Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na pstrągi - co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 19 grudzień 2018 - 11:00

Również miałem model Tsuri 198cm ale 0,5-10g i również go sprzedałem. Uważam, że te modele Tsuri są nieco źle opisane. Mój model niby do 10g a ciągnął woblery 6-7cm pod silny nurt Bobru niemal bez ugięcia. Te modele są bardzo mocne, osoby które mają model do 7g również mówią że to mocne wędki i komfort mają od 2g+kajtek, najlepiej 4g. Generalnie ja byłem zadowolony lecz łowie przynętami UL, a on był na nie za mocny.

 

Jak wędka pod pstrąga to najważniejsze przy wyborze jest to: jak te ryby są duże w tej rzece i jak duża to rzeka. Wędkę dobierz pod wielkość spodziewanych ryb i rozmiar rzeki. Nie wybieraj zalecanych modeli, bo każdy łowi gdzie indziej i ma inne preferencję.

 

Moja rzeka 4-7m szerokości, płytka 40-100cm, ryby małe, 1 na 200 sztuk 37++ to zdecydowałem się na UL do 5g.


  • tebe i Alexspin lubią to

#102 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 19 grudzień 2018 - 23:34

MarcinZ miałem tsuri emotion 10lb 2-15g

#103 OFFLINE   adriano1991

adriano1991

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Adrian

Napisano 20 grudzień 2018 - 10:48

Witam Was serdecznie . A czy ktoś z Was ma jakąś wiedzę na temat wędziska Corona Fishing pstrąg fascynacja ? Może ktoś łowi z Was na tej kij . Jestem ciekawy waszych opinii .

#104 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 20 grudzień 2018 - 10:50

Ciągle na forum widzę podobne durne tematy (nie powiem,bo kiedyś i ja nie byłem bez winy )  .....Jaka wędka jaka jaka jaka ? Sraka :) Taką na ,którą Ci się najlepiej łowi ---nikt nikomu nie powie jaka jest dla niego najlepsza bo nikt nie jest Tobą . JA np łowię bolenie kijem do 7gram dla jednych to idiotyzm ,ale mi własnie na taki kij najlepiej się je łowi .... ... to takie przemyślenie z cyklu poranna rada :)

 

Miłego dnia :)


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 20 grudzień 2018 - 10:51


#105 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2018 - 11:00

Ciągle na forum widzę podobne durne tematy (nie powiem,bo kiedyś i ja nie byłem bez winy )  .....Jaka wędka jaka jaka jaka ? Sraka :) Taką na ,którą Ci się najlepiej łowi ---nikt nikomu nie powie jaka jest dla niego najlepsza bo nikt nie jest Tobą . JA np łowię bolenie kijem do 7gram dla jednych to idiotyzm ,ale mi własnie na taki kij najlepiej się je łowi .... ... to takie przemyślenie z cyklu poranna rada :)

 

Miłego dnia :)

 

No nie zgodzę się z Tobą kolego, bo na pstrągi sraka wędka nie pasuje. Nie powiesz mi przecież, że pojedziesz na pstrągi z sumowym drągiem, albo sandaczową kosą. Oczywiście, że nikt nikomu nie powie jaka.... Może za to powiedzieć czym się kierować w doborze wędki. Od siebie dodam, że idealnej wędki na pstrąga szukam od końca lat 90 tych ;)


  • MarcinZ lubi to

#106 OFFLINE   adriano1991

adriano1991

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Adrian

Napisano 20 grudzień 2018 - 11:07

Bardzo merytoryczna rada .

#107 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 20 grudzień 2018 - 11:17

Też kiedyś biegałem z kijem do 5 g,

Wystarczyła do obsługi pstrągów jakie dotychczas łowiłem, mocy w dolniku trochę było ale...

 

Jednak pewna rzeczka, pewien czas i miejsce mocno zweryfikowały mój sprzęt który został mocno sponiewierany pozostawiając mnie z kocią mordą na brzegu.

 

Wędę pstrągową dobrałem jak inne wędki do połowu innych ryb (okoń, szczupak, sandacz,) do typowo sumowych łowów jeszcze nie.

Niestety przebierałem trochę zanim znalazłem taką która mi odpowiada.

 

Każdy ko posiada jakiś kij dołowienia czy to pstrągów czy innych ryb będzie pisał że dla niego jest super zajefajna, itd.

 

Z opisów i gadań można co najwyżej dostać wytrzeszczu od czytania i słuchania.

Kiedyś był wychwalany pewien blank jaki to nie fajny itd.

Już mało co nie kupiłem ale trafiła mi się okazja połowić kijkiem na tym właśnie blanku i czar prysł świat zwolnił.

Okazała się dla mnie totalnie nie użytkowa.

 

Każdy ma własne preferencje dotyczące sprzętu.


  • jacek.hetflaisz i wojteksurf lubią to

#108 OFFLINE   adriano1991

adriano1991

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Adrian

Napisano 20 grudzień 2018 - 11:55

Ja do tej pory łowilem st.croix WS86MF2 . Niestety wędkę mi skradziono . Miałem okazję łowić WRS86MF2 ale to nie to samo . Mało jest opinii na temat pstrąga fascynacji dlatego postanowiłem tutaj zasięgnąć opinii bo być może miał ktos możliwość nim łowić.
  • ASAPfishing lubi to

#109 OFFLINE   jezier

jezier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaBlisko Sanu ;)
  • Imię:Piotr

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:08

Kiedyś odbyłem długa rozmowę telefoniczną z Remigiuszem o pstrąg fascynacji. Ponoć to kopia dawnych lamiglasów G1000 i jeśli to prawda to wędki powinny być petarda. Sam używam 2 starych lamiglasów, G1307 i G1325, które uważam za swoje ideały pstrągowe. Wśród obecnie produkowanych wedek nie znalazłem dla nich zastępstwa, ale jakoś nie mogę się wybrać do Corony żeby pomacać te cuda.
  • Darecki lubi to

#110 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:26

Nie powiesz mi przecież, że pojedziesz na pstrągi z sumowym drągiem, albo sandaczową kosą. 

Użytkownicy tego forum są chyba na tyle rozumnymi ludźmi że to jest oczywiste... A jeśli ktoś lubi to kto mu zabroni ?



#111 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:32

Użytkownicy tego forum są chyba na tyle rozumnymi ludźmi że to jest oczywiste... A jeśli ktoś lubi to kto mu zabroni ?

 

Szczerze?! Mam nieraz wielkie wątpliwości. Zabraniać broń boże. Lubi tak, to tak łowi. Ale wędka na pstrągi sraka być nie może. Każda ale nie ta ;)


  • marcin186 i tebe lubią to

#112 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 20 grudzień 2018 - 12:59

Panowie nie zrozumieliscie.... Chodziło mi o to że jeśli dobrze Ci się będzie lowilo pstrągi, kijem sumowym te je nim low :) Ciesz się z tego, czerp przyjemność właśnie z łowienia takim kijem. Moim zdaniem, za bardzo patrzymy na innych ,interesujemy się czym lowia inni. I ot cała rada... Te wszystkie cuda wynalazki niewidzialne plecionki są tylko dodatkiem... Tak mi się przynajmniej wydaje. A z drugiej strony mamy grudzień koniec sezonu więc czas sprzyja wymienianiu poglądów spostrzeżeń itp, właśnie tu na forum. Od razu zaznaczę że swoją merytoryczna rada nie chciałem nikogo atakować... To tak w kwestii wyjaśnienia :) Więc Panowie luźna guma :)

#113 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 20 grudzień 2018 - 13:05

Panowie nie zrozumieliscie.... Chodziło mi o to że jeśli dobrze Ci się będzie lowilo pstrągi, kijem sumowym te je nim low :) Ciesz się z tego, czerp przyjemność właśnie z łowienia takim kijem. Moim zdaniem, za bardzo patrzymy na innych ,interesujemy się czym lowia inni. I ot cała rada... Te wszystkie cuda wynalazki niewidzialne plecionki są tylko dodatkiem... Tak mi się przynajmniej wydaje. A z drugiej strony mamy grudzień koniec sezonu więc czas sprzyja wymienianiu poglądów spostrzeżeń itp, właśnie tu na forum. Od razu zaznaczę że swoją merytoryczna rada nie chciałem nikogo atakować... To tak w kwestii wyjaśnienia :) Więc Panowie luźna guma :)

 

No co Ty kolego. Przecież nikt się tutaj nie obraził, ani nic z tych rzeczy. Guma luźna jak najbardziej :lol: Ale wędka na kropaski nie może być.....

Pozdro ;)



#114 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 20 grudzień 2018 - 13:29

No  i superowo  !  :)  



#115 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 25 grudzień 2018 - 21:48

Witam :)

 

...Panowie, pytanie mam następujące - Czy wędki Shimano typu Trout Area nadadzą się jedynie pod typowe łowiska komercyjne ? Słyszałem kiedyś opinię, że pstrągi żyjące w stawach komercyjnych łowisk, tracą trochę swojej dzikości i waleczności... Taki zestaw z patykiem "Trout Area" wystarcza na takie łowiska...ale na kropki do 40cm z małej rzeczki lepiej się z tym nie wybierać...?

 

Jestem zielony w temacie tych ryb, chciałem zacząć połów kropków...przy tym jak najmniej męcząc je...



#116 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 31 grudzień 2018 - 14:20

Witam :)

 

...Panowie, pytanie mam następujące - Czy wędki Shimano typu Trout Area nadadzą się jedynie pod typowe łowiska komercyjne ? Słyszałem kiedyś opinię, że pstrągi żyjące w stawach komercyjnych łowisk, tracą trochę swojej dzikości i waleczności... Taki zestaw z patykiem "Trout Area" wystarcza na takie łowiska...ale na kropki do 40cm z małej rzeczki lepiej się z tym nie wybierać...?

 

Jestem zielony w temacie tych ryb, chciałem zacząć połów kropków...przy tym jak najmniej męcząc je...

Pstrąg z rzeki pozamiata Cię z takim zestawem. Min 10 lb kijek chyba że łowisz same 30staki. Ale taki już powyżej 40 dych to kij musi mieć power aby zatrzymać go w razie przed zawadami.


  • Alexspin lubi to

#117 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 31 grudzień 2018 - 14:33

Pstrąg z rzeki pozamiata Cię z takim zestawem. Min 10 lb kijek chyba że łowisz same 30staki. Ale taki już powyżej 40 dych to kij musi mieć power aby zatrzymać go w razie przed zawadami.

Znam pstrągarzy, którzy w rzeczkach łowią skutecznie pstrągi wędeczkami 5lb. Nie znam się na tym, ale chyba wiele zależy również od bystrości prądu i wielu innych uwarunkowań łowiska,a w szczególności od umiejętności wędkarza. Jeśli się mylę to proszę o skorygowanie (bez hejtu)...  ;) 


  • popper lubi to

#118 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 31 grudzień 2018 - 14:39

Znam pstrągarzy, którzy w rzeczkach łowią skutecznie pstrągi wędeczkami 5lb. Nie znam się na tym, ale chyba wiele zależy również od bystrości prądu i wielu innych uwarunkowań łowiska,a w szczególności od umiejętności wędkarza. Jeśli się mylę to proszę o skorygowanie (bez hejtu)...  ;)

 

Wszystko zalezy gdzie i jakiej wielkosci ryby. Tutaj z 5lb bys nie poszalal ;)

 

DwsdDp1YGB9BPorFHL6HKQyvI80lR1iRUNpdQXvg



#119 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 31 grudzień 2018 - 15:13

Masz 100% racji, ale tutaj 

04032018_8.jpg

już zdecydowanie łatwiej.

Dla tego pisałem między innymi o warunkach łowiska i to również trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze wędziska. ;)


  • popper i Del Toro lubią to

#120 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 31 grudzień 2018 - 15:38

Z kijami pstrągowymi sprawa jest chyba wyjątkowo złożona, rozpiętość sprzętu używanego przez nas bardzo duża a tak naprawdę nie ma kija idealnego i prawie każdy kij będzie dobry... Dęcydują indywidualne preferencje łowiącego, warunki w jakich łowi, przynęty jakich używa, rozmiar ryb, można by tak wymieniać i wymieniać. Jeśli ktoś łowi kijkiem 5lb i jest mu dobrze to nie widzę w tym nic złego. Ktoś inny powie, że minimum 2,60 i 25g wyrzutu. Dwa zupełnie inne światy. Łowiąc w małych zakrzaczonych rzeczkach z dużą ilością zaczepów trzeba szukać pewnego kompromisu. Kijek musi być na tyle delikatny by przyjemnie operowało się lekkimi przynętami ale też na tyle mocny by móc wręcz siłowo wyjąć pstrąga z korzeni, zwałki itp. Często nie ma mowy o zabawie w hamulec i zmęczenie ryby bo zwyczajnie nie ma na to miejsca. Kij też nie może być zbyt mocny bo przyjemności z łowienia małymi przynętami nie ma wtedy żadnej a przecież o to nam głównie chodzi żeby było przyjemnie. Zupełnie inaczej sprawa wygląda na większych rzekach. Kij pod pstrągi to mocno indywidualna sprawa...
  • smokwelski i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych