Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowość Dragona.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 01 listopad 2012 - 20:08

http://www.fishing-m...p27-k10976.html

Ma ktoś ochotę na nowości dragona?Super sprzęt w dobrej cenie.
  • PLECIONA lubi to

#2 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 01 listopad 2012 - 20:42

Jest jakaś wyprzedaż , bo te ceny są od roku ... :huh:

#3 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 01 listopad 2012 - 23:09

Ceny naprawdę dobre, jak na potentata i światowego lidera w branży przystało :D

#4 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 02 listopad 2012 - 00:53

Kto by pomyślał ? My - idioci - zamawiamy jakieś głupie Phenixy ,CTSy , Loomisy i inne gówna ; a tu - pod nosem , na polskiej ziemi powstają jedne z najlepszych wędek na świecie ; są produkowane seryjnie i mają taką piękną cordurową tubę.
Teraz już nikt kto chce przyszpanować nad wodą nie musi się użerać z rozwydrzonymi rodbuilderami. Niech wali jak w dym do Dragona. Tam kupi sobie równie drogie wędzisko . Dawniej żeby wywalić taką bułę na wędkę, trzeba było się nieźle nagłówkować ; teraz gdy popularny Dragon ma już w ofercie " najlepsze wędki świata " , znów życie stało się prostsze.
Dziękujemy ci kochany Dragonie.
Wdzięczni Wędkarze.
  • popper lubi to

#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 listopad 2012 - 07:02

Kto by pomyślał ? My - idioci - zamawiamy jakieś głupie Phenixy ,CTSy , Loomisy i inne gówna ; a tu - pod nosem , na polskiej ziemi powstają jedne z najlepszych wędek na świecie ; są produkowane seryjnie i mają taką piękną cordurową tubę.
Teraz już nikt kto chce przyszpanować nad wodą nie musi się użerać z rozwydrzonymi rodbuilderami. Niech wali jak w dym do Dragona. Tam kupi sobie równie drogie wędzisko . Dawniej żeby wywalić taką bułę na wędkę, trzeba było się nieźle nagłówkować ; teraz gdy popularny Dragon ma już w ofercie " najlepsze wędki świata " , znów życie stało się prostsze.
Dziękujemy ci kochany Dragonie.
Wdzięczni Wędkarze.

:lol: :lol: :lol: :lol:

#6 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 listopad 2012 - 07:29

Jedyne co mi sie w tych wedkach podoba to ich nazwy, np Hitman, to jest to - film byl dobry o ile pamietam :)
Ceny no coz... zgodnie z zasadami Forum nie komentujemy ;)
Co do jakosci,modulu grafitu to mysle, ze nasz Smok jako pierwszy przekroczy bariere100mln PSI, a moze i uda
wyciagnac sie wiecej...
Zycze tego szczerze wszystkim "smakoszom tej klasy wedek"...
@Jozi dzieki za link :)

#7 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 02 listopad 2012 - 08:00

Ło Matko ceny tych Dragonow to kosmos.No ale z drugiej strony Polska to już prawie Hameryka to i cena wzrasta.

#8 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 listopad 2012 - 08:04

Opis ,,producenta"

W blankach HM-X zastosowane zostały następujące maty japońskiej firmy Toray:
- grafit wysokomodułowy 72 mln PSI, jako podstawowy materiał konstrukcyjny,
- tzw.grafit space grade 80 mln PSI w tych obszarach blanków, gdzie ważne było obniżenie wagi i zwiększenie dynamiki,
- grafity 24, 36 i 40 mln PSI w rdzeniu i jego osnowie, a także w warstwach ułożonych skośnie do osi blanku.

To jak z grafitu 24,36,40 robimy rdzeń i jego osnowę a 72 mln PSI jest podstawowym materiałem konstrukcyjnym pewnie wypełniają nim tą dziurę wewnątrz blanku. Mamy wielu absolwentów marketingu...

#9 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 02 listopad 2012 - 08:26

Uwielbiam te tartonowo-szmaciane blanki ;) z milionami papieru :P
I zapomnieli dodać :angry: Niezapomniane wrażenie z trzasku papierowego blanku.BEZCENNE :lol:
Nie ma to jak swietnie rozbudowany dział PR ;)

#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 listopad 2012 - 08:57

To że w opisie pierdół nasadzili, to nie znaczy, że blanki są złe. Jak i z czego powstały blanki to mniej więcej wiadomo: wzięli prepreg z jednego- dwóch modułów może nawet i wyższych, a być może z jakąś domieszką szkła, zwinęli, wypiekli, oszlifowali i wio. A cenę skomentuję, wbrew zasadom: jak na Alconite (bez szczytowego SiC-a) i seryjną produkcję, to z deka z dupy. U rodbuildera (licząc cenę blanku na 400-600PLN) wyjdzie taniej…

#11 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 02 listopad 2012 - 09:13

Ja nie rozumiem mechanizmu działania takich firm jak Dragon ( zresztą odnosi się to do wielu innych firm ). Dlaczego chcąc zrobić topowe wędki nie zamówią blanków u topowych wytwórców np CTS. Przecież zemawiając kilka tysięcy sztuk otrzymaliby cenę stanowiącą ułamek ceny którą normalnie trzeba zapłacić .
Przy produkcji przemysłowej oszczędza się na każdym etapie produkcji.
O ile inaczej by to wyglądało gdyby w opisie wędki za 1200 - 1300 zł. pisało -" wykonane na blankach CTS ( czy innych ) przygotowanych specjalnie dla naszej lini wędek i objęte dożywotnią gwarancją producenta blanków ".
Nikt by się wtedy nie nabijał na forach a produkt startowałby na rynku z mandatem zaufania i z zainteresowaniem ze strony klientów.
A tak - dupa ! Kto zdecyduje się kupić takie coś żeby sprawdzić na własnej skórze czy faktycznie są tyle warte ?

#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 listopad 2012 - 09:23

Święte słowa. Tylko produkując blanki no name w PRC można wydusić z tej kwoty jeszcze wyższą marżę. Cóż - jakbym miał do wydania taką kwotę ( a nie mam) to bym, nie ryzykował... szczególnie, że w grę wchodzą "pionierskie" technologie.

#13 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 02 listopad 2012 - 10:04

fenomenalne wędziska :lol: Kiedys uważałem Dragona za solidną krajowa markę lepszą niż inne kondżery. Sprzęt był dostępny dla większości w przyzwoitej jakości i cenie. Sam też przewinąłem kilka fajnych patyków ale to były wędki za może 200złotych! Wyjątkiem była seria HM która tez znalazła swoich zwolenników. Teraz wychodzi na to że dragon z tym swoim pseudo TeamDaiwowskim podejściem do biznesu robi z wędkarzy idiotów po całości. Szczególnie z tych co kupują najdroższy sprzęt bo przecież ma te miliony PSI i jest na Fuji.

#14 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 02 listopad 2012 - 16:20

Panowie-trochę umiaru ;) . Zbyt wiele ryb złowiłem przy użyciu wędzisk Dragona,by pozostawić Waszą zgodną opinię bez komentarza.Pękały?Tak! Pękały inne uznanych marek ?Tak! :angry: .W moim przypadku Dragon zawsze uznawał reklamację i sprzęt szybko był znów do użycia. :)
Advocatus diaboli-kardi :D

#15 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 listopad 2012 - 16:44

Kardi ja też łowiłem na dragony,muchówkę HM 62 bardzo chwalę, tylko te piedroły co wypisują to aż głowa boli co za nano technologia.To się kupy nie trzyma, taki bajer to mogą wciskać nowicjuszom a powinni sobie sprawę zdawać, że trochę światłych wedkarzy jest w tym kraju.

#16 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 02 listopad 2012 - 16:46

Tak w ogóle,to można gdzieś kupić same blanki Toray ?

#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 listopad 2012 - 16:56

Raczej nigdzie, nanotechnologii nie sprzedają :) .
  • elpojo lubi to

#18 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 02 listopad 2012 - 17:53

:D
Tak podejrzewałem.Jeśli byłoby inaczej,to na pewno gdzieś byłyby informacje o tym,jak ktoś coś sobie zrobił na tych blankach.Jednak cena blanków dalej mnie interesuję ;)

Użytkownik Bartek_C edytował ten post 02 listopad 2012 - 17:53


#19 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 listopad 2012 - 18:12

A jednak skoro sprzedają to ktoś to kupuje. Widziałem w tym roku gościa który robił zakupy w stacjonarnym FM za kilka tysi.
Sprzedawca mu cisnął sprzęt jak leci na dorsze na grunt i na co ino. Są ludzie bogaci znudzeni życiem, którzy pewnego dnia się budzą rano i postanawiają że zostaną wędkarzami.
To do nich jest zapewne kierowana ta oferta, jelenia można łatwo naciągnąć bo przecież nie kupi wędki z dolnej półki, jak ma kasę. Prawdą jest też że nie zrobił by użytku z klasowej wędki. Spytałem sprzedawcy jak często trafiają się tacy klienci, odpowiedział że ten to był średniak są i lepsze asy.

#20 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 02 listopad 2012 - 18:30

A ja od czasu kiedy na jednej stronie gazety Dragon reklamował jakąś swoją żyłkę o "kosmicznej" wytrzymałości, a stronę dalej Sufixa który miał o polowe mniej (ale reklama mówiła o "rzeczywistej" i "nienaciąganej") oraz czasu kiedy Tica Libra SA była porównywana (a nawet lepsza od Daiwy Tournament) - NIE TYKAM NICZEGO CO JEST SPRZEDAWANE PRZEZ TĄ FIRMĘ.
Po prostu nie lubię być robiony "w wała". Dla mnie Dragon, Konger, Mikado są jednakowe. Mają lepszy i gorszy sprzęt jak wszyscy. Ale skoro nie ma różnicy - to po co przepłacać? :angry:
A HM-y to wg mnie najbardziej przereklamowany sprzęt na świecie oczywiście biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.