Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

A jednak stało się ... CASTINGOWA KAFEJKA :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7253 odpowiedzi w tym temacie

#7001 OFFLINE   duży

duży

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 30 październik 2019 - 16:25

Panowie, mam pytanko odnośnie CC 51DC, posiada ktoś może? I mógłby wyrazić swoją opinie na temat tego okrąglaczka?

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć w jakich gramaturach działała by ta maszynka?

Pozdrawiam, Łukasz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Łukasz ,główka 2 gr +kopytko  5 cm,leci na25 ,27 m. plecionka ,0,6 variwas.


  • gaweł i maykel lubią to

#7002 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 31 październik 2019 - 23:31

Główki 10/12g przy 4’ to też nie problem dla tego multiplikatora

#7003 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 listopad 2019 - 10:17

No to wątpliwości rozwiane. . Dziękuje bardzo za informacje!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#7004 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 22 listopad 2019 - 00:57

Niezły odjazd. ;)


  • HaDe, Alexspin i bob74 lubią to

#7005 OFFLINE   RMi

RMi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Ra

Napisano 29 listopad 2019 - 05:57

Witam dołączę się do pytanie jak wyżej w kwestii zakupu cc51dc czy lepiej kupić cc bfs hg ma służyć do kija suzuki 6lb. Na dodatek nie wiele można znaleźć na forum informacji o cc bfs hg czy może raczej ja źle szukam? I jeszcze może czy ma ktoś może wiedzę o zasadniczych różnicach pomiędzy tymi multikami? Z góry dziękuję.

#7006 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 29 listopad 2019 - 06:46

.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 29 listopad 2019 - 07:19


#7007 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 listopad 2019 - 07:44

Witam dołączę się do pytanie jak wyżej w kwestii zakupu cc51dc czy lepiej kupić cc bfs hg ma służyć do kija suzuki 6lb. Na dodatek nie wiele można znaleźć na forum informacji o cc bfs hg czy może raczej ja źle szukam? I jeszcze może czy ma ktoś może wiedzę o zasadniczych różnicach pomiędzy tymi multikami? Z góry dziękuję.

Podobne to one są tylko z wyglądy (i to nie do końca ) na oryginalnych szpulkach ogarniają ten sam zakres (z grubsza). BFS można tuningować jest do niego wybór części i bodajże trzy lżejsze szpulki , w dc ten manewr pozostaje tylko wizualnie. Co lepiej to musisz wybrać sam,osobiście brałbym bfs z nastawieniem na zmianę szpulki ,łożysk i paru elementów zewnętrznych. Dc mam w większym rozmiarze, działa ale też nie jest rozwiązaniem na brody.Miałem chwilę 51 i jakoś mnie nie porwał,chociaż nie mówię że jest to zły pomysł.
Na teraz mam 51 ss i chwalę ,jest sparowana z kijem 5 lb i na tą chwilę jest to zestaw kompletny.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 29 listopad 2019 - 07:49

  • drag, S.N. i bob74 lubią to

#7008 OFFLINE   RMi

RMi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Ra

Napisano 29 listopad 2019 - 08:39

Dopytam jeszcze jak wygląda trwałość bfs i serwis jaki przy nim trzeba wykonywać może jeszcze najważniejsze różnice pomiędzy nimi powiem szczerze że to mój pierwszy multik i cena 2k raczej nakłania do zastanowienia przed zakupem

#7009 OFFLINE   Wudarek

Wudarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 listopad 2019 - 09:21

Witam, nie chcialbym zaśmiecać forum nowymi tematami więc napiszę tu :). Czy ktoś z was używa wędki  SHIMANO EXPRIDE CASTING 1.93M 3,5-10G? 

czy jest ona dobrze opisana ? w sensie dolne i gorne cw ? Z góry dzięki za odp ! 

Pozdrawiam



#7010 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 listopad 2019 - 10:57

Dopytam jeszcze jak wygląda trwałość bfs i serwis jaki przy nim trzeba wykonywać może jeszcze najważniejsze różnice pomiędzy nimi powiem szczerze że to mój pierwszy multik i cena 2k raczej nakłania do zastanowienia przed zakupem


Jak nie będziesz nim wbijał gwoździ i używał przynęt adekwatnych do młynka linki i kija to wystarczy do końca życia ,z małym przystankiem na wymianę łożysk. Kiedy to nastąpi to nie wiem bo zależy od częstotliwości łowienia,generalnie około 2 może 3 lat. Co roku delikatne smarowanko i w zależności od potrzeb (co drugie ,trzecie wyjście nad wodę)kropla oliwki na łożyska. Jak będziesz miał problem ze smarowankiem to są na forum specjaliści co za drobną opłatą uwolnią Ciebie od tego. Jednak nie jest to prom kosmiczny i temat był szeroko wałkowany i opisywany w internetach więc polecam robić to samodzielnie, satysfakcja gwarantowana.

#7011 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 11:20

Czy ktos  z kolegów uzywał multika Daiwa Accudepth ICV z licznikiem linki? Planuje zastosowac cos takiego do trollingu i zastanawiam sie czy sie nada


Użytkownik Marchisio edytował ten post 29 listopad 2019 - 11:20


#7012 OFFLINE   RMi

RMi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Ra

Napisano 01 grudzień 2019 - 15:16

BFS można tuningować jest do niego wybór części i bodajże trzy lżejsze szpulki , w dc ten manewr pozostaje tylko wizualnie. Co lepiej to musisz wybrać sam,osobiście brałbym bfs z nastawieniem na zmianę szpulki ,łożysk i paru elementów zewnętrznych.

Sądziłem że do obsługi przynęt 2-7 gram to ten multik ogarnie bez żadnego tuningu. A tutaj propozycja tuningu na start więc chciałbym dopytać o cel tuningu czyli co jest możliwe do osiągnięcia po wymianie poszczególnych elementów i o jakich nakładach finansowych mówimy.
I jakie są wasze opinie oceny tego multikami bez tuningu i co daliście radę osiągnąć po tuningu i jakim kosztem w pln?

#7013 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 grudzień 2019 - 15:35

..."Sądziłem że do obsługi przynęt 2-7 gram to ten multik ogarnie bez żadnego tuningu"...bo tak jest. Po tuningu jest "tyko" jeszcze lepiej


  • SID i S.N. lubią to

#7014 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4563 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 grudzień 2019 - 15:42

I gorzej górą o czym warto wspomnieć ..., a o czym za często się nie pisze bo ktoś kto świadomie "idzie w dół" zwykle wie co go "czeka górą" ;)



#7015 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 grudzień 2019 - 15:55

Odpowiedzi na pytania dotyczące sensu tuningu i samego tuningu znajdziesz w wątku casting ultralajt.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 01 grudzień 2019 - 15:58

  • HaDe lubi to

#7016 OFFLINE   RMi

RMi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Ra

Napisano 01 grudzień 2019 - 15:57

Tuning ma tylko sens w przypadku kompleksowej wymiany zestawu elementów multiplikatora czy jest sens wymiany np jednego czy dwóch elementów?

#7017 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 01 grudzień 2019 - 15:59

Tuning ma tylko sens w przypadku kompleksowej wymiany zestawu elementów multiplikatora czy jest sens wymiany np jednego czy dwóch elementów?

Tak ma to sens jak najbardziej np.szpulka i łożyska.
  • Alexspin lubi to

#7018 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 16:11

używam CC bfs od jakiegoś czasu i zakres przynęt jaki obsługuje jest na prawdę zaskakujący. ja ją używam w zakresie 4 do 6 gram ołowiu plus max 3 calowe gumy. przy takim zakresie hamulce są skręcone bo inaczej szpula jest nie do opanowania. dlaczego w takim zakresie? bo niższej gramatury mam inne multiki. z rozmowy z przedstawicielem shimano wiem, że górą ten multik na prawdę może znacznie więcej niż to co ja łowię - bez uszczerbku na trwałości.
jeżeli chodzi o wymianę "jednego elementu to mogę się odnieść do wymiany łożysk (potraktujmy to jako jeden element bo łożyska tylko na szpuli). wymieniłem w ss air... i za chwilę wróciłem do oryginalnych... wymiana szpuli, łożysk, korbek itp w multikach ma sens wtedy gdy mamy jeden multik a kilka różnych patyków - wtedy "budujemy" zestawy oparte na jednym młynku i kilku różnych wędkach, lub nie chcemy używać "grubych" plecionek na głębokich oryginalnych szpulach. jednak śmiem twierdzić, że prędzej czy później i tak skończymy z zestawami multik wędka.....



#7019 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 grudzień 2019 - 16:46

używam CC bfs od jakiegoś czasu i zakres przynęt jaki obsługuje jest na prawdę zaskakujący. ja ją używam w zakresie 4 do 6 gram ołowiu plus max 3 calowe gumy. przy takim zakresie hamulce są skręcone bo inaczej szpula jest nie do opanowania. dlaczego w takim zakresie? bo niższej gramatury mam inne multiki. z rozmowy z przedstawicielem shimano wiem, że górą ten multik na prawdę może znacznie więcej niż to co ja łowię - bez uszczerbku na trwałości.
jeżeli chodzi o wymianę "jednego elementu to mogę się odnieść do wymiany łożysk (potraktujmy to jako jeden element bo łożyska tylko na szpuli). wymieniłem w ss air... i za chwilę wróciłem do oryginalnych... wymiana szpuli, łożysk, korbek itp w multikach ma sens wtedy gdy mamy jeden multik a kilka różnych patyków - wtedy "budujemy" zestawy oparte na jednym młynku i kilku różnych wędkach, lub nie chcemy używać "grubych" plecionek na głębokich oryginalnych szpulach. jednak śmiem twierdzić, że prędzej czy później i tak skończymy z zestawami multik wędka.....

No pewnie że może.Shimano nie zrobiło tego multika  tylko do łowienia okoni w Polsce kijem 6lb(chociaż sam go tak używam bo z takim kijem jest sparowany :) ;) ).Japończycy do łowienia okonków go nie używają,za to bassy z grubszym nylonem na większe przynęty- jak najbardziej.Moja BFS ma na rozkładzie kilka karpi ok.8-10 kg.,sensowne szczupaki i sandacze.Dwa lata pracy,chodzi jak z pudełka.Nie przesadzajmy-BFS w nazwie multika nie musi być równe  łowieniu akwariówek :) .



#7020 OFFLINE   RMi

RMi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Ra

Napisano 01 grudzień 2019 - 18:28

Dzięki za wszystkie odpowiedzi a jak określacie jego łatwość w obsłudze dla nowicjuszy i czy biorąc pod uwagę cenę jest to najlepszy wybór czy jednak jako znawcy tematu do zastosowań jak wyżej wasz wybór padł by na coś innego ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych