Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Parsęta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
158 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 luty 2019 - 21:24

Adasiu no-kill na prostce w Karlinie ????. :o  Przecież odcinki pstrągowe są w górze.A tam zapuszcza się tylko kilka osób z Karlina.

Raczej w Karlinie powinno być bezpiecznie. :D :D



#102 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 07 luty 2019 - 21:30

Czytam i ... Chyba będę się tam musiał wybrać aby na własne oczy to wszystko zobaczyć ...

#103 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 07 luty 2019 - 22:05

Andrzeju, 

 

no proszę Cię...znasz mnie na tyle by wiedzieć, że musiałbym się z nogami na głowę zamienić, by proponować no kill w Karlinie. Oczywiście, że w górze. 

 

Acz w dole promocję czas zacząć. ::)


  • Rajfel lubi to

#104 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 luty 2019 - 22:29

Pomysł  bardzo dobry, tym bardziej że rzeka  w górze jest typową pstrągówą . Wymagać to będzie jednak

dużych nakładów aby to chronić.Jak najbardziej popieram . :) 



#105 OFFLINE   Goodstuff

Goodstuff

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Zawłocki

Napisano 07 luty 2019 - 23:43

Kiedy Związek przejmował obwód rybacki Parsęty, przedstawiłem nowemu dzierżawcy moje sugestie dotyczące regulaminu i zasad prowadzenia łowiska. 
Zgodnie z tymi sugestiami ustalono m. in. górne wymiary dla pstrąga i lipienia i mniejsze limity dzienne dla tych gatunków.
Sugerowałem też kilkukilometrowy odcinek no-kill na samej Parsęcie i no-kill na wszystkich dopływach.
Powstał no-kill na Pokrzywnicy, po roku także na Mogilicy. Padło wtedy też zapewnienie, że każdego roku do odcinków z zakazem zabierania pstrąga dołączany będzie kolejny dopływ. 
Jednak nic więcej się nie zmieniło. Wiadomo dlaczego :) Nie jest to dobry prognostyk w poruszonym temacie. 

 



#106 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 08 luty 2019 - 00:13

Kiedy Związek przejmował obwód rybacki Parsęty, przedstawiłem nowemu dzierżawcy moje sugestie dotyczące regulaminu i zasad prowadzenia łowiska. 
Zgodnie z tymi sugestiami ustalono m. in. górne wymiary dla pstrąga i lipienia i mniejsze limity dzienne dla tych gatunków.
Sugerowałem też kilkukilometrowy odcinek no-kill na samej Parsęcie i no-kill na wszystkich dopływach.
Powstał no-kill na Pokrzywnicy, po roku także na Mogilicy. Padło wtedy też zapewnienie, że każdego roku do odcinków z zakazem zabierania pstrąga dołączany będzie kolejny dopływ. 
Jednak nic więcej się nie zmieniło. Wiadomo dlaczego :) Nie jest to dobry prognostyk w poruszonym temacie. 
 

Andrzeju drogi, 

 

a mogę Cię grzecznie prosić o ciszę i zajęcie się tym odcinkiem, którym się obecnie zajmujesz. 


  • kris73 i Delbanka lubią to

#107 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 08 luty 2019 - 07:02

Dobra pomysł Adamie...

 

www.rp.pl/VAT/306229980-Zezwolenia-na-we...e-z-23-proc-VAT.html


Użytkownik Delbanka edytował ten post 08 luty 2019 - 07:06

  • Krzysiek P lubi to

#108 OFFLINE   Goodstuff

Goodstuff

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Zawłocki

Napisano 08 luty 2019 - 12:49

Andrzeju drogi, 

 

a mogę Cię grzecznie prosić o ciszę i zajęcie się tym odcinkiem, którym się obecnie zajmujesz. 

Dlaczego miałbym milczeć w tym temacie? 

Po prostu ciężko będzie zachęcić Związek do zrobienia n-k na samej Parsęcie. Pomysł jest super i mam nadzieję, że uda się go kiedyś zrealizować, ale dla Związku z ekonomicznego punktu widzenia sprawa wygląda inaczej.
 


Użytkownik Goodstuff edytował ten post 08 luty 2019 - 12:51


#109 OFFLINE   spinnbait

spinnbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaKraśnik
  • Imię:Paweł

Napisano 12 luty 2019 - 20:59

Tymczasem w lidlu na Lubelszczyźnie

 

Załączone pliki


  • Alexspin lubi to

#110 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 12 luty 2019 - 21:10

eee... było już... 

 

Tęczaka trzeba zareklamować wszędzie, 

 

Rzeki nie widział... wodę z rzeki niestety tak. 



#111 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 12 luty 2019 - 21:51

No kill  dla trotki i osośki? Dla tej co w morzu sie pasła i rybacy ja tłuką niemiłosiernie a zarybiają nią wędkarze opiekujący się rzeką i opłacający składki? Hmmm, ciekawa konstrukcja moralno-etyczno-ekonomiczna :blink:


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 12 luty 2019 - 21:51

  • chulo i Alexspin lubią to

#112 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 12 luty 2019 - 22:39

No kill dla trotki i osośki? Dla tej co w morzu sie pasła i rybacy ja tłuką niemiłosiernie a zarybiają nią wędkarze opiekujący się rzeką i opłacający składki? Hmmm, ciekawa konstrukcja moralno-etyczno-ekonomiczna :blink:


Prawda jest taka, że zarybienia realizowane przez użytkowników rybackich rzek przymorskich (w tym PZW) w ramach operatów, to często kropla wobec Programu Zarybień Polskich Obszarów Morskich realizowanych przez Departament Rybołówstwa. Tak więc ta "konstrukcja" jest trochę bardziej złożona niż by się mogło wydawać.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Mysha, Janusz Wałaszewski i 2 innych osób lubią to

#113 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 13 luty 2019 - 10:49

Sprawa złożona ze wszech miar, ale w przypadku troci i łososi no kill jest nieco absurdalny. Proporcjonalnie ryby złowione przez wędkarzy, stanowią małą część tego, ile tych ryb znika z innych powodów. Cóż z tego że wędkarze wypuszczą te złowione ryby, nic to nie zmieni dla wędkarza, chyba tylko wewnętrzną radość. Jeśli nawet te ryby przetrwałyby do następnego okresu tarłowego, trudno liczyć by jakiś wędkarz znowu złowił tą samą rybę. Jeśli ryba zjawi się na tarle w rzece, to już sukces, ale na 2 czy 3 wizytę ryby w rzece, to już raczej nie ma co liczyć, to byłby prawie cud. Wędkarskie no kill niczego nie zmieni w rozrachunku populacji, to praktycznie nic nie znaczące ilości.

Czy ktoś ma ochotę wypuścić czy zabrać te ryby, to znaczenie może mieć tylko dla samopoczucia wędkarza, nic więcej. Decyzja powinna należeć do wędkarza, co zrobi ze złowioną rybą, zakaz nie miałby żadnego uzasadnienia.



#114 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 13 luty 2019 - 22:00

Ehhh...

 

Napisałem wyraźnie... pstrągowa Parsęta.


  • Guzu, salmon1977 i Piachu lubią to

#115 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 14 luty 2019 - 12:21

Sorry!

Jakoś Parsęta ze Związkiem Gmin jako gospodarzem, nieodparcie kojarzy mi się z trociami i łososiami. Jeśli chodzi o pstrągi, to oczywiście moim zdaniem, nie tylko jakieś odcinki, ale pstrąg jako gatunek powinien być no kill. Przy obecnej presji, taka decyzja już dawno powinna zapaść, na wszystkich wodach PZW i nie tylko, ZMiGDP w tym także.



#116 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 14 luty 2019 - 12:43

(...) ... ale pstrąg jako gatunek ... (...)

 

Będę się czepiał.

Pstrąg, a dokładnie pstrąg potokowy nie jest gatunkiem jako takim. To osiadła forma gatunku S. trutta do którego zalicza się również troć wędrowna.



#117 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 14 luty 2019 - 16:09

Będę się czepiał.

Pstrąg, a dokładnie pstrąg potokowy nie jest gatunkiem jako takim. To osiadła forma gatunku S. trutta do którego zalicza się również troć wędrowna.

Zgadza się, pstrąg chyba jest uważany za odmianę, ale w sensie (celu) wędkarskim, mówi się o gatunku. Wiadomo o co chodzi, pstrąg i troć to jedno, ale właśnie na formę osiadłą powinien być szlaban na ubijanie.



#118 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 14 luty 2019 - 16:20

A jak jednoznacznie odróżnić małego kelta troci od dużego pstrąga na początku sezonu?

#119 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 14 luty 2019 - 18:11

Tomek (hi tower), 

 

ja cię grzecznie proszę przestań. Małego kelta troci czyli do 40 45 cm być nie powinno, takie ryby nie powinny podchodzić do tarła. 

 

W Parsęcie pstrągi - przynajmniej te, które łowiłem mają czerwone kropki - trocie nie mają, a poza tym mówimy o no kill czyli nie ma znaczenia czy złowi się dużego pstrąga czy małego kelta. 

 

Sprawa jest prosta... no kill na górnej P. Dla mnie jest jasne, że od hodowli w Żarnowie do... no właśnie... tu pytanie. 


  • Krzysiek P lubi to

#120 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 14 luty 2019 - 22:09

Tomek (hi tower),

ja cię grzecznie proszę przestań. Małego kelta troci czyli do 40 45 cm być nie powinno, takie ryby nie powinny podchodzić do tarła.



Może i nie powinny, ale zdarza się że podchodzą. Druga sprawa że 45cm to raczej nie jest duży pstrąg. Raczej miałem na myśli ryby w okolicach 60+

W Parsęcie pstrągi - przynajmniej te, które łowiłem mają czerwone kropki - trocie nie mają, a poza tym mówimy o no kill czyli nie ma znaczenia czy złowi się dużego pstrąga czy małego kelta.


Dla mnie kropki są jedynie wskazówką, a nie ostatecznym argumentem. Można się na nich zresztą przejechać.

Sprawa jest prosta... no kill na górnej P. Dla mnie jest jasne, że od hodowli w Żarnowie do... no właśnie... tu pytanie.


Do źródeł + dopływ.
  • AdasCzeski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych