Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 maj 2016 - 08:19

Z racji tego,że nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie w wątku "mój ul" to zadam je ponownie tutaj,może znajdzie się jakaś osoba która mi odpowie,

czy plecionka Power EYE PeeWee,nada się pod małego wobka\smużaka na klenia\pstrąga?czy lepsza jednak do tego będzie żyłka?



#962 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 27 maj 2016 - 11:01

Zagadnienie ciekawe, bo zbyt gruba linka zakloca prace malych wobkow czy cykad, plecionki klenie nie lubia, a jesli fluorocarbon...to jakiej srednicy? Bo chcialoby sie w miare mocno, gdzies pod 0,20 mm, ale to sie gryzie z przykladowo 3 cm wobkami. Jak komponujecie zestawy kleniowe?

#963 OFFLINE   szaryczłowiek

szaryczłowiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaGiełczyce
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:noname

Napisano 27 maj 2016 - 13:18

czesc dostalem 2 plecionki 0.10 i 0.16 ogolnie gdybym sam wybieral kupił bym 0.13 ok. była by idealna na szczupaka/sandacza ,nawinalem 0.16 i wydaje mi się troche za gruba ,rzuty krótkie i robi się ''żagiel'' pytanie czy 0.10 będzie dobra? Ryb nie zamierzam łowić duzych choć wiem ze może wziąźć większa ,ale wolę mieć komfort w łowieniu :) 


Użytkownik Spejs edytował ten post 27 maj 2016 - 13:27


#964 OFFLINE   Andrzej2401

Andrzej2401

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 maj 2016 - 23:51

Zagadnienie ciekawe, bo zbyt gruba linka zakloca prace malych wobkow czy cykad, plecionki klenie nie lubia, a jesli fluorocarbon...to jakiej srednicy? Bo chcialoby sie w miare mocno, gdzies pod 0,20 mm, ale to sie gryzie z przykladowo 3 cm wobkami. Jak komponujecie zestawy kleniowe?

 

 Moje klenie lubią plecionkę 0,06 :) A tam gdzie jest kamieniste dno lub gałęzie dowiązuję przypon z żyłki 0,14 lub 0,16. Fluorocarbonu nigdy nie stosowałem .... drogi jest.



#965 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 28 maj 2016 - 17:45

Dragon jigging braid, super plecionka do 100 zl. Mam 0.06 lowie lekko na drop shota z LES70MLF, narazie nie moge nic zlego powiedziec o niej. Wczesniej mialem Mamoi Oshikage i strasznie sie na niej zawiodlem, wystarczylo polowic w pol-slonej wodzie i rwala sie w rekach strasznie.. cala poszla do kosza.


Użytkownik horac edytował ten post 28 maj 2016 - 17:46


#966 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 29 maj 2016 - 19:16

Od koncowki zeszlego sezonu uzytkuje pletke Jaxona Combat XTN (wlokna Spectra), jak dla mnie bardzo dobra plecionka za male pieniadze. Co moge powiedziec, koloru narazie nie stracila, nie mechaci sie jest przyzwoicie gladka, miekka, delikatnie szumi na przelotkach. Co wazne mlynek nie ciagnie jej miedzy rolke, co przy poprzedniej (Mistrall Siro) bylo nagminne, srednice te same 0,10, lecz widac golym okiem ze Mistrall przegrubiony. Poprzednio uzywany Colmic Fire Power, zacna plecionka, lecz po 2 sezonach mojego uzywania strzepila sie, za to jak w miare swieza to idealnie gladka byla. Kolor nie mowie bo blednie w praktycznie kazdej plecionce.



#967 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 30 maj 2016 - 06:17

 

czesc dostalem 2 plecionki 0.10 i 0.16 ogolnie gdybym sam wybieral kupił bym 0.13 ok. była by idealna na szczupaka/sandacza ,nawinalem 0.16 i wydaje mi się troche za gruba ,rzuty krótkie i robi się ''żagiel'' pytanie czy 0.10 będzie dobra? Ryb nie zamierzam łowić duzych choć wiem ze może wziąźć większa ,ale wolę mieć komfort w łowieniu :)

 

Na 0,16 wyholujesz już małą submarine, duże opory powietrza przy zarzucaniu, duży opór wody, takie przekroje używają już wędkarze dorszowi.

0,10 będzie wystarczająca, choć to zależy od producenta, omijaj MISTRALL-a i JAXON-a, z mojego doświadczenia to chyba najgorsze plecionki na rynku.



#968 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 30 maj 2016 - 07:34

Kolego a wszystkie plecionki Jaxona i Mistralla miales, uzywales?.



#969 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 30 maj 2016 - 08:46

A Ty wszystkie? Chyba nie znajdziesz na żadnym forum kogoś kto używał wszystkich.

Używałem Shiro MISTRALL-a, mechaci się, nasiąka wodą i puchnie. Po kilku godzinach spinningu wygląda jak dżdżownica w futerku.

Z plecionek JAXON-a, w miarę przyzwoita jest Sumato Premium w przekroju 0,06mm - trzyma parametry określone przez dystrybutora w granicach przyzwoitości.

Przyznaję, że nie znam ich nowości.



#970 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 30 maj 2016 - 09:00

Nie , ale to twoja wypowiedz wskazywala na to ze uzywales wszystkich. Wracajac do tematu, mialem Shiro i tylnej czesci ciala nie urywa, glosna szumi jak cholera, brudzi, przegrubiona mega. Traci kolor i to szybko, fluo i zielona, ale bardzo mocna. Jaxon Combat jak wspomnialem narazie bardzo przyzwoita plecionka, wszystko ma czego chce, przy tym smieszne pieniazki kosztuje bodajze 150m, 32zl.



#971 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 30 maj 2016 - 09:52

O ile się orientuję, Combat nie ma już w ofercie. Co do Shiro całkowicie zgadzam się z Tobą.



#972 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 30 maj 2016 - 10:02

Półtora sezonu "katuję" (w cudzysłowie, bo wędkuję niezbyt intensywnie - po kilka do kilkunastu godzin co drugi tydzień) MIKADO Octa Braid w przekrojach 0,08 (głównie), 0,14 (sporadycznie) i nie mam zastrzeżeń. Z kolorami jest jak w każdej plecionce, schodzi, najszybciej i najskuteczniej żółty - pierwsze kilkanaście metrów w krótkim czasie staje się niemal białe. Najdłużej trzyma kolor czarny, plecionka staje się ciemnoszara, co w żaden sposób nie pogarsza jej właściwości.

@huligan77, moja 0,08 wyjęła w ubiegłym roku szczupaka 70cm, nie ważyłem ale na oko miał na pewno blisko 3 kg, poza tym wyciągnąłem na niej zaczep w postaci zbutwiałego konara, którego z samej ciekawości zważyłem - waga wskazała 4,5kg, a plecionka nawet nie jęknęła.

Po przewinięciu na drugą stronę posłuży mi kolejny sezon.

Mimo, iż jestem zadowolony z Octa Braid, chcę w tym sezonie przetestować nową plecionkę DRAGON-a Magnum 4X. Ze słyszenia podobno rewelacyjna - okaże się.

 

Wooow super właśnie o to mi chodziło, całkiem ładnie sobie poradziła jestem pozytywnie zaskoczony, naprawdę nieźle. Ciekawy jestem jak to jest jednak z ta rozpiętością opinii od czego to zależy bo z tego co zauważyłem to albo się ją kocha albo nienawidzi.



#973 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 30 maj 2016 - 10:12

Domyślam się, że to zależy od serii produkcyjnej, bo mnie też trafiła się jedna szpula Fluo 0,10 fatalnej jakości. Używam głównie czarnej i jak na razie nie narzekam. Mam też kilku znajomych, którzy nie mają do niej zastrzeżeń. Myślę, że dużo też zależy od intensywności użytkowania i charakteru łowiska. Ja moje Octa używałem na jeziorach w okolicach Kurnika i na Warcie w okolicach Poznania, a 0,14 w Bałtyku.



#974 OFFLINE   Rybnycasanova

Rybnycasanova

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 maj 2016 - 10:59

Widziałem, że parę osób tutaj pisało już o Octa Braid Mikado, do Was ( którzy używali )  kieruje to pytanie, jak ta plećka się sprawuje?  ( Raczej odpuszczam sobie zaczepiste miejsca jak wisła, ). Chodzi mi bardziej o jej jakość, miękkość, trwałość. Głównie na sandacze, okonie. Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za wszelką pomoc ;)

 

Ja przez pewien czas używałem jak kręcił mnie fanatycznie spinning, powiem że zadowolony byłem, nawet jeśli chodzi o jakieś przeszkody typu kamienie, zbutwiałe konary, przy jakimś hardcorze mi się zdarzyło oberwać ale to każda by nie dała rady no chyba że metalowa linka rodem z poławiaczy krabów.



#975 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 30 maj 2016 - 11:40

Domyślam się, że to zależy od serii produkcyjnej, bo mnie też trafiła się jedna szpula Fluo 0,10 fatalnej jakości. Używam głównie czarnej i jak na razie nie narzekam. Mam też kilku znajomych, którzy nie mają do niej zastrzeżeń. Myślę, że dużo też zależy od intensywności użytkowania i charakteru łowiska. Ja moje Octa używałem na jeziorach w okolicach Kurnika i na Warcie w okolicach Poznania, a 0,14 w Bałtyku.

 

Że łowisko i eksploatacja to wiadomo, ciekawi mnie właśnie z tą serią produkcyjną bo tak dobre produkty mogą serio tracić na wartości i ktoś się zraża a nie powinien. Teraz boję się sam kupić ;) Chociaż jestem póki co mocno mimo wszystko zachęcony z czystej ciekawości ;)



#976 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 maj 2016 - 11:50

 

czesc dostalem 2 plecionki 0.10 i 0.16 ogolnie gdybym sam wybieral kupił bym 0.13 ok. była by idealna na szczupaka/sandacza ,nawinalem 0.16 i wydaje mi się troche za gruba ,rzuty krótkie i robi się ''żagiel'' pytanie czy 0.10 będzie dobra? Ryb nie zamierzam łowić duzych choć wiem ze może wziąźć większa ,ale wolę mieć komfort w łowieniu :)

 

 

 

Na 0,16 wyholujesz już małą submarine, duże opory powietrza przy zarzucaniu, duży opór wody, takie przekroje używają już wędkarze dorszowi.

0,10 będzie wystarczająca, choć to zależy od producenta, omijaj MISTRALL-a i JAXON-a, z mojego doświadczenia to chyba najgorsze plecionki na rynku.

Według mnie 20 LB czy też 0,16 to minimum przy połowie szczupaków jeśli liczysz się z możliwością złowienia dużej sztuki a to trzeba zawsze zakładać.



#977 OFFLINE   Rybnycasanova

Rybnycasanova

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 maj 2016 - 09:26

Że łowisko i eksploatacja to wiadomo, ciekawi mnie właśnie z tą serią produkcyjną bo tak dobre produkty mogą serio tracić na wartości i ktoś się zraża a nie powinien. Teraz boję się sam kupić ;) Chociaż jestem póki co mocno mimo wszystko zachęcony z czystej ciekawości ;)

Dopóki sam nie spróbujesz to się nie dowiesz, do odważnych świat należy a tak btw to nie będzie tak szkoda 6 dych czy ile ona tam kosztuje za 150m niż jak chodzą inne po 150 a moim zdaniem zdarzają się słabsze, czasami ceną nie można się kierować bo to co droższe jak mówię nie zawsze lepsze, często jest ale są wyjątki od reguły



#978 OFFLINE   Ratatata

Ratatata

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:K

Napisano 31 maj 2016 - 10:31

Może masz rację, jak sam nie wezmę to zdania nie wyrobię. Dzięki, może dzisiaj mi się uda podskoczyć jeszcze ją nabyć. Dzięki za pomoc koledzy!



#979 OFFLINE   General

General

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 31 maj 2016 - 12:14

Według mnie 20 LB czy też 0,16 to minimum przy połowie szczupaków jeśli liczysz się z możliwością złowienia dużej sztuki a to trzeba zawsze zakładać.

 

 

Zgadzam się całkowicie. Na  szczupaki nie schodzę poniżej średnicy 0,15/016/mm. To ze względu na zaczepy, które wyrywam z impetem. Przy holu też się nie cackam jestem zdania że ma być szybko i pewnie. Grubsza plecionka daje mi tą pewność. 

 

 

W tym roku próbuję 4 splotowej plećki Robinson Titan Power GA X4.  Na razie jestem zadowolony, po całym miesiącu użytkowanie w porównaniu do nihonto octa wydaje mi się lepsza. Ich link Phantom Spin to klon Power Pro więc może i tak okaże się tak samo dobra. 


Użytkownik General edytował ten post 31 maj 2016 - 12:14


#980 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 31 maj 2016 - 12:30

A Ja kolejny raz zachwalę Dragonowską maximę (biała) , 3 intensywny sezon linka nie straciła żadnego ze swoich walorów , trzyma moc , łowię naprzemiennie w słonej jak i w slodkiej wodzie , często na obrotówki i jak dotąd żadnej brody , używam FC wiec szpula wciąż jest pełna straciłem tylko tyle co na przewiązywanie. kiedyś miałem zdaje się Guide select ? tez sobie chwalę. W tej cenie jak dla mnie bezkonkurencyjna.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych