Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na pstrągi - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 27 lipiec 2021 - 13:24

Mógłbyś napisać co Ci nie pasowało w Major Craft Finetail FSX-782M?
  • Gadget lubi to

#382 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 15:04

Finetaik wszystko ok ale pytam czy będą znaczne różnice na plus wzgledem seryjniaków.Finetail bardzo fajny kijek .

#383 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 27 lipiec 2021 - 16:28

W porównaniu z Suzuki Rxf 8lb 702, to Suzuki ma bardziej płynne ugięcie, ale końcówka szczytówki już dość sztywna. CW. będzie podobne, choć Suzuki może być 2-3g więcej.
W przypadku customów możesz zmieniać wyważenie kija i dobierać przelotki (typ, rozmiar, wielkość) wg potrzeb.

#384 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 19:22

Podejrzewam że praca blanku bardzo zbliżone ku sobie,ale właśnie jedna mała przypadłość Góra do gumek jest zbyt sztywna i niema mowy o delikatnej animacji nadgarstkiem bo niebuja Góra tylko całosc.A ostatnio robactwo kosi.

#385 OFFLINE   Aztekaztecki

Aztekaztecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Dominik

Napisano 28 lipiec 2021 - 11:26

Witam!
Szukam wędki do duńskiego szurania z brzegu, oczywiście na srebrzaki. Potrzebuję czegoś w wydaniu travel. Moje oczy patrzą na SG salmonoida 273 (4sekcje, 7-25g) oraz na słynne SG parabellum 279 (4sekcje, 7-24g). Wędka będzie sparowana ze stradiciem FL 2500. Czy ktoś z was ma może doświadczenie w użytkowaniu tych wędek? Czy widzicie może jakieś alternatywy do dostania na polskim rynku? Pozdrawiam!



#386 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 01 sierpień 2021 - 12:33

Cześć, czy ktoś z forum miał do czynienia z wędką Tenryu Rayz RZ6102S-LML? Według opisu stworzona do minnow 6-7cm i czegoś takiego szukam. W tygodniu będę miał możliwość obejrzenia jej na żywo ale ktoś może już na nią łowił i może przedstawić jakieś opinie. Pozdrawiam

#387 OFFLINE   mestre16

mestre16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 09 sierpień 2021 - 21:04

Witam!
Szukam wędki do duńskiego szurania z brzegu, oczywiście na srebrzaki. Potrzebuję czegoś w wydaniu travel. Moje oczy patrzą na SG salmonoida 273 (4sekcje, 7-25g) oraz na słynne SG parabellum 279 (4sekcje, 7-24g). Wędka będzie sparowana ze stradiciem FL 2500. Czy ktoś z was ma może doświadczenie w użytkowaniu tych wędek? Czy widzicie może jakieś alternatywy do dostania na polskim rynku? Pozdrawiam!

 

właśnie złamałem swoją travelerkę c.w. 5-25g i szukam też czegoś uniwersalnego na rzekę z brzegu i jeziora z brzegu,  także podpinam się pod pytanie, kołowrotek tej samej wielkości 2500, długość wędki jaka mnie interesuje to 2,7m. Na rzece łowię głownie woblerami i obrotówkami ale chciałbym żeby też można coś gumą z opadu podziałać na lżejszych główkach w jeziorze.  Ryby żyjące w mojej okolicy to głównie szczupak, pstrąg i troć chodź rzeka głównie łososiowa.


Użytkownik mestre16 edytował ten post 09 sierpień 2021 - 21:06


#388 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 10 sierpień 2021 - 10:13

Witam

 

Dante:  u  mnie  5'3" LML 6 lb Tenryu Rayz Spectra i dodatkowo  7'1" ML też Spectra  8 lb   , ale  z tego  co  widziałem   zakupiłeś  już   zamiast  tego  610  LML ( o którego pytałeś )  dłuższego  7'7"  więc   pewnie  niedługo  sam  coś  napiszesz 

jak  się  sprawuje   i  dlaczego  wybrałeś  dłuższy  i  nieco  mocniejszy   model  ?  U  mnie  oba  modela   z  minnow 6-7 cm   pracują  bezproblemowo   . Ten krótszy  z  4,5-5  cm    też  dobrze  ....

Do lżejszego  i  mniejszego  kalibru   u mnie  Matagi  TR  5'3"  6  lb   ten dostał    cieńszą  plecionkę   i lżejszy kołowrotek  ,  ale  z  7 cm  Rapala Orginal  z prądem  wody   też sobie  radzi  ....



#389 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 10 sierpień 2021 - 17:20

Witam

Dante: u mnie 5'3" LML 6 lb Tenryu Rayz Spectra i dodatkowo 7'1" ML też Spectra 8 lb , ale z tego co widziałem zakupiłeś już zamiast tego 610 LML ( o którego pytałeś ) dłuższego 7'7" więc pewnie niedługo sam coś napiszesz
jak się sprawuje i dlaczego wybrałeś dłuższy ....

Cześć, niestety model na którym mi najbardziej zależało był niedostępny. Oglądałem i machałem trzema modelami Rayz: RZ-78LML, RZ772S-ML oraz RZ632S-L. Wybrałem ten do 18g i długości 2.30m dlatego, że potrzebuję dłuższej wędki i mogącej zatrzymać rybę siłowo. W porównaniu do starego modelu 787lml ta moja wędka jest też dużo szybsza, ale w żadnym razie to nie jest żaden fast ani xfast. Typowy pstragowy regular.
Zastanawiam się jeszcze nad modelem 632s-l jako wędką do brodzenia. Bardzo fajnie się zachowuje na sucho, powinna pięknie się ładować pod mniejszymi przynętami. Będzie dobrym uzupełnieniem do 772s-ml.
Na testy niestety muszę jeszcze poczekać, na razie mam inne priorytety.

#390 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 19 sierpień 2021 - 19:46

Panowie gdzie zamawialiście kije Tenryu.

#391 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 20 sierpień 2021 - 08:07

Panowie gdzie zamawialiście kije Tenryu.

Kupowałem w tym sklepie https://balticbait.com/
Akurat byłem w Wilnie, zadzwoniłem do gościa a on przywiózł mi do hotelu wędki które chciałem obejrzeć. Do Polski wysyła kurierem dpd beż problemu.
  • Biesan lubi to

#392 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 20 sierpień 2021 - 13:39

Dzięki za link, szkoda że nie ma w ofercie modelu który mnie interesuje, dokładnie Tenryu Rayz Spectra RZS71ML. Ale napiszę do nich, może mi ściągnął

#393 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 20 sierpień 2021 - 15:31

Zamówić się da bo pytałem o Yamaga Blanks Lupus, niestety okres oczekiwania to kilka miesięcy. Może z Tenryu jest inaczej.

#394 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 23 sierpień 2021 - 08:04

Witam

 

Mepps  tak jak  na  priv  .  możliwe   zamówienie   , ale   trzeba czekać   do spięcia   większej  dostawy   . Ja  zapłaciłem   zaliczkę  ca  100 e   i  resztę  przed  samą  wysyłką  , czekałem ca 2-3  miesiące  .

Za chwilę   u Nas  koniec  sezonu   , więc  jest  czas   . Na  następny  sezon  będzie   jak  znalazł  ;) Omawiany  przez  Ciebie   model  mam   i  mogę  polecić  ....


  • Biesan i Gold Tinca tinca lubią to

#395 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 11 styczeń 2022 - 22:50

Cześć.
Szukam kija pod woblery 5-7cm i blaszki nr.1/2.budzet +- 200pln. Myślałem nad Robinson toshido 220 2-8 lub Mikado Noctiss 222/198 2-9

#396 OFFLINE   Andrzeju

Andrzeju

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 styczeń 2022 - 00:42

Kupiłem Toshido 2.70 2-8g jakieś 3 tygodnie temu. Wg mnie obsługuje maksymalnie 7 centymetrowe smukłe woblery pod prąd o lekkim uciągu. Jeśli łowisz w szybkim nurcie lub przemyślałbym wersje 3-12. Akcja opisana poprawnie. Jest to nie najszybszy fast z pięknym ugięciem. Moim zdaniem bardziej nadaje się pod woblera/blaszkę ale gumkę również dobrze obsługuję. Jedyne do czego się mogę przyczepić to przelotki. Są małe i wydaje się ze jest ich za dużo. Rzuty woblerami 2g nie należą do najdalszych ale tez tragedii nie ma. Kij w tej cenie naprawdę zaskoczył mnie pracą  Zapłaciłem 160zl. Porównując do Grey Stream (mam 10-35g) dużo lepiej pracujący i ładniejszy kij. Ale ma tez inną akcje niż Jaxon. W tej cenie bardzo polecam.


Użytkownik Andrzeju edytował ten post 12 styczeń 2022 - 01:00


#397 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 12 styczeń 2022 - 06:18

#Andrzeju

Co najmniej dziwne porównanie wędziska 2-8g do 10-35g, to mniej więcej tak jakbyś porównywał Skodę Citigo do Kodiaqa.

#Patryk122

Do Twoich potrzeb pasuje Grey Stream 2-12g. Cytuję opinię użytkownika:

"2019-01-28

Z tej serii posiadam 1,98 1-7 oraz 2,1 2-12 ten lżejszy jest bardzo spolegliwy, wręcz lejący co mi osobiście nie odpowiada ze wzg. na brak szybkości, ale podobno zmienia się to wraz z długością.
Za to wersja 2-12 jest świetna, zdecydowanie szybsza a zarazem delikatna, dobrze czuć opad i świetnie amortyzuje podczas walki. (...)
Michał Ż, Gdynia"
Jedna uwaga, gdybyś się decydował na zakup, dokonaj tego w sklepie stacjonarnym, trzeba sprawdzić połączenie sekcji i liniowość mocowania przelotek, bo trafiają się niedoróbki, ale wędeczka na pewno zda egzamin.

Użytkownik Alexspin edytował ten post 12 styczeń 2022 - 06:20

  • Gold Tinca tinca lubi to

#398 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 17 luty 2022 - 11:34

Witam

 

Czy ktoś  używał , a   może  posiada  spiningi  : Timon  T -Connection Stream   TS-S 5'6"  UL   3-7g   PE08    lub  i  TS-S6'5" L    3-10g    PE1,0   i mógłby   opisać    swoje   doświadczenia   z  użytkowania  ..?



#399 OFFLINE   Szymon83

Szymon83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaMielno

Napisano 25 listopad 2022 - 22:42

Witam

Szukam wędki na zimowe pstrągi taki w granicach 2 do 2.20m ,c.w do 12g koszt tak do 600 zł + -. Głownie chodzi mi o większą wewnętrzną średnicę przelotek (problem z obmarzaniem przelotek podczas przymrozków). Zdaje sobie sprawę że w spinach UL raczej jest to mało prawdopodobne ale może ktoś z was ma wiedzę na ten temat albo posiada taki spinning?



#400 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1572 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 listopad 2022 - 09:41

;)
Major Craft Solpara , może się tym zainteresuj . Zbrojone są jeszcze klasycznie , z używanych Avid w pstrągowych modelach ma spore przelotki Fuji Alconite .
  • Szymon83 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych