Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka do Jerkowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 10 kwiecień 2024 - 17:20

Używał ktoś z Was P-line'a TCB8? Jak dla mnie mocno niedoceniana plecionkę.


Używałem, ale tylko bardzo grubej. Porządna linka, nie zawiodłem się.
  • Koincydencja lubi to

#22 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 10 kwiecień 2024 - 17:41

Dano, mam również ten chiński produkt na pokładzie. Jest wg mnie, a nawet przodującego rodbuildingowca również ok. Działa jak najbardziej. Mimo tego (jak bez okularów) widzę linkę, to wolę P-line'a. Nie łowię tak często jak Ty.
  • Dano. lubi to

#23 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 11 kwiecień 2024 - 11:15

Dano, mam również ten chiński produkt na pokładzie. Jest wg mnie, a nawet przodującego rodbuildingowca również ok. Działa jak najbardziej. Mimo tego (jak bez okularów) widzę linkę, to wolę P-line'a. Nie łowię tak często jak Ty.

A nie używałem P-Line - jakos mi nie wpadło w łapki.  :good: 
Może kiedyś sprawdzę z ciekawości,  bo na ten sezon juz wszystko powymieniane i odliczam :)


  • Koincydencja lubi to

#24 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 524 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 kwiecień 2024 - 11:47

A ja dla sprawdzenia zamówiłem SUFIX 131 G-CORE BRAID.
Mam WESTIN W10 13 i zobaczę czy to ta sama fabryka  :)
 



#25 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5033 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 kwiecień 2024 - 19:55

Używam TCB8 od lat. Bardzo mocna linka z tym, że choć nazwa sugeruje X8, to przypomina bardziej X4.
  • Koincydencja lubi to

#26 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2024 - 21:24

A ja używam SUNLINE Cast Away PE #1.5 i też jest spoko.  :)


  • Bobby0404 lubi to

#27 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2024 - 21:44

A ja używam SUNLINE Cast Away PE #1.5 i też jest spoko.  :)

Do jerkowania ? Bo to temat o linkach do tej metody. Chyba że to sliderki 5 i 7 cm.


  • Biesan i Sławek77 lubią to

#28 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2024 - 17:28

Do jerkowania ? Bo to temat o linkach do tej metody. Chyba że to sliderki 5 i 7 cm.

Przepraszam bardzo. Do mojej wcześniejszej wypowiedzi wkradł się błąd. Plecionka ma 30 lb. i PE 2.0, a nie jak wcześniej napisałem 1.5, ale cały czas jest spoko  :D 

PS. Z jerków szczupakowych największy lata tonący Buster Strike Pro czyli ok. 80 g. 


Użytkownik pablo edytował ten post 12 kwiecień 2024 - 17:30

  • godski lubi to

#29 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2024 - 21:23

Przepraszam bardzo. Do mojej wcześniejszej wypowiedzi wkradł się błąd. Plecionka ma 30 lb. i PE 2.0, a nie jak wcześniej napisałem 1.5, ale cały czas jest spoko  :D

PS. Z jerków szczupakowych największy lata tonący Buster Strike Pro czyli ok. 80 g. 

OK, jak dla mnie 30 lb to minimum do jerków 60-80 ale raczej 60 g. Duże przeciążenia przy wyrzucie plus szarpanie daje duże obciążenie dla linki.


  • Friko lubi to

#30 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 12 kwiecień 2024 - 21:31

Do najcięższych zestawów/przynęt stosuję strzałówkę z plecionki 50lb o długości dwóch wędzisk, główna linka już w miarę normalna.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 12 kwiecień 2024 - 21:31

  • pablo lubi to

#31 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1753 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 12 kwiecień 2024 - 21:35

A jakie to są najcięższe zestawy?


  • godski lubi to

#32 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 13 kwiecień 2024 - 06:26

U mnie niezmiennie Sunline Siglon X4  PE 3.0# 50lb

Jak wyczerpię zapasy to przezucę się na Siglon AMZ X4


  • dudi82 i S.N. lubią to

#33 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 13 kwiecień 2024 - 07:23

A jakie to są najcięższe zestawy?

Zapewne dla każdego inne, u mnie   >100g



#34 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2024 - 16:51

@drChlubicz - Muszę spróbować zrobić taką strzałówkę z FC, powiedzmy 60 lb., przy okazji zobaczę czy jerki będą chodziły głębiej. 



#35 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2024 - 16:56

@drChlubicz - Muszę spróbować zrobić taką strzałówkę z FC, powiedzmy 60 lb., przy okazji zobaczę czy jerki będą chodziły głębiej. 

Wydaje mi się że nie, sama linka będzie cięższa ale przez większą średnicę linki będą chodziły płycej. Tak jak w trollu - cieńsza linka i wobler głębiej schodzi. 


  • pablo lubi to

#36 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 13 kwiecień 2024 - 17:25

@drChlubicz - Muszę spróbować zrobić taką strzałówkę z FC, powiedzmy 60 lb., przy okazji zobaczę czy jerki będą chodziły głębiej. 

 

Tak gruby FC jest sztywny przez co nabierze kształtu szpuli, dodatkowo połączenie go z plecionką stworzy bardzo gruby węzeł, podczas rzutu i przejścia przez przelotki może być niezłe zamieszanie, obyś czegoś nie urwał :unsure:    ...i nie mam tu na myśli przynęty ani linki ;)


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 13 kwiecień 2024 - 17:33

  • Friko lubi to

#37 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18630 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2024 - 05:24

Liczyłem kiedyś na to że przy łowieniu na swimmbaity będzie mi węzeł gruby FC <=> gruba plecionka  przechodził prze przelotki przy rzucie, próbowałem różnych węzłów i różnych konfiguracji przelotek ( małe gęsto, duże rzadko ) ale nawet ciasno zrobiony FG knot potrafi zaczepic o przelotkę przy rzucie.   Co prawda żadnego ringu z przelotki nie wyrwałem ani żadnej ramki przelotki z omotki również ale nie "brzmiało" to dobrze przy rzucie i dałem sobie spokój.  Natomiast to też ma konsekwencje bo rzucając przez dłuższy czas dłuższym przyponem  eksploatujemy cały czas ten sam krótki odcinek plecionki tuż przed węzłem - i ta plecionka zużywa się szybciej, trzeba to kontrolować i co jakiś czas odciąć kawałek i węzeł przewiązać. 


  • immortal, pablo i drChlubicz lubią to

#38 OFFLINE   Dziad Wodny

Dziad Wodny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:D
  • Nazwisko:W

Napisano 14 kwiecień 2024 - 09:46

Ja nawet rzucajac bez przyponu eksploatuję ten sam kawałek linki, bo rzucam przeważnie z jednej długości "zwisem". Jeśli ktoś specjalnie wprowadza z tego powodu wariacje w długości, to reprezentuje zdecydowanie wyższy poziom dbałości niż ja.

#39 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2024 - 18:21

@godski - Dlatego trzeba to będzie sprawdzić empirycznie. Oglądałem filmik w którym zmierzono nurkowanie woblera na tych samych średnicach FC i plecionki. Na plecionce wobler zszedł o 33% płycej niż na FC. Coś za coś. FC miał 2x mniejszą wytrzymałość w tej samej średnicy. Szkoda, że nie było już filmu w którym by porównano FC i plecionkę o tej samej wytrzymałości. 

 

@Friko - Z tym zaczepiającym czasem węzłem FG o przelotki to w spinningu czy w castingu tak miałeś? Sam FG będzie na fluorocarbonie grubszy max. o 2x średnicę plecionki. Plecionka wżyna się dosyć mocno przy węźle FG we fluorocarbon. Jestem ciekaw i przy okazji zmierzę śrubą mikrometryczną o ile taka ubita plecionka pogrubia FG. Masz całkowitą rację, węzeł pracuje i trzeba go przewiązać raz na jakiś czas. 


  • bob74 lubi to

#40 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2024 - 19:26

@godski - Dlatego trzeba to będzie sprawdzić empirycznie. Oglądałem filmik w którym zmierzono nurkowanie woblera na tych samych średnicach FC i plecionki. Na plecionce wobler zszedł o 33% płycej niż na FC. Coś za coś. FC miał 2x mniejszą wytrzymałość w tej samej średnicy. Szkoda, że nie było już filmu w którym by porównano FC i plecionkę o tej samej wytrzymałości. 

 

@Friko - Z tym zaczepiającym czasem węzłem FG o przelotki to w spinningu czy w castingu tak miałeś? Sam FG będzie na fluorocarbonie grubszy max. o 2x średnicę plecionki. Plecionka wżyna się dosyć mocno przy węźle FG we fluorocarbon. Jestem ciekaw i przy okazji zmierzę śrubą mikrometryczną o ile taka ubita plecionka pogrubia FG. Masz całkowitą rację, węzeł pracuje i trzeba go przewiązać raz na jakiś czas. 

Widzę że pisałeś o tym że chcesz zastosować FC 60 LB to będzie około 26 kg i średnica 0,7 mm - linka o tej mocy będzie dużo cieńsza i dlatego śmiem twierdzić że na  lince 60 lb zejdzie dużo głębiej niż na FC 0,7 mm  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych