Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łożyska główne w multiplikatorze - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:16

A tu:
http://www.rst-metal....php?id=lozyska
jest łożysko 623 ZZ MGK kosztuje - 1,16 zł.
A tu są dustronnie uszczelnione 2 RS :
http://logest.com.pl/lozyska.html
Ale cena nieznana
A tu na allegro są obustronnie otwarte po 1 zł:
http://www.allegro.p...toczne_623.html
Może ma ten człowwiek inne typy

A tu u naszego nawiększego potentata łożyskowego:
http://www.prema.com.pl/
Trzeba by zapytać.

  • -PYTOON- lubi to

#62 OFFLINE   admin1348902092

admin1348902092

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:40

@Cezorator, Tomek_w
dajcie sobie spokój, tu po prostu siedzą faceci którzy MUSZĄ mieć łożyska po pare dolarów za sztuke sprowadzone z Japonii nawet jeśli zostały wyprodukowane w Kraśniku..
Po prostu jak tu się chwalić kolegom że ma się łożyska z Kraśnika, w tym towarzystwie poklepującym się po plecach po prostu nie wypada..
Oni nie mają łożysk w kołowrotkach, oni mają ball bearings w multiplier reel, cały gear, stuff, tackle musi być z Japonii, USA, inaczej nie masz tu czego szukać.
Potem jeszcze wyjazd do Szwecji, Norwegii, Finlandii i już mistrzowie wędkarstwa mogą chwalić się zdobyczami złowionymi na Japan Tackle. :lol:


Witam,
Temu Panu dziękujemy za uczestinctwo na forum jerkbait.pl.

pozdrawiam
Admin

#63 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 czerwiec 2007 - 15:41

Remku- proszę, zrób coś z tym cezratorem@ bo moja cierpliwość się kończy, a ordynator zabronił mi się denerwować.
Napiszę coś jak pitt albo jeszcze gorzej.

#64 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 05 czerwiec 2007 - 16:03

Andrzeju nie rozumiem dlaczego się na mnie denerwujesz.
Podałem przykłady łozysk jakie można kupić u nas.
Nie są one co prawda z obustronnym uszczelnieniem gumowym, ale mogą stanowić zamiennik w przypadku gdy nie ma tych o które Ci chodzi.
Staram sie być uprzejmy i pomocny.
A poza tym to mi się wydaje, że uszczelnienie gumowe zwiększa opory łożyska. Najmniejsze opory ma łożysko obustronnie otwarte. Czy tak jest ? bo nie jestem pewnien.

#65 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 05 czerwiec 2007 - 16:58

Cezorator czytam tak sobie wątek o łożyskach bardzo ciekawie napisany przez Andzeja i nie mage zrozumieć Twego wątku na temat polskich łożysk jak wiemy nie wszystko nasze jest super.Ja w swoim życiu modelarskim zajechałem wiele silników modelarskich bardzo wysokiej klasy dwa przypadki miałem w dniach posuchy gdzie wstawiłem na zawodach polskie łożyska te naj naj z najlepszej polskiej produkcji i w tych dwóch przypadkach silnik nie pochodził nawet pięciu minut i poszły w całosci na szrot gdzie narmalnie powinien do rutynowej wymiany pracować ponad 7 godzin bez najmniejszej obawy że wieniec czy kulki mi się rozlecą i zgruzują całkowicie silnik.od tamtej pory uznaje naszą rodzimą produkcje łożysk małych jako ponewki do maszynek do mięsa a nie w odpowiedzilnych konstrukcjach czy silnikach i mógły ktoś tony papieru napisać zachwalając je, nikt mnie nie przekona.Tornado

#66 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 05 czerwiec 2007 - 18:10

@Tornado
Absolutnie się z Tobą zgadzam bo każdy z nas ma inne doświadczenia nie tylko z łożyskami i innymi sprzetami. Jeżeli się na czymś zawiodłeś należy o tym napisać, tak samo należy chwalić to co dobre.
Jeśli chodzi o mnie to dziękuję, Ci za to, że wniosłeś uwagi na temat łożysk. Bo w końcu o to w tym wątku chodzi. :D


#67 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 czerwiec 2007 - 19:49

Tak, wydaje się mi że odpowiedź Tornada dobrze oddaje sens stosowania czegoś innego niż zalecane - co z tego że mają taki sam symbol i są za 5% ceny oryginału skoro dzięki temu zniszczenia kosztują więcej niż by sie łożysk zużyłoprzez kilka sezonów - łowienia, startów czegokolwiek. A najważniejsza rzecz że zawody do kitu, łowienie np na szkierach na kóre sie czekało nie wiem ile też skiepszczone bo nasz multi jak łyknął troszkę słonej wody to umarły łożyska.....
Wydaję się też, przynajmniej mi, że drogi Cezoratorze nie z powodu bycia miłym i uprzejmym inni userzy mają problem, bardziej z powodu wciskania i zmuszania do zaakceptowania Twoich tez, niezależnie jakie by nie były kontrargumenty, w tym ludzi którzy naprawdę znają się na temacie. Dla mnie podejście na autach sportowych się nie znam ale jak szukałem dyszla do furmanki to taki jeden kowal był w sam raz, więc pewnie intercooler ci wyklepie i będzie za 10% ceny... jest niepoważne. Rozumiem i wierzę że w zastosowaniach w których używałeś tych łożysk były one ok, ale tu nie muszą, nie ma takich o określonym typie, te co są są sprawdzone i naprawdę przy cenie kołowrotka za kilkaset/kilka tysięcy złotych to cena rzędu 20kilku złotych nie powinna być kłopotem. To jakby kupić super limuzynę a później lać w nią olej opałowy bo taniej - jeśli liczysz że stać Cię na zakup, niech będzie też na eksplorację. Ja mam przynajmniej takie nastawienie bo jak ktoś ma w podpisie nie łowisz 24h ale twój sprzęt taki powinien być.

Ukłony
Standerus

#68 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 05 czerwiec 2007 - 20:15

@ Standerusie
Podoba mi się i Twoje podejście do sprawy oraz ton skierowanej do mnie odpowiedzi. Także się zgadzam z tym, że każdy powinien kupic to co lubi. :D
Praktycznie zgadzam się w większości z tym co napisałeś z wyjątkiem, że nikogo do niczego nie zmuszam. Chcę tylko pokazać, że można inaczej. Że nie ma stałych zasad i wszystko jest zmienne i każdy z nas inaczej postrzega wędkarstwo i ma inne podejście do sprzętu. W tym do łozysk. Nie mam ulubionego ich producenta.
Znając moje podejście do sprzętu, wrodzone bałaganiarstwo i lubienie prowizorki nie ma znaczenia jaiej produkcji założę łożysko do mojego kołowrotka. Ważne jest to by mi pasowało.
Ale staram się jako Polak popierać rodzimą produkcję. W takim duchu mnie wychowano i teraz w okresie późnego lata mojego życia nie zmienę tego.
A poza tym, im na prostszy sprzęt złowię rybę tym bardziej mnie ona cieszy. Po prostu w czymś takim znajduje przyjemność łowienia.
Każdy niech łowi jak lubi i czym lubi byle nie kłusował. :D
Z poważaniem
Czarek

#69 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 05 czerwiec 2007 - 22:20

No widzisz Cezorator Andrzej jako konstruktor z zawodu powinien się znać na łożyskach i z artykółu wynika że zna ten temat bardzo dobrze.Ja mam takie samo podejscie do polskich towarów jak Ty tylko czarne to czarne a białe - białe.zakładając że aby coś dobrego u nas zrobić cały czas posiłkujemy się maszynami z zachodu a szczegulnie w obrupce precyzyjnej.Nasza myśl techniczna bardzo często jest stosowana za granicą dlaczego nie u nas jak potrafimy znależć na to odpowiedż i ją zastosować to może kiedyś będziemy drugą Japonią ale jak na razie nie zanosi się na to.Po drugie Standerus pisze że skoro stać mnie na konia to i na bat sie znajdzie więc nie widze sensu dalsze prowadzenie dyskusji w takim wątku.Wielu z nas lubi eleganckie towary czy to grzech chyba nie skoro ich na to stać.Pozdrawiam i bez urazy z mojej strony.Tornado

#70 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 06 czerwiec 2007 - 06:21

@ Tornado
Nie neguję wiedzy Tymalusa w dziedzinie łożysk. Potwierdziły to jego odpowiedzi na moje pytania. Ale w sprzęcie, a tym bardziej na forum nie zawsze chodzi o to by się znać i mieć rację.
Po prostu chcę by tak samo traktować poglądy ludzi łowiących na kręcioły z łozyskami za 1 zł i tych z łożyskami za 20 zł.
Tak samo jak jak inni nie lubią gdy im się narzuca by łowili na górnopólkowe shimano tak samo nie wolno narzucać by ktoś łowił Yorkiem.
A jak ktoś lubi do wędki za 1000 zł przymocować kołowrtotek taśmą izolacyjną lub plastrem to nie należy się z tego śmiać.
A może ktoś lubi założyć tanie łożysko - jego sprawa, tak samo jak ktoś chce drogie.
Po prostu chcę by szanować i jednego i drugiego.




#71 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2007 - 07:32

@cezorator,

widzę że jak zwykle przypierany do muru zaczynasz popadać w tani populizm :wacko: na tym forum nikt nie śmieje się z osób łowiących tanim sprzętem ani nie szanuje - choć konsekwentnie usiłujesz to wszystkim wmówić, nie zauważając (lub nie chcąc zauważyć) że krytyka marnej jakość sprzętku ma się nijak do oceny osób takim sprzętem się posługujących.


Nie wszystko na tym świecie jest względne i relatywne, również w dziedzinie wędkarstwa. Jest pewien zasób który można by określić mianem wędkarskiej wiedzy - często składają się na to lata doświadczeń wielu ludzi, które tworzą coś w rodzaju prawdy obiektywnej, materialnej. Można też powiedzieć że chodzi o te doświadczenia, rozwiązania, które sprawdziły się w praktyce.

Sensem istnienia tego forum, jest właśnie próba przekazywania Użytkownikom tej wędkarskiej wiedzy - a nie politycznie poprawna, populistyczna urawniłowka w stylu: cokolwiek zrobisz, będzie dobrze. Nie - będzie lepiej lub gorzej, i to staramy się przekazać. Czarne jest czarne, a białe jest białe. Jest to właśnie dzielenie się wiedzą.

Jeśli Ty obierasz dzielenie się wiedzą jako prześladowanie myślącego inaczej , zamach na wolnośc słowa, demokrację, pluralizm polityczny i społeczny czy co tam się za chwilę zaczenie - to może pora żebyś po prostu dał sobie spokój z jerkbaitem?

Pozdrawiam



#72 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 06 czerwiec 2007 - 08:04

@ Friko
Jak widzę to nadal się nie rozumiemy. Nikt mnikt do muru nie przyparł.
Jeśli nie zauważasz różnicy pomiędzy układną dyskusją i wymianą poglądów,a niezbyt światowym sposobem porozumiewania się to trudno.
Po prostu atak powoduje kontratak i tak się porobiło.
Są przedstawiciele idealizmu i materializmu w wędkarstwie i muszą obok siebie egzystować.
A wymiana poglądów powina polegać na przekazywaniu własnych doświadczeń (jakie by nie były), a nie krytykowniu innych.
Gdby mnie ktoś zapytał na podstawie jakich doświadczeń i prób doszedłem do wniosku, które łożyska są dla mnie lepsze to by napisał do czego zakładam małę łożyska i jakim sa poddawane obciążeniom i jak długo wytrzymują. Ale jak dyskusja wpadła w krytykę to się stało jak się stało.
Ot i wszystko.

Ps Andrzeju przepraszm za odbieganie od tematu, ale może czasami warto poświęcić trochę ekranu i klawiatury na kostruktywnaq dyskusję.


#73 OFFLINE   gobi

gobi

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 listopad 2007 - 13:49

[quote]
http://www.prema.com.pl/

[/quote]

W tej firmie widzę że łożyska zaczynają się od 30 mm srednicy wewnętrznej to też raczej nie będą pasowały do naszych zabawek.

[/quote]

ew. sprobuj w tej firmie http://www.brammer.pl/PL/oferta/produkty/lozyska_i_technika_ liniowa/lozyska_toczne





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych