Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tenkara w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
302 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3667 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 styczeń 2013 - 19:46

To może inaczej, gdzie w RAPR Tankara jest zabroniona na "wodach nizinnych" ? A jeśli określenie wędki muchowej, to wędka z linka i kołowrotkiem, to jak dla mnie Tankara muchówką nie jest i generalnie nikt do tego przyczepić się nie może.


  • ictus lubi to

#102 OFFLINE   orvis123

orvis123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 19:56

Naprawdę tak trudno określić że przynęta - mucha, określa metodę a nie sprzęt ? ale jak chcemy to bardziej uściślić to powinno być napisane że na bata na spinning czy bolonkę na muche nie wolno łowić bo to nie ta metoda ? Wszyscy udają debili jak przy "metodzie żyłkowej"



#103 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3667 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 styczeń 2013 - 20:14

Nie bardzo wiem komu i co chcesz udowodnić, jak w RAPR wyraźnie masz określone jak wygląda metoda muchowa. Nikt tu debilem nie jest i nikogo nie udaje. Przypon żyłkowy w metodzie muchowej może mieć dwie długości wędki.



#104 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 styczeń 2013 - 20:18

Naprawdę tak trudno określić że przynęta - mucha, określa metodę a nie sprzęt ? ale jak chcemy to bardziej uściślić to powinno być napisane że na bata na spinning czy bolonkę na muche nie wolno łowić bo to nie ta metoda ? Wszyscy udają debili jak przy "metodzie żyłkowej"

Weź troszkę zluzuj, bo całkiem ciekawy wątek rozdupcasz...



#105 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 09 styczeń 2013 - 20:26

Cztery posty wyzej :) Przeczytaj te punkty regulaminu. Na ich podstawie mozesz legalnie lowic zestawem do tenkary.

Wedka powyzej 30cm. Przyneta sztuczna z jednym haczykiem - sucharek, mokra, streamerek - byle byla sztuczna. Wedka trzymana w dloni, a na koncu linki przyneta, oczywiscie bez indykatora. Metoda spiningowa - czyli wypisz, wymaluj Tenkara wg naszych RAPR-owskich przepisow.

Masz watpliwosci to zadzwon do PSR 0-41 342-15-17 i sobie pogadaj.

#106 OFFLINE   orvis123

orvis123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 20:27

Nie ma prawnej udowodnionej sprawy to wszyscy udają że jest OK - bo ktos chce zanegować wszystko ? nie rozumie Was - chcecie łowić prawnie ? - daje temat , problem i wszyscy go zjebią bo jest im to nie na rekę - na to wychodzi.



#107 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3667 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 styczeń 2013 - 20:29

To może wyjaśnisz nam co Ci nie pasuje w metodzie Tankara? Bo jak na razie nic innego nie robisz jak torpedujesz ten wątek.


  • chincza lubi to

#108 OFFLINE   orvis123

orvis123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 20:31

Cztery posty wyzej :) Przeczytaj te punkty regulaminu. Na ich podstawie mozesz legalnie lowic zestawem do tenkary.

Wedka powyzej 30cm. Przyneta sztuczna z jednym haczykiem - sucharek, mokra, streamerek - byle byla sztuczna. Wedka trzymana w dloni, a na koncu linki przyneta, oczywiscie bez indykatora. Metoda spiningowa - czyli wypisz, wymaluj Tenkara wg naszych RAPR-owskich przepisow.

Masz watpliwosci to zadzwon do PSR 0-41 342-15-17 i sobie pogadaj.

skoro tak mówisz to mogę łowić wszędzie - woda nizinna i górska - i o tym pisze ale czy to prawda ? wg RAPR ?



#109 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 09 styczeń 2013 - 21:26

Rewelacja. Dzieki @orvis Chyba w miejscach gdzie dopuszczony jest spin na gorskich, mozna tez uzyc Tenkary :)

Moze admin rozdzielilby ten watek, tak zeby rozwazania prawne znalazly sie w oddzielnym watku, a tu skupilibysmy sie na samej metodzie i sprzecie. To naprawde interesujacy temat ale w takiej formie nam zdechnie.

Użytkownik ictus edytował ten post 09 styczeń 2013 - 23:01


#110 ONLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 09 styczeń 2013 - 22:18

Kurde ludzie jak u mnie na rzece stary chu... na kose napiera 5 m od elektrowni to kazdy leb w druga strone i nie widzi a jak uczciwy czlowiek oplacajacy skladki i inne duperele sobie z kultura i finezja na Tenkare pyka pod krzaczek to mało go nie zjedza ... i tu nasuwa sie pytanie czy przepisy w naszym kraju maja na celu dojeb.... uczciwym ludzia czy takim starym pierdziela co na kose pod tama lowia ??? kto robi wieksza szkode ?? raczej watpie zebym dostal mandat za Tenkare 


Użytkownik RafałWrocław edytował ten post 09 styczeń 2013 - 22:19


#111 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 09 styczeń 2013 - 23:24

Na podstawie aktualnego RAPR, lowiac jak spinningiem sprzetem do Tenkary w sadzie sprawa jest do wygrania :) Takie zle te przepisy nie sa :)

Użytkownik ictus edytował ten post 09 styczeń 2013 - 23:26


#112 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 08:08

...w sądzie jak masz dobrego prawnika każda sprawa jest do wygrania.Na wodzie nizinnej można łowić spokojnie.Pytałem kogo trzeba i wiem.Dyskusja jałowa.Na wodzie górskiej to zależy.Jak trafisz na oszołoma to będzie burzył.Nie zamierzam łowić na naszych rybnych wodach krainy pstrąga i lipienia bo rybki pod 25-30cm mnie nie interesują.Tenkara ma służyć na Wiśle nizinnej.Celem są Jazie 50-60cm-wersja Amago powinna dać radę.Klimaty na fotkach i tam będzie stosowana.

 

Jazie na Wiśle

 

Załączony plik  po tenkare (3).jpg   41,27 KB   69 Ilość pobrańZałączony plik  po tenkare (4).jpg   21,02 KB   82 Ilość pobrań

 

Klenie na Wisle.

 

Załączony plik  po tenkare (5).jpg   85,94 KB   84 Ilość pobrańZałączony plik  po tenkare (6).jpg   125,4 KB   85 Ilość pobrań

 

Siurki nizinne.Tu więcej spacerowania niż łowienia ale klimaty są piękne a i kleks na 50cm się trafia.Bardzo byłbym niezadowolony jak by mi ktoś tu przeszkadzał.

 

Załączony plik  po tenkare (10).JPG   92,8 KB   84 Ilość pobrańZałączony plik  po tenkare (7).JPG   56,11 KB   93 Ilość pobrańZałączony plik  po tenkare (8).jpg   74,27 KB   76 Ilość pobrań

 

 

 

 

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 10 styczeń 2013 - 08:23


#113 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 10 styczeń 2013 - 11:02

Ja też gdy myślę o Tenkarze to przed oczami mam miejsca na mazowieckiej Wiśle gdzie łowię z brzegu prawie pod nosem. Zasięg Tenkary jest wystarczający żeby na nich łowić. Na pewno ją zastosuje też z pontonu na wzdręgowym żwirowisku z kryształową wodą i pewnie w zatoczkach na Solinie.

 

Jak dla mnie ta metoda jest wygodniejsza z brzegu niż tradycyjna muchówka. Sznur dostosowany do krótkich rzutów predystynuje ją na każde miejsce gdzie widać ryby, a że wzrok mam słaby to są to zwykle miejsca blisko brzegu :) Na wzdręgi to będzie ideał. Na przybrzeżne jazie i klenie też będzie to super zestaw.

 

@orvis123 Jeśli Twój poziom dyskusji ma polegać na wyzywaniu innych od debili, to lepiej idź pod budkę z piwem, a nie marnuj czasu społeczności Jerkbait. Tutaj nikt wyzwisk nie toleruje. Pomyliłeś fora :(



#114 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 11:16

Nie wiem kto tu toleruje te banialuki orvisa bo z dyskusją to raczej nie ma nic wspólnego.Zwykły troll i napinacz internetowy.


Użytkownik Tomy edytował ten post 10 styczeń 2013 - 11:34


#115 OFFLINE   orvis123

orvis123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 11:35

To może wyjaśnisz nam co Ci nie pasuje w metodzie Tankara? Bo jak na razie nic innego nie robisz jak torpedujesz ten wątek.

 

Niczego nie torpeduję tylko chciałem sie dowiedzieć czy Tenkara jest w zgodzie z RAPR i można na nią łowić a nerwy puszczają jak niektórzy wiedzą ale nie powiedzą bo dzwonili do kogo trzeba np. co to za argument ? Na innym forum już przeanalizowaliśmy ten temat i wyszło że na Tankarę mozna łowić tak na wodzie nizinnej jak i górskiej bo metoda spełnia wymagania RAPR pod wzgledem definicji wędki. Mnie jeszcze zastanawia temat z RAPR czyli łowienia na "metodę muchową" bo tam jest mowa o kołowrotku którego Tenkara nie ma - skoro ktoś określił metody łowienia ( i nie są spójne bo np. przy spinningu nie pisze nic o kołowrotku) to jak w tym wyglada Tenkara - jest bez kołowrotka. Pamietacie że przy metodzie żyłkowej zeby na nią łowić zapewniniono wszystko aby "metoda muchowa" był spełniona czy wobec tego ten zapis nie dyskwalifikuje Tenkarę na dziś.

Wiadomo ze jak był tworzyny RAPR to nikt nie myślał o metodzie zyłkowej czy Tenkarze i jakby teraz to zmieniono to może by to było lepiej. Przepraszam urazonych za niktóre słowa ale piszmy rzeczowo i ja też się postarałem teraz bo może nie wszyscy zrozumieli.



#116 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 10 styczeń 2013 - 16:25

Są wody gdzie spining nie jest dozwolony a dopuszczona jest tylko metoda muchowa. W tych miejscach opis metody muchowej jest obowiązujący i Tenkary  w świetle obowiązujących przepisów przepchnąć się nie da. Może uda sie te przepisy zmienić ale to na pewno proces długotrwały.



#117 OFFLINE   orvis123

orvis123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 18:03

Niestety nie widziałem czegość takiego jak obowiazujaca w łowisku metoda muchowa - Informator Krainy Pstraga i Lipienia okresla przynety a nie metody łowienia - więc w jakim innym źródle widziałeś wody gdzie łowimy metodą muchową ? Bardzo proszę o przykład i chodzi o wody PZW gdzie obowiązuje RAPR i IKPiL z góry dziekuje.



#118 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 11 styczeń 2013 - 03:58

Gratuluje wiedzy ;) Jak mogles nie widziec czegos takiego jak obowiazujaca w lowisku metoda muchowa? Dam Ci przyklad, choc mam wrazenie ze to troche tak jakby 40 letniego faceta uczyc wiazac sznurowki.

Ponizej dwa przyklady ( pewnie nie uwierzysz, ale takich lowisk jest w PL wiecej )
"Regulamin łowiska specjalnego-ochronnego San Zwierzyń - Hoczewka - na rok 2013
III.1 Połów ryb odbywa się metodą muchową."

"ZASADY FUNKCJONOWANIA ŁOWISKA SPECJALNEGO KOŁA PZW „TRZY RZEKI” NA RZECE ŁUPAWA
II.1 Łowisko dostępne do wędkowania metodą muchową ,

@Tomy ma racje, jestes typowym trolem.

Użytkownik ictus edytował ten post 11 styczeń 2013 - 04:18


#119 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 08:06

Trollolo wypisz,wymaluj.Patrząc na ceny nie wiem czy będzie opłacalne robienie tych wędek we własnym zakresie.Na lato zakupie jedną może dwie i wtedy postanowię czy jest sens,czy można coś poprawić i dostosować optymalnie na nasze rzeki nizinne.

Na tą chwilę trwają pracę nad wędeczkami firmowymi[casting].Pierwszy projekt pod Pampuchy-Jaź/Kleń.Dość budżetowo nie więcej jak "tałzen" za kijek.Design stały,kolor blanku będzie można sobie wybrać dowolnie.Tak czy siak Tenkara musi poczekać bo naraz się nie da ogarnąć wszystkiego.Na 100% będę próbował wprowadzić to na Polski rynek i w razie potrzeby dostosować optymalnie.Jak się będzie opłacało to i regulamin PZW się zmieni  hehe :)


Użytkownik Tomy edytował ten post 11 styczeń 2013 - 08:19


#120 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 styczeń 2013 - 09:05

Tomy powodzenia w pomyśle :) .

Przyglądam się dyskusji, próbuję @Orvisa 123 zrozumieć ale bez rezultatu.To nu wypowiedzi nie komentuję bo to nie ma sensu.Pamiętam czasy jak jeszcze na bata łowiłem i na 7-ce zapięty karp taki w granicach 40-50cm to była jazda i frajda :) .Tenkarę można by spokojnie do bata porównać, co prawda sposób połowu, przynęta są zupełnie inne, ale efekt walki ryby na kiju bardzo podobny Tzw. krótki dyszel :lol:  :lol:  :lol: .

Tomy to będzie zajebiaszcza sprawa, a tak po prawdzie czemu by bata nie można stosować czy jakiejś odległościówki?Oczywista musiałaby mieć odpowiednią moc.Masz rozeznanie jakiej długości i mocy  są wędziska do tenkary, a jakiej grubośi żyłki stosują?

Na logikę rzecz ujmując nic zdrożnego nie widzę w tej metodzie, przynajmniej na wodach nizinnych.Jak można kulą wodną z muchą łowić to w czym problem z tenkarą :) .