Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Kadłub nowej łodzi aluminiowej. Czy tak jest okej???


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#21 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 528 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 May 2024 - 18:08

Straszne to jest... ile to kosztowało ? Napisz co to za łódka. Uważam,że taka imformacja barfziej zmotywuje sprzedawcę do "zachowania" się niż do robienia Tobie pod górę. Jak nie jestem nigdy za kreceniem dymu w necie, a zawsze za męskim załatwianiem spraw w cztery oczy na poziomie, bo każdemu może coś pójść "nie tak".. ten tego nie rozumie co nic nie robi, to w tym przypadku jeśli tak zostałeś potraktowany nie miałbym rozterki. Powtarzam.. to On ma przechlapane.. jeśli napiszesz kto i co.. Twoje pieniądze. Masz prawo moralne i każde inne..💪

Edited by Bolesław, 13 May 2024 - 18:09.


#22 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Posted 13 May 2024 - 18:36

Przejrzałem dokładnie całą umowę i niestety znalazłem coś takiego:
-Producent nie ponosi odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady fizyczne przedmiotu umowy, w tym osprzętu w postaci silnika i przyczepy ujawnione po dniu zakupu.

#23 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 posts
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Posted 13 May 2024 - 18:41

Jeśli to na rybomanii zamawiane to nietrudno się domyślić czyj to twór. Jeśli chodzi o falowanie dna to w większości łodzi alu występuje ale nie w takim wydaniu. Ja słyszałem, że burty potrafią w prostować za pomocą szpachli. Ty z tego co czytam nie oceniasz ale "internauci" są bezlitośni. Każdy ma prawo wydać swoją opinię.

Edited by Lucas, 13 May 2024 - 18:43.


#24 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Posted 13 May 2024 - 18:54

Za łódkę zapłaciłem prawie 10 tyś Euro, do tego nowy silnik prawie 5.5 tyś Euro i przyczepa a więc cały zestaw...
Miało być pięknie a wyszło jak zwykle, łódka była na wodzie 5 minut u producenta a wygląda jakbym pływał po kamieniach przez cały sezon

Edited by Szczum, 13 May 2024 - 18:58.


#25 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 528 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 May 2024 - 18:57

Za łódkę zapłaciłem prawie 10 tyś Euro, do tego nowy silnik prawie 5.5 tyś Euro i przyczepa a więc cały zestaw...


Ile długości ma łódka ? Podziwiam spokój. Ale.. widać masz pieniądze. Zdrowie ważniejsze😉

#26 OFFLINE   bardzozlymisio

bardzozlymisio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 May 2024 - 18:57

Przejrzałem dokładnie całą umowę i niestety znalazłem coś takiego:
-Producent nie ponosi odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady fizyczne przedmiotu umowy, w tym osprzętu w postaci silnika i przyczepy ujawnione po dniu zakupu.

 

Żadna umowa cywilna nie może wyłączyć postanowień KC. Oprócz rękojmi jest jeszcze gwarancja. Jeśli kupiłeś produkt nowy to ona działa. Poza tym przedmiot umowy jest wadliwie wykonany. 

Bierz prawnika. Poradź się czy możesz zrobić odstąpienie od umowy sprzedaży. 


  • krzysiek and cabage like this

#27 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Posted 13 May 2024 - 19:06

Ile długości ma łódka ? Podziwiam spokój. Ale.. widać masz pieniądze. Zdrowie ważniejsze

Hehe i tutaj się mylisz kolego w jednej kwesti o ile spokojny jestem o tyle niestety na kasie nie śpię...

#28 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,296 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 13 May 2024 - 19:12

Za łódkę zapłaciłem prawie 10 tyś Euro, do tego nowy silnik prawie 5.5 tyś Euro i przyczepa a więc cały zestaw...
Miało być pięknie a wyszło jak zwykle, łódka była na wodzie 5 minut u producenta a wygląda jakbym pływał po kamieniach przez cały sezon


10k? To już jest kpina, takie pieniądze za taki bubel?! Bierz prawnika i tyle

#29 ONLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 375 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Posted 13 May 2024 - 19:15

Szkoda że w umowie jeszcze nie napisał że gwarancja nie obejmuje wad fizycznych. Ta umowa jak kolega zauważył ma zapisy niezgodne z prawem.

Edited by Intro, 13 May 2024 - 19:17.

  • krzysiek likes this

#30 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Posted 13 May 2024 - 19:15

Ile długości ma łódka ? Podziwiam spokój. Ale.. widać masz pieniądze. Zdrowie ważniejsze😉



Jak coś pomoże to łódka 4.20m

#31 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 528 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 May 2024 - 19:23

No przepraszam.. za sugestie o pieniądzach. Ale tyle kasy.. dobrze że nie trafiłem z kasą. A nie ze zdrowiem. Powodzenia. Kosmos... Miałem wiele łódek. I mam. Ale że ja biedny to nie stać mnie na takie rzeczy. Naprawdę. Bierz prawnika. Obowiazkowo. Kumatego.

Edited by Bolesław, 13 May 2024 - 19:24.


#32 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Posted 13 May 2024 - 19:24

Szkoda że w umowie jeszcze nie napisał że gwarancja nie obejmuje wad fizycznych. Ta umowa jak kolega zauważył ma zapisy niezgodne z prawem.


Tego akurat nie napisał, jednak jak widać na zdjęciach załączonych na początku wątku dla tego Pana to nie są wady fizyczne/fabryczne...

#33 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Posted 13 May 2024 - 19:33

No przepraszam.. za sugestie o pieniądzach. Ale tyle kasy.. dobrze że nie trafiłem z kasą. A nie ze zdrowiem. Powodzenia. Kosmos... Miałem wiele łódek. I mam. Ale że ja biedny to nie stać mnie na takie rzeczy. Naprawdę. Bierz prawnika. Obowiazkowo. Kumatego.



No i widzisz zainwestowałem pieniądze żeby mieć spokój na lata z łódką (łowimy głównie na dużych jeziorach więc sprzęt miał być dobry) a tu takie rzeczy...każdy kto wędkuje trochę bardziej wie że nie są to tanie rzeczy ale żeby takie coś na start ehhh...

#34 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,394 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 13 May 2024 - 20:42

Na Rybomanii byli też inni producenci aluminiaków. Miałeś porównanie? Czy na targach ta firma też pokazywała taką padlinę czy wykonanie było lepsze? Chciałem Ci jeszcze zwrócić uwagę, że z tego widzę na zdjęciach, rolki boczne masz tak usytuowane że jeżdżą po redanach. Przestaw rolki na poprzeczne belki w przyczepie. Będzie łatwiej łódkę wciągać i wodować.

Edited by rower26, 13 May 2024 - 20:50.


#35 OFFLINE   Szczum

Szczum

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 16 posts
  • LokalizacjaVelten
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Hoffmann

Posted 13 May 2024 - 21:10

Porównywałem z innymi, jednak cena była dużo wyższa...Odnośnie jakości wykonania spawy itd nie wygladały tak jak u mnie(mam na myśli również pokład górny), niestety całego spodu nie widziałem bo stała na podłodze jednak z tego co mam na zdjęciach takiej padliny nie było...Odnosnie przyczepy to miała być dopasowana pod łódke i dopiero chwilę przed odbiorem dopasowywali rolki,wysokość itd, byłem przy tym jak to robili...

#36 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,394 posts
  • Imię:Łukasz

Posted 13 May 2024 - 21:20

Cena dużo wyższa? Brema 430 w zeszłym roku 36,5k. Tangiri 420 42k. Napisałeś że za łódź zapłaciłeś prawie 10k eur czyli ponad 40k i łódka długości 420. Był jeszcze Gomar który, podobno, robi najlepszą jakość spawania wśród wszystkich polskich producentów. Łódki surowe ale może dzięki temu tańsze.I wszyscy byli na Rybomanii. Cholera bardzo mnie ciekawi która to firma. "V" również był na tych targach i nadal po cichu liczę że to oni.

Edited by rower26, 13 May 2024 - 21:28.


#37 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 posts
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Posted 13 May 2024 - 21:46

Obstawiam firmę na T .
I jak znam życie to było kupione na zaniżonej fv nad umowoe itd i dlatego takie jaja . Miałem wady w łódce Alu i po długiej batali chuja to dało ponieważ na czas trwania sporu
lodka nie może być użytkowana .

Celebryci reklamują a zwykły Kowalski co zapierdziela na Łódź i nie koniecznie się zna na jej wykonaniu itd dostaje gowno w papierku .
  • rower26 likes this

#38 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 posts
  • Imię:Krz

Posted 13 May 2024 - 21:50

Cena dużo wyższa? Brema 430 w zeszłym roku 36,5k. Tangiri 420 42k. Napisałeś że za łódź zapłaciłeś prawie 10k eur czyli ponad 40k i łódka długości 420. Był jeszcze Gomar który, podobno, robi najlepszą jakość spawania wśród wszystkich polskich producentów. Łódki surowe ale może dzięki temu tańsze.I wszyscy byli na Rybomanii. Cholera bardzo mnie ciekawi która to firma. "V" również był na tych targach i nadal po cichu liczę że to oni.


Właśnie w takiej surowej łódce widać każdy jeden spaw , nie ma nic ukrytego pod piękna wykładzina. Co nie zmienia faktu że takiego babola jak na zdjęciach kolegi to ciężko znaleźć, rozumiem jakby był dzwon w kamień i ktoś naprawiał. Ale przecież i wtedy dobry spawacz zrobi tak że po zeszlifowaniu nie będzie widać miejsca gdzie to było robione

#39 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 528 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 May 2024 - 21:58

Właśnie w takiej surowej łódce widać każdy jeden spaw , nie ma nic ukrytego pod piękna wykładzina. Co nie zmienia faktu że takiego babola jak na zdjęciach kolegi to ciężko znaleźć, rozumiem jakby był dzwon w kamień i ktoś naprawiał. Ale przecież i wtedy dobry spawacz zrobi tak że po zeszlifowaniu nie będzie widać miejsca gdzie to było robione

Masz dużo racji ale... Myślę ze po dobrym dzwonie o kamień czy beton dużo trudniej naprawić alu bez śladów niż laminat. Tego nie poszpachlujesz jeśli gołe, nie malowane, a szlifowanie ma swoje granice.

Edited by Bolesław, 13 May 2024 - 22:00.

  • Radek_Z likes this

#40 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 posts
  • Imię:Krz

Posted 13 May 2024 - 22:01

Masz dużo racji ale... Myślę ze po dobrym dzwonie o kamień czy beton dużo trudniej naprawić alu bez śladów niż laminat. Tego nie poszpachlujesz jeśli gołe, nie malowane, a szlifowanie ma swoje granice.

Źle mnie zrozumiałes mówię że zagięcia wyglądają jakby wpadł na kamień
A ta naprawa dotyczy tego zaspawywania dziur że można to zrobić na tyle że prawie śladu nie będzie

Edited by highvoltage, 13 May 2024 - 22:02.