?


Użytkownik @Wojti edytował ten post 27 sierpień 2014 - 17:32


#543 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 27 sierpień 2014 - 18:04

0,23 chyba używam do przynęt max 50g. Lepiej przy takiej masie pójść oczko wyżej i coś ok. 30lb szukać. Ten stren tyle nie ma chyba.

#544 OFFLINE   lukas202

lukas202

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 22:22

uzywa ktos Momoi ryuijin ? Pojawila sie ostatnio w paru sklpach internetowych , interesuje mnie 14lb

Jestem ciekawy również, podpinam się do pytania. Używa ktoś nowej plecionki Momoi Ryujin ?



#545 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 01 wrzesień 2014 - 17:45

Witam. Stosował ktoś te plecionki? http://www.mikado.pl...nto-octa-braid/



#546 OFFLINE   olek520

olek520

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaSiemianowice Śląskie

Napisano 14 październik 2014 - 22:12

Jestem ciekawy również, podpinam się do pytania. Używa ktoś nowej plecionki Momoi Ryujin ?

Z całą świadomością Nie polecam.
Kupiłem 20 lbs rwałem w rękach.
Z tego miejsca rada dla wszystkich przed zakupem zróbcie test wytrzymałości.

Użytkownik olek520 edytował ten post 14 październik 2014 - 22:13


#547 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 październik 2014 - 22:48

o , szkoda myslalem ze bede mial nową plecione na trouty :(



#548 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 październik 2014 - 17:07

wydaje mi sie dosc przydatny link , http://www.spinning....nes/testdia.php



#549 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 październik 2014 - 18:41

Ja dziś po kilku tygodniach użytkowania plecinki Varivas High Grade - nie Sea Bass - #0,6 mocno się rozczarowałem. Dwukrotnie na zaczepie pękła mi w przypadkowym miejscu. Przypon był nominalnie o niższej wytrzymałości. Nie wiem czy to mocniejszy niż deklarowany materiał przyponu czy słabszy linki.

Użytkownik mdziam_78 edytował ten post 15 październik 2014 - 18:55


#550 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 15 październik 2014 - 19:08

Czyli przypon był 3-4 kg? Pytam bo własnie idzie do mnie taki varivas...


Użytkownik range1970 edytował ten post 15 październik 2014 - 19:09


#551 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 październik 2014 - 19:13

mi nowy varivas super pe 9kg (czyli 2x mocniejszy od tego wymienionego) nowy trzymal okolo 6kg a po kilka tygodniach lowienia ledwo trzymal 4kg. tracil kolor w oczach (wklejalem gdzies fotki) jak ten jest podobny to "good luck" ;)

Ps zeby nie bylo, ze wjezdzam na varivasa mam tez ygk? czy jak mu tam bodaj " G soul" i traci kolor tak samo szybko o wytrzymalosci sie nie wypowiem bo uzylem go moze 5 razy bo uzywam tego kolowrotka tylko jako zapasu do okoniowki.



#552 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 październik 2014 - 20:22

Tak, spinwal 4kg. Na początku kilka razy 6kg spinwale dawało się rozerwać, a tu taka lipa. Kolor dość przyzwoicie trzyma. Z czasem używania jakby się wygładziła i mniej szumi. Więc jak do tej pory nastawienie pozytywne, ale po tym jak dziś straciłem ok 50m do mnie szlag trafił. Zraziłem się.
  • Kolorowy lubi to

#553 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 15 październik 2014 - 21:40

Dzięki, trzeba będzie zrobić jakieś próby na zrywanie przed użyciem, też wolę tracić wabik i przypon niż wiele metrów linki....



#554 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 październik 2014 - 22:09

Panowie, zacznijmy od tego, że Varivas podaje wytrzymałość liniową a nie na węźle. W związku z tym nowy zawsze będzie 30-50% słabszy niż deklaracja na opakowaniu. Im dłużej eksploatowany, tym gorzej. Sprawa była już gdzieś wałkowana na forum.

 

Pękanie w losowych miejscach - niestety to się często zdarza i nie zależy od producenta. Ten typ tak ma. Pękają losowo i nic się na to nie poradzi. Dlatego zawsze doradzam zakup większego motka jeżeli mieści się na szpuli. Po kliku czepliwych wyjazdach nie ma czasami czym rzucić.

 

Szybkości zużywania -  zawsze uważałem że lepiej eksploatuje się zwykłe, czterosplotowe, grubo malowane i amerykańskie. 8 splotowe zużywają się zauważalnie szybciej, podobnie jak cienko malowane lub barwione tylko powierzchniowo. Nie mają powłoki z żywicy, a to wydłuża czas eksploatacji. IMHO najlepsza plecionka na ciężkie warunki to PP, Stren, zwykły P-Line albo Spiderwire - brudzą, ale mają lepiszcze które przez pewien czas zabezpiecza przed przyspieszonym zużyciem.

 

Cienkie plecionki, od 8lb test w dół to całkowicie inna para kaloszy - zużywają się szybciej niż grube, zauważalnie szybciej.

 

Trzecia kwestia - jakość przelotek. Raz miałem sytuację, że klient kupił dwie identyczne szpule PP, z jednej partii. Jedną dla siebie, drugą dla kolegi. Ta kolegi posiepała się w dwa tygodnie, jego była cały czas OK. Po krótkiej dyskusji okazało się, że on łowi na kije z pracowni (minimum Alconite) a kolega na tani spinning za 150 PLN. Do plecionki przelotki muszą być dobrej jakości, a nie chińskie" typu SIC" 5 PLN komplet. Obecnie łowię Lamiglasem CC705 gdzie są jakieś Fuji AluOxy i spokojnie dają radę.

 

Z plecionkami nie ma cudów - wszystkie są robione z HDPE i przy tej samej grubości mają podobną wytrzymałość. Mogą się różnić jakością włókna i rodzajem powłoki - to to decyduje o trwałości.



#555 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 październik 2014 - 22:20

no i tylko potwierdzilas wszystkie poprzednie spostrzezenia ;)

Ps co do jakosci przelotek uzywam tylko relatywnie tanich wedek (mam chyba jedna wedke za powyzej 100 euro a i tak jej niemal nie uzywam wiekszosc w zakresie 30-90 euro) do tego czesto przynajmniej 1 przelotka w kiju jest wymieniona z powodow losowych na towar rownie losowy (byle co tej samej wielkosci co w wedkarskim mieli pod lada nawet nie wiem czy nowe) i nidgy nie mialem problemow ze strenem/zylkami. Nie wedkuje w ciezkich warunkach glownie dosyc czysta torfowa woda bez zatopionych drzew etc...



#556 OFFLINE   lukas202

lukas202

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 15 październik 2014 - 23:22

Z całą świadomością Nie polecam.
Kupiłem 20 lbs rwałem w rękach.
Z tego miejsca rada dla wszystkich przed zakupem zróbcie test wytrzymałości.

Dzięki kolego za info, długo nikt nie odpisywał a więc zdecydowałem się nawinąć 0,16mm  lime green, plecionka 7-8 razy na rybach

a więc za dużo nie mogę napisać. Pierwsze wrażenia pozytywne, napewno nie rwie się w rękach :)

Co mi bardzo odpowiada to kolor który jak dla mnie przebija wszystkie plećki fluo... 

Czy polecam - narazie nie wiem, za krótko w wodzie...


Użytkownik lukas202 edytował ten post 16 październik 2014 - 10:21


#557 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2014 - 08:10

20lbs to na pewno nie 0,10, raczej 0.23. 6lbs to bliżej 0.10, 12lbs to 0.16
  • Meme lubi to

#558 OFFLINE   lukas202

lukas202

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 16 październik 2014 - 10:18

20lbs to na pewno nie 0,10, raczej 0.23. 6lbs to bliżej 0.10, 12lbs to 0.16

Pewnie masz rację, sorki



#559 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 16 październik 2014 - 10:45

wyprobowalismy z kolega chyba  wszystkie 8 splotowki na wislanych lowiskach i zdecydowanie tylko starsze 4 splotowki nie robia niespodzianek strzelaja na wezle mozna odstrzeliwac bez obaw do bolu mowa o markowych wyrobach typu pp stren itp moze kiedy bedzie jakis przelom narazie to tylko cena jest przelomem


  • Wojtek B. i olek520 lubią to

#560 OFFLINE   Paczosek

Paczosek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWieś

Napisano 16 październik 2014 - 11:10

A ja mam pytanko co do koloru. Stoję przed kupnem strena ale nie wiem jaki kolor do uniwersalnego łowienia. zielony czy żółty ? Chciałem Polkowic sandaczy może goleni szczupaków itd Na rzekę odrę w okolicach Wrocławia. Dzięki z gory




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych