Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4404 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 31 październik 2012 - 20:45

Ja w sezonie 2012 użytkuje Stren Super Sonic 14lb i 10lb.Co prawda zostały juz resztki ale byłem bardzo zadowolony.Na przyszły sezon zakupie 14lb i 20lb

#142 OFFLINE   rutra

rutra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Chmielecki

Napisano 31 październik 2012 - 21:03

Bardzo dobry tekst pitt, tu właśnie chodzi o te niuanse np. 14-25% różnicy w splocie czy kilka procent w innych procesach technologicznych i o trwałość takich linek. Nie ulega wątpliwości,że najlepiej opisane i trzymające parametry to linki na wewnętrzny rynek japoński-to się chyba nazywa jakość,choć i tam są lepsze i gorsze produkty.

#143 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 31 październik 2012 - 21:04

http://www.comparest...very-detail.-av

TO jest bardzo przyzwoita plecionka, szczególnie te cieńsze... :) Nie "starzeje się" szybko, nie siepie, nie traci "na mocy", nie pląta, cicha też jest...

#144 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 31 październik 2012 - 22:45

Witam. Ta Daiwa Tournament zdecydowanie jest godna uwagi. Użytkuję 0,14 mm i na moje łowienie, głównie na stojącej wodzie sprawdza się na szczupaka, sandacza, a także na lżejsze, okoniowe przynęty - ten rozmiar wydaje mi sie optymalny. Dobrze współpracuje także z dość lekkimi woblerami. Nie dostrzegłem żadnych wyraźnych zmian wytrzymałości, a już parę miesięcy sobie popracowała. Niestety trochę jej straciłem ale to już moja wina - początkowo zbyt wysoko ją nawinąłem. Nieco starciła kolor i tę swoją sklepową, drucianą sztywność ale tak chyba musi być - struktura materiału, z którego jest wykonana poddawana była działaniu wody, słońca, a przede wszystkim przeciążeń, sczególnie mocnych przy twardych zaczepach. Ja jestem z niej zadowolony choć generalnie plecionek nie lubię z uwagi na zdarzające się bezpowrtne straty przy, zdawać by się mogło, niewielkich splątaniach. RB.

#145 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 listopad 2012 - 09:56

Wracajac do wyliczeń Pitta. Co w takim razie oznacza napis na szpulce "line test"?
Czy nie oznacza to przypadkiem, że wytrzymałość nie została wyliczona, ale zmierzona np. dynamometrem, wagą lub innym przyrządem, taki pomiar można zrobić samemu w domu i porównać go zarówno z wyliczeniem z przekroju włókien i tym co podaje producent. Taki test porównawczy napewno ktoś już robił.

#146 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 01 listopad 2012 - 11:46

Zrobie testy wytrzymalosciowe, tylko probek mi brak :) Najwiekszy problem jest z mierzeniem srednicy jak kiedys przytomnie zauwazyl Pitt. Chyba ze na mikroskopie elektroniwym porowna sie plecke z jakims wzorem, tylko do czego porownywac? Moze do jakiejs zylki?

Użytkownik ictus edytował ten post 01 listopad 2012 - 11:51


#147 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 listopad 2012 - 14:51

Zrobie testy wytrzymalosciowe, tylko probek mi brak :) Najwiekszy problem jest z mierzeniem srednicy jak kiedys przytomnie zauwazyl Pitt. Chyba ze na mikroskopie elektroniwym porowna sie plecke z jakims wzorem, tylko do czego porownywac? Moze do jakiejs zylki?


mi sie wydaje, ze taki watek pojawia sie kilka razy do roku... moze by go jakos skompresowac i podwiesic?

#148 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 01 listopad 2012 - 15:14

mi sie wydaje, ze taki watek pojawia sie kilka razy do roku... moze by go jakos skompresowac i podwiesic?


A takie szukanie dziury w całem i co linka, to dziesięć skrajnych opinii... :rolleyes:
I jeszcze rozumiem jak kto śmiga konkretną linką rok, dwa ale zazwyczaj radykalne i "miarodajne"oceny wydają "zawiedzeni po trzech rzutach"... :D

#149 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 listopad 2012 - 17:01

mi sie wydaje, ze taki watek pojawia sie kilka razy do roku... moze by go jakos skompresowac i podwiesic?


obydwa pomysly uwazam za swietne ...
probki moge zapodac, ale z mierzeniem tzw srednicy to ja bym radzil odpuscic ... nawet we fraunhofer institut sobie siana dali, a glowy tegie ...
moje kroliki doswiadczalne fotografuje co 3 miesiace celem porownania optycznego ... wiec zdjeciami zajme sie ja

@ictus, to jak, podac cos?

#150 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 01 listopad 2012 - 19:31

Jasne, mam dostep do elektronowego. Podeslij przyklady do testow. Odezwe sie na priva. Ja tez cos pozbieram. Przydaloby sie jednak cos co bysmy sfotografowali na mikroskopie zeby zobaczyc rzad wielkosci takiej plecionki, nawet niedokladny ale jakis. Pomysly?

Użytkownik ictus edytował ten post 01 listopad 2012 - 20:39


#151 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 listopad 2012 - 22:30

no to nie lepiej wybrac jakies miedziane przewody elektryczne? np 1 zylke z miekkie skretki telefonicznej. Przy czym najlepiej chyba zylke bo sa dostepne rozne srednice.
ALbo zrobic fotke na tle plyty kompaktowej czy innego podobnego przedmiotu (mowimy o skali macro-rowki te klimaty, chyba, ze to jeszcze nie ta skala...).
PS pasowalo by tez zrobic test np na 3 roznych dlugosciach - 1, 10 i powiedzmy 20m choc jednej plecionki - zylka na 90% byla by coraz mocniejsza wraz z dlugoscia...
moge wyslac na dzien dobry pewnie kolo 10 roznych plecionek w wiekszosci moze nie tyle nowych co malo uzywanych (z zylkami bylo by pewnie kolo 20, ale rzadko zapisuje parametry zylek a i plecionek zaczalem rok temu).

#152 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 01 listopad 2012 - 22:50

Super! W takim wypadku testy beda mialy sens. Kupie pol litra, skocze na uniwerek i bede fotografowal! Na trzezwo potestuje wytrzymalosc :)

#153 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 listopad 2012 - 22:54

fotografowanie plecionki z zamiarem wyliczenia przekroju mija sie z celem, ot takie moje zdanie, co najwyzej mozna w ten sposob porownac grubosc linki w stosunku do wytrzymalosci i do konkurecji :)

to moze wygladac tak jak ponizej

Załączony plik  cortland_spectron_35_lb_black_spotted.jpg   89,19 KB   106 Ilość pobrańZałączony plik  fins_xs_braid_15_lb_coral_orange.jpg   102,85 KB   114 Ilość pobrańZałączony plik  sufix_preformance_braid_20_lb_orange_fluo.jpg   101,96 KB   97 Ilość pobrań

ot porownanie optyczne i nic wiecej :)
przy okazji, tak dla draki, ktora z nich jest najstarsza i ile sezonow ma na puklu?

#154 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3415 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 listopad 2012 - 23:46

pitt masz racje jak linka plaska to se mozna rownie dobrze fotki jej cienia na tle golej baby robic - przynajmniej bedzie na czym oko zawiesic...
Ja glownei mialem na mysli ustalenie powiedzmy jakis "wzorcow" o grubosciach powiedzmy co 0.5mm i poroiwnanie wszystkich plecionek z podobnym opisem do wzorcowej zylki. albo na tle tej plyty cd czy czegos podobnego robic fotki samych plecionek np 12lbs.
Mozna tez olac wszelkie dokladne liczenia srednic etc w mysl zasady:
1 test wytrzymalosci i porownanie do tego co pisze na pudelku
2 porownanie (chocby z grubsza) do zylki o teoretycznie identycznej srednicy.
i jakis maly ranking - 1punkt za kazdy 1% sciemnionej srednicy lub wytrzymalosci - mniej punktow relatywnie lepiej opisana linka + jakies porownanie grubosci do wytrzymalosci. Gdzies na zagranicznym forum wyczytalem, ze np berkley fireline niezaleznie od opisu w lbs wytrzymuje okolo 65lbs - jakos nie wierze w to, ale sporo ludzi o tym pisalo w jednym watku.

komu i gdzie wysylac linki? ;)

jak cos mam juz chyba kolo 10 roznych plecionek przygotowanych w odcinkach po 2-3m (powinno styknac?) niestety w wiekszosci uzywane.

Użytkownik gooral edytował ten post 02 listopad 2012 - 13:22


#155 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 12 listopad 2012 - 11:09

A czy plecionka spiderwire (red) jest cienka czy gruba chodzi mi o przekruj a pytam gdyż np berkley whiplash 0.10 jest zdecydowanie za gruba



#156 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 12 listopad 2012 - 22:09

Używał ktoś Spiderwire Ultracast? Widziałem dobre opinie i na nowy sezon chciałem się przygotować robiąc listę prezentów.

#157 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 listopad 2012 - 22:54

Używał ktoś Spiderwire Ultracast? Widziałem dobre opinie i na nowy sezon chciałem się przygotować robiąc listę prezentów.

Ja używałem, a właściwie nadal używam (trzeci sezon) żółtej opisanej jako 0,17mm. Zostało z niej już tylko jakieś 50m, straciła kolor ale nadal mam ją nawiniętą na jedną ze szpul, tak na zaś :) Na wytrzymałości jakoś specjalnie nie zubożała, czasmi nią łowię, ale głownie juz leży w rezerwie. Na początku trochę drutowata, ale jak pojeździła po przelotkach to zmiękła. Moim zdaniem bardzo dobra linka.

Użytkownik WhiteWillow edytował ten post 12 listopad 2012 - 22:54


#158 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1192 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 12 listopad 2012 - 22:56

A znacie jakaś fajna pletke fluo na sandacza. Myslalem o sufix 832 neon limon ,ale potem znalazlem opinie jadace po tej pletce.
Fajnie bylo by jak by byla zielona jasna fluo albo pomaranczowa tez fluo.
Z gory dzia
:)



Raczej pajaka red nie chce bo sie sam śliznąłem na niej. Moze to byla podrabiana. Diabli wiedza.

Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 12 listopad 2012 - 22:58


#159 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 listopad 2012 - 23:56

A znacie jakaś fajna pletke fluo na sandacza.


To może żółty stren sonic , ale fluo to nie jest :) Ja kupiłem z polecenia kolegi , który to śmiga tym 2-gi sezon i chwali sobie . Mi się spodobało to , że plećka nie traci praktycznie koloru , jak była żółta tak jest i w parametrch pozostałych też ok. Powinna się na zedach sprawdzić B)

#160 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 listopad 2012 - 06:35

Używał ktoś Spiderwire Ultracast? Widziałem dobre opinie i na nowy sezon chciałem się przygotować robiąc listę prezentów.

Superowa pletka lepsza zdecydowanie od PP tylko jak ze wszystkim, trzeba uważać aby nie wdepnąć np. na alledrogo w jakąś podróbkę.
Jest jeszcze dobry Dragon C-trhu, też warty uwagi, tylko z kolorami jest chyba mniejszy wybór.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych