Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dorsze z kutra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
934 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 marzec 2015 - 04:08

Chłopaki, dajcie cynk czy Wasze kutry będą wychodzić z Władysławowa 28 i 29 marca.

Bo albo chyba ja nie umiem czytać pogody, albo ktoś mnie strzyżę  :angry:

A podzwonić po innych kutrach nie łatwiej ;)



#422 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 27 marzec 2015 - 09:06

A podzwonić po innych kutrach nie łatwiej ;)

patrząc na windguru to od niedzieli kiepsko i niemożliwe do wyjścia. Ja mam (miałem poniedziałek 30,03) niestety nierealne.



#423 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2311 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 27 marzec 2015 - 09:13

Akurat w Windguru zmienia się bardzo prognoza, zależy o jakiej porze dnia się patrzy :) .

 

Fajny spis różnych portali z prognozami.



#424 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 marzec 2015 - 10:32

Chłopaki, dajcie cynk czy Wasze kutry będą wychodzić z Władysławowa 28 i 29 marca.

Bo albo chyba ja nie umiem czytać pogody, albo ktoś mnie strzyżę  :angry:

Na chwilę obecną wygląda to bardzo dobrze, nie wykluczone więc, że tak.

 

http://www.windguru....x.php?sc=154371

 

A podzwonić po innych kutrach nie łatwiej ;)

 

Tomek, dzwonić można zawsze, z wolnym miejscem już gorzej :) Wczoraj obdzwoniłem kilka jednostek, wszędzie (nad)komplety.



#425 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 27 marzec 2015 - 12:02

http://new.meteo.pl/...type=0u&id=1963

Sobota wygląda wyjściowa,gorzej z niedzielą, zadzwoń i zapytaj czy czasem ktoś nie odpadł, mi już tak nie raz się zdarzyło, że dzień przed wpłynięciem odwoływali rejs bo ktoś tam zrezygnował, ale jakoś zawsze w takiej sytuacji udawało się zaklepać na inną łódź

#426 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 marzec 2015 - 12:26

Na chwilę obecną wygląda to bardzo dobrze, nie wykluczone więc, że tak.

 

http://www.windguru....x.php?sc=154371

 

 

Tomek, dzwonić można zawsze, z wolnym miejscem już gorzej :) Wczoraj obdzwoniłem kilka jednostek, wszędzie (nad)komplety.

Miałem na myśli dzwonienie, aby sprawdzić czy wychodzą w morze, bo o to koledze chodziło.



#427 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 marzec 2015 - 19:25

Miałem na myśli dzwonienie, aby sprawdzić czy wychodzą w morze, bo o to koledze chodziło.

Nie zaczaiłem. Wychodzi chyba wszytko co ma choćby pół konia mechanicznego na pawęży :)



#428 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 27 marzec 2015 - 19:30

My ruszamy za 2,5 godziny do Władka. Pogoda wyjściowa i już rano dostaliśmy potwierdzenie.

Dziś rano wypadły mi dwie (!) osoby ze składu, ale udało się zebrać kompletną ekipę. Gdybyś ktoś z kolegów z Warszawy lub okolic był chętny kiedyś się przyłączyć, to proszę o priv, będę od razu skrobał.

 

Patrząc na prognozy to pozostałe dni do końca miesiąca raczej nierealne. Zdam krótki raport po powrocie.

 

Wodom cześć!

 

M.



#429 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9498 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 marzec 2015 - 19:52

W niedzielę słodko nie będzie http://www.windguru....8019&sty=m_menu



#430 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 27 marzec 2015 - 22:14

Akurat w Windguru zmienia się bardzo prognoza, zależy o jakiej porze dnia się patrzy :) .

 

Fajny spis różnych portali z prognozami.

Co prawda nie napisałem, że tą prognozę zestawiam jeszcze z innymi portalami pogodowymi  :ph34r: . Zawsze sprawdzam parę mi znanych zestawień pogodowych i jak mi wyjdzie dobra "średnia" to szukam szypra z mojej sprawdzonej empirycznie bazy i płynę. :)



#431 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 28 marzec 2015 - 09:42

Nie zaczaiłem. Wychodzi chyba wszytko co ma choćby pół konia mechanicznego na pawęży :)

Wychodzi wszystko niezależnie od pogody? ;)

Kolega się pytał czy dany kuter, aby nie wychodzi na siłę mimo złej pogody i dlatego zaproponowałem, aby podzwonił po innych, aby zrobić wywiad środowiskowy. Wszystko już chyba mamy jasne :)



#432 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 marzec 2015 - 09:49

Wychodzi wszystko niezależnie od pogody? ;)
Kolega się pytał czy dany kuter, aby nie wychodzi na siłę mimo złej pogody i dlatego zaproponowałem, aby podzwonił po innych, aby zrobić wywiad środowiskowy. Wszystko już chyba mamy jasne :)

Siur :)
Info prosto z wody: Zatoka Gdańska (wyjście z Gorek Zachodnich), pogoda plażowa, ryby totalnie nie biorą - od 7 rano 3 sztuki na 15 osób :)

#433 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 28 marzec 2015 - 10:01

Mizerota, coś promocji tegorocznej ni ma, albo po prostu nie miałem takich info. W zeszłym roku byłem zadowolony z wyjazdu.

 

Nie dzwoniłem do Ciebie odnośnie wyjazdu, bo jak sam wiesz nasz zaplanowany nie wypalił ze względu pogody, natomiast w zeszłą sobotę spontanicznie pojechałem, zgadałem się z kolegą 3h przed wyjazdem :)



#434 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9498 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 marzec 2015 - 13:10

Akurat w Windguru zmienia się bardzo prognoza, zależy o jakiej porze dnia się patrzy :) .

 

Fajny spis różnych portali z prognozami.

Akurat te zmiany są dla mnie dość wiarygodne. W końcu, prognozy pogody są tak zmienne, ......... jak sama pogoda ;)

Nie znaczy to, że nie warto sprawdzać w innych źródłach.



#435 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 28 marzec 2015 - 17:19

Jeśli chodzi o prognozy na Bałtyk to polecam tą niemiecką stronę. Może nie zawsze 100%trafione ale się sprawdza.

Nawet bardzo.

http://www.dwd.de/bv...html?__nnn=true

Można polegać.



#436 OFFLINE   Martin77

Martin77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 550 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Legionowo

Napisano 30 marzec 2015 - 12:55

Witam.

No to byłem, zobaczyłem i jakoś przeżyłem... :)

 

Krótko: bujało nas równo, w związku z tym dryf był bardzo mocny, a ponieważ łowiliśmy pomiędzy 60 a 75 m to niestety dodatkowo utrudniało nam połów...niektórzy próbowali łowić nawet 250 g pilkerami..Ryby rozproszone, mało chętne do współpracy, miałem wrażenie, że dopłynęliśmy chyba gdzieś pod Bornholm bo powrót trwał prawie 4 godziny. Łukasz starał się, ale niestety na niewiele się to zdało. Jedno napłynięcie poprawiło nam nieco humory i stany liczbowe w naszych kastach i to właściwie wszystko.

 

Aha, i jak zwykle ten sam problem - alkohol na kutrze, ale tego nie da się u nas wyplenić... :angry:

 

Pozdr,

 

M.



#437 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 marzec 2015 - 14:16

Aha, i jak zwykle ten sam problem - alkohol na kutrze, ale tego nie da się u nas wyplenić... :angry:

I tego za bardzo nie rozumiem. Już nawet nie chodzi o to że łatwiej się porzygać albo nawet wyp.....ć za burtę. Piję dla przyjemności ale równą przyjemnością jest wędkowanie a napić się mogę w domu i to wygodniej bo siedząc na fotelu. Ale wiem jak to wygląda. Byłem świadkiem jak z jednego z kutrów ekipa złaziła po trapie na czterech  :rolleyes: bo nie dość że popili to się jeszcze mocno pochorowali od bujania. Szyper mówił że część nawet pokrowców z wędkami nie pootwierała.



#438 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 30 marzec 2015 - 17:43

I tego za bardzo nie rozumiem. Już nawet nie chodzi o to że łatwiej się porzygać albo nawet wyp.....ć za burtę. Piję dla przyjemności ale równą przyjemnością jest wędkowanie a napić się mogę w domu i to wygodniej bo siedząc na fotelu. Ale wiem jak to wygląda. Byłem świadkiem jak z jednego z kutrów ekipa złaziła po trapie na czterech  :rolleyes: bo nie dość że popili to się jeszcze mocno pochorowali od bujania. Szyper mówił że część nawet pokrowców z wędkami nie pootwierała.


A później piszą że szyper do bani i źle napływa pomimo dobrych brań na innych jednoskach, które krecily się po miasteczku. Szkoda że tak wypaczają wędkarstwo morskie.
  • K-Pon lubi to

#439 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 marzec 2015 - 19:35

A później piszą że szyper do bani i źle napływa pomimo dobrych brań na innych jednoskach, które krecily się po miasteczku. Szkoda że tak wypaczają wędkarstwo morskie.

Wiesz, może nie tyle szyper do bani co z pustego i Salomon nie naleje :unsure: . Jakieś 10 i więcej lat temu pływałem z kolegą jego łodzią i łowiliśmy więcej niż teraz Ty czy ja z najlepszymi szyprami. I nie ośmieliłbym się porównywać wiedzy kumpla czy swojej nawet do najgorszego szypra B) . A jednak łowiliśmy B)



#440 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 31 marzec 2015 - 06:07

Wiesz, może nie tyle szyper do bani co z pustego i Salomon nie naleje :unsure: . Jakieś 10 i więcej lat temu pływałem z kolegą jego łodzią i łowiliśmy więcej niż teraz Ty czy ja z najlepszymi szyprami. I nie ośmieliłbym się porównywać wiedzy kumpla czy swojej nawet do najgorszego szypra B) . A jednak łowiliśmy B)

Ponieważ mieliśmy rybostan w lepszym stanie i nie zgodzę się z głoszonymi tezami, że dorsz jest mały, ale jest go dużo. Uważam, że przez brak pożywienia ograniczona jest też odbudowa populacji. Nie tylko wielkościowo, ale ilościowo też jest gorzej jak było co odczuwa się w wędkowaniu na kutrach.