Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4404 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   MarekB

MarekB

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPstrągowe Rzeki Lubelszczyzny

Napisano 10 czerwiec 2009 - 18:36

Witam i odgrzewam
Co sądzicie o podróbkach, na allegro piszą sprzedajacy, że pojawiły się podróbki a u mnie to import z USA. Tak jest np z PP za 64 pln a nawet 50 - (135 m), a w sklepach wędkarskich ok 100 pln.
Pozdrawiam

  • fdt i apex lubią to

#82 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 czerwiec 2009 - 19:14

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6515& ;prevloaded=1&&start=0
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=8726& ;prevloaded=1&&start=0
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4749& ;prevloaded=1&&start=0
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=1590& ;prevloaded=1&&start=0
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=110322 &&srch=power+pro#msg_110322


#83 OFFLINE   MarekB

MarekB

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPstrągowe Rzeki Lubelszczyzny

Napisano 15 czerwiec 2009 - 08:10

Wielkie dzięki Pitt za linki, potrzebowałem szybkiej pomocy przed wyjazdem
Pozdrawiam
  • Bolesław lubi to

#84 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 23 czerwiec 2009 - 11:10

Jako że od bardzo dawna używałem plecionek PP i Strena i były to dla mnie linki nr1, nie musiałem szukać niczego innego. Niestety przyszedł taki czas że te najcieńsze, których używam 6-10lb, zaczęły tracić na jakości, mechaciły się, strzępiły, przez co hamowały lekkie przynęty. Jednym słowem nie spełniały moich oczekiwań. Zaczęły się poszukiwania i tu z pomocą przyszedł mi kolega dając do testów P-Line 10lb. Na pierwszy rzut oka plecionka sporo cieńsza od w/w przy tej samej wytrzymałości, a do tego wygląda na bardziej spójna. Łowie już na nią ok 2 miesięcy i powiem szczerze, że jeśli dalej będzie się tak spisywać nie wrócę już do poprzednich. Polecam, spróbujcie, bo i cena i jak na razie jakość P-Line jest bardzo dobra :D

#85 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 lipiec 2009 - 14:15

Od niedawna tez łowie na plecionke P-Line o wytrzymałości 13lb.Z poczatku nie miałem przekonania tak jak kolega @TOMCAST ale po kilku wypadach plecionka sprawuje sie całkiem dobrze.Traci troche swoj kolor,staje sie bardziej miekka i lepiej sie rzuca ale nie traci wytzymałości co jest najważniejsza cecha dla NAS wedkarzy :D .Na wężle tez dobrze trzyma.Wiecej na jej temat napisze po sezonie. B)

#86 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 01 lipiec 2009 - 22:58

P-line-a mam od około dwóch miesięcy i nie żałuje tego zakupu. Byłem nastawiony na pp, ale sprzedawca doradził mi spectrex IV i posłuchałem jego rady. Oczywiscie traci kolor, ale która go nie traci ? jest to normalne. Po kilku pierwszych wypadach troche mnie niepokoiła szybka(tak mi się przynajmniej wydawało) utrata koloru, ale później okazało się, ze niepotrzebnie panikuje a barwnik przestał się wypłukiwać i trzyma bardzo ładnie. Również posiadam 13lb - średnica (jesli można o takim parametrze mówić przy linkach) 0,18mm cieńsza od pp 10 lb(0,15mm). Mocna, nie strzępi się, ale to akurat cecha większości plecionek z wyższej półki.
  • ms80 lubi to

#87 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 czerwiec 2010 - 22:03

Może ktoś jest w stanie pomóc, poszukuje plecionki 20lb w jakimś żarówiastym kolorze, seledyn, róż, pomarańcz, ew. dobrze widoczna czerwień. Odpadają krajowi producenci typu dragon itp.
Na ten cel mam zamiar przeznaczyć max 80pln, ideałem byłby Stroft GTP R ale cena za 100 metrowy odcinek skutecznie zniechęca do zakupu :unsure:
PP żółta i czerwona jest dla mnie słabo widoczna w niektórych warunkach Embarassed
Linka będzie przeznaczona będzie do łowienia z opadu na gumy

Może ktoś miał do czyniania z Berkley Whiplash Blaze Orange lub Spiderwire Red Braid?

#88 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 05 czerwiec 2010 - 22:11

Podłączę się do tematu. Jakie plecionki o wytrzymałości 10 lb najlepiej wam się sprawdzają ?? Najdłużej używam PP o tych parametrach i jest ok ale ... szukam czegoś lepszego. Raz kupiłem P-Line ale 10 lb to porażka na całej linii. Zastanawiałem się teraz nad Spiderwire Stealth, ale nie wiem czy to dobry wybór :unsure:

#89 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 05 czerwiec 2010 - 22:40

Jak najbardziej polecam Spiderwire Stealth. Nic lepszego nie miałem.

#90 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 czerwiec 2010 - 22:43

@Artech - Stren... i nie będziesz szukał innej. Jest twardsza do PP ale bardziej okrągła i w rzeczywistości o wiele mocniejsza

#91 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 06 czerwiec 2010 - 11:07

@Artech - Stren... i nie będziesz szukał innej. Jest twardsza do PP ale bardziej okrągła i w rzeczywistości o wiele mocniejsza

A widzisz @Patu, przypomniałeś mi, Strena też miałem. Rzeczywiście dobra plecionka. Tylko czy ten nowy Stren Sonic Braid to to samo co ten starszy, którego nazwy nie pamiętam ? No i jest jej o 20 m mniej na szpuli niż innych :unsure:
I jeszcze jedno. Jak wygląda Stren 14 lb w porównaniu do PP 10 lb ? Chodzi mi o grubość. Wiem, że Stren 10 lb był sporo cieńszy od PP 10 lb.

#92 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 16:45

Dostalem wlasnie Spiderwire - Stealth Red Code 50 lbs i Ultracast 15lbs. Stealth do tej pory nie uzytwalem, a Ultracast owszem, ale tylko 8 i 10lbs, byly bardzo drogie. Ciekawe, czy przewyzsza inne, bo cena juz przewyzszyly :angry:

#93 OFFLINE   jurus

jurus

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 czerwiec 2010 - 20:57

Jezeli moge cos dodac do tej dyskusji to kiedys byl na portalu ciekawy link na temat plecionek Nie pamietam juz kto sie uparl iprzebadal pod mikroskopem rozne linki.Wyszlo z tego ze swietna jest linka Spider wire stelth,uwierzylem i kilka lat temu kupilem 14-tke owytrzymalosci 12kg.O tych parametrach napisano tutaj juz sporo,ale ija przekonalem sie jak to wyglada,ogladalem dwie linki 12 i14 mm i baz mikroskopu bylo widac ze 12-ka jest grubsza od 14-tki.Lowilem nia 2lata ipoza zmiana koloru nie bylo na niej widac sladow zuzycia.Jest ona cisnieniowo natryskiwana teflonem ichyba dzieki temu prawie sie nie niszczy, jestbardzolatwa do rozplatywania chociaz praktycznie nie robia sie na niej brody ale jak wiemy wiatr czesto robi nam psikusy ico najwazniejsze ma moc wieksza niz podana.Co dla mnie jest najwazniejsze mozna nia oddawac o wiele dluzsze rzuty niz grubszymi linkami.Oczywiscie trzeba dobrac grubosc linki do lowionych ryb ale Spidera moge polecic z czystym sumieniem bo sam od kilku lat nie lowie na nic innego .Kiedys byla to droga linka ale teraz mozna ja kupic za niewielkie pieniadze.Nawet dzisiaj na allegro byl duzy wybor grubosci idlugosci tej linki /ok.70zl za 135m/.pozdrawiamJurus

#94 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 13 lipiec 2010 - 10:47

Panowie czy ktoś używał plecionki SPIDERWIRE CODE RED??
w szczecinie można 110m/0.14 kupić za 39 zł B)
wiec cena atrakcyjna pytanie czy warto czy lepiej kupić PP
pozdrawiam

#95 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 lipiec 2010 - 11:28

Jeżeli by się ktoś zastanawiał nad Berkley Whiplash Blaze Orange to odradzam, strasznie puchnie po kontakcie z wodą, jakiś luźny splot ma.
Zdecydowanie lepsza jest PP, do której przy następnym zakupie wrócę.

#96 OFFLINE   starfish

starfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2010 - 18:51

A co sądzicie koledzy o nowej dystrybucji Dragona, plecionce f-my MOMOI o nazwie Takumi jig line?
Firma MOMOI ma dobrą prasę ale plecionka Takumi Jig line jest tylko na naszym rynku. Jest przeraźliwie droga. Małe przekroje około 200 PLN za 150 m. A powyżej 0,10 około 150 PLN za 150 m.

#97 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 sierpień 2010 - 19:59



Pare pozycji w dol jest blizniaczy watek ale zadna miara nie udalo mi sie wkleic zdjecia...

To zdjecie a propos grasowania roznych cwaniaczkow, oferujacych rozne podróby.
Tak powinny wygladac linki , o ktorych mowilem wizualnie (oryginalne).

Gumo

Załączone pliki



#98 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 10 sierpień 2010 - 08:45

Ja wczoraj w jednym z bydgoskich sklepów zakupiłem PowerPro.
Szpula jest w takim dodatkowym plastikowym pudełku do nawijania ale wygląda w zasadzie podobnie poza polskimi opisami parametrów (średnica i kilogramy).

#99 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 10 sierpień 2010 - 09:04

[quote]
@Artech - Stren... i nie będziesz szukał innej. Jest twardsza do PP ale bardziej okrągła i w rzeczywistości o wiele mocniejsza
[/quote]
A widzisz @Patu, przypomniałeś mi, Strena też miałem. Rzeczywiście dobra plecionka. Tylko czy ten nowy Stren Sonic Braid to to samo co ten starszy, którego nazwy nie pamiętam ? No i jest jej o 20 m mniej na szpuli niż innych :unsure:
I jeszcze jedno. Jak wygląda Stren 14 lb w porównaniu do PP 10 lb ? Chodzi mi o grubość. Wiem, że Stren 10 lb był sporo cieńszy od PP 10 lb.
[/quote]

Dołączam się do pytania.

Czy tak na oko Stren 14lbs jest wyraźnie grubszy od PP10lbs?


#100 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 11 sierpień 2010 - 09:42

Nie, nie jest. 'Na oko' są podobnej grubości




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych