Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Strażnicy Rzek WWF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 grudzień 2023 - 11:25

Co do samych strażników rzek to nie mam informacji. Jeśli chodzi o WWF, to w okręgu kieleckim współfinansowali razem z okręgiem budowę tarlisk na pstrągowych rzeczkach, tak więc u nas podziałali na plus.

 

A jeszcze nie tak dawno temu nie byli zainteresowani dzialalnoscia w swietokrzyskim... 


  • coma lubi to

#22 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 grudzień 2023 - 11:35

Współfinansowali renaturyzację / odtwarzanie substratu żwirowego na Mierzawie.


  • Kamil_M, jakub75 i Andżej lubią to

#23 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 grudzień 2023 - 12:38

Za darmo albo z dobroci zielonego serduszka tego nie robili  :D No chyba ze jeszcze wierzycie w swiete mikolaje, plaska ziemie itd... 
Nie neguje dobrych intencji, ale w wiekszosci przypadkow 'fundacja' to swietny model biznesowy  :)



#24 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 20 grudzień 2023 - 13:59

Za darmo albo z dobroci zielonego serduszka tego nie robili  :D No chyba ze jeszcze wierzycie w swiete mikolaje, plaska ziemie itd... 
Nie neguje dobrych intencji, ale w wiekszosci przypadkow 'fundacja' to swietny model biznesowy  :)

 

I super - jeżeli są w stanie robić pozytywne rzeczy, a przy okazji czerpać z tego przychody, to szacun dla nich. W ten sposób funkcjonuje bardzo duzo NGOsów.


Użytkownik jakub75 edytował ten post 20 grudzień 2023 - 14:02

  • Kamil_M, zeralda i Andżej lubią to

#25 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 20 grudzień 2023 - 14:24

Nie wiem jakie mieli profity, ja tylko sypałem żwir w dnie z wieloma innymi osobami :) Ale na tą chwilę negatywnych wydźwięków tych działań nie zanotowałem. A że robią sobie dzięki temu reklamę, czy też uzyskają jakieś zyski, ja osobiście nie mam nic przeciwko. 


  • jakub75 lubi to

#26 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4897 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 grudzień 2023 - 16:39

To jest zwykła praktyka marketingowa, wobec której publika jest z reguły bezradna - myśli sobie że jej z dobroci dają, nawet myśli nie dopuszczając, że ją tanio kupują  :)  


  • Pluszszcz i coma lubią to

#27 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 grudzień 2023 - 22:38

Nie wiem jakie mieli profity, ja tylko sypałem żwir w dnie z wieloma innymi osobami :) Ale na tą chwilę negatywnych wydźwięków tych działań nie zanotowałem. A że robią sobie dzięki temu reklamę, czy też uzyskają jakieś zyski, ja osobiście nie mam nic przeciwko.

No widzisz, zamiast siedzieć na dupie i jojczyć jakie jest źle (bo PZW nie zarybiajo) dałeś się kupić obcemu mocarstwu wywalając do polskiej rzeki niemiecki żwir. Zaprzańcu ty....

Poziom absurdu level master

Sent from my Armor 8 using Tapatalk

Użytkownik zeralda edytował ten post 20 grudzień 2023 - 22:40

  • Kamil_M, jakub75 i Andżej lubią to

#28 OFFLINE   Kamil_M

Kamil_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 21 grudzień 2023 - 09:11

To jest zwykła praktyka marketingowa, wobec której publika jest z reguły bezradna - myśli sobie że jej z dobroci dają, nawet myśli nie dopuszczając, że ją tanio kupują  :)  

 

Czyli zostałem tanio kupiony za ten żwir :) To teraz jakie są pozytywy a jakie negatywy przypadków, gdybym nie został tanio kupiony?

 

Szczerze, to po tym wykupieniu mnie, wciąż mam dość obojętne podejście do WWF-u.

Gdybym nie został kupiony, to po prostu te osoby, które roznosiły żwir, miałyby minimalnie ciężej. Jednak gdy już zostałem kupiony, miały one minimalnie lżej.

 

Innych pozytywów/negatywów nie widzę. 

Nie biegam i nie agituję na rzecz WWF-u po znajomych, nie rozklejam ich plakatów.

 

Co do myślenia, że ktoś coś daje z dobroci - nie, nie myślałem tak. Po prostu odpisałem na chłodno w temacie, jakie mam doświadczenia z tą organizacją. Nie wiem skąd powstała cała dalsza otoczka, to tylko jakieś fantazje i dorabianie jakichś dziwnych ideologii tam, gdzie ich nie ma.


  • jakub75, zeralda i Andżej lubią to

#29 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 grudzień 2023 - 11:26

Moja babcia dobrze wspominała Wehrmacht, bo jak żołnierze przychodzili po tytoń, to za niego płacili. A co do WWF, też brałem udział w kilku akcjach. Między innymi u mnie na wsi udrożniliśmy próg na Mierzawie, chyba też częściowo z pieniędzy WWF. Ile tam tych środków od przerażonych zmianami klimatu pensjonarek fundacja przeznacza na działania w terenie, tego nie wiem. Pewnie i wypić i zakąsić też można przy okazji. Punkt widzenia zależy od faktu z której strony kranika się jest ;)


  • jakub75 lubi to

#30 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 22 grudzień 2023 - 15:15

Nie wiem, czy wiecie, ale unia ostatnio chce dla nas tyle dobrego zrobić... Powietrze oczyścić, dietę poprawić, ubrania wydzielić, przepisy drogowe zmodernizować, a nawet tak urządzić nam życie, żebyśmy nie musieli chodzić dalej, niż 15 minut od miejsca swojej egzystencji.

Tylko mało kto widzi, jak bardzo zacieśnia się pętla zniewolenia na naszych szyjach. Oczywiście to wszystko dla naszego dobra i szczęścia. O innych kwestiach nie wspomnę, ale co nieco wiedzy zdobyłem. Dodam tylko, że na Onecie był taki artykuł z 2009 roku, który w momencie plandemii cudownie zniknął. Ale krąży po necie. Ja sobie jakiś czas temu zrzut zrobiłem.



#31 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów

Napisano 22 grudzień 2023 - 16:23

Nie wiem, czy wiecie, ale unia ostatnio chce dla nas tyle dobrego zrobić...

Oooo, ktoś konto zhakował czy to już Wigilia ;)



#32 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 22 grudzień 2023 - 16:43

Oooo, ktoś konto zhakował czy to już Wigilia ;)

Tylko świadomość.

A gdybym miał tu pisać wszystko co wiem, to foliową czapeczkę powinienem założyć. A to niestety się dzieje. Szczególnie od końca 2019 roku .


  • Biesan, coma i S.N. lubią to

#33 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 grudzień 2023 - 18:39

Ja rozumiem, że niecne plany UE upowszechnienia konsumpcji robaków powodują dreszcze u wędkarza (wzrost rynkowej ceny dendroben i pinki). To zrozumiałe ale to forum nie jest przeznaczone dla splawikowcow i grunciarzy...

Sent from my Armor 8 using Tapatalk
  • rybarak i Andżej lubią to

#34 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 22 grudzień 2023 - 22:19

Ja rozumiem, że niecne plany UE upowszechnienia konsumpcji robaków powodują dreszcze u wędkarza (wzrost rynkowej ceny dendroben i pinki). To zrozumiałe ale to forum nie jest przeznaczone dla splawikowcow i grunciarzy...

Sent from my Armor 8 using Tapatalk

Nie chcę spamować, ale widzę, że do wielu nie dociera to, co się dzieje i w tym temacie nawet nie będę tego próbował udowadniać.

Dla poprawy humoru wrzucam taką grafikę, zapewne będziesz skakał z radości, kiedy już pojawi się na półkach :) :

https://www.reddit.c.../uncle_schwabs/



#35 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 23 grudzień 2023 - 07:33

CM Punk szkoda Twojego czasu.

Ja przyjąłem postawę z wypowiedzi Cejrowskiego w stosunku do Senyszyn w jednym z programów.

Tobie też to polecam,Pozdrawiam


Użytkownik Biesan edytował ten post 23 grudzień 2023 - 07:37

  • gringo i coma lubią to

#36 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 23 grudzień 2023 - 10:16

Tylko mało kto widzi, jak bardzo zacieśnia się pętla zniewolenia na naszych szyjach.

 

Przepraszam, ale co tu się wydarzyło, że doszliśmy od projektu mającego na celu ochronę przyrody do pętli zniewolenia na naszych szyjach??  :blink:  :blink:  :blink:


  • Mysha lubi to

#37 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 grudzień 2023 - 12:32

Przepraszam, ale co tu się wydarzyło, że doszliśmy od projektu mającego na celu ochronę przyrody do pętli zniewolenia na naszych szyjach?? :blink: :blink: :blink:


Są osoby, które mają własne zdanie na różne tematy. Trochę bądź znacząco inne od tego jakie usilnie próbuje im się wmówić. Tylko tyle i aż tyle. Smuci na pewno fakt, że w ponoć wolnym kraju zabrania się im mieć to własne zdanie próbując zdyskredytować na każdym kroku. Cóż, skoro przykład idzie z góry to prawie ... No jakie ?

#38 OFFLINE   jakub75

jakub75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaOtrębusy
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kacprzak

Napisano 23 grudzień 2023 - 12:45

Są osoby, które mają własne zdanie na różne tematy. Trochę bądź znacząco inne od tego jakie usilnie próbuje im się wmówić. Tylko tyle i aż tyle. Smuci na pewno fakt, że w ponoć wolnym kraju zabrania się im mieć to własne zdanie próbując zdyskredytować na każdym kroku. Cóż, skoro przykład idzie z góry to prawie ... No jakie ?

 

Fajny, wpis, tylko zupełnie nie odpowiadający na pytanie - co się wydarzyło, że doszliśmy od projektu mającego na celu ochronę przyrody do pętli zniewolenia na naszych szyjach??

 

I przypomnę, że ten temat zaczął się jak poniżej, więc bardzo proszę nie mieszać do tego własnego zdania na różne tematy i wmawiania komukolwiek czegokolwiek.

No chyba, że powyższe opinie są na bazie wieloletnich osobistych doświadczeń ze współpracy z WWF i bycia Strażnikiem Rzeki, ale szczerze mówiąc nie mam takiego wrażenia.

 

Nie znalazłem na forum żadnych informacji na temat tego projektu, a wydaje się ciekawy: Strażnicy rzek WWF

 

Czy mamy tutaj jakiegoś Strażnika Rzeki?


  • zeralda lubi to

#39 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4572 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 23 grudzień 2023 - 13:00

Zgaduję, że to inne zdanie bazuje między innymi na artykułach takich jak poniższe. Link niestety byle jaki, chodzi o sam fakt jak organizacja działa.

https://www.google.p...DCyUfFHRuJmAuw8

Gdybym jednak miał czas aby zostać strażnikiem społecznym wybrałbym ssr i podziałał na rzecz ochrony wód w taki sposób.

#40 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 grudzień 2023 - 13:19

No widzisz, zdarza się, że zarządzający organizacjami mają czasem coś "za uszami". Weźmy takie PZW z jej Zarządem Głównym. Przecież to stajnia Augiasza. A mimo wszystko ja nie wypisuje pierdół na temat SSR, że do niczego się nie nadają a praca tam jest bez sensu i jest finansowana przez reptylian. Dostrzegasz różnice?

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka
  • jakub75 i Andżej lubią to