Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Plecionka, ale kt贸ra...?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
4572 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 post贸w

Napisano 16 maj 2016 - 15:14

Moja pierwsza plecionka kt贸rej zmierzy艂em osobi艣cie wytrzyma艂o艣膰 to by艂 kilkuletni Dragon , mia艂a ok po艂owy tego co napisane i tak jej zosta艂o mimo kilku lat s艂u偶by i mocnego zmechacenia , a to ju偶 drugi produkt YGK po x3 kt贸ry mocno mnie rozczarowa艂
  • Subaru xv lubi to

#942 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 post贸w
  • LokalizacjaSieradz
  • Imi臋:Przemo

Napisano 17 maj 2016 - 12:08

Na ten sezon nawin膮艂em na szpule m艂ynk贸w Power pro 8 slick hi-vis yellow, plecionk臋 10 lb na m艂ynek pod sandacze i 15 lb na m艂ynek pod szczup艂e. Zobaczymy jak si臋 tymi plecionkami b臋dzie 艂owi艂o.

po prawie dw贸ch tygodniach u偶ytkowania, oko艂o dziesi臋ciu wypad贸w po 3-4 h mog臋 powiedzie膰 偶e plecionka rewelacyjna, 偶e szpuli schodzi pj臋knie, 偶adnej brody, nie szumi na przelotkach, zero mechacenia si臋, zobaczymy jak jej jako艣膰 prze艂o偶y si臋 na reszt臋 sezonu, je艣li nadal utrzyma swoje walory to wiem ju偶 jak膮 b臋d臋 u kolegi psulek - Paw艂a kupowa艂.

U偶ytkownik Hunter_pike edytowa艂 ten post 17 maj 2016 - 12:09


#943 OFFLINE   Tomek-spinning

Tomek-spinning

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 post贸w

Napisano 19 maj 2016 - 11:33

Panowie jaka plecionka na Wis艂臋 do 120 z艂 max :) w kolorze fluo

Mo偶e Fishmaker pomara艅cz fluo? U偶ywa艂em szarej i z艂ego s艂owa nie mog臋 napisa膰. http://sprzetdragon....onki-zylki.html



#944 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:K

Napisano 20 maj 2016 - 14:46

Widzia艂em, 偶e par臋 os贸b tutaj pisa艂o ju偶 o Octa Braid Mikado, do Was ( kt贸rzy u偶ywali )  kieruje to pytanie, jak ta ple膰ka si臋 sprawuje?  ( Raczej odpuszczam sobie zaczepiste miejsca jak wis艂a, ). Chodzi mi bardziej o jej jako艣膰, mi臋kko艣膰, trwa艂o艣膰. G艂贸wnie na sandacze, okonie. Pozdrawiam i dzi臋kuj臋 serdecznie za wszelk膮 pomoc ;)



#945 OFFLINE   S艂awek77

S艂awek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 20 maj 2016 - 22:21

Kupi艂em j膮 niedawno.Pierwsze wra偶enie na sucho ok,jak za tak膮 cen臋 mi臋kka i cicha.Na drugim wypadzie na drugim zaczepie strzeli艂a jak nitka i wobler za 3 dychy poszed艂 si臋 je...Wi臋c na t膮 chwil臋 boj臋 si臋 na ni膮 zak艂ada膰 dro偶sze wynalazki i boj臋 si臋 偶e chc膮c zaoszcz臋dzi膰 to strac臋. Obym si臋 myli艂. No i bardzo szybko traci kolor...

#946 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:K

Napisano 23 maj 2016 - 11:35

Z tym kolorem to niestety s艂ysza艂em ale to chyba si臋 nawet cz臋sto zdarza jak s膮 mocno barwione? A je艣li mo偶na wiedzie膰 to na jakiej wodzie ( zbiorniku )  艂owi艂e艣?



#947 OFFLINE   S艂awek77

S艂awek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 23 maj 2016 - 12:21

Z tym kolorem to niestety s艂ysza艂em ale to chyba si臋 nawet cz臋sto zdarza jak s膮 mocno barwione? A je艣li mo偶na wiedzie膰 to na jakiej wodzie ( zbiorniku ) 艂owi艂e艣?


Warta

#948 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕 (艂owiska O/Sieradz, O/Piotrk贸w).
  • Imi臋:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 maj 2016 - 12:30

P贸艂tora sezonu "katuj臋" (w cudzys艂owie, bo w臋dkuj臋 niezbyt intensywnie - po kilka do kilkunastu godzin co drugi tydzie艅) MIKADO Octa Braid w przekrojach 0,08 (g艂贸wnie), 0,14 (sporadycznie) i nie mam zastrze偶e艅. Z kolorami jest jak w ka偶dej plecionce, schodzi, najszybciej i najskuteczniej 偶贸艂ty - pierwsze kilkana艣cie metr贸w w kr贸tkim czasie staje si臋 niemal bia艂e. Najd艂u偶ej trzyma kolor czarny, plecionka staje si臋 ciemnoszara, co w 偶aden spos贸b nie pogarsza jej w艂a艣ciwo艣ci.

@huligan77, moja 0,08 wyj臋艂a w ubieg艂ym roku szczupaka 70cm, nie wa偶y艂em ale na oko mia艂 na pewno blisko 3 kg, poza tym wyci膮gn膮艂em na niej zaczep w postaci zbutwia艂ego konara, kt贸rego z samej ciekawo艣ci zwa偶y艂em - waga wskaza艂a 4,5kg, a plecionka nawet nie j臋kn臋艂a.

Po przewini臋ciu na drug膮 stron臋 pos艂u偶y mi kolejny sezon.

Mimo, i偶 jestem zadowolony z Octa Braid, chc臋 w tym sezonie przetestowa膰 now膮 plecionk臋 DRAGON-a Magnum 4X. Ze s艂yszenia podobno rewelacyjna - oka偶e si臋.



#949 OFFLINE   S艂awek77

S艂awek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 23 maj 2016 - 12:57

P贸艂tora sezonu "katuj臋" (w cudzys艂owie, bo w臋dkuj臋 niezbyt intensywnie - po kilka do kilkunastu godzin co drugi tydzie艅) MIKADO Octa Braid w przekrojach 0,08 (g艂贸wnie), 0,14 (sporadycznie) i nie mam zastrze偶e艅. Z kolorami jest jak w ka偶dej plecionce, schodzi, najszybciej i najskuteczniej 偶贸艂ty - pierwsze kilkana艣cie metr贸w w kr贸tkim czasie staje si臋 niemal bia艂e. Najd艂u偶ej trzyma kolor czarny, plecionka staje si臋 ciemnoszara, co w 偶aden spos贸b nie pogarsza jej w艂a艣ciwo艣ci.
@huligan77, moja 0,08 wyj臋艂a w ubieg艂ym roku szczupaka 70cm, nie wa偶y艂em ale na oko mia艂 na pewno blisko 3 kg, poza tym wyci膮gn膮艂em na niej zaczep w postaci zbutwia艂ego konara, kt贸rego z samej ciekawo艣ci zwa偶y艂em - waga wskaza艂a 4,5kg, a plecionka nawet nie j臋kn臋艂a.
Po przewini臋ciu na drug膮 stron臋 pos艂u偶y mi kolejny sezon.
Mimo, i偶 jestem zadowolony z Octa Braid, chc臋 w tym sezonie przetestowa膰 now膮 plecionk臋 DRAGON-a Magnum 4X. Ze s艂yszenia podobno rewelacyjna - oka偶e si臋.


Mam nadziej臋 偶e to by艂 "wypadek"przy pracy.Ale narazie boj臋 si臋 zapina膰 rzemios艂o na ni膮...

#950 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 post贸w
  • LokalizacjaJan贸w / Mi艅sk Maz.
  • Imi臋:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 23 maj 2016 - 19:20

Kto艣 mia艂 styczno艣膰 z tymi plecionkami? Jako艣 nie mo偶na znale藕膰 偶adnych opinii na ich temat.

Cze艣膰.

 

Mam t膮 Spiderwire 0.10 i powiem kr贸tko - dramat i pora偶ka w jednym.

Twarda, bardzo chropowata, p艂aska, przegrubiona.

Jak bardzo brudzi tak i g艂o艣na na przelotkach.



#951 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 post贸w

Napisano 23 maj 2016 - 20:29

Mam problem z varivas. Rwie si臋 nawet na 艣rednich szczupakach. Mia艂 kto艣 tak?

Sent from my D6503 using Tapatalk

#952 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:O艣wieci艅ski

Napisano 23 maj 2016 - 20:48

Zale偶y kt贸rym

Mia艂em kiedy艣 8 splotowego sea bass - po 1 艂owieniu w narwi nadawa艂 sie do wyrzucenia

Uzywa艂em ich podstawowych 4 splotowego - high grade PE - s膮 super - z艂ego zdania nie powiem.

W tamtym sezonie uzywa艂em duela 8 splotowego od Mefisto - wytrzyma艂 ca艂y sezon przy boleniach w Wi艣le wiec tez da艂 rade - p贸zniej sprzeda艂em ko艂owrotek z tym duealem czy dalej 偶yje nie wiem :)

#953 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 post贸w
  • Imi臋:Przemek

Napisano 23 maj 2016 - 20:52

S艂awek nie tylko ty masz wypadki z Octa Braid :-) U mnie po jednym wypadzie wyl膮dowa艂a w koszu :-) W tym roku testy plecionki Xzoga. Jak narazie ok ale za ma艂o jeszcze by艂a wyciurana po krzakach zeby co艣 o niej napisa膰. W zapasie zawsze poczciwa 4splotowa PP , ta mnie nigdy w krzaczorach nie zawiod艂a. Wiem wiem PP juz nie modna itd ale jako jedyna wytrzymuje przeci膮ganie po krzakach, gr膮偶relach i kamiorach :-) Traci kolor, szumi, sztywna jak diabli...ale NIE P臉KA w najmniej oczekiwanym momencie :-)

#954 OFFLINE   S艂awek77

S艂awek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 post贸w
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 23 maj 2016 - 21:13

S艂awek nie tylko ty masz wypadki z Octa Braid :-) U mnie po jednym wypadzie wyl膮dowa艂a w koszu :-) W tym roku testy plecionki Xzoga. Jak narazie ok ale za ma艂o jeszcze by艂a wyciurana po krzakach zeby co艣 o niej napisa膰. W zapasie zawsze poczciwa 4splotowa PP , ta mnie nigdy w krzaczorach nie zawiod艂a. Wiem wiem PP juz nie modna itd ale jako jedyna wytrzymuje przeci膮ganie po krzakach, gr膮偶relach i kamiorach :-) Traci kolor, szumi, sztywna jak diabli...ale NIE P臉KA w najmniej oczekiwanym momencie :-)


Mam podobne wnioski.Jak mia艂em pp to nie narzeka艂em i nie zastanawia艂em si臋 czy kamienie,krzaki itd.Pozniej zacz臋艂o by膰 g艂o艣no 偶e pp mo偶na bardzo cz臋sto trafi膰 podr贸bki wi臋c zacz膮艂em kombinowa膰 i szuka膰.W tym roku kumpel m贸wi po co kupowa膰 drogo,kup tanio i raz na sezon.Wi臋c tak zrobi艂em i mosz...zastanawiam si臋 kiedy strzeli zn贸w,p贸艂 biedy jak na uwadzie a co b臋dzie jak uwad ruszy i wtedy strzeli...?

p.s.
ju偶 tak kiedy艣 na salmo pars臋ty straci艂em ryb臋 偶ycia bo mi si臋 nie chcia艂o wymieni膰 偶ylki.
  • przemo_w lubi to

#955 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 post贸w
  • LokalizacjaToru艅
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 23 maj 2016 - 22:33

S艂awku ja bym straci艂 sandacza 偶ycia przez to gie jakim jest octa. Zreszt膮 kr贸tkie i tre艣ciwe stwierdzenie: po kilkunastu wypadach z 150m ( 艂owiska: Wis艂a i jeziora pi razy oko 50/50) zosta艂o jej +80m. Wtedy si臋 wkurzy艂em i posz艂a do tam gdzie jest jej jedyne i nale偶yte miejsce: kibel.


  • Danni91 lubi to

#956 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 post贸w

Napisano 24 maj 2016 - 05:50

Zale偶y kt贸rym

Mia艂em kiedy艣 8 splotowego sea bass - po 1 艂owieniu w narwi nadawa艂 sie do wyrzucenia

Uzywa艂em ich podstawowych 4 splotowego - high grade PE - s膮 super - z艂ego zdania nie powiem.

W tamtym sezonie uzywa艂em duela 8 splotowego od Mefisto - wytrzyma艂 ca艂y sezon przy boleniach w Wi艣le wiec tez da艂 rade - p贸zniej sprzeda艂em ko艂owrotek z tym duealem czy dalej 偶yje nie wiem :)

Tak 8 sportowy seabass. Masakra. Zastanawiam si臋 co teraz kupi膰. My艣la艂em nad duel hardcore x8

Sent from my D6503 using Tapatalk

#957 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕 (艂owiska O/Sieradz, O/Piotrk贸w).
  • Imi臋:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 maj 2016 - 05:53

Przy okazji, czy kto艣 ju偶 pr贸bowa艂 t臋 plecionk臋 DRAGON Magnum 4X?



#958 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 post贸w

Napisano 24 maj 2016 - 07:19

Zale偶y kt贸rym

Mia艂em kiedy艣 8 splotowego sea bass - po 1 艂owieniu w narwi nadawa艂 sie do wyrzucenia

Uzywa艂em ich podstawowych 4 splotowego - high grade PE - s膮 super - z艂ego zdania nie powiem.

W tamtym sezonie uzywa艂em duela 8 splotowego od Mefisto - wytrzyma艂 ca艂y sezon przy boleniach w Wi艣le wiec tez da艂 rade - p贸zniej sprzeda艂em ko艂owrotek z tym duealem czy dalej 偶yje nie wiem :)

Tak chodzi o 8 splotowy seabass. Masakra. Kasa wyrzucona w b艂oto. Zastanawiam si臋 co teraz kupi膰. My艣la艂em nad duel hardcore x-8

Tak 8 sportowy seabass. Masakra. Zastanawiam si臋 co teraz kupi膰. My艣la艂em nad duel hardcore x8

Sent from my D6503 using Tapatalk



Sent from my D6503 using Tapatalk

#959 OFFLINE   bayrt

bayrt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 post贸w
  • LokalizacjaDar艂owo
  • Imi臋:Bart艂omiej

Napisano 24 maj 2016 - 07:32

Widzia艂em, 偶e par臋 os贸b tutaj pisa艂o ju偶 o Octa Braid Mikado, do Was ( kt贸rzy u偶ywali )  kieruje to pytanie, jak ta ple膰ka si臋 sprawuje?  ( Raczej odpuszczam sobie zaczepiste miejsca jak wis艂a, ). Chodzi mi bardziej o jej jako艣膰, mi臋kko艣膰, trwa艂o艣膰. G艂贸wnie na sandacze, okonie. Pozdrawiam i dzi臋kuj臋 serdecznie za wszelk膮 pomoc ;)

Witam!

 

Ple膰ki u偶ywa艂em od dw贸ch lat. By艂em z niej bardzo zadowolony (0.1). Do艣膰 mocna, rzeczywi艣cie si臋 odbarwia, na sandaczyki, okonie i szczupaczki zupe艂nie wystarcza艂a. O wiele lepiej mi odpowiada艂a jak skr臋caj膮ca si臋 przereklamowana PP (0,08, 0,1). Jednak w tym roku zdradzi艂em t膮 plecionk臋 na rzecz Daiwa J-braid. G艂adka, cicha, nie skr臋ca si臋. Zobaczymy co b臋dzie po sezonie.

 

pozdro



#960 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 post贸w
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 24 maj 2016 - 16:47

Uzywa艂em ich podstawowych 4 splotowego - high grade PE - s膮 super - z艂ego zdania nie powiem.
 

 

Potwierdzam, jest mocna. Na 0,06 wyci膮gn膮艂em z rzeki niez艂y kawa艂 grubej ga艂臋zi. 

A Octa 0,08 po pierwszym w臋dkowaniu si臋 zmechaci艂a.






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 4

1 u偶ytkownik贸w, 3 go艣ci, 0 anonimowych


    aspius03