Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

bolenie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 03 czerwiec 2007 - 18:40

witam wszystkich znawcow tego tematu! co jest przyczyna iz kilka sekund po zaciciu bolki spadaja z haka? moj zastaw to curado 201 dpv,st.croix triumph 6,6o mocy 20 funtow,plecionka o mocy 15 funtow. sam juz nie wiem czy to wina sprzetu czy brak talentu. jak porawnie holowac bolki?

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 czerwiec 2007 - 18:45

Tofik, do końca plecionki dowiąż 2-3 metrowy odcinek rozciągliwej żylki 0,22mm. Taki zabieg poprawi elastycznośc zestawu i szansa na wycholowanie bolka wzrośnie. Lepiej zrobisz jednak ja nawiniesz na szpulę 100m żylki 0,22 albo fluorocarbonu o podobnej średnicy.
pozd JW :D

#3 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 03 czerwiec 2007 - 18:51

mam nadzieje ze kolega rognis tez cos napisze... co ciekawe w nowym WW napisal artykul ktory troche mnie dziwi a mianowicie watek iz plecionka nie wplywa na brania bolkow ... ale faktem jest to ze jak nepasales jurku brak amortyzacji jest przyczyna tych spie, z drugiej strony czyz kij nie powinien tego robic?

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 czerwiec 2007 - 18:55

tak masz rację, gdybyś wziął kij o akcji moderate to faktycznie cienka plecionka (max 10 lbs) nie miała by takiego wplywu na spinanie sie rap. jednak TRC66MHf to pałka do slidera 10S wiec na bolki troszkę chyba za mocna. Nawiń Strofta GTM 0,22 i wszystko bedzie OK.
JW :D

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 czerwiec 2007 - 21:43

Tofik, do końca plecionki dowiąż 2-3 metrowy odcinek rozciągliwej żylki 0,22mm. Taki zabieg poprawi elastycznośc zestawu i szansa na wycholowanie bolka wzrośnie. Lepiej zrobisz jednak ja nawiniesz na szpulę 100m żylki 0,22 albo fluorocarbonu o podobnej średnicy.
pozd JW :D


Potwierdzam to co napisał Jurek.

Widzisz - gdybyś czytał Wędkarski Świat (06/2007) wiedziałbyś jak łowić bolenie na casting :D

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 czerwiec 2007 - 21:45

widzisz Tofik, czytałeś Rognisa a czeba było czytać Remka :lol: :lol:

#7 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 03 czerwiec 2007 - 21:50

Najczęstszą przyczyna spadku boleni jest zbyt sztywna wędka. Ja mam kijek Zebco Team Hyper Cast 9'6, o pełnym ugięciu. Z niego zaciete ryby sie nie odbijaja. Ostatnio siadł mi bolek metr od łodzi i pewnie sie zapiął. Wczesniej miałem sztywną wędke i było dużo spięć :D

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 czerwiec 2007 - 21:51

Ja nie piszę w WŚ jak złowić bolenia bo od tego są fachowcy o wiele lepsi ode mnie. Piszę tam natomiast jak dobrać sprzęt castingowy do łowienia tej ryby bazując na widzy swojej i 3 letnich doświadczenich innych kolegów. Niby to mało ale jak na bolenie na casting to już na prawdę sporo zważywszy na fakt, że były one łowione w różnych warunkach i na różnych rzekach.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 czerwiec 2007 - 21:52

Najczęstszą przyczyna spadku boleni jest zbyt sztywna wędka. Ja mam kijek Zebco Team Hyper Cast 9'6, o pełnym ugięciu. Z niego zaciete ryby sie nie odbijaja. Ostatnio siadł mi bolek metr od łodzi i pewnie sie zapiął. Wczesniej miałem sztywną wędke i było dużo spięć :D


Załóż Tomku fluorocarbon a jestem w stanie się założyć, że nie spadnie Tobie żaden. No i oczywiście Ownery wzmacniane.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3689 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 03 czerwiec 2007 - 21:55

No juz mi nie spadaja, od kiedy zmieniłem kij, czyli od 2 lat :D Wczesniej zacząłem używać zylki na przypon, za rada kolegów, ale ja nie lubie polsrodkow, i dlatego szukałem takiej wedki jaka bedzie mi odpowiadac :D

Nie ukrywam jednak ze taki przypon z fluocarbonu jest bardzo skuteczny :D

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 czerwiec 2007 - 21:58

Remek ja żartowałem oczywiście :D
Co do castowania bolków to dla mnie tylko żyła albo linka carbonowa. Zasięg rzutow na takich linkach moim zdaniem odczuwanie wzrasta a i bolek zachowuje się jakby spokojniej niż na sztywnej plecionce. Ponadto plecionka szumi nawet w wodzie i chyba może płoszyć rapy w niektorych sytuacjach. Jest jeszcze jeden powód dla którego przewijam linkę między wyprawa na bolki a szczupaki. Nawet jak zastosujesz wezeł baryłkowy do połaczenia pleciugi z monofilem to i tak przy zastosowaniu mocnych/grubych linek wezeł będzie natyle duży, że podczas rzutów będzie ostro wadził o przelotki ograniczajac dystans.
pozd JW :D

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 czerwiec 2007 - 22:02

Węzeł baryłkowy? :unsure: Nie. Do łączenia linki fluorocarbonowej z plecionką służy inny węzeł. Spróbuję znaleźć schemacik.

Fluorocarbon ma pewne właściwości na NIE ale generalnie jest na TAK :D

Pozdrawiam
Remek

#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 czerwiec 2007 - 22:04

....
Fluorocarbon ma pewne właściwości na NIE ale generalnie jest na TAK :D

Pozdrawiam
Remek


trudniej się z niego rzuca, praktycznie zawsze musisz miec właczony choćby minimalnie hamulec rzutowy. Plećka jest B) i można hamowac tylko kciukiem.

pozd JW :D

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 03 czerwiec 2007 - 22:10

[quote]
....
Fluorocarbon ma pewne właściwości na NIE ale generalnie jest na TAK :D

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

trudniej się z niego rzuca, praktycznie zawsze musisz miec właczony choćby minimalnie hamulec rzutowy. Plećka jest B) i można hamowac tylko kciukiem.

pozd JW :D
[/quote]


p.s sorry miałem na mysli wezeł zderzakowy!! mea culpa!

#15 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 04 czerwiec 2007 - 10:02

Jak to mówil Kondrat w Dniu Swira...jak zalozy Ownera to nie ma ch...a we wsi :mellow:
Zauwazylem ostatnio, ze bolek (sandacz zreszta tez, ten sie zacina wtedy za policzek) potrafi wobka lyknac w poprzek. I wtedy sie nie zacina wcale, a zanim sie uwolni z rozpórki :lol: , to troche holu minie.

#16 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 04 czerwiec 2007 - 21:19

drogi remku otoz czytalem twoj artykul w WS. I podniosl mnie on na duchu,a mianowicie to iz napisales ze lowienie castingiem jest mozliwe w nocy <_< i juz nie moge sie doczekac pierwszej wyprawy nad warte. poczatek pewnie bedzie trudny ale dawniej lowilem juz tradycyjnym spiningiem i zawsze byly efekty. a bolen no coz jesli choc jeszcze jeden mi spadnie to sie na nie wypne bo za duzo innych drapiezcow plywa w mej ukochanej rzece

#17 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 04 czerwiec 2007 - 22:14

. a bolen no coz jesli choc jeszcze jeden mi spadnie to sie na nie wypne bo za duzo innych drapiezcow plywa w mej ukochanej rzece

to mi się podobało :D :D B)


#18 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 czerwiec 2007 - 22:20

na samym dole jest link JAK WIAZAC PLECKE Z ŻYLKĄ
http://www.wedki.pl/

to chyba ten węzełek :D 100%wytrzymałosci sprawdzalem :D

#19 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 14 czerwiec 2007 - 23:27

jak mam 20 razy plesc i jeszcze 7 razy przez oczko przerzucic to dziekuje....

#20 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 16 czerwiec 2007 - 10:02

Remkowi chodziło pewnie o węzeł SIG: http://www.varivas.co.jp/morris/10_knotsnotes/cyclopedia_01/ cyclopedia_10.html
Jest trudny do wykonania więc wielu pewnie odpuści :D
Nie wiem czy należy stosować przypony?! Wielokrotnie łowiłem na Odrze z kolegą, który łowił na samą plecionę i wyniki były porównywalne... ale on jest szpecem od bolków B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych