Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Oszust prośba o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 02 luty 2024 - 11:46

Cały rząd, sejm ...........inwalidów


  • przemo_w i Andrzej@45 lubią to

#62 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 luty 2024 - 13:00

przeciez jest specjalna organizacja która walczy o to żeby wieźniowie nie pracowali ...

lepiej dbamy o wieźniów niż o dzieci w przedszkolu

No są takie organizacje ciekawe po której stronie sejmu zasiadają ich zwolennicy  :)


  • coma lubi to

#63 OFFLINE   Andrzej@45

Andrzej@45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaMehren
  • Imię:Melerski
  • Nazwisko:Andrzej

Napisano 02 luty 2024 - 13:53

No są takie organizacje ciekawe po której stronie sejmu zasiadają ich zwolennicy  :)

naturalnie ze walcza o lepszy byt wiezniow bo do przedszkola juz nie trafia.


  • Tabor lubi to

#64 OFFLINE   WedkarzIncognito

WedkarzIncognito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 02 luty 2024 - 14:31

Napisze w skrócie. Na olx nie było jeszcze przesyłek ani ochrony kupującego. Egzekucja komornicza 2 krotna bez skutku,tylko naraziłem się na dodatkowe koszty. Twoja wiedza teoretyczna nie pokrywa się z rzeczywistością.

 

Może i moja wiedza teoretyczna według Ciebie nie pokrywa się z rzeczywistością, ale jest na tyle skuteczna, że przez kilkadziesiąt wiosen nie pozwoliła mi paść ofiarą oszustwa ;)
PS ile znasz przypadków, w których ofiary oszustwa bezproblemowo odzyskały pieniądze (oszustwo na 500-1000 zł)?

 

Bo powinno być takie prawo, że jak sie nie da wyegzekwować prawomocnego wyroku zasądzającego zwrot wyłudzonych pieniędzy i odsetek (czytaj brak majątku u zobowiązanego do spieniężenia przez komornika) to powinna być kara cielesna, np. mocna chłosta na gołą dupę oszusta, njalepiej publicznie, przynajmniej jakaś satysfakcja dla oszukanego, który powinien mieć prawo do wymierzenia takiej chłosty. To nie jest żart, tak uważam. 

Skoro według Ciebie powinno być prawo do wykonywania przez oszukanego kary cielesnej na oszuście, to ja w takim razie uważam, że te wszystkie olxy, marketplejsy itp. powinny wprowadzić obowiązkowy test na inteligencję dla osób chcących kupować za pośrednictwem takich platform.
Sam okropnie brzydzę się oszustwami, ale ja się wcale nie dziwię oszustom, że dalej tak skutecznie działają skoro Janusze biznesu lub Karyny widząc na olxie nowiutkiego, zafoliowanego Samsunga S23 za 1000 zł (który w sklepie jest wart 3200-3700 zł) niczego nie podejrzewają i na dodatek tego wszystkiego, zamiast dokonywać w razie czego płatność za pośrednictwem platformy, to robią przelew bezpośrednio do oszusta, a później stękanie na forach i grupach, że zostali wydymani. Sam czasami się zastanawiam co gorsze. Ci oszuści, czy te Karyny i Janusze biznesu. Gdyby nie było Karyn i Januszów, to i oszustów byłoby jakby mniej ;)


  • MaleX lubi to

#65 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 02 luty 2024 - 19:09

Może i moja wiedza teoretyczna według Ciebie nie pokrywa się z rzeczywistością, ale jest na tyle skuteczna, że przez kilkadziesiąt wiosen nie pozwoliła mi paść ofiarą oszustwa ;)
PS ile znasz przypadków, w których ofiary oszustwa bezproblemowo odzyskały pieniądze (oszustwo na 500-1000 zł)?

 

Skoro według Ciebie powinno być prawo do wykonywania przez oszukanego kary cielesnej na oszuście, to ja w takim razie uważam, że te wszystkie olxy, marketplejsy itp. powinny wprowadzić obowiązkowy test na inteligencję dla osób chcących kupować za pośrednictwem takich platform.
Sam okropnie brzydzę się oszustwami, ale ja się wcale nie dziwię oszustom, że dalej tak skutecznie działają skoro Janusze biznesu lub Karyny widząc na olxie nowiutkiego, zafoliowanego Samsunga S23 za 1000 zł (który w sklepie jest wart 3200-3700 zł) niczego nie podejrzewają i na dodatek tego wszystkiego, zamiast dokonywać w razie czego płatność za pośrednictwem platformy, to robią przelew bezpośrednio do oszusta, a później stękanie na forach i grupach, że zostali wydymani. Sam czasami się zastanawiam co gorsze. Ci oszuści, czy te Karyny i Janusze biznesu. Gdyby nie było Karyn i Januszów, to i oszustów byłoby jakby mniej ;)

Uważam, że każdy ma prawo być Januszem, a nikt nie ma prawa być oszustem i tyle w temacie.



#66 OFFLINE   Janek1990

Janek1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 0 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Ordonowicz

Napisano 14 luty 2024 - 23:48

Ten sam typ mnie oszukał,tylko że na 200 zł ale wysłał te same zdjęcia . Numer telefonu ten sam . Posiadam z nim długom korespondencję.
  • xnt@ lubi to

#67 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 15 luty 2024 - 02:48

Uważam, że każdy ma prawo być Januszem, a nikt nie ma prawa być oszustem i tyle w temacie.

 

Racja, ale bez popytu nie ma podaży. Innymi słowy, bez naiwniaków nie byłoby oszustów - ten model działa w symbiozie. Zatem nie dajmy się robić w konia ;). Czuwaj!


Użytkownik MaleX edytował ten post 15 luty 2024 - 02:48





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych