Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podwyżka składek w 2024 r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 14 wrzesień 2023 - 08:25

Panowie, szykujcie się na podwyżki w nowym roku :) Składka członkowska podstawowa wzrośnie ze 150 zł. na 170 zł. :) W tym roku wzrosła ze 100 zł. na 150 zł., a teraz kolejne 20 zł. w górę.

Quo vadis PZW ?


  • szczupak1 lubi to

#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 wrzesień 2023 - 08:45

Było na ten temat już pisane, a jak sądzisz, że tak zwane wody polskie będą tańsze i lepsze od pzw to jesteś optymistą.
  • szczupak1 i Alexspin lubią to

#3 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 wrzesień 2023 - 10:55

Chyba trzeba zacząć łowić ( i zjadać) karpie ;)


  • szczupak1 lubi to

#4 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 wrzesień 2023 - 11:22

Biorąc pod uwagę, że to są składki umożliwiające wytłuczenie paru ton ryb rocznie, w tym kilkuset pstrągów potokowych/troci to i tak są śmiesznie niskie i podniesienie nawet 40-krotnie nijak się ma do możliwości pozyskiwania mięsa.
Ale na zmiany regulaminu nie zgodzą się sami rzeźnicy-hobbyści i tak w koło Macieju. Ryb coraz mniej, składki coraz wyższe.


Użytkownik Andżej edytował ten post 14 wrzesień 2023 - 11:24

  • mariusz79 lubi to

#5 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 14 wrzesień 2023 - 16:05

Trudno się będzie podnieść po takiej podwyżce.
🤔 --- Eureka!
Wiem już jak sobie to zrekompensuję. Zamiast kupić zgrzewkę paieru toaletowego, której cena wynosi obecnie ok. 20zł będę w lato używał łopianu.
Przy sprzyjających "wiatrach" może jeszcze będę do przodu? ☺

Przepraszam Kolegów za ten gówniany wpis, ale nie mogłem się powstrzymać.

#6 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 14 wrzesień 2023 - 16:19

Głupio to zabrzmi , ale ten wpis trochę mnie ucieszył. Ponieważ w poniedziałek rozmawiałem z znajomym i twierdził ,ze od 2024 składka ogólnopolska bo zmusiły do tego PZW WP . A podwyżki przeżyje. Byle tylko czas na ryby i zdrowie było! 



#7 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 wrzesień 2023 - 16:19

Spoor osób lansuje podwyżki tylko co w zamian ? Bo jak na razie równia pochyła choć trzeba też podkreślić, że są ludzie, którzy chcą wprowadzać pozytywne zmiany. Tylko czy będą mogli to zrobić ? Sytuacja prawie jak w naszej piłce nożnej 😉

Użytkownik S.N. edytował ten post 14 wrzesień 2023 - 16:20

  • Alexspin lubi to

#8 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 14 wrzesień 2023 - 17:52

Członkowska w tej kwocie to dla mnie lekka paranoja , ale pewnie składki okręgowe też podrożeją Tutaj po tym sezonie nie widzę przeszkód i mam podejrzenia ,że ,,ktoś się mocno wystraszył" bo czuje wyraźną poprawę nad woda i w rybostanie. Choc i tutaj jest zgrzyt: bo powiedzmy jest nas trzech stałych bywalców na danej miejscówce  i łowimy powiedzmy tyle samo w roku ( zwykle razem!) Ja miałem powiedzmy 40 fajnych ryb w tym sezonie, Zbych 8 fajnych ryb a Zdzisiek 1 fajną rybę .I Zdzisiek twierdzi ,ze  nie ma ryb i nie zarybiają. Zbyszek twierdzi to samo bo  w poprzednim on miał 30 fajnych ryb .A ja twierdzę ,ze strasznie zarybili bo w 2022 to ja miałem jedną fajną rybę na kiju i twierdziłem ,że nie ma ryb i nie zarybiają. 



#9 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 14 wrzesień 2023 - 18:20

Nie rozumiem o czym piszecie. Inflacja na poziomie kilkunastu procent, może po uwolnieniu tarczy będzie wyższa a Wy czego oczekiwaliście? Że będzie taniej, ku... nie róbcie scen że coś podrożało o 20 czy 30 zł.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#10 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 15 wrzesień 2023 - 04:45

Płacąc 50€ rocznie w sąsiednim państwie chyba nie wypada mi tu nic komentować.
  • S.N. lubi to

#11 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 wrzesień 2023 - 05:34

Okiem klienta patrząc - bo inaczej nie potrafimy, a także nie chcemy, to jest niedobra wiadomość. Okiem tzw. członka - wręcz chooyowa. Mnie cieszy  :) Nygusy leniwe i bezrozumne czyli ten nasz wspaniały wędkarski świat dostaną po kieszeni, ale i zarazem presja zmaleje..

 

Przypominam też standardowo niewiedzącym, że w bogatych krajach zachodu państwo utrzymuje i sponsoruje swoim masowo i pozostałym utrzymankom wiele funkcje życiowych. W klubach i stowarzyszeniach nie ma takiej taniochy.

Wody Polskie wydają się być równie dobrym gospodarzem, o wiele sprawniejszym od beznadziejnego wędkarskiego luda. Tak nawiasem to nie rozumiem wrogości do własnego państwa i jego instytucji. Widzę oczywiście prosty mechanizm generowania takich idiotycznych emocji, ale homo sapiens którego jestem odosobnionym i rzadko występującym przedstawicielem - a może nawet już reliktem, ma na umysłową tandetę całkowicie wy...ne  :)     

 

W Kazachstanie nikt nic za łowieni się nie płaci, podobnie w Afryce. Także ekonomiczni migranci!  Tym niemniej gratuluję punktu odniesienia i porównania  :)  



#12 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 wrzesień 2023 - 06:07

Chyba trzeba zacząć łowić ( i zjadać) karpie ;)


Krąpie chyba, Łukasz na karpiach Ci się karta nie zwróci bo to jeszcze będziesz się musiał w dodatkowy sprzęt doposażyć: koks, whisky, czasem panienki :D

#13 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 wrzesień 2023 - 11:08

Widzę, że sporo się w łowieniu karpi pozmieniało. A tak poważnie, nasz okręg w tym sezonie zwolnił całkowicie albo częściowo z opłat okręgowych osoby, które coś działały na rzecz "firmy", także ja płaciłem tylko "warszawską", nie narzekam.


  • S.N. lubi to

#14 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 wrzesień 2023 - 10:47

Wg.mnie to jak w piekarni, cena wzrosła tylko o zł 1,50 , ale chleba jakby mniej.
Takie czasy.
Składka dla mnie może wzrosnąć drastycznie, wiem, efekty będą dużo później. Tylko ja w to nie wierzę. Takie czasy.

#15 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 wrzesień 2023 - 11:10

Efektów prawdopodobnie nie będzie bo nie ma ich od "jakiegoś" czasu choć cały czas podkreślam, że są ludzie, którym zależy aby w wodach nie tylko coś pływało. Wędkarstwo to sport dla tych, którzy lubią kontakt z naturą niekoniecznie oparty na kontakcie z rybami 😁
  • Andżej lubi to

#16 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 wrzesień 2023 - 12:30

Efektów prawdopodobnie nie będzie bo nie ma ich od "jakiegoś" czasu choć cały czas podkreślam, że są ludzie, którym zależy aby w wodach nie tylko coś pływało. Wędkarstwo to sport dla tych, którzy lubią kontakt z naturą niekoniecznie oparty na kontakcie z rybami 😁

Zgadzam się z Tobą S.N.
Ale nie chcę aby moje wędkarstwo , moja pasja sprowadzała się tylko do zbierania śmieci nad wodą. Płacę długo i wytrwale bo muszę. Jestem gotów zapłacić więcej, aby było lepiej. Naiwny .....

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 16 wrzesień 2023 - 12:36


#17 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 16 wrzesień 2023 - 12:34

Coś tu szwankuje

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 16 wrzesień 2023 - 12:36


#18 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 21 wrzesień 2023 - 08:05

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że podwyżka nie ma nic wspólnego z ochroną wód czy zarybianiem. Pewnie byłaby wyższa.

 

Ma pokryć finansowo odpływ członków - tak żeby kasa się mimo to zgadzała. Na stronie PZW czytałem jakiś artykuł rozważający ilu to członków ubędzie w przyszłym roku ...

 

I to najbardziej zajmuje PZW i wpływa na składki. Smutne to. Ja bym chętnie zapłacił więcej byle było czysto, kontrole, jakakolwiek gospodarka i możliwość łowienia w całej Polsce. 

 

I zaczepy jakby wszystkie usunęli bo ostatnio na nich urwałem rapalę za 5dych  ;)  :D


Użytkownik Qh_ edytował ten post 21 wrzesień 2023 - 08:05

  • wedkarzyk1 lubi to

#19 ONLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 wrzesień 2023 - 10:42

Ilu z Was oprócz płacenia tych potwornie wysokich składek zrobiło cokolwiek dla stowarzyszenia jakim jest PZW i wód, którymi się opiekuje?

 

Współdziałam ściśle z myśliwymi, zdajecie sobie sprawę ile oni wykonują społecznie prac w swoich obwodach i na rzecz koła?

Kiedy potrzebowaliśmy wędkarzy w zimie do ochrony wód przed kormoranami (sznurowanie, płoszenie) zgłosiło się kilka osób .... Jak co roku, te same twarze...

Na szczęście mogłem polegać na myśliwych. Dzięki nim i garstce wędkarzy, reszta może łowić rybki, bo coś tam po zimie jeszcze zostało...



#20 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 21 wrzesień 2023 - 13:49

Ilu z Was oprócz płacenia tych potwornie wysokich składek zrobiło cokolwiek dla stowarzyszenia jakim jest PZW i wód, którymi się opiekuje?

 

Współdziałam ściśle z myśliwymi, zdajecie sobie sprawę ile oni wykonują społecznie prac w swoich obwodach i na rzecz koła?

Kiedy potrzebowaliśmy wędkarzy w zimie do ochrony wód przed kormoranami (sznurowanie, płoszenie) zgłosiło się kilka osób .... Jak co roku, te same twarze...

Na szczęście mogłem polegać na myśliwych. Dzięki nim i garstce wędkarzy, reszta może łowić rybki, bo coś tam po zimie jeszcze zostało...

No to fajnie, że Ci się chce. Oby się nie odwidziało. Ale osoby psioczące na wzrost składek, też mają swoje racje. Wzrost daniny o 50% w 2023r., niczym nie jest uzasadniony! Tym bardziej, że jakoś zarządu w terenie to ja nie widzę.

 

Pozdrawiam


  • Biesan lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych