Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Dorsze z kutra


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
934 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   magik

magik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 11 kwiecie艅 2016 - 21:05

Nie chc臋 si臋 wym膮drza膰 ale za szybko te ryby holowa艂e艣, a m贸wi膮c o g艂臋boko艣ciach 15-20 metr贸w to wszystkie prze偶yj膮 bez wzgl臋du na gatunek.



#542 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 post贸w

Napisano 11 kwiecie艅 2016 - 21:20

Dajcie ju偶 spok贸j Koledzy :-)...
  • bartsiedlce lubi to

#543 OFFLINE   Szczepek2

Szczepek2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Andrzej
  • Nazwisko:Szczepkowski

Napisano 11 kwiecie艅 2016 - 22:01

Uwierz mi jednak nie, co do holu z 70 to normalnie i brosmy tego nie znosi艂y, a czarniak 艂adna ryba hol na ma艂ej g艂臋boko艣ci 3 foty i nie dal rady, mo偶e stres i za du偶y wysi艂ek?.

I daj臋 ju偶 spok贸j do zobaczenia w N w czerwcu jestem w Torsvag :D .

Pozdrawiam Andrzej.



#544 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 post贸w
  • LokalizacjaLo偶a Szyderc贸w
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 11 kwiecie艅 2016 - 22:05

Ja by艂em w Dar艂owie ca艂y weekend na kutrze w臋dkarskim...og贸lnie  jest s艂abo.. 

Ja te偶 by艂em w ca艂y weekend w Dar艂贸wku i moje wra偶enia s膮 zupe艂nie odmienne. Jest tyle mo偶liwo艣ci.....

4835645_080420161347.jpg

Trotki z pla偶y w towarzystwie i..

4835650_080420161348.jpg

w samotno艣ci.

4835661_080420161352.jpg

艢ledzie w towarzystwie:

4835696_100420161395.jpg

Ale najbardziej w pami臋ci zapada widok, gdy wi臋kszo艣膰 floty z kilkuset w臋dkarzami wychodzi z portu:

4835721_090420161359.jpg

 

4835742_090420161361.jpg

4835747_090420161362.jpg

4835756_090420161364.jpg

Najbardziej  lubi臋 "czyta膰 posty" ludzi, kt贸rzy nigdy nie byli na morzu, nie maj膮 w艂asnych do艣wiadcze艅  - a jedynie powtarzane opinie. I w my艣l zasady: nigdy nie by艂em, nic nie wiem, na niczym si臋 nie znam, to si臋 wypowiem - wyg艂aszaj膮 swoje s膮dy.

Dar艂owskie 艂owy to kwintesencja morskiego w臋dkarstwa. Dorsze paczkowane pojedynczo, 艂owione z p艂ytkiej (10-20m)wody na sandaczow膮 mod艂臋, to zupe艂nie co innego ni偶 W艂adkowe g艂臋biny. Kto nie by艂 niech raz w 偶yciu spr贸buje, a potem os膮dza.

PS. Rybka by艂a, z tym 偶e nie dla ka偶dego tak 艂atwa do z艂owienia. Byli tacy co schodzili o kiju. Trzeba by艂o si臋 wykaza膰 kunsztem w臋dkarskim, by zas艂u偶y膰 na miano morskiego 艂owcy. Ten kto nigdy nie 艂owi艂 na s艂ono, nigdy nie b臋dzie w臋dkarzem kompletnym.

Pozdrawiam.


U偶ytkownik vako edytowa艂 ten post 11 kwiecie艅 2016 - 22:17

  • Piotrek Milupa i Zwierzu lubi膮 to

#545 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 post贸w
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 kwiecie艅 2016 - 06:30

Potwierdzam Dar艂owo ma sw贸j klimat. By艂em na dorszach we W艂adku i Dar艂owie. Z Dar艂owa pochodzi m贸j rekordowy dorsz. Nie wiem jak jest teraz z dorszem, od 2 lat przesta艂em je藕dzi膰. To nie dorsze to dorszyki...,  ale widoki i port bardziej odpowiadaj膮 mi w Dar艂owie.  



#546 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam si臋 zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 post贸w

Napisano 12 kwiecie艅 2016 - 08:30

...Najbardziej  lubi臋 "czyta膰 posty" ludzi, kt贸rzy nigdy nie byli na morzu, nie maj膮 w艂asnych do艣wiadcze艅  - a jedynie powtarzane opinie. I w my艣l zasady: nigdy nie by艂em, nic nie wiem, na niczym si臋 nie znam, to si臋 wypowiem - wyg艂aszaj膮 swoje s膮dy.
Dar艂owskie 艂owy to kwintesencja morskiego w臋dkarstwa. Dorsze paczkowane pojedynczo, 艂owione z p艂ytkiej (10-20m)wody na sandaczow膮 mod艂臋, to zupe艂nie co innego ni偶 W艂adkowe g艂臋biny. Kto nie by艂 niech raz w 偶yciu spr贸buje, a potem os膮dza.
PS. Rybka by艂a, z tym 偶e nie dla ka偶dego tak 艂atwa do z艂owienia. Byli tacy co schodzili o kiju. Trzeba by艂o si臋 wykaza膰 kunsztem w臋dkarskim, by zas艂u偶y膰 na miano morskiego 艂owcy. Ten kto nigdy nie 艂owi艂 na s艂ono, nigdy nie b臋dzie w臋dkarzem kompletnym.
Pozdrawiam.


:clappinghands: vako za te s艂owa !
 

Dla mnie, cz艂owieka z po艂udnia (g贸ry ju偶 dawno mi si臋 znudzi艂y) sam pobyt nad Ba艂tykiem jest odpr臋偶aj膮cy, wyj艣cie i wej艣cie z portu stanowi膮 atrakcj臋, o samym 艂owieniu nie m贸wi臋, lubi臋 i kilka razy w roku bywam (cho膰 ostatnio coraz mniej).

Temat dorszy na tym forum sam w sobie jest trudny i budz膮cy kontrowersje - niestety.

Dlaczego tak jest ? Obawiam si臋 偶e wiele os贸b, nawet je艣li by艂o jeden raz, postrzega takie 艂owienie przez pryzmat zachwianego b艂臋dnika ;) dziesi臋ciu spo偶ytych tabletek, wypr贸偶nionego 偶o艂膮dka i widoku dorszy wyci膮ganych za kapot臋 na powierzchni臋 - fakt wra偶enia mog膮 pozostawi膰 niesmak nie tylko w ustach. Mo偶na 艂owi膰 i mo偶na pozyskiwa膰 - dwie ca艂kowicie odmienne sprawy !
 

Dorsze w naszych warunkach te偶 mo偶na 艂owi膰 na lekko o czym vako wspomina, zreszt膮 swego czasu fajnie to Getka opisa艂, wystarczy poszuka膰.

Pomimo 偶e 艂owi臋 na g艂臋bszych ba艂tyckich wodach, ilo艣膰 ryb wyci膮gni臋tych za grzbiet praktycznie nie zdarza si臋.

Kolejna sprawa, zazwyczaj na w臋dce (o ile nie jest to kij od szczotki) czu膰 偶e mamy Ryb臋 albo rybk臋, czy w drugim przypadku naprawd臋 trzeba to holowa膰 z g艂臋bin ? Wystarczy zwolni膰/popu艣ci膰 w臋dk臋, w wi臋kszo艣ci wypadk贸w bolek sam si臋 wypnie i problem z g艂owy.

 

Ja nie do ko艅ca jestem przekonany o tej prze偶ywalno艣ci ryb wyci膮ganych z g艂臋bin (m贸wi臋 tu o powiedzmy +/- 50-60m), w艂a艣ciwie po ka偶dych nastu metrach nale偶a艂oby zrobi膰 przerw臋 w holu, chyba tak by艂oby najlepiej.
To 偶e ryba sama odp艂ywa a nie nurkuje jak ceg艂a, na pewno daje nam wi臋ksz膮 nadziej臋 na jej prze偶ycie, cho膰 nigdy nie wiadomo czy barotrauma i wydzielony kwas do mi臋艣ni za kilka godzin nie zrobi膮 swoje.


U偶ytkownik Zwierzu edytowa艂 ten post 12 kwiecie艅 2016 - 08:32


#547 OFFLINE   kreczmar

kreczmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 post贸w
  • Lokalizacjag艂og贸w
  • Imi臋:Tobiasz
  • Nazwisko:艁yjak

Napisano 12 kwiecie艅 2016 - 16:33

Koledzy pod koniec maja jad臋 z rodzin膮 na tydzie艅 do Dziwnowa. Korzystaj膮c z okazji chcia艂bym pierwszy raz wyp艂yn膮膰 na dorsza. Z tego co zd膮偶y艂em ustali膰 to z Ko艂obrzegu w tym terminie wyp艂ywa Globtroter czy kto艣 z koleg贸w mia艂 przyjemno艣膰 by膰 na tej jednostce?

Wys艂ane z mojego SM-G903F przy u偶yciu Tapatalka

#548 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2311 post贸w
  • Lokalizacja艁om偶a
  • Imi臋:Piotr

Napisano 12 kwiecie艅 2016 - 16:46

Z Ko艂obrzegu z portu wyp艂ywa ich na p臋czki. Zajed藕 do portu, przele膰 si臋 po porcie, nr. telefon贸w na jednostkach i na reklamach przy porcie. Jak pogoda dopisz臋 to znajdziesz i miejsce, zw艂aszcza w tygodniu.

Albo Google Street i te偶 mo偶na odczyta膰 nr telefon贸w. Robi艂em tak jak szuka艂em kwatery. Zadzia艂a艂o. :) . Mo偶e i Google wbi艂o si臋 w port.



#549 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 post贸w
  • LokalizacjaLo偶a Szyderc贸w
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 13 kwiecie艅 2016 - 07:10

Koledzy pod koniec maja jad臋 z rodzin膮 na tydzie艅 do Dziwnowa. Korzystaj膮c z okazji chcia艂bym pierwszy raz wyp艂yn膮膰 na dorsza. Z tego co zd膮偶y艂em ustali膰 to z Ko艂obrzegu w tym terminie wyp艂ywa Globtroter czy kto艣 z koleg贸w mia艂 przyjemno艣膰 by膰 na tej jednostce?

Z Ko艂ka wyp艂ywa wiele jednostek. Poniewa偶 ma by膰 to Tw贸j debiut (i je艣li pozwalaj膮 na to finanse) to powiniene艣 spr贸bowa膰 na pocz膮tek na ma艂ej 艂贸dce. Du偶y kuter mo偶ne by膰 zbyt wielkim wyzwaniem z uwagi na nieprzewidywalny sk艂ad(moczymordy). Z regu艂y obsada 艂贸dek to max 6 os贸b, pozwoli na Ci na pilne obserwowanie konkurencji i przyspieszony kurs. Je艣li poinformujesz szypra, 偶e to tw贸j debiut na pewno otoczy ciebie w艂a艣ciw膮 merytoryczn膮 opiek膮 - b臋dzie chcia艂 by艣 w przysz艂o艣ci ponownie wr贸ci艂 na 艂ajb臋. Nie musisz kupowa膰 od razu w臋dziska i ko艂owrotka, bo nie wiesz czy ci si臋 spodoba ten rodzaj w臋dkarstwa i sprz臋t bo nie masz do艣wiadczenia. Na pocz膮tek, za drobn膮 op艂at膮 (ok.20pln) mo偶na wypo偶yczy膰 sprz臋t do w臋dkowania, tj ko艂owrotek z plecionk膮 i kij od szypra. W czasie rejsu mo偶esz poprosi膰 pozosta艂ych uczestnik贸w rejsu o wypo偶yczenie na 1 dryf ich sprz臋tu. Poznasz wtedy ro偶ne style w臋dkowania zale偶ne od upodoba艅 i przekonasz si臋 co ci pasuje. Ja wypo偶ycza艂em sprz臋t podczas pierwszych 3 rejs贸w.

Na te 艂owiska preferowane kije to te o d艂ugo艣ci od 2,7m do 3.4m i ci臋偶arze wyrzutowym 150-180g. Ple膰ka dla pocz膮tkuj膮cego to powiedzmy PP 0,19mm. W przyn臋ty (pilkery, przywieszki, przypony do mocowania pilkera i przywieszki) powiniene艣 zaopatrzy膰 si臋 sam. Najlepiej jak p贸jdziesz do przyportowego sklepu w臋dkarskiego - tam doradz膮 ci co kupi膰 i w jakiej gramaturze.

Koszt wyp艂yni臋cia to ok 200-250pln za 10h rejs. Na kutrze b臋dzie taniej ale nie koniecznie lepiej.

Pozdrawiam M.

PS. Nie mog臋 poleci膰 jakiej艣 konkretnej jednostki bo z tego portu nie p艂ywa艂em. Je艣li poszukasz w sieci opinii (fora internetowe np. sp艂awik, dzia艂 morski) to wybierzesz  co艣 dla siebie.


U偶ytkownik vako edytowa艂 ten post 13 kwiecie艅 2016 - 07:16


#550 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 912 post贸w
  • Lokalizacjadar艂owo
  • Imi臋:Radek

Napisano 13 kwiecie艅 2016 - 07:16

Z Ko艂ka wyp艂ywa wiele jednostek. Poniewa偶 ma by膰 to Tw贸j debiut (i je艣li pozwalaj膮 na to finanse) to powiniene艣 spr贸bowa膰 na pocz膮tek na ma艂ej 艂贸dce. Du偶y kuter mo偶ne by膰 zbyt wielkim wyzwaniem z uwagi na nieprzewidywalny sk艂ad(moczymordy). Z regu艂y obsada 艂贸dek to max 6 os贸b, pozwoli na Ci na pilne obserwowanie konkurencji i przyspieszony kurs. Je艣li poinformujesz szypra, 偶e to tw贸j debiut na pewno otoczy ciebie w艂a艣ciw膮 merytoryczn膮 opiek膮 - b臋dzie chcia艂 by艣 w przysz艂o艣ci ponownie wr贸ci艂 na 艂ajb臋. Na pocz膮tek, za drobn膮 op艂at膮 (ok.20pln) mo偶na wypo偶yczy膰 sprz臋t do w臋dkowania, tj ko艂owrotek z plecionk膮 i kij.

Na te 艂owiska preferowane kije to te o d艂ugo艣ci od 2,7m do 3.4m i ci臋偶arze wyrzutowym 150-180g. Ple膰ka dla pocz膮tkuj膮cego to powiedzmy PP 0,19mm. W przyn臋ty (pilkery, przywieszki, przypony do mocowania pilkera i przywieszki) powiniene艣 zaopatrzy膰 si臋 sam. Najlepiej jak p贸jdziesz do przyportowego sklepu w臋dkarskiego - tam doradz膮 ci co kupi膰 i w jakiej gramaturze.

Koszt wyp艂yni臋cia to ok 200-250pln za 10h rejs. Na kutrze b臋dzie taniej ale nie koniecznie lepiej.

Pozdrawiam M.

PS. Nie mog臋 poleci膰 jakiej艣 konkretnej jednostki bo z tego portu nie p艂ywa艂em. Je艣li poszukasz w sieci opinii (fora internetowe np. sp艂awik, dzia艂 morski) to wybierzesz  co艣 dla siebie.

tylko jest jeden minus 艂贸dki i plus kutra....jak na 艂贸dce zle sie poczujesz to klapa nie ma miejsca by "sie waln膮膰" z kibelkami tez jest r贸znie-albo walisz ty艂ek za burte albo do wiadra :(  ma艂o kt贸ra 艂贸dka ma WC... ale jezeli chodzi o po艂awianie faktycznie 艂odzie s膮 lepsze... na kutrze jest ciepla herba kawa,jest gdzie odpocz膮膰 ogrza膰 sie,  WC ... zjesz cos ciep艂ego... ale za to z po艂owami bywa r贸znie...



#551 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 post贸w
  • LokalizacjaLo偶a Szyderc贸w
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 13 kwiecie艅 2016 - 07:26

tylko jest jeden minus 艂贸dki i plus kutra....jak na 艂贸dce 藕le si臋 poczujesz to klapa nie ma miejsca by "si臋 waln膮膰" z kibelkami tez jest ro偶nie-albo walisz ty艂ek za burt臋 albo do wiadra :(  ma艂o kt贸ra 艂贸dka ma WC... ale je偶eli chodzi o po艂awianie faktycznie 艂odzie s膮 lepsze... na kutrze jest ciep艂a herba kawa,jest gdzie odpocz膮膰 ogrza膰 si臋,  WC ... zjesz co艣 ciep艂ego... ale za to z po艂owami bywa r贸偶nie...

Wszystko zale偶ny od tego co kolega chce podczas rejsu robi膰. Je艣li zamierza sp臋dza膰 czas w toalecie lub mesie to w istocie powinien wyp艂yn膮膰 kutrem. Kawa i herbata s膮 dost臋pne r贸wnie偶 na ma艂ych 艂贸dkach. Na 艣rednich typu Arvor s膮 ju偶 toalety. Ja polecam sp臋dzanie jak najwi臋cej czasu z w臋dk膮 w d艂oni. Mo偶na te偶 przed rejsem 艂ykn膮膰 aviomarin i b臋dzie po k艂opocie.



#552 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 912 post贸w
  • Lokalizacjadar艂owo
  • Imi臋:Radek

Napisano 13 kwiecie艅 2016 - 07:36

Wszystko zale偶ny od tego co kolega chce podczas rejsu robi膰. Je艣li zamierza sp臋dza膰 czas w toalecie lub mesie to w istocie powinien wyp艂yn膮膰 kutrem. Kawa i herbata s膮 dost臋pne r贸wnie偶 na ma艂ych 艂贸dkach. Na 艣rednich typu Arvor s膮 ju偶 toalety. Ja polecam sp臋dzanie jak najwi臋cej czasu z w臋dk膮 w d艂oni. Mo偶na te偶 przed rejsem 艂ykn膮膰 aviomarin i b臋dzie po k艂opocie..

nie chodzi o to czy kolega bedzie chcia艂 spedzac czas w WC czy 艂owi膮c,bo jad膮c na ryby raczej kazdy z nas jedzie by  pomacha膰 w臋dk膮,ale zrobi艂em juz z 300 rejs贸w i uwierz mi ze jak choroba morska z艂apie( a ten kolega jak pis膮艂 jest nowicjuszem wiec jest duze prawdopodobienstwo ze go z艂apie) to i kibel jest najlepszym "przyjacielem" w takich sytuacjach.. bo czasem idzie "g贸r膮 i do艂em" ...  ;)



#553 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 post贸w
  • LokalizacjaLo偶a Szyderc贸w
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 13 kwiecie艅 2016 - 07:53

nie chodzi o to czy kolega bedzie chcia艂 spedzac czas w WC czy 艂owi膮c,bo jad膮c na ryby raczej kazdy z nas jedzie by  pomacha膰 w臋dk膮,ale zrobi艂em juz z 300 rejs贸w i uwierz mi ze jak choroba morska z艂apie( a ten kolega jak pis膮艂 jest nowicjuszem wiec jest duze prawdopodobienstwo ze go z艂apie) to i kibel jest najlepszym "przyjacielem" w takich sytuacjach.. bo czasem idzie "g贸r膮 i do艂em" ...  ;)

Nie strasz go, bo nie wyp艂ynie :D. Na pocz膮tek polecam pogod臋 gdy fala ma wysoko艣膰 maksymalnie 0,5m czyli morze 1-2 B w skali Beaforta.

4845579_1.skalabeauforta_611.png

Link do symulacji z wysoko艣ci膮 fali:

http://jastarnia.to....ognozy/fala.php

Prognoza pogody z si艂膮 wiatru:

http://meteomodel.pl...-para/WIND10/00

 

Wypada艂o by r贸wnie偶 za wczasu zapozna膰 si臋 z morskimi przepisami by nie by艂o p贸藕niej niespodzianek:

http://dziennikustaw.../du/2015/1015/1

http://dokumenty.rcl...15000166101.pdf

Pozdrawiam M.


U偶ytkownik vako edytowa艂 ten post 13 kwiecie艅 2016 - 08:01


#554 OFFLINE   magik

magik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 13 kwiecie艅 2016 - 19:07

Kolego Vako  z  d艂ugo艣ci膮 kiji  to troch臋 przesadzi艂e艣.

Proponujesz koledze po艂贸w z 艂odzi motorowej i polecasz kije 2.7 m-3.4 m to jakie艣 nieporozumienie.

W zupe艂no艣ci wystarczy kij o d艂ugo艣ci 1.80 m-2.20.m po co m臋czy膰 r臋k臋 i komfort 艂owienia lepszy.



#555 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 post贸w
  • LokalizacjaGr贸jec
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 kwiecie艅 2016 - 19:57

Ja co do d艂ugo艣ci patyka na Ba艂tyk wymy艣li艂em sobie tak, 偶e czym ni偶sza burta i g艂臋biej tym kr贸tszy, a analogicznie wy偶sza i p艂ycej to d艂u偶szy.

Chocia偶 ostatnio na wysokiej burcie 艂owi艂em castem 6'9" stopy tyle, 偶e ca艂y czas na odp艂ywie, jak raz by艂a pomy艂ka i dryf nie w t膮 stron臋 to musia艂em szybko zwija膰, bo pletk膮 dar艂em po kilu.

U偶ytkownik Tomek88 edytowa艂 ten post 13 kwiecie艅 2016 - 20:02


#556 OFFLINE   kreczmar

kreczmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 post贸w
  • Lokalizacjag艂og贸w
  • Imi臋:Tobiasz
  • Nazwisko:艁yjak

Napisano 13 kwiecie艅 2016 - 20:22

Je艣li tylko pogoda na to pozwoli to na pewno wyp艂yn臋! Nie zamierzam si臋 ob艣ciskiwa膰 z muszl膮, jednak nie wiem jak zachowa si臋 m贸j organizm dlatego wola艂bym aby na jednostce by艂a mo偶liwo艣膰 skorzystania z wc i dlatego zdecyduj臋 si臋 pewnie na kuter. Z tego co si臋 zd膮偶y艂em dowiedzie膰 to w terminie 26 i 27 maja wyp艂ywa Globtroter ale o tym ju偶 pisa艂em kilka post贸w wy偶ej. Zaopatrz臋 si臋 w kilka piker贸w ewentualnie przywieszek i spr贸buj臋 swoich si艂. B臋d臋 ju偶 mega zadowolony jak uda mi si臋 z艂apa膰 cho膰 jednego dorsza ;) A jak mnie zniech臋ci choroba morska to pozostanie tylko spining z brzegu ;)



#557 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 post贸w
  • LokalizacjaLo偶a Szyderc贸w
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 13 kwiecie艅 2016 - 20:23

Kolego Vako  z  d艂ugo艣ci膮 kiji  to troch臋 przesadzi艂e艣.

Proponujesz koledze po艂贸w z 艂odzi motorowej i polecasz kije 2.7 m-3.4 m to jakie艣 nieporozumienie.

W zupe艂no艣ci wystarczy kij o d艂ugo艣ci 1.80 m-2.20.m po co m臋czy膰 r臋k臋 i komfort 艂owienia lepszy.

A ja my艣l臋 偶e ty nie wiesz o czym piszesz. Twoja recepta pasuje do 艂owisk g艂臋bokich ponad 50m. W ten spos贸b 艂owie na W艂adku i Zatoce.

Na p艂ytkiej wodzie do 30m z regu艂y 艂owi si臋 d艂ugimi kijami. Wynika to z faktu, 偶e gdy staniesz nad g艂owami dorszy, bez wzgl臋du na rozmiar jednostki kt贸r膮 b臋dziesz podr贸偶owa艂, to obiekty twojego zainteresowania momentalnie odp艂yn膮 sp艂oszone. Zatem istnieje technika kt贸ra opiera si臋 na u偶yciu finezyjnego sprz臋tu. Tak 艂owi ca艂a kadra Polski i najlepsi zawodnicy morscy Europy. Cienka ple膰ka, ma艂a gramatura pilkera(np. poni偶ej 50g.) i d艂ugi kij 3,4m z lekkim m艂ynkiem(max400g)to sedno takich 艂ow贸w.

4852106_090420161381.jpg


  • russian80 lubi to

#558 OFFLINE   magik

magik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 13 kwiecie艅 2016 - 21:33

Ja nie wiem o czym pisz臋 ?

艁owienie dorszy to nic innego jak 艂owienie sandaczy, wi臋c po co mi kij o d艂ugo艣ci 3.40 m na 艂odzi? Co innego na kutrze.

Tak samo co ma wsp贸lnego d艂ugo艣膰 kija do g艂臋boko艣ci 艂owiska.

Na dorsze wyp艂ywam g艂贸wnie z Dar艂owa i od paru lat przewa偶nie tylko 艂贸dka i kij 3.40 na 艂贸dce to nieporozumienie.

Za du偶o kolego przed kompem a za ma艂o praktyki.



#559 OFFLINE   Traveller

Traveller

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 post贸w
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 14 kwiecie艅 2016 - 07:14

s艂uchaj kolego,z Ko艂obrzegu nie wyp艂ywaj膮 偶adne motor贸wki komercyjne,tylko kutry!! Jak wspomnia艂e艣 o Globetrotterze,powiem tak,jest to 艣rednia jednostka w臋dkarska,z w miare dobrym socjalem,je艣li chodzi o umiej臋tno艣ci szypra to przeci臋tne,mog臋 poleci膰 dobry i sprawdzony kuter, podbij na priv to pogadamy

co do sprz臋tu,nie s艂uchaj podpowiedzi typu,"dobra w臋dka 3,00-3,40m  i plecionka 0,19mm"

艂owi臋 dorsze od dobrych 15 lat,a kilka lat by艂em w  posiadaniu w艂asnej motor贸wki,wi臋c moge co nieco powiedzie膰 o 艂owiskach w okolicy Ko艂obrzegu G-4 ,H-5

b臋d膮c na kutrze idealny dla mnie kijek to 2,40m do 120gr c.w.   a z 艂贸dki jednosk艂ad 1,9m z plecionk膮  do max 0,15mm

Jak ju偶 wspomnia艂 kolega Russian 80 w przypadku kiedy dopadnie Ci臋 choroba morska lepszym rozwi膮zaniem b臋dzie kuter,na motor贸wce niestety tego miejsca na po艂o偶enie si臋 b臋dzie brak..


U偶ytkownik cortez edytowa艂 ten post 14 kwiecie艅 2016 - 07:15


#560 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 post贸w
  • LokalizacjaW-wa
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 kwiecie艅 2016 - 07:31

Jak ju偶 wspomnia艂 kolega Russian 80 w przypadku kiedy dopadnie Ci臋 choroba morska lepszym rozwi膮zaniem b臋dzie kuter,na motor贸wce niestety tego miejsca na po艂o偶enie si臋 b臋dzie brak..

Le偶enie nie jest wskazane w czasie choroby morskiej. W/g jednego z szypr贸w wyj艣ciem jest "przyspawanie" si臋 do relingu i wpatrywanie w horyzont. 

Kiedy艣 na jednym z kutr贸w jeden z w臋dkarzy 藕le si臋 poczu艂 i zszed艂 na d贸l po艂o偶y膰 si臋, nie mine艂o 5 minut jak biegiem wraca艂 i zwraca艂  :P za reling. A 偶e akurat obok mnie to us艂ysza艂em co mu zaleci艂 szyper. I przyznaj臋 偶e jaki艣 czas p贸藕niej na 艂贸dce kolegi (21ft z kabin膮) wykorzysta艂em ten spos贸b. Byli艣my ok. 20-22km od brzegu i pogoda si臋 zmieni艂a  :unsure:. Zawia艂o 6B w porywach 7 czyli stan morza musia艂 by膰 5  :unsure: i wtedy nie najlepiej si臋 poczu艂em i "przyspawanie" zda艂o egzamin. Drobn膮 niedogodno艣ci膮 by艂o to 偶e by艂em przemoczony do suchej nitki.  


  • Traveller lubi to