Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podwyżka składek w 2024 r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 wrzesień 2023 - 19:01

No to fajnie, że Ci się chce. Oby się nie odwidziało. Ale osoby psioczące na wzrost składek, też mają swoje racje. Wzrost daniny o 50% w 2023r., niczym nie jest uzasadniony! Tym bardziej, że jakoś zarządu w terenie to ja nie widzę.

 

Pozdrawiam

Widzę, że kolega nie ma bladego pojęcia, jak rozdzielana jest składka członkowska ;)


  • jacekp29 lubi to

#22 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 21 wrzesień 2023 - 21:59

Widzę, że kolega nie ma bladego pojęcia, jak rozdzielana jest składka członkowska ;)



Procentowo nie wiem ile trafią do okręgów, ale nic to nie zmienia. Rozumiem, że kilka osób pobiera wynagrodzenia za swoją pracę tj. dyrektor okręgu, pewnie kilka osób w jego biurze, ale nie rozumiem diet dla członków okręgu, czy poborów skarbników.
Mówiąc szczerze, to całe PZW jest poprostu przerośnięte.Zbyt wiele osób karmi się naszymi pieniędzmi.
Zresztą osobiście mam to gdzieś, Był czas i swoje z worami po krzakach polatałem. Był czas gdy na zebrania się chodziło. Ale mówiąc szczerze nie mam na to już ochoty, siły i najnormalniej czasu. Urlop czy wolne od pracy wolę sobie wykorzystać we własnym zakresie. Wolę własne pieniądze wydawać na inne dobra jak czyn społeczny i w zasadzie tyle.
Pizdro
  • szczupak1 lubi to

#23 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 wrzesień 2023 - 22:44

A diety członków rad nadzorczych spółek skarbów państwa, banków, rad gmin, powiatów, czy zarządów województw rozumiesz?

Skarbnicy dostają 5% ze składek okręgowych u nich wpłaconych, za dużo? Ręczę, że nie chcesz tego robić za te pieniądze.

Bez społeczników w PZW, których jest 3-5%, wszystko by się zawaliło jak domek z kart. A wszyscy "członkowie" zostali by z "palcem w d....". Zezwolenia na wędkowanie będą jak wizy w krajach Afryki i Azji, na straganie za kasę, nieporównywalnie grubszą niż te podwyższane składki. A mrzonki o składce "krajowej" należy zakopać głęboko w ogródku.

Jeśli pomysł "rozp........." PZW ziści się, to wszyscy zapłaczecie krwawymi łzami i z sentymentem wspomnicie, jak było cudownie za panowania prezesa Grabowskiego.



#24 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 wrzesień 2023 - 06:34

Zupełnie niepojęta jest dla tzw członków idea stowarzyszenia, choć tak prosta. Człowieki z wędką najwyraźniej nie były w stanie pojąć statutowych zapisów, więc zbiorowym wysiłkiem wszystkich przekształciły je w forme firmy czy nawet spóldzielni, świadczącej klientom odpłatne usługi. Tylko po to, żeby drzeć łacha nad upadkiem swojego własnego przedstawicielstwa. Członek to jest jednak prawdziwy członek  :)  

Roman eRKa skrócił to ideolo do maksimum, do powszechnie przystępnej mantry - un mi tak kozoł  :D  



#25 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 22 wrzesień 2023 - 09:10

Nie unoś się kolego @bartsiedlce, bo każdy może mieć swoje zdanie. Ja sądzę, że 5% to za dużo i już. Mogę? Mogę!
Ilość osób w zarządzie np w okręgu kieleckim, to ponad 30 osób.
Myślisz, że gdyby ich było 10 to inaczej by to wszystko funkcjonował! Ja osobiście nie sądzę.

Zarząd główny??? Poco to komu i do czego???
PZW to relikt, ze strukturą z czasów minionych.
I żeby było jasno, twór o nazwie Wody Polskie, nic w danej materii nie zmienia.
My wędkarze jesteśmy między młotem a ...
I prawdą jest, że tylko tam gdzie kolegą chce się społecznie zapierdzielać (w porozumieniu i za zgodą i przy choćby minimalnej pomocy zarządu okręgu, czy też koła) to jeszcze to jakoś wygląda i funkcjonuje.
  • Pluszszcz i Qh_ lubią to

#26 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 22 wrzesień 2023 - 11:27

Nie rozumiem, o co taka afera? O dwadzieścia, czy tam trzydzieści złociszy? Bez urazy, ale zapewne większość osób, które wylewają swoją frustrację w internetach na temat podwyżek, wydają w sklepie wędkarskim jednorazowo wielokrotność tych dwudziestu złotych na akcesoria wędkarskie i jest cacy. Niektórzy na forach, grupach, portalach chwalą się kołowrotami, wędziskami za parę setek lub wyprawami wędkarskimi wartymi tysiące, ale podwyżka składki o równowartości kwoty dwóch paczek fajek wywołuję tyle emocji.

Wychodzę z prostego założenia, jeżeli nie pasują mi ewentualne podwyżki, zarządzanie, ochrona wód itp. to nie płacę i nie łowię. Przecież nikt mi lufy przy skroni nie trzyma i nie zmusza mnie do opłacania i łowienia na wodach pzw.

PS Kiedyś łowiłem i już nie łowię na wodach pzw. Zamiast narzekać, zmieniłem stowarzyszenie i jestem usatysfakcjonowany tą zmianą.

Pozdrawiam.


  • Roseth i ZbylR lubią to

#27 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 22 wrzesień 2023 - 11:50

Bardzo trafne podsumowanie tego tematu.

#28 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 22 wrzesień 2023 - 13:03

Też bym chciał zrezygnować z PZW Też chciał bym płacić 4 czy 5 stówek, na dobrze zarządzaną wodę.
Jest tylko mały problem. Nie widzę takiej w promieniu najbliższych 100km

Wracając do PZW to sądzę, że opłaty powinny być odzwierciedleniem oferowanego produktu. Na chwilę obecną sądzę, że produkt ten jest przepłacany.

No ale to moje zdanie i niktnie musi się z tym zgadzać.
Pozdro 😉

#29 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 22 wrzesień 2023 - 13:14

Też bym chciał zrezygnować z PZW Też chciał bym płacić 4 czy 5 stówek, na dobrze zarządzaną wodę.
Jest tylko mały problem. Nie widzę takiej w promieniu najbliższych 100km

Wracając do PZW to sądzę, że opłaty powinny być odzwierciedleniem oferowanego produktu. Na chwilę obecną sądzę, że produkt ten jest przepłacany.

No ale to moje zdanie i niktnie musi się z tym zgadzać.
Pozdro

Ale jaki produkt, to nie sklep.
Jesteś członkiem tego stowarzyszenia i w jakiś sposób
odpowiedzialny przez to że oczekujesz a nic nie robisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#30 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 22 wrzesień 2023 - 13:24

Wracając do PZW to sądzę, że opłaty powinny być odzwierciedleniem oferowanego produktu. Na chwilę obecną sądzę, że produkt ten jest przepłacany.

 

Moim zdaniem składka nie jest jakoś wygórowana. Przeliczając na miesiąc, w zależności od okręgu, wychodzi ok 30-50zł. Tyle co butelka wódki (do niektórych bardziej trafia) albo jeden wobler. Znajdź mi dobrze zarządzane łowisko komercyjne gdzie pozwolą ci łowić cały miesiąc za 30 zł i pozwolą zabrać kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt ryb. Ile ryby dostaniesz w markecie za 50zł? Ile w hodowli? Na pewno więcej niż jesteś w stanie "wyciągnać" z wód PZW?


  • Andżej lubi to

#31 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 22 wrzesień 2023 - 14:12

@jacekp29 no czytaj że całość. Ja się już i tak w porównaniu do 95% naszej braci, wystarczająco po krzakach nalatałem.

@ZlapSeRybe
Odnośnie wysokości daniny i przeliczania na miesiące, tygodnie, czy dniówki, składka wydaje się naprawdę niewielka. Ale jak przeliczysz opłaty w porównaniu z czasem spędzonym na rybach, to już tak to nie wygląda.
Ponadto opłata jest jednorazowa w całej wysokości. I jednorazowy strzał 350, 450 zł (gdzieniegdzie 2x tyle) już trochę skłania do refleksji.

No tak, tak wiem, wiem, można przecież uzbierać przez cały rok. Bo w sumie można, ale czy każdy umie odkładać 😀 Niesądzę 😉
Tyle odemnie
Pozdro

#32 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 22 wrzesień 2023 - 17:36

Ja to widzę inaczej. Kasa idzie nie wiadomo na co. Budynki, zarządy, krajowe, wojewódzkie, kołowe ...

 

A woda jest przecież nasza bo państwowa.

 

PZW żadnej racjonalnej gospodarki na wodach nie prowadzi. Nie oszukujmy się. No to czemu nie zlikwidować tych wszystkich zarządów, budynków, mieszkań służbowych itd. Wpłacać jak na wodach komercyjnych za wejście. Wchodzę w internet płacę dzień, tydzień, miesiąc, rok jak mi pasuje i gdzie pasuje. System tani i bezproblemowy.

 

A wodami zarządza państwo czyli pewnie WP. Kontrole robi jak dziś robi, bo mnie kontroluje tylko policja, przecież państwowa, gospodaruje wodami czyli pewnie nie robi nic jak nie robi nic PZW.

 

I w ogóle monopol to zuoooo jest. PZW to monopol - który z mocy prawa w biznesie jest zakazany. A ten jest od lat. Ktoś tu pisał myśliwi ... PZŁ - to samo co PZW jota w jotę. Myśliwi społecznie pracują.  :D  Nooo budują ambony, robią sobie nagonki. Czasem postawią paśnik - byle w zasięgu strzału z ambony  :D


  • Pluszszcz, szczupak1 i Andżej lubią to

#33 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 22 wrzesień 2023 - 21:10

Zabieram ryby i do żyda kasa musi się zgadzać

hahahaha



#34 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 wrzesień 2023 - 21:55

Ja to widzę inaczej. Kasa idzie nie wiadomo na co. Budynki, zarządy, krajowe, wojewódzkie, kołowe ...

 

Kolego, może pora na zajęcie miejsca w zarządzie krajowym, wojewódzkim, kołowym...podpięcie się do odpowiedniego kranu i czerpanie pełnemi garściami tego mjodu...



#35 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 wrzesień 2023 - 08:30

"Działania społeczne na rzecz PZW" - to jest piękne hasło, pod którym kryje się praca za darmo, by pozyskiwacz mięcha więcej wsadził do wora. Ja palcem nie kiwnę, póki mamy limity z czapy, bezkarność totalną nawet, gdy komuś się uda ten absurdalnie liberalny regulamin łamać. Widziałem efekty ciężkiej pracy wędkarzy - 2 tygodnie po tym, jak posprzątali, był znowu śmietnik + ktoś się wypróżnił na stanowisku. I jestem absolutnie pewny, że był to wędkarz, bo nad wodą takie niespodzianki znajduję regularnie, najczęściej kilka metrów od stanowiska, pośrodku ścieżki.

Działać to można na rzecz stowarzyszenia, które faktycznie składa się z ludzi chcących, by było lepiej. Większość członków chce się nażreć za darmo. I w takich warunkach żadne sławkowe grafomańskie zawodzenie sensu nie ma, bo można stawać na głowie, jak się jest mniejszością, to nie ma się nic do powiedzenia (polecam spojrzeć na funkcjonowanie demokracji w kraju i za tranicą, gdzie w praktyce 60% głosów można wywalić do kosza,nie mają na nic wpływu, bo do rządzenia wystarczy odpowiednio nastawiony 37-40% elektorat.

Użytkownik Andżej edytował ten post 23 wrzesień 2023 - 08:32

  • korol i pointman lubią to

#36 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 wrzesień 2023 - 08:36

Moim zdaniem składka nie jest jakoś wygórowana. Przeliczając na miesiąc, w zależności od okręgu, wychodzi ok 30-50zł. Tyle co butelka wódki (do niektórych bardziej trafia) albo jeden wobler. Znajdź mi dobrze zarządzane łowisko komercyjne gdzie pozwolą ci łowić cały miesiąc za 30 zł i pozwolą zabrać kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt ryb. Ile ryby dostaniesz w markecie za 50zł? Ile w hodowli? Na pewno więcej niż jesteś w stanie "wyciągnać" z wód PZW?


Nie kilkadziesiąt, a kilkaset. I to nie tyle "pozwalają", bo pozwalają tysiące, tylko więcej niż parę stów z reguły złowić osobie z nadmiarem czasu ciężko u nas.

#37 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 wrzesień 2023 - 08:56

Rozumiem niezadowolenie z jakości. Sam coraz bardziej tracę serce i częściej wybieram znacznie droższą alternatywę.
Ale bez jaj, przy dzisiejszych cenach, kosztach życia to są żadne pieniądze.

Wystarczy wejść na giełdę, 3-4 woblery kosztują te 150 PLN



#38 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2023 - 13:20

Moim zdaniem nie chodzi tu o wysokość składki. Wielu z nas zapłaciłoby pewnie więcej . Chodzi o to , że ile byś nie zapłacił , to efekt będzie mizerny.
Jeśli członkowie pzw przestaną jeść złowione ryby, a te wszystkie zarządy wezmą się do roboty -tak wiem niektórzy pracują za darmo, ale ktoś jednak na tym zarabia, pobiera pensje, więc jest za coś odpowiedzialny - to może wtedy będzie lepiej , będą efekty.
Złów i wypuść to nie jest hasło przewodnie pzw . I d.pa zbita.
  • Andżej lubi to

#39 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 23 wrzesień 2023 - 14:07

Są takie okręgi gdzie ludzie naprawdę robią robotę i proponuje tam płacić składki o ile macie taką możliwość.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik jacekp29 edytował ten post 23 wrzesień 2023 - 14:07

  • Darek P lubi to

#40 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 wrzesień 2023 - 14:15

Dlatego jest pytanie , czy pzw spełnia swoją rolę. A zapomniałem , to ja jestem pzw i mam zapierd..ać i płacić jeszcze za to .
Jak ktoś napisał wyżej : ktoś robi, aby zjeść mógł ktoś.
Błędne koło.....

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 23 wrzesień 2023 - 14:18

  • Andżej lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych