Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Oszust prośba o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 17:45

Witam, proszę o pomoc w ustaleniu osoby od której kupiłem woblery za znaczna kwotę ponad tysiąca złotych i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem przynęt.
Z uwagi na Rodo nie wstawię pełnych danych tej osoby oraz niepełny nr telefonu.
Osoba ta podała się za Janusza W. z Grudziądza nr.tel. 536 552 84...
Mam nadzieję że nie naruszyłem regulaminu forum i moderator przychyli się do mojego apelu. Zakup dotyczył woblerów góral foto w załączniku. Być może ktoś coś kojarzy i mogę liczyć na pomoc. Z góry dziękuję za jakiekolwiek info, najlepiej na priv.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 08 styczeń 2024 - 17:53

Woblery kupione tu ma forum, czy na jakimś portalu typu olx itp.? Pytam, bo foto nie wygląda na nasze forumowe.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Friko, zander3 i przemo_w lubią to

#3 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 18:11

Woblery kupione na jednym z portali aukcyjnych

#4 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 18:13

Podejrzewam że osoba ta podała fikcyjne dane adresowe i może pochodzić z dowolnego miejsca w Polsce. Myślę że nr telefonu jest najbardziej pomocny w ustaleniu tej osoby...

#5 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 styczeń 2024 - 18:44

Ty nic sam nie ustalaj bo mamy teraz takie czasy że oszust ma większe prawa od poszkodowanego, zgłoś sprawę na pały i czekaj :)

#6 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 08 styczeń 2024 - 19:30

No to pora na wizytę na komisariacie. Masz nr tel. konta bankowego , a może i nawet adres. Zgłaszanie olx nic nie pomoże , ale na prośbe policji udostępnią wszystko.
  • Friko, BOB i S.N. lubią to

#7 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 styczeń 2024 - 19:42

Całkowicie zgadzam się z wpisem powyżej. Ja zgłosiłem kradzież "marnych" 50 zeta co wzbudziło lekki wkurw u policjanta, że zawracam dupę o takie pierdoły. Po ok roku dostałem info od prokuratury, że znaleziono złodzieja, który skubał ludzi na tak niskie kwoty, że im się nie chciało zgłaszać, ale okazało się, że łobuz działał w hurcie zarabiając w sumie górę kasy. Po półtora roku był wyrok skazujący.

Zgłaszaj! trzeba wyrywać takie chwasty!!!



#8 ONLINE   koziol1006

koziol1006

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 20:32

Kupiłeś za taką kasę wobki z olx bez „przesyłki olx”? Też kiedyś się nadziałem ale wtedy nie było przesyłki olx . Moja sprawę umożono , koleżkę znaleziono lecz kasy nie odzyskało . Dzwoń do banku oni spróbują Ci pomóc może jeszcze nie jest za późno


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9 OFFLINE   freshwater

freshwater

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjaw drodze nad Wisłę
  • Imię:Marcin

Napisano 08 styczeń 2024 - 21:21

Widziałem to ogłoszenie i od razu śmierdziało na kilometr... śmierdziało dlatego, że jakiś czas temu przez łatwowierność sam się dałem zrobić w ch.... Zgłosiłem na policję podając nr konta, nr telefonu, imię i nazwisko. Po jakimś czasie otrzymałem postanowienie o umorzeniu dochodzenia "wobec niewykrycia sprawcy przestępstwa ". Dowiedziałem się nieoficjalnie, że takich zgłoszeń jest na pęczki. Jeżeli przestępstwo popełnione w sieci w takich okolicznościach to marne szanse na wykrycie (rzekomo). Zgłaszaj, może panowie śledczy u Ciebie będą bardziej zaangażowani. Dodam jeszcze, że złodziej doskonale wiedział, że jest bezkarny. Wyraźnie dał o tym do zrozumienia gdy poinformowałem, że pójdę z tym na policję...

Użytkownik freshwater edytował ten post 08 styczeń 2024 - 21:28


#10 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 21:35

Całą sprawę zgłosiłem na policję w dniu dzisiejszym z podaniem nr konta i telefonu. Lecz próbuje zdziałać coś na własną rękę bo takie chwasty społeczne to trzeba wyrywać na poczekaniu!!!
  • Janek1990 lubi to

#11 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 08 styczeń 2024 - 21:37

Nie dalej, jak w sobotę, było ogłoszenie (na znanym nam ogólnie portalu sprzedażowym) dot. sprzedaży wobków Leszka. Cena atrakcyjna przy dużej ilości. Co mnie zaniepokoiło, to data rejestracji (styczeń br.), ale to dopiero po ochłonięciu. 

Pierwszy sygnał to, to że gościu nie chciał sprzedawać przez olx, proponował, że dane poda na tel. Namówiłem na maila. Oczywiście były ponaglenia, że są inni chętni, że wyjeżdża na trocie i jeszcze tego samego dnia nada jak tylko zrobię przelew.

Coś mi zdjęcie nie dawało spokoju i przejrzałem pewien wątek na innym portalu wędkarskim, a tam już na pierwszej stronie to samo zdjęcie, a autora tego zdjęcia kojarzę i wiem, że za tyle by ich nie puścił. Odpuściłem kupno, oczywiście konto na portalu już wyłączone. Pewnie znalazł chętnego.

 

Panowie prośba. Sprawdzajcie zdjęcia. Przecież na podstawie zdjęcia można w sieci odszukać zdjęcia podobne tematycznie albo i takie samo.

 

Dodam na koniec, że to było takie już drugie podejrzane ogłoszenie. W tamtym, też było zdjęcie z tego samego wątku portalu wędkarskiego.  Bądźmy czujni.

