Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4572 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2016 - 21:50

U Psułka z forum masz za 7 dyszek. Pewny gość. Pewnie od 15 lat od niego kupuję. 


  • Hunter_pike lubi to

#1002 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 czerwiec 2016 - 22:19

@Szymon możesz porównać PP i Power Strike ? chodzi o  moc, grubość i głośność na przelotkach....



#1003 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 02 czerwiec 2016 - 06:57

U Psułka z forum masz za 7 dyszek. Pewny gość. Pewnie od 15 lat od niego kupuję. 

O.k., dzięki za namiar.



#1004 OFFLINE   pawelG

pawelG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 08:08

U Psułka z forum masz za 7 dyszek. Pewny gość. Pewnie od 15 lat od niego kupuję. 

Niby pewny ,ale ja zamiast 270 m dostałem 135 ,gdybym koledze nie chciał odmierzyć pewnie bym się nigdy nie dowiedział ,że ma polowe mniej   .Dostałem 135 dodatkowo po upomnieniu ,ale bez słowa wyjaśnienia czy przepraszam.Ja już podziękuje za zakupy u Pana psulka i szukam  alternatywy. Przy okazji 8splotowa pline zdecydowanie odradzam, po kilku miesiącach łowienia 15lb pęka jak nitka i rwie się w rękach.



#1005 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 02 czerwiec 2016 - 09:05

Oburzył , nie oburzył , na pewno wszystkich nie miałem a tylko kilka , ale po początkowym miłym zaskoczeniu ostatecznie rezygnuje z dalszych eksperymentów i wracam do sprawdzonej trójki - PowerPro , Stren , PowerStrike . Wszystkim zadowolonym z japońskich życzę szczerze dalszych sukcesów.W tym przypadku nie podążę za większością i zostanę przy starych rozwiązaniach.

Jak zawsze ile użytkowników tyle opini :)
Power Strike 10LB kiedyś Moja najlepsza linka i do dzisiaj mam dwie szpulki dobrze schowane na czarną godzinę.Gdyby nie ta dużo za gruba srednica (10LB dorównuje varivas 1.5 PE ) i te pilowanie po przelotkach lowilbym ja do dzisiaj.
Łowie w 95% z łodzi (raczej bez zaczepów i na czystych wodach) i od chwili pojawienia się linek Varivas 4 i 8 splotowych na naszym rynku mam je na wszystkich mlynkach /multikach.
Być może na ciężkie warunki: kamienie etc. są lepsze linki od Varivas ale na na w/w łowienie nie ma sensu się katować mega głośnymi i przegrubionymi linkami.
I nikt mi nie wmówi ze 4 splotowe varivas jest głośniejsza od Power Strike czy tam Power Pro bo i te słowa padły stronę wcześniej :)

Użytkownik adriano edytował ten post 02 czerwiec 2016 - 09:07


#1006 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 02 czerwiec 2016 - 12:20

Kupowałem u psulka streena w zeszłym roku, w tym pp 8 slick 10 lb i 15 lb i innej plecionki jak ta pp ośmiosplotowa nie zamierzam narazie kupować bo jest rewelacyjna, żadnej brody, lata aż miło, zero mechacenia,strzępienia, kolor również jak narazie ok.

#1007 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 02 czerwiec 2016 - 12:31

@Szymon możesz porównać PP i Power Strike ? chodzi o  moc, grubość i głośność na przelotkach....

PowerStrike mocniejsza , grubsza a czy szura głośniej ? Nie wiem nie porównywałem w tym samym czasie.Dla mnie to linka do zadań specjalnych , na najgorsze warunki.



#1008 OFFLINE   essewissa

essewissa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 13:10

Dla mnie też 8x to porażka, kiedyś się skusiłem na 11lb Varivasa, worek pieniędzy zapłaciłem, rwała się w rękach jak nitka, do tego nie pękała na węźle, straszny szit. Ostatnio się ucieszyłem bo odkryłem, że na jednym z młynków (takich do przewijania) mam niewiele używane 270m żółtego Strenika 10lb, prawie się popłakałem z radości. :) w ferworze testowania nowych pletek musiał się zapodziać. Bardzo dobrym nie wiem czy nie lepszy jest Cortland Master Braid:

http://www.ebay.pl/i...rO-Drdd_cyG4jXA

kupować bo tak samo łatwo dostępny się robi jak żółty Stren :) Cortland jest jeszcze w kolorze żółtym, ale prawie niedostępny.



#1009 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 02 czerwiec 2016 - 15:38

Ja używam 8 Octa Braid od Mikado. Jestem zadowolony. Mocna, śliska i tania. Czarna najmniej traci kolor. Warto przed zakupem wziąć do ręki różne szpulki i wybrać tą najbardziej śliską gdyż mogą się różnić...

#1010 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2016 - 15:42

Panowie, o linkach można coś powiedzieć po 2-3 latach użytkowania. Nie wliczam w to rzek.



#1011 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 02 czerwiec 2016 - 16:28

Panowie, o linkach można coś powiedzieć po 2-3 latach użytkowania. Nie wliczam w to rzek.

Czy może kolega rozwinąć swoje zdanie?.Kiedyś kupiłem jaxona plecionkę i po jednym wypadzie na rybki wiedziałem że to tanie g..no.

#1012 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 02 czerwiec 2016 - 17:18

Ja całkiem niedawno kupiłem Varivasa Super Trout Bait Finesse 0,3 PE po około 10 wypadkach po 7h już wystąpiły pierwsze oznaki mechacenia się, kolor na początkowych odcinkach sporo bledszy, i jakby troszkę straciła na wytrzymałości...
Woda mało wymagająca,czysta, bez zaczepów.. jestem "trochę" rozczarowany tą plecionką biorąc pod uwagę jej cenę..

Z plusów to.. cienka,gładka i pięknie z niej wszystko lata.

Drugi raz jej nie kupię.. Następny będzie chyba najcieńszy Duel X8 przynajmniej cena nie zabija..

Użytkownik Jammaey edytował ten post 02 czerwiec 2016 - 17:23


#1013 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2016 - 17:48

Czy może kolega rozwinąć swoje zdanie?.Kiedyś kupiłem jaxona plecionkę i po jednym wypadzie na rybki wiedziałem że to tanie g..no.

Niektórzy piszą opinie po lince po kilku miesiącach użytkowania. Nie jest to miarodajne.



#1014 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 859 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 czerwiec 2016 - 18:46

Czyli w takim razie żadnej opinii nie można wziąć pod uwagę. Bo jeśli ktoś po 3 latach jest zadowolony to fajnie, i pewnie kupi znów to samo. Więc nie ma porównania do innych.

 

A kto inny ma możliwość potestować powiedzmy 6 plecionek różnych przez tak długi okres czasu?:)



#1015 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2016 - 18:50

Ja testuję 4 rodzaje przez dłuższy czas. I nie mam zastrzeżeń. Natomiast nie sięgam po tanie wynalazki. Po co ? 



#1016 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 859 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 czerwiec 2016 - 18:59

A czy ja wspomniałem o wynalazkach?:) 

 

Tak z ciekawości - jakie to 4 plecionki są godski?



#1017 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:13

Varivas High Grade PE zapewne :)

#1018 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:25

Niektórzy piszą opinie po lince po kilku miesiącach użytkowania. Nie jest to miarodajne.

A jaki czas używania plecionki jest miarodajny? Czy opinia o plecionce strzelającej w dowolnym miejscu wydana po jednym łowieniu jest nie miarodajna? Czy opinia po dwóch latach łowienia tanią Shiro jest miarodajna?



#1019 OFFLINE   ars25

ars25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPiotrków.Tryb
  • Imię:Jarek

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:52

Od 4 lat katuje spidewire code red 0,14 -żadnych zastrzeżeń, ani razu się nie splątała, nie skręca się itp i kosztowała poniżej stówki. Teraz kupiłem hardcore 8-splotową, na razie ok 



#1020 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:59

A czy ja wspomniałem o wynalazkach? :)

 

Tak z ciekawości - jakie to 4 plecionki są godski?

PP, Power Strike, Stren Sonic Braid i wspomniany wyżej Varivas. I na razie nie szukam innych.

 

 

A jaki czas używania plecionki jest miarodajny? Czy opinia o plecionce strzelającej w dowolnym miejscu wydana po jednym łowieniu jest nie miarodajna? Czy opinia po dwóch latach łowienia tanią Shiro jest miarodajna?

Ciężko to określić jaki czas. Na pewno lepiej można ocenić linkę po 4 miesiącach niż po jednym. po dwóch latach niż po jednym roku itd.

Jeśli coś strzela po jednym dniu bez wyraźnego powodu to wiadomo że jest do dupy bez zbędnego filozofowania. 

To moje zdanie, podkreślam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych