Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe Rozporządzenie ws. ochrony i połowu ryb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 27 lipiec 2023 - 17:40

... te legendy to prawda .... :)

Co niektórzy karpiarze postępują zgodnie z zasadą .... po drugiej stronie zawsze lepiej biorą .... :)

Widziałem już wywózki po 300 i więcej m, to samo tyczy się co niektórych sumiarzy ... grodzenie rzeki wzdłuż i poprzek ... 


  • Pluszszcz i md30 lubią to

#22 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4823 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 lipiec 2023 - 21:58

Ostatnio ma Wiśle widoczek 200m w górę i 200m w dół. 300m opaski i przykosa wyłączone z łowienia. Więc to nie przesada, tak po prostu jest. Pół biedy, że wzdłuż. Bo trafiają się amanci, co z przykosy na środku ciągną pod opaskę. IMHO - dla tych grzywna powinna być już sroga.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 27 lipiec 2023 - 22:00

  • MaleX i md30 lubią to

#23 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 420 postów

Napisano 27 lipiec 2023 - 23:25

 

3. Super jest ten wymiar ochronny sielawy (18 cm). Dla kogo on jest ustanowiony? Czy dla rybaków (ci
je łowią tonami, więc nie bardzo sobie wyobrażam, żeby mierzyli każdą sztukę). Czy dla wędkarzy (ile
jest innych osób - poza mną - które złowiły sielawę na wędkę)?
 

W przypadku rybaków wprowadzona jest minimalna wielkości oczka sieci w sieciach sielawowych - 18mm.



#24 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 28 lipiec 2023 - 08:37

Ostatnio ma Wiśle widoczek 200m w górę i 200m w dół. 300m opaski i przykosa wyłączone z łowienia. Więc to nie przesada, tak po prostu jest. Pół biedy, że wzdłuż. Bo trafiają się amanci, co z przykosy na środku ciągną pod opaskę. IMHO - dla tych grzywna powinna być już sroga.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Zależy też ilu sumiarzy tam siedziało jeden napewno takiego odcinka z wędkowania nie wyłączył jak 3-4 to co za problem .
3-4 grunciarzy siedząc w odstępach po 60m też ci wyłączy taki odcinek przecież nie będziesz między nimi rzucał .
A jak wywoza z wyspy na środku w opaskę to powinni odciągi robić i powinieneś przepłynąć pod ich linkami lub z drugiej strony wyspy .
Też wolę spinning ale lubię też czasem usiąść za sumem i wiem że jest sporo sumiarzy chamów ale nie ma co sobie robić pod górkę 300m wyłączonej Wisły to jest przecież to jest nic możesz sobie dalej miejscówkę znaleźć .
1 sumiarz tego nie zajął tylko 3-4 .
Jaki odcinek Wisły z łowienia wyłącza 3-4 łódki gdzie minimalny odstęp między łódkami wynosi 50m .wisla w moich okolicach ma zwykle coś ponad 100m czyli kotwiac łódkę na środku Wisły wyłączasz 100m kwadratowych z wędkowania .każdy chce polowic jak szukack problemu to w pZW a nie w ludziach z którymi dzielisz swoją pasję .

#25 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4823 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 lipiec 2023 - 10:11

Jak stawiają wzdłuż, to w sumie mi to jakoś nie przeszkadza, natomiast w poprzek już tak. Z odciągami to właśnie jest różnie, zazwyczaj jak siedzą na środku, to nie da się opłynąć z drugiej strony, bo głębsza rynna jest między przykosą a opaską, a z drugiej strony piach i kilkanaście cm wody. Można pod wędkami, bo tam najwyżej. No i wszystko jest super, jak jest dobra widoczność i widzisz zestawy, ale w okolicach zmroku czy rano we mgle to nie jest takie oczywiste. Dla mnie może tak, dla kogoś kto nie wędkuje i pływa rekreacyjnie, to już niekoniecznie.



#26 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 28 lipiec 2023 - 10:34

Zestawy są na ogół max 5 m od drugiego brzegu .a co jeśli by siedzieli na opasce i łowili z rzutu w stronę wyspy sumiarze na ciężarki po 500g lub feederowcy z koszykami lub ciężarkami po 200g też blokuja ci dostęp i to jeszcze bardziej bo nie przepłyniesz pod linka i wtedy to na 100% nie wiesz gdzie jest zestaw .
W przypadku sumiarzy wiesz że jak będziesz płynął 10-20m od drugiego brzegu to o nic nie zahaczysz a jak zahaczysz to znaczy że oni zrobili za nisko odciągi i że sa to chamy a nie sumiarze .
Lub co jeśli grunciarze siedzieli by zarówno od przykosy jak i od opaski a odległość między opaska a przykosa wynosi 90m musisz zgodnie z rapr zachować odległość 50m więc bez zgody wędkarzy nie możesz.przeplynac środkiem zostaje podnieść silnik i przepchać ponton przez mieliznę .
Dużo osób ma takie myślenie żeby zakazywać wszystkiego dla własnej wygody .
I ciągle zakazy verta czy to zrywek czy trollingu .
Ciekawe jak czy jak zrobią zakaz pływania na Wiśle albo plywanie tylko na elektryku .
Lub zakaz spinningu np z powodu małej ilości drapieżnika będzie się co niektórym tak to podobało.
Wody jest na tyle że starczy dla każdego tylko o nią zadbać żeby coś w niej plywalo

Użytkownik jacob1993 edytował ten post 28 lipiec 2023 - 10:48


#27 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4823 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 lipiec 2023 - 12:54

jacob1993, chyba trochę pomyliłeś akty prawne. Pływać można sobie wszędzie, nawet 5m od stanowiska. Kultura to co innego i wiadomo, że nikt nie chce tak specjalnie robić (przynajmniej pływający wędkarze). A i instynkt samozachowawczy mówi, że plecionka i spodzina, to złe połączenie. Obowiązek zachowania odległości dotyczy sytuacji, gdybym chciał tam łowić. Nie chcę. Chcę tylko przepłynąć bez szkody dla mnie. Wisła jest drogą wodną na prawie całym odcinku. Wędkarz nie ma prawa grodzić rzeki w poprzek, blokując czy utrudniając na niej ruch w jakikolwiek sposób, czy też wprowadzać na niej dodatkowe zagrożenie. Może zaraz będą jeszcze pobierać opłaty za przepłynięcie? Linki są często słabo widoczne. Tak naprawdę, to tylko poczekać, aż jakiegoś amatora skuterów zetnie na plecionce 200lb. Sądzisz, że prokurator powie wtedy wędkującym, że im było wolno i wina jest skuterzysty?  To obowiązkiem wędkującego jest stawianie zestawów tak, żeby nie stanowiły zagrożenia dla pływających, a nie dostosowanie ogółu do widzimisię grupki chcącej sobie powędkować. Moim zdaniem grube linki wiszące niewysoko nad wodą, często bardzo nisko, w poprzek rzeki takim zagrożeniem są. Nikt nie mówi o zakazie zrywek, tylko o podstawowym myśleniu przy ich rozstawianiu, a z tym niestety jest ciężko. A co jak trafi się większa jednostka, taka z masztem i nadbudówką na 5m wysokości. Mają skuć nadbudówkę, zanim przepłyną pod zestawem jaśnie państwa, czy poczekać, aż może jutro się zwiną? Bez jaj. 


Użytkownik psulek edytował ten post 28 lipiec 2023 - 13:54


#28 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 28 lipiec 2023 - 13:18

Plecionka 200lb jest zakończona zrywka z żyłki 0.35 która jest naprężona żeby ją zerwać nie trzeba wielkiej siły .ale trochę racji masz z tym grodzeniem ale kolejny zakaz spowoduje że normalni sumiarze też nie będą mogli łowić .
A PZW by chciało żeby ludzie łowili na spalwiczek i gruncik krapiki itp a łódki silniki echosondy verticale itp to zakazać .
Aby jak najmniej było widać ich nieudolność .

Użytkownik jacob1993 edytował ten post 28 lipiec 2023 - 13:20


#29 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4823 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 28 lipiec 2023 - 13:31

Jacob, pewnie i zerwie, ale nie chciałbym sprawdzać, jak to działa przy prędkości 50+. Co jak mi się taka odstrzelona linka oplącze o rękę czy coś innego. Cholera wie i lepiej nie wiedzieć. Ja czuję, że będzie jak zawsze - grupa nierozgarniętych zapracuje na ograniczenia dla ogółu. 



#30 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 28 lipiec 2023 - 17:01

jacob1993, chyba trochę pomyliłeś akty prawne. Pływać można sobie wszędzie, nawet 5m od stanowiska. Kultura to co innego i wiadomo, że nikt nie chce tak specjalnie robić (przynajmniej pływający wędkarze).

 

Do niedawna tak może było. Niestety, moda na wertykala z kwokiem sprawiła, że wielu jej zwolenników nie uznających jakichkolwiek zasad społecznego współżycia, kultury czy nawet prawa jest już uciążliwą plagą nad wielu wodami. Niedawno pisałem w wątku dotyczącym warszawskiej Wisły - czym większa łódź i silnik tym bardziej zwyrodniały sternik-wędkarz. Spływając w dryfie wpierdalają się (bo inaczej tego nazwać nie można) w łowisko, dziubiąc przy tym niejednokrotnie wodę kwokiem. Po kilkunastu minutach nawrotka w górę rzeki na pełnej prędkości. No bo jakże inaczej - przecież nie po to ma taki piękny silnik i oblepioną reklamami łódź żeby zwolnił tylko dlatego, że na brzegu łowi jakiś iny wędkarz...


Użytkownik RBTS edytował ten post 28 lipiec 2023 - 17:02

  • pablo i Andżej lubią to