Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brak zezwolenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1979 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 02 maj 2024 - 20:10

Trzeba być naprawdę uzdolnionym, żeby przez miesiąc nie załatwić pozwolenia na wędkowanie.



#22 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 02 maj 2024 - 20:13

To kup zezwolenie na okręg np. Bielsko Biała przez internet...

Wiesz co ??
15 sekund zajęło mi znalezienie druku zezwolenia okresowego na wody okręgu BB do pobrania i wydrukowania.
Ważny z potwierdzeniem przelewu odpowiedniej kwoty z wpisanymi datami połowu.
Komentował nie będę...
  • Sławek Oppeln Bronikowski, MaleX, Darek P i 1 inna osoba lubią to

#23 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 02 maj 2024 - 20:22

Załączony plik  Screenshot_2024-05-02-21-17-25-633_com.android.chrome.jpg   24,07 KB   7 Ilość pobrań

Żeby nie było że ściemniam.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, MaleX, Mysha i 1 inna osoba lubią to

#24 OFFLINE   fario1969

fario1969

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaBrodnica

Napisano 06 maj 2024 - 06:38

Z racji dość częstych bytności w moich rodzinnych stronach (Okręg B-B), wykupuję składki okresowe przez internet od dobrych kilku lat. Nigdy nie miałem z tym problemów.



#25 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 06 maj 2024 - 10:43

Faktycznie na BB da się kupić online, mój błąd. Ale nie jest prawda, że da się to zrobić na każdy okręg. Jak już pisałem na Olsztyn się nie da, chyba że maciezysty okręg jest podpięty pod centralna bazę PZW.

#26 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 06 maj 2024 - 15:07

https://olsztyn.pzw....fpMqlm4YxRZpQFA

 kolejne 15 sekund i drugi wynik w wyszukiwarce.

Bez najmniejszego problemu wykupisz okresowe.

Sprawdziłem.



#27 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1979 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 maj 2024 - 15:13

https://olsztyn.pzw....fpMqlm4YxRZpQFA

 kolejne 15 sekund i drugi wynik w wyszukiwarce.

Bez najmniejszego problemu wykupisz okresowe.

Sprawdziłem.

Marian, wyszukaj mu wszystkie okręgi.


  • range1970 lubi to

#28 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 06 maj 2024 - 17:05

Tam w instrukcji jest aby najpierw wybrać okręg. Na chwile obecną są 22 okręgi do opłacenia od razu lub informacja okręgu z linkiem jak opłacić.

Inne bez problemu można znaleźć w guglarce. Trzeba tylko chcieć...



#29 OFFLINE   pasazer

pasazer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała
  • Imię:Michał

Napisano 06 maj 2024 - 18:54

Tam w instrukcji jest aby najpierw wybrać okręg. Na chwile obecną są 22 okręgi do opłacenia od razu lub informacja okręgu z linkiem jak opłacić.
Inne bez problemu można znaleźć w guglarce. Trzeba tylko chcieć...

Jeśli nie należysz do któregoś z tych 22 okręgów (ja nie należę) to nie da się kupić pozwolenia przez wędkarz.pzw.pl dla zrzeszonych. Próbujesz mi wmawiać ze jestem debilem?. Jakoś w zarządzie okręgu Olsztyn nie widzieli innego rozwiązania niż zakup przez przelew tradycyjny...

Użytkownik pasazer edytował ten post 06 maj 2024 - 18:56


#30 OFFLINE   Adam 65

Adam 65

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaJerzykowo
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lisiecki

Napisano 31 sierpień 2024 - 12:14

Kurczę każdy z nas jest dorosły więc powinien zdawać sobie sprawę z obowiązujących praw , fakt że prawo w Polsce często jest absurdalne to pominę ale nastawianie się na łowienie „ na przypale albo wcale” jest dla mnie czymś irracjonalnym jestem w stanie zrozumieć 10 latka łowiącego na spławik ploteczki bez zezwolenia bo akurat tak chciał spędzić wolny czas którego nie są wstanie zorganizować mu rodzice , ale każdy świadomy dorosły wędkarz powinien móc kombinować tak aby to zezwolenie zdobyć a nie kombinować tak aby łowić bez .
Zastanawiam się czy to Polska mentalność czy wina upośledzonych youtuberow gdzie jeden krzyczy „ na przypale albo wcale” a drugi gruby jego mość z twarzą debila opowiada jakie to pzw jest straszne ale raz na czas pojedzie jak kłusownik na miejscową rzekę i w dodatku zabierze dzieci .
W żadnym z tych przypadków nie zauważyłem aby owe czyny były spowodowane brakiem funduszy a wręcz przeciwnie .
Jeśli kogoś uraził mój język serdecznie przepraszam ale trza w końcu wyplenić tą wędkarską patologię .

Przyjmij do wiadomości, że ta sprawa czasem wygląda inaczej. 

Przypadek pierwszy to zbiornik z zieloną wodą i kiepskim rybostanem. Gospodarz wody wyłowił sieciami co się dało i jeszcze chce żebyś mu płacił za wędkowanie 30 zł za dzień lub 250 zł za sezon. Czasem zaglądam tam ze spiningiem na godzinkę, żeby sprawdzić czy coś jeszcze tam żyje lub wypróbować nową wędkę. Nie płacę. W razie kontroli wolę zapłacić mandat bo pieniądze z mandatu pójdą do państwowej kasy i jest jakaś szansa, że zostaną wykorzystane z pożytkiem dla dobra publicznego. W przypadku kupna zezwolenia pieniądze trafią do gospodarza wody i nie zostaną wykorzystane dobrze bo znam te wodę od 25 lat i widać zmiany na gorsze a nie na lepsze. 

Przypadek drugi to np. rzeka Warta. Jak byłem piękny i młody istniało coś takiego jak opłata krajowa. Chcąc spłynąć kajakiem całą Wartę od Częstochowy do Kostrzyna nad Odrą mogłem to zrobić i bez problemu na całym odcinku przy okazji trochę połowić na spining. Gdy ileś lat temu sprawdzałem jak to wygląda okazało się, że płynąc trzy tygodnie jedną rzeką muszę wykupić zezwolenia na okręgi Częstochowski, Sieradzki, Koniński, Poznański i Gorzowski. Ewentualnie dokładnie zaplanować spływ i wykupić zezwolenia okresowe na poszczególne odcinki co wiązało się ze sporą biurokracją i dużo taniej nie wychodziło . W końcu spłynąłem krótszy odcinek płacąc dodatkowo ,,tylko" za dwa okręgi. Czułem się wtedy jak chłop pańszczyźniany przypisany do ziemi, który musi się sowicie opłacić żeby się gdzieś ruszyć. I uważam, że wtedy PZW sprzeniewierzył się idei założycielskiej bo po wrócił do stanu wyjściowego- 49 osobnych towarzystw wędkarskich i jakiś tam zarząd główny w Warszawie. Nie wiem jak to teraz wygląda, może w miarę rozwoju internetu jest łatwiej. Od ośmiu lat na spływy nie zabieram wędek. Na Warcie zniszczyłem jedną sieć kłusowniczą postawioną w poprzek rzeki, ale jak spotkam kogoś kto na spływie chce mieć wieczorkiem usmażonych kilka płotek na kolację a z tej okazji nie zapłacił 500 zł to straży wzywać nie będę.


  • Biesan lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych