Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pstrągowo-trociowe poczatki:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 październik 2012 - 20:31

"Moje" ma prawie 400ha, ale z przepływem - nie bardzo. I chyba nie bardzo obfituje w drobnicę.

#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 30 październik 2012 - 21:18

"Moje" ma prawie 400ha, ale z przepływem - nie bardzo. I chyba nie bardzo obfituje w drobnicę.


Dlatego pstragi male :)

Te najwieksze dalo sie kilka razy zaobserwowac na sondzie. Stoja w stadach po kilka sztuk. Polowaly podobnie jak glowacice, szybko sie przemieszczajac w roznych kierunkach. Wychodzily na zer jak bylo ciemno i siapil deszczyk. Przy zbiorkach jetki majowej potrafily sie pokazac do polowy. Mozna sie pochlastac. Na rzece jeszcze gorzej, skacza do gory jak lososie jakies. Wtedy nie biora :(

A i szczupak pasiony na sieji czy lipieniu walczy inaczej. Kilka razy dpiero przy lodce pstrag okazywal sie z kaczym dziobem. Nawet na ogonie odjezdzay, masakra :)

Użytkownik Bujo edytował ten post 30 październik 2012 - 21:21


#23 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 październik 2012 - 08:18

Też mam wrażenie, że pstrągi chodzą i to po kilka sztuk. Bywa, że biorą seryjnie. W dzień, w strefie brzegowej także stoją +/- w jednym miejscu, a raczej na jakimś niewielki obszarze - to widać po regularnych zbiórkach. Spokojnie można skusić do brania i na wobler i na muchę rybę, która zbiera jętkę. Na otwartej wodzie i w nocy - wręcz przeciwnie: moim zdaniem patrolują toń.

Tak w ogóle to tzw. świat wyróżnia dwie szkoły: falenicką i otwocką, czyli inaczej mówiąc flat line i deep trolling. Flat line jest bardziej emocjonujący, bo oznacza uganianie się po głazowiskach i rafach z wędką w ręku, czucie tego miażdżącego jebnięcia, etc. Ale na głębokiej wodzie sprawdza się tylko wtedy, kiedy ryby żerują płytko. W przeciwnym razie trzeba łowić tak jak Skandynawowie i Amerykanie: odpalamy kombajn z DR-ami i dopalaczami i wio. No i oczywiście mamy jeszcze całą gamę metod rzutowych, które IMO na głęboko żerujące ryby też nie będą skuteczne.

Nie łowiłem do tej pory pstrągów w deep trollingu. Ale spróbuję, jak dożyje do czerwca.

#24 OFFLINE   OKONIOKRAD

OKONIOKRAD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 31 październik 2012 - 15:40

Czy w czerwcu w przepływowym jeziorze skupic sie raczej na doplywach czy jeziorze?Wiem ze jest tam kilka rzeczek,czy w nich bedą tylko pistolety,a te wieksze zeruja na jeziorze?

#25 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 październik 2012 - 15:55

Może Bujo Ci podpowie. Ja bym sprawdził i tu, i tu.

#26 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 01 listopad 2012 - 08:22

Może Bujo Ci podpowie. Ja bym sprawdził i tu, i tu.

Dokładnie. A my z Tomkiem na naszym troutowym jeziorze byliśmy aż pod tamą. Z tego co pamiętam wody lało się tam sporo pewnie w większości opadowa. Wiadomo rzeczki łowiąc nie namierzyliśmy ani my ani wy. Ale myślę, że źródła podwodne na bank były. Gdyby je namierzyć to na pstrągi moim zdaniem bankówka

#27 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 01 listopad 2012 - 13:08

Jesli jezioro ma duza populacje drobnicy to najwieksze pstragi beda tam, nie oplaca sie ganiac w rzece za owadami jak mozna cos przekasic szybko i zdecydowanie bardziej kalorycznie. Poswiec jeden wieczor na obserwacje. Jak wychodza na zer to je widac. Ujscia doplywow zawsze sa dobrymi miejscowkami, w takim wlasnie niepozornym miejscu w dodatku bardzo plytkim trafilem kiedys 70 cm. Rzeki maja z reguly populacje przepieknie ubarwionych ryb do 40 cm. Zalozyc bezzadziory i ognia. Ja uwielbiam takie lowienie, idac w gore malej rzeczki z obrotowka czy wobkiem:)

#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 maj 2013 - 07:44

Panowie, odkurzam temat. Łowicie jakieś pstrągi/palie w SE? Sezon już ruszył?



#29 OFFLINE   POGROMCA OKONI

POGROMCA OKONI

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaStolycA

Napisano 25 maj 2013 - 09:09

Witam !

My już prawie spakowani, wyruszamy w czwartek . Zestaw do trollingu dla "początkującego" zakupiony, wiec zaczniemy walkę od piątku rana jak będzie możliwość i siła to zdamy relacje .

 

Pozdrawiam Maciek



#30 OFFLINE   OKONIOKRAD

OKONIOKRAD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 25 maj 2013 - 09:43

jeszcze cztery dni w pracy dzien pakowania i 30 witaj wielka przygodo,prom, samochód i to pierwsze spojrzenie na jezioro-niezapomniane :)