 

Krzyśku, przykro mi, że dałeś oszukać się.


Użytkownik Banjo edytował ten post 08 styczeń 2024 - 21:42

  • Friko i rafalsky lubią to

#12 OFFLINE   freshwater

freshwater

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjaw drodze nad Wisłę
  • Imię:Marcin

Napisano 08 styczeń 2024 - 21:45

Bardzo słuszna uwaga na temat zdjęć! Jak już mi ciśnienie opadło to przejrzałem dokładnie zdjęcia. Zwracajcie uwagę na szczegóły jak zdjęcie zostało zrobione, na czym (podłoże) a nawet oświetlenie. Jeżeli ktoś oferuje przedmioty na sprzedaż z tego samego miejsca w tym samym czasie to drugi plan taki sam, ewentualnie przynęta inna... takie moje spostrzeżenia... szkoda, że po fakcie ;-)

O świeżo utworzonych kontach i sprzedaży bez przesyłki OLX już chyba nie trzeba wspominać... Przypomniało mi się jeszcze, że woblery na które się nadziałem rano już były wystawione z nowoutworzonego konta z lokalizacją w drugim krańcu Polski. Oczywiście zgłosiłem i zablokowali... I później jeszcze raz. Jak się zorientował, że z tymi zdjęciami już nie przejdzie to pewnie przyłożył się do pozyskania kolejnych z zasobów sieci...

Użytkownik freshwater edytował ten post 08 styczeń 2024 - 21:52


#13 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 22:07

Dobrze jest zapytać o odbiór osobisty, w razie wątpliwości i podejrzanej sprzedaży zawsze pytam o miejscowość gdzie mogę odebrać towar osobiście. Jeżeli facet kręci lub nie chce podać i upiera tylko na ewentualną wysyłkę to wiadomo że ogłoszenie jest fakeowe.



#14 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 08 styczeń 2024 - 22:14

Dobrze jest zapytać o odbiór osobisty, w razie wątpliwości i podejrzanej sprzedaży zawsze pytam o miejscowość gdzie mogę odebrać towar osobiście. Jeżeli facet kręci lub nie chce podać i upiera tylko na ewentualną wysyłkę to wiadomo że ogłoszenie jest fakeowe.

dlatego jak kupuje na olx szukam ogłoszeń gdzie ludzie pisza ze odbiór osobisty preferowany



#15 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 22:17

Nie dalej, jak w sobotę, było ogłoszenie (na znanym nam ogólnie portalu sprzedażowym) dot. sprzedaży wobków Leszka. Cena atrakcyjna przy dużej ilości. Co mnie zaniepokoiło, to data rejestracji (styczeń br.), ale to dopiero po ochłonięciu. 
Pierwszy sygnał to, to że gościu nie chciał sprzedawać przez olx, proponował, że dane poda na tel. Namówiłem na maila. Oczywiście były ponaglenia, że są inni chętni, że wyjeżdża na trocie i jeszcze tego samego dnia nada jak tylko zrobię przelew.
Coś mi zdjęcie nie dawało spokoju i przejrzałem pewien wątek na innym portalu wędkarskim, a tam już na pierwszej stronie to samo zdjęcie, a autora tego zdjęcia kojarzę i wiem, że za tyle by ich nie puścił. Odpuściłem kupno, oczywiście konto na portalu już wyłączone. Pewnie znalazł chętnego.
 
Panowie prośba. Sprawdzajcie zdjęcia. Przecież na podstawie zdjęcia można w sieci odszukać zdjęcia podobne tematycznie albo i takie samo.
 
Dodam na koniec, że to było takie już drugie podejrzane ogłoszenie. W tamtym, też było zdjęcie z tego samego wątku portalu wędkarskiego.  Bądźmy czujni.
 
Krzyśku, przykro mi, że dałeś oszukać się.

Masz na myśli to zdjęcie woblerów L.D?

Załączone pliki



#16 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 08 styczeń 2024 - 22:19

Masz na myśli to zdjęcie woblerów L.D?

 

Nie to inne.



#17 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 08 styczeń 2024 - 22:23

Po rozmowie z Krzyśkiem, okazuje się, że to był ten sam oszust. Za każdym razem inne konto na portalu sprzedażowym.



#18 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 22:41

Jestem ciekaw ile osób juz oszukał

#19 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 08 styczeń 2024 - 22:45

Ten chwast czuje się zupełnie bezkarny. Przed chwilą odpisał mi po tygodniu wysyłania ponagleń o przesyłkę bądź zwrot kasy. Teraz to dopiero mam ciśnienie na dojechanie chwasta
  • kostom63 lubi to

#20 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 08 styczeń 2024 - 23:47

Dobrze jest zapytać o odbiór osobisty, w razie wątpliwości i podejrzanej sprzedaży zawsze pytam o miejscowość gdzie mogę odebrać towar osobiście. Jeżeli facet kręci lub nie chce podać i upiera tylko na ewentualną wysyłkę to wiadomo że ogłoszenie jest fakeowe.

 

 

dlatego jak kupuje na olx szukam ogłoszeń gdzie ludzie pisza ze odbiór osobisty preferowany

A ja tak sprzedaję, bo zawsze można kogoś nowego poznać  :D 

Przykra sprawa, ale od lat powtarzam, że nikt tak Cię nie wydyma jak rodak. A rodak za granicami to nawet szybciej  :angry: 
Trzymam kciuki @Salmo za skuteczną akcję Policji i za pozytywny finał






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych