Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra - znow słona 2300 mikrosimensów (norma to 800)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 18 czerwiec 2024 - 15:32

Nie mam pojęcia co było przyczyną zatrucia Odry w 2022 roku ale musiało być to jakieś zjadliwe cholerstwo. Woda była czysta jak kryształ a z woblerów którymi łowiłem zżarło farbę do gołego plastiku, następnego dnia gruchnęła informacja o zatruciu.

#62 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5027 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 czerwiec 2024 - 15:52

Żółto brązowy zakwit jest najczęściej powodowany przez okrzemki i widziałem je tam już w maju ale nie tworzyły jeszcze zakwitu.

Niemniej ryby w rzece nie przejawiają oznak żadnego zatrucia. W prawdziwe padło trochę ryb w zbiorniku Bielinek ale w próbkach wody z rzeki nie było nieprawidłowości.

Jak zapewne Wiesz, woda, która jest teraz w zbiorniku to wiosenna gnojówka, która będzie teraz pracowała właśnie na poczet złotej sensacji ale nie należy tego łączyć z niczym innym jak właśnie z wiosenną wysoką wodą, którą widziałem osobiście, będąc wiosna w tym miejscu. 



#63 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5027 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 czerwiec 2024 - 16:03

Nie mam pojęcia co było przyczyną zatrucia Odry w 2022 roku ale musiało być to jakieś zjadliwe cholerstwo. Woda była czysta jak kryształ a z woblerów którymi łowiłem zżarło farbę do gołego plastiku, następnego dnia gruchnęła informacja o zatruciu.

 

Dlatego właśnie wstawiłem wyniki badań Wioś-u. Ewidentnie widać, że w 2022 było dużo mniejsze zasolenie, brak zakwitu i już konkretne ilości trupów... chyba nie trzeba zbyt wielkiej wyobraźni żeby zrozumieć, że żadne algi nie mogły mieć z tym nic wspólnego. 

Woda w Odrze kwitnie od lat i będzie kwitła do końca świata ale nigdy z powodu zakwitów nie notowano dużych śnieć ryb lub w ogóle ryby nie padały. Kopalnie zawsze zrzucały solankę itd...

W tym roku zasolenie jest dużo większe i nic wielkiego się nie dzieje i o ile nie będzie zrzutów chemicznych ścieków to nic się nie stanie. Na pewno koło 5 czerwca coś poszło ale przybór uratował sytuację. Jeśli będą monitorowane zrzuty to nie ma obaw jeśli nie to przy niskiej wodzie będzie znowu płacz ale tym razem mają już tę nieszczęsna alge złotą co od lat nawet w Meksyku już nie kwitnie :)


  • Sławek Oppeln Bronikowski, coma i tobifly2 lubią to

#64 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • Imię:piotr

Napisano 18 czerwiec 2024 - 17:30

Nie mam pojęcia co było przyczyną zatrucia Odry w 2022 roku ale musiało być to jakieś zjadliwe cholerstwo. Woda była czysta jak kryształ a z woblerów którymi łowiłem zżarło farbę do gołego plastiku, następnego dnia gruchnęła informacja o zatruciu.

Dziwne jest to że największe sniecia w 22 były na górnym Śląsku i poniżej Głogowa. Jak to wytłumaczyć?🙉

#65 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5027 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 czerwiec 2024 - 10:23

Skoro chcesz być skrupulatny to przedstaw nam do zapoznania wyniki jednego z zespołów badawczych organizacji ekologicznych. Będziemy mogli odnieść się do konkretów. 

 

Nie znalazło się ani jedno?


  • coma lubi to

#66 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5027 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 czerwiec 2024 - 10:13

Gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego padło 1,5t ryb na Dąbiu, którą to komedię pokazywali ostatnio w TV, to nie wina soli i alg tylko rybaków, którzy wyrzucili trupy z żaków i pechowo wiało w stronę plaży...

 

Załączony plik  IMG_20240627_111238.jpg   74,1 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_20240627_111224.jpg   69,94 KB   10 Ilość pobrań


Użytkownik guciolucky edytował ten post 27 czerwiec 2024 - 10:13


#67 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 czerwiec 2024 - 18:49

Tzn nie opłacało im się wyciągnąć sieci , które postawili?

zapili?



#68 OFFLINE   jasiek-morze

jasiek-morze

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 27 czerwiec 2024 - 19:08

Zdjęcia są podobne/identyczne jak w artykule: https://gs24.pl/mart.../ar/c1-18637953
Niezgadza się akwen.

#69 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5027 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 czerwiec 2024 - 19:33

Wszystko się zgadza, proceder trwa już jakiś czas. Jest plan stworzenia rezerwatu i rybacy się buntują. 



#70 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2673 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 27 czerwiec 2024 - 21:09

Dąbskie od miejsca gdzie znaleziono te żaki dzieli jakieś 35 - 40 km.
A po drodze śniętych ryb nie było widać

Użytkownik Artech edytował ten post 27 czerwiec 2024 - 21:10


#71 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1943 postów

Napisano 27 czerwiec 2024 - 21:17

https://gs24.pl/pona.../ar/c1-18629479



#72 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5027 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 czerwiec 2024 - 21:34

To się będzie powtarzało. Na Dąbiu była identyczna sytuacja. Gdyby to było w ramach przyduchy to byłoby ryb 100X więcej.  Ryby intensywnie migrują i wpadają w żaki. Wchodzą dosłownie podczas stawiania. Na Dąbiu żaki są cały czas tylko teraz zapełniają się szybko i w dużej ilości. Teraz powinien być zakaz połowów bo ryby grzęzną jak głupie co widać po nabiciu narzędzia. 



#73 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 27 czerwiec 2024 - 21:56

Na Bielinku też pływały trupy,a i prawda szybko wypłynęła...a media milczą...wogóle nikt nic nie wie 😂pewno Niemcy ,albo Tusk 🤪albo my wędkarze co wypuszczamy ryby 👹

#74 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano dziś, 08:12

https://oko.press/od...m_campaign=post
Spuszczanie burzowki to co prawda mniejszy problem niż solanka, ale pasywność instytucji w obliczu poprzedniej i nadchodzącej tragedii jest zatrważająca.

Wysłane z mojego SM-A546B przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych