Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dorsze z kutra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
934 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 07 kwiecień 2015 - 19:56

No cóż mam plan na wyjście w piątek bo pogoda się rysuje optymalnie. Zobaczę co z tego wyniknie.

#442 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 07 kwiecień 2015 - 20:39

Ja mam na sobotę, ale po 3 straconych terminach już zwątpiłem w ten sezon. :( 

Czekam na maj.



#443 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 08 kwiecień 2015 - 08:13

Ja mam na sobotę, ale po 3 straconych terminach już zwątpiłem w ten sezon. :(

Czekam na maj.

Ja straciłem marcowy termin ale tydzień później ktoś był , w tygodniu był ktoś inny i wyniki są  :( mizerne.



#444 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 08 kwiecień 2015 - 10:36

No cóż mam plan na wyjście w piątek bo pogoda się rysuje optymalnie. Zobaczę co z tego wyniknie.


To będziemy mogli porównać wyniki, ja też w piątek 10 zamierzam pobujać się na Bałtyku, my będziemy we Władysławowie już w czwartek po południu

#445 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 08 kwiecień 2015 - 19:55

To będziemy mogli porównać wyniki, ja też w piątek 10 zamierzam pobujać się na Bałtyku, my będziemy we Władysławowie już w czwartek po południu


Ja uderzam do Darłowa

#446 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 908 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 09 kwiecień 2015 - 00:48

Ja uderzam do Darłowa

na jaka lajbe lecisz? 



#447 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 10 kwiecień 2015 - 20:12

Właśnie wróciłem, wyruszyliśmy o 7 rano z Władysławowa, wróciliśmy do portu o 17.40- kuter Feniks, totalna porażka, zarówno z rybami jak i ogólnie całym rejsem. Szyper rano mógł wprost zapytać czy chcemy kupić ryby a nie złowić, cały dzień dlubanina taka, że szkoda o tym pisać, stawalismy niby nad rybami, każde napłynięcie min 30 min, z każdego postoju średnio wyszło 1-3 dorsza na 30 chłopa, ja złowił 4 sztuki ok 55cm i 3 takie, (wstyd) po niecałe 30 cm, poplątanych zestawów praktycznie masa co chwile,po powrocie do portu, od razu podchodzą kolesie i pytają czy nie chcemy ryby kupić, od razu rozpoznałem kolesia który rano kręcił się na kutrze,nie wiem czy to może syn właściciela czy kto inny, w każdym razie on proponował kupno ryb, takie interesy kręcą, nie dają połowić, za 30 osób wyszło 4,500 zł a na dodatek pewnie jeszcze dobrych kilka stowek za dzień wcześniej złowione przez rybaków ryby. To był mój pierwszy i ostatni raz na Feniksie - szczerze nie polecam.

#448 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1564 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 10 kwiecień 2015 - 20:37

Mariusz,umów sie z chłopakami na salmona ;) pozdrawiam serdecznie



#449 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 10 kwiecień 2015 - 20:54

Foxy77 to mam odmienne wrażenia połowilem sobie jak zwykle,że rączki bolą. Pływam na sprawdzonych przez siebie jednostkach i dzisiaj też się nie zawiodłem. Pozdrawiam.

#450 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 10 kwiecień 2015 - 20:57

na jaka lajbe lecisz?

Nie robię reklamy, i nie lubię tłoku, czyli małe i precyzyjne jednostki. Nie przepadam za kombajnami.

#451 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 11 kwiecień 2015 - 10:28

Foxy77 to mam odmienne wrażenia połowilem sobie jak zwykle,że rączki bolą. Pływam na sprawdzonych przez siebie jednostkach i dzisiaj też się nie zawiodłem. Pozdrawiam.

Mięliśmy płynąć inną łódką - tylko jakoś szefowa dopiero późnym popołudniem zadzwoniła że jej się osoby wysypały i z nami 4 nie wypłynie, zaproponowała, że możemy właśnie na Feniksa, ja byłem przeciwny ale reszta zdecydowana, to pojechałem, a jeszcze będąc już w Gdyni zastanawiałem się czy nie zawrócić, bo przypuszczałem, że będzie taki "kibel" jak opisałem wyżej, następny termin już mamy, ale na sprawdzoną już od dłuższego czasu jednostkę, tylko mam nadzieję, że do tego czasu (za miesiąc) uporają się z silnikiem.



#452 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 11 kwiecień 2015 - 18:47

Tak straszycie, że strach w ogóle jechać :)...

#453 OFFLINE   tomekkor

tomekkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWąwelnica :)

Napisano 12 kwiecień 2015 - 20:55

Właśnie wróciłem, wyruszyliśmy o 7 rano z Władysławowa, wróciliśmy do portu o 17.40- kuter Feniks, totalna porażka, zarówno z rybami jak i ogólnie całym rejsem. Szyper rano mógł wprost zapytać czy chcemy kupić ryby a nie złowić, cały dzień dlubanina taka, że szkoda o tym pisać, stawalismy niby nad rybami, każde napłynięcie min 30 min, z każdego postoju średnio wyszło 1-3 dorsza na 30 chłopa, ja złowił 4 sztuki ok 55cm i 3 takie, (wstyd) po niecałe 30 cm, poplątanych zestawów praktycznie masa co chwile,po powrocie do portu, od razu podchodzą kolesie i pytają czy nie chcemy ryby kupić, od razu rozpoznałem kolesia który rano kręcił się na kutrze,nie wiem czy to może syn właściciela czy kto inny, w każdym razie on proponował kupno ryb, takie interesy kręcą, nie dają połowić, za 30 osób wyszło 4,500 zł a na dodatek pewnie jeszcze dobrych kilka stowek za dzień wcześniej złowione przez rybaków ryby. To był mój pierwszy i ostatni raz na Feniksie - szczerze nie polecam.

Stawanie nad rybami...

Słyszałem, że zdarza się, że szyprowie puszczają demo na echosondzie i pokazują ludziom czerwono od ryb, tylko jakoś nie chcą brać...


Użytkownik tomekkor edytował ten post 12 kwiecień 2015 - 20:55


#454 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 908 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 12 kwiecień 2015 - 23:16

Właśnie wróciłem, wyruszyliśmy o 7 rano z Władysławowa, wróciliśmy do portu o 17.40- kuter Feniks, totalna porażka, zarówno z rybami jak i ogólnie całym rejsem. Szyper rano mógł wprost zapytać czy chcemy kupić ryby a nie złowić, cały dzień dlubanina taka, że szkoda o tym pisać, stawalismy niby nad rybami, każde napłynięcie min 30 min, z każdego postoju średnio wyszło 1-3 dorsza na 30 chłopa, ja złowił 4 sztuki ok 55cm i 3 takie, (wstyd) po niecałe 30 cm, poplątanych zestawów praktycznie masa co chwile,po powrocie do portu, od razu podchodzą kolesie i pytają czy nie chcemy ryby kupić, od razu rozpoznałem kolesia który rano kręcił się na kutrze,nie wiem czy to może syn właściciela czy kto inny, w każdym razie on proponował kupno ryb, takie interesy kręcą, nie dają połowić, za 30 osób wyszło 4,500 zł a na dodatek pewnie jeszcze dobrych kilka stowek za dzień wcześniej złowione przez rybaków ryby. To był mój pierwszy i ostatni raz na Feniksie - szczerze nie polecam.

ja nie wiem, nie wydaje mi sie ze szyper nie chce nalapac ryb, bo ma placone od rejsu,i wiadomo ze jak bedzie lowil ryby,wedkarze bede chcieli z nim plywac, a co za tym idzie wiecej zarobi... a co do kupowania ryb, lub szukania potencjalnych kupcow,to ciezko dogodzic,bo jeden powie ze super,przynajmniej ryby do domu zawiezie,a drugi powie ze chca na nim zarobic..  a co do zapisow na sondzie.. plywalem tyle lat na kutrach i jak lowilismy dorsze nigdy nie szukalismy zapisow ryb,tylko plywalo sie na grunt kamienisty lub glina...  



#455 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 14 kwiecień 2015 - 09:38

Właśnie wróciłem, wyruszyliśmy o 7 rano z Władysławowa, wróciliśmy do portu o 17.40- kuter Feniks, totalna porażka, zarówno z rybami jak i ogólnie całym rejsem. Szyper rano mógł wprost zapytać czy chcemy kupić ryby a nie złowić, cały dzień dlubanina taka, że szkoda o tym pisać, stawalismy niby nad rybami, każde napłynięcie min 30 min, z każdego postoju średnio wyszło 1-3 dorsza na 30 chłopa, ja złowił 4 sztuki ok 55cm i 3 takie, (wstyd) po niecałe 30 cm, poplątanych zestawów praktycznie masa co chwile,po powrocie do portu, od razu podchodzą kolesie i pytają czy nie chcemy ryby kupić, od razu rozpoznałem kolesia który rano kręcił się na kutrze,nie wiem czy to może syn właściciela czy kto inny, w każdym razie on proponował kupno ryb, takie interesy kręcą, nie dają połowić, za 30 osób wyszło 4,500 zł a na dodatek pewnie jeszcze dobrych kilka stowek za dzień wcześniej złowione przez rybaków ryby. To był mój pierwszy i ostatni raz na Feniksie - szczerze nie polecam.

 

Wydaje mi się że Kolega opisał właśnie kolejny przykład tzw. "fryzjerstwa". Współczuję i proponuję poczytać o sprawdzonych jednostkach (także na innych forach)...naprawdę jest w czym wybierać.

Powodzenia na następnej wyprawie!



#456 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 20 kwiecień 2015 - 17:36

Czy ktoś z forumowiczów był w niedzielę 19.04 na Bałtyku? Ciekawi mnie czy po tych podmuchach ryba została na płytkim, a może ją przegoniło na głębokie.

#457 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 21 kwiecień 2015 - 10:15

Z tego co właśnie czytałem na innym forum, to nadal pływają na te głębsze łowiska (70 m +).



#458 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 21 kwiecień 2015 - 10:47

Ostry, na razie po płytkim pływa 15-20m. Środa-piątek ma być pogoda ok.



#459 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 21 kwiecień 2015 - 12:07

Ostry, na razie po płytkim pływa 15-20m. Środa-piątek ma być pogoda ok.

Jak w czwartek rozbuja to w piątek się będzie jeszcze bujało. Ja mam nadzieję na pływanie w sobotę. 



#460 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 23 kwiecień 2015 - 20:48

Coś się zmienia w prognozach. Weekend będzie wyjściowy. Napiętych kijów życzę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych