Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kadłub nowej łodzi aluminiowej. Czy tak jest okej???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Napisano 12 maj 2024 - 19:44

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem tutaj nowy, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ;)
Zostałem szczęśliwym (albo nie) posiadaczem nowej łodzi wędkarskiej.(aluminiowej). Po głębszych oględzinach w domu zauważyłem kilka rzeczy które mnie nurtują a mianowicie wykonanie spodu kadłuba łodzi, który jest dosyć mocno pofalowany, w trzech miejscach obstawiam że przepalony i poźniej zaspawany,jakieś małe dziurki,czy to jest okej, czy to wpłynie na komfort pływania itd? Na kadłub mam 5 lat gwarancji ale wydaje mi się że to są wady produkcyjne, czy jestem w błedzie? Co o tym myślicie? Dorzucam linki do zdjęć http://foto-hosting....851cf824f3.jpeg
http://foto-hosting....02d652df29.jpeg
http://foto-hosting....d1d4767a65.jpeg
http://foto-hosting....c923fa32f8.jpeg
http://foto-hosting....da90c029ce.jpeg
http://foto-hosting....c7a4a780e9.jpeg
http://foto-hosting....361e279034.jpeg
http://foto-hosting....fdc5a6b151.jpeg
http://foto-hosting....b9d5bd4213.jpeg
http://foto-hosting....19196d726a.jpeg
http://foto-hosting....f2f508e53a.jpeg
http://foto-hosting....7bda08d90d.jpeg
  • versicolor lubi to

#2 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 12 maj 2024 - 20:23

jako ze zawodowo zajmuje się budowaniem bardzo rożnych konstrukcji z metali, również z aluminium -  dla mnie jest to zupełnie nie akceptowalne wykonanie.

nie zapłacił bym złamanego grosza za taka robotę...  jakość spawów w niektórych miejscach jest poniżej jakiejkolwiek krytyki

pomijam już "arc strikers" które są widoczne i zasadniczo nawet tylko cos takiego dyskwalifikuje każdy spawany produkt.

sugerowałbym zażądanie  zwrotu pieniędzy

pozdrówka


  • piernik, Enio i Umbra lubią to

#3 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 528 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2024 - 20:36

Szkoda materiału. Jakby Ci to szwagier po pijaku za kratę piwa pospawał, no to.. zgrzyt w rodzinie.. i glupio mieć pretensje.. Ale ktoś to sprzedał ??? Wychodzi szajba i szał na łodzie alu. Mają plusy. Ale gruby laminat jest zadziwiający mocny, i bajkowo łatwo się go naprawia.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 12 maj 2024 - 20:38


#4 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Krz

Napisano 12 maj 2024 - 21:00

To jest na pewno nowa łódka ? Może zdradzisz coś więcej żeby domyśleć się co to za producent

#5 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 12 maj 2024 - 21:59

Nurtowanie się tym co widać na zdjęciach to niezręczne określenie. Co do spawów kolega już napisał. Poruszę kwestię płaszczyzny blachy. Usiłuję znaleźć w zakamarkach pamięci ale nie natrafiłem na ślad czegoś takiego. Nie wiem jaki będzie komfort pływania z takimi płaszczyznami ale nie spotkałem się z takimi falami na kadłubie środka pływającego. Jeżeli chcesz eksperymentować, możesz odkryć że z Twoją łódką dzieją się dziwne rzeczy, albo producent wprowadził innowację na jaką nikt przed nim nie wpadł. Ja bym nie liczył na innowację i zażądał zwrotu pieniędzy(ŻADNYCH poprawek). Zareklamuj przedsiębiorcę. Pomożesz innym, potencjalnym szczęśliwcom



#6 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Napisano 13 maj 2024 - 05:19

Tak łódka jest 100% nowa, odebrana w czwartek.Dzięki wielkie za opinie! Czyli po prostu robota i wykonanie jest zje****. Dzisiaj będę się kontaktował z wykonawcą w sprawie reklamacji, dam znać co z tego wyszło. Na razie nie chcę podawać nazwy firmy, mogę jedynie powiedzieć że są na rynku już kilka dobrych lat więc nie wiem czy ja mam tylko pecha czy każda łódka tak wygląda...

#7 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1365 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 maj 2024 - 07:08

Poruszę kwestię płaszczyzny blachy. Usiłuję znaleźć w zakamarkach pamięci ale nie natrafiłem na ślad czegoś takiego. Nie wiem jaki będzie komfort pływania z takimi płaszczyznami ale nie spotkałem się z takimi falami na kadłubie środka pływającego. 

Ja spotkałem się z czymś takim w renomowanym pontonie. Coś było nie tak z podłogą i robiła się wgniota podobna do tej z foto. Do 15km/h było ok ale powyżej robiła się w tym miejscu kawitacja i zapowietrzała śrubę. Właściciel walczył długi czas z silnikiem a to była wina podłogi. To z foto wygląda na sumowy sprzęt płaskodenny, jak złapie powietrze w te wgnioty wszystko będzie szło w silnik...



#8 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 13 maj 2024 - 07:11

Powodzenia w załatwieniu sprawy, daj znać co wyszło . :ph34r: :ph34r:



#9 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2160 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2024 - 07:25

najpierw porozmawiaj z producentem, ale nie zapomnij dokumentować kontaktów, możesz najpierw wysłać mu zdjęcia z delikatnym komentarzem że tak nie powinno być i prosisz o wymianę na nową bez takich wad lub zwrot kasy i kiedy możesz mu ten produkt oddać. czy masz dokument zakupu? masz dokument i pisemne warunki gwarancji?



#10 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 13 maj 2024 - 08:58

Cześć, co to za producent?

#11 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1394 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 maj 2024 - 09:00

Cześć, co to za producent?

Autor wątku napisał że na razie nie chce podawać. Ale mam do autora gorącą prośbę żeby po jakiś ustaleniach z producentem jednak podał w przyszłości nazwę. 



#12 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 13 maj 2024 - 09:03

Autor wątku napisał że na razie nie chce podawać. Ale mam do autora gorącą prośbę żeby po jakiś ustaleniach z producentem jednak podał w przyszłości nazwę.


Czytałem, dla mnie może być na PW :) są trzy opcje.

Użytkownik Lucas edytował ten post 13 maj 2024 - 09:04


#13 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1394 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 maj 2024 - 09:08

Jak na PW to i ja poproszę. Osobiście miałem okazję okazję odwiedzić halę produkcyjną Bremy. Zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i min. dla tego zdecydowałem się na tę markę. Porobiło się tych małych producentów sporo. Na FB jest tego do cholery. Sądzę że jest znacznie więcej firm niż 3 które mogły to tak spier...ić. Osobiście obstawiam firmę na literkę "V"ale to tylko ślepy strzał. Oczywiście odszczekam jak się okaże że to Brema ale widzę że raczej nie bo ma inne redany.


Użytkownik rower26 edytował ten post 13 maj 2024 - 09:18

  • cabage lubi to

#14 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 13 maj 2024 - 14:02

Widziałem łodzie tego producenta na targach , ze dwa lata temu . Ten sam poziom wykonania - i takie coś jeszcze promowali na wystawie ,  :o



#15 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Napisano 13 maj 2024 - 16:22

Witam wszystkich raz jeszcze. Odbyłem dzisiaj rozmowę z producentem. Bardzo szczegółowo wytłumaczył mi swój punkt widzenia a więc:
-Taka jest technologia spawania
-To jest aluminium i normalne że podczas spawania powstają fale ponieważ metal się nagrzewa i odkształca i może coś takiego wystąpić
-To pofałdowanie nie wpłynie w żaden sposób na zachowanie łódki podczas pływania (nie ma mowy o żadnej kawitacji)
-Wszystkie ( albo wiekszośc) łodzi aluminiowycj mają pofałdowane dno
-Nie ma możliwości zwrotu ponieważ łódka robiona była na zamówienie
-Przetopy na dole są po sprawdzeniu szczelności kadłuba (wydaje mi się że się pomylił)
-Ze w środku wspawywane są wzmocnienia i łódka ma być bezpieczna i przez ilość spawów jest powciągana blacha
-Że się czepiam i szukam dziury w całym (dziury akurat znalazłem widać na foto:D )
-Żebym najpierw popływal łódką i jak coś mnie zaniepokoi to dać znać...
-Generalnie nie widzi w tym żadnego problemu...
Ehhh...po prostu ręce mi opadły...

Użytkownik Szczum edytował ten post 13 maj 2024 - 16:26


#16 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 13 maj 2024 - 17:00

Nie ma możliwości zwrotu?
Ale jest coś takiego jak niezgodność towaru z umową.
Zamówienie składałeś osobiście czy na odległość?
Ogólnie nie odpuścił bym takiego partactwa.
Moze jednak napiszesz co to za producent taką lipę odwala?

#17 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2160 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2024 - 17:04

znajdź prawnika, napiszcie wezwanie do producenta z informacją że jeśli nie zwróci kasy to:

- upublicznisz zdjęcia i dane producenta (ale z neutralnym komentarzem, nie osądzaj bo od tego będzie sąd) zamieszczaj jak tu, podaj prodecenta i pytaj czy tak jest normalnie

- założysz sprawę w sądzie o zwrot kasy z odsetkami

 

- jeśli kupiłeś jako konsument (osoba prywatna) to jeszcze może Ci pomóc kontakt z rzecznikiem konsumentów- NIE KORZYSTAJ Z GWARANCJI jeśli ją masz a z REKOJMII, resztę wytłumaczy prawnik

 

troche to potrwa ale warto powoli działać i dokumentować swoje działania


  • Enio i bardzozlymisio lubią to

#18 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Napisano 13 maj 2024 - 17:35

Zamówienie było składane osobiście na Rybomani, na wszystko mam papiery,za jakąś godzinkę przejrze dokładnie umowę i gwarancję czy jest coś napisane o niemozliwości zwrotu towaru. Dodam kupione jako konsument.
Z drugiej strony w umowie nie ma raczej napisane że kadłub będzie gładki więc niezgodności z umową nie ma czy źle myślę? A może jakiegoś rzeczoznawcę poprosić o opinię? Wiem że lipa wyszła ale nie chcę podać nazwy producenta, bo za chwilę będę miał problemy o psucie wizerunku firmy czy coś w tym stylu...

#19 OFFLINE   bardzozlymisio

bardzozlymisio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2024 - 17:43

Jako, że mam za sobą kilka reklamacji, wypowiedzenie umowy kupna sprzedaży samochodu, nowego quada z salonu z dwoma różnymi numerami VIN i inne przyjemne przygody - sugeruję już na tym etapie zasięgnąć rady prawnika, który podpowie jak odpowiednio przeprowadzić tą reklamację. Tak, żeby były odpowiednie dokumenty na wypadek, gdyby sprawa skończyła się w sądzie. Trzymam kciuki, żeby udało się polubownie. 

 

Łódka wygląda bardzo źle. Jej wykonanie jest fatalne. Jeśli zapłaciłeś za produkt pełnowartościowy, to walcz o swoje prawa. 



#20 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 13 maj 2024 - 17:57

Pisze że swojego doświadczenia i wiem że sam nic nie wskórasz . Bierz prawnika i wszystko droga oficjalną. Nie wierz w żadne słowa i zapewnienia sprzedawcy. Kontakt wyłącznie przez kancelarię. Powodzenia bo łatwo nie będzie. Nie odpuszczaj bo wydajesz ciężką kasę a ktoś cię zlewa głupimi tłumaczeniami.
  • bardzozlymisio lubi to