Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Phenix

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
658 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   mariano43

mariano43

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Lokalizacjaświdnik
  • Imię:mariusz
  • Nazwisko:mariusz

Napisano 27 grudzień 2014 - 19:00

Tak właśnie wiem czekam na fotki tego kijka:-)

#362 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 10 styczeń 2015 - 00:00

Któren? Panie popraw ten temat bo aż oczy bolą

Użytkownik esoxlucius1 edytował ten post 10 styczeń 2015 - 00:00


#363 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 10 styczeń 2015 - 00:21

Jest jeszcze jedna opcja, ale.. jest to travel. Też m1, "964ML" -opisywał go tutaj jeden kolega i też by się nadawał do tego o czym piszesz. Ja myśle o nim pod względem trotek z plaży, ale myślę że będzie to fajny uniwersałek.

 

Sam kije kilku cześciowe, traktowałem z przymrużeniem oka, ale dostałem kijek z serii redeye i powiem szczerze, że robi wrażenie. ; )

 

Posiadam SP862H, ale to jest kijek pałowaty, taki typowy do cięższego skakania. Ale na Wiśle poniżej 20 gram nie schodzę, więc mi leży jak najbardziej.

 

Bierz Pan tą lżejsza m1 SP862MH, albo travelka ; )



#364 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 22 styczeń 2015 - 13:37

Phenix MX78H-B vs Taka g 66 7kg?

 

Miła może ktoś okazję łowić ( macać ) kijek zbudowany na takim blanku? Ewentualnie sam blank?

Poszukuję  czegoś co będzie radziło sobie z gumą 5-6 cali plus 35 gram główka. Czasami kogut max 35 gram.

Zastanawiam się też nad xzogą Taka G66 7kg. W przypadku tego blanku jest sporo informacji na jego temat.

Jak by ktoś coś wiedział to piszcie. :)



#365 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 22 styczeń 2015 - 13:41

Macałem krótszego brata tego Phenixa.

 

To sztywna pała jest. Więc co kto lubi.



#366 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 15:09

mowic szczerze, trudno mi jest sobie wyobrazic uzywanie gum na miekkiej pale :)



#367 OFFLINE   Kilobear

Kilobear

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 207 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, pwizer

Napisano 22 styczeń 2015 - 15:59

mowic szczerze, trudno mi jest sobie wyobrazic uzywanie gum na miekkiej pale :)

Chodziło mo o to że ten model nie nadaje sie pod gumy. Pod koguty 40-50gr jak najbardziej tak.

Wg. tego co napisałeś to wystarczy kij od szczotki. Po co od razu blank.

 

Lepszy do gum i kogutów bedzie model MX-72H lub właśnie Xzoga. Takie moje zdanie.


Użytkownik Kilobear edytował ten post 22 styczeń 2015 - 16:00


#368 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 luty 2015 - 20:05

Phenix 802-2 czy 802-1

 

 

Witam

Mam zamiar zrobić sobie wędkę na jednym z wymienionych blanków. Jestem po pierwszych przymiarkach i oględzinach niestety samych blanków. Zastanawiam się, który z nich będzie lepszy do łowienia okoni na wodzie stojącej,  głownie na gumy na głowkach max. 5g i sporadycznie blaszka lub wobler. Częstym przyłowem może być szczupak i sandacz i tu też musi sobie poradzić. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i opinie użytkowników.



#369 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 luty 2015 - 09:06

Jeśli wystarczyłaby długośc 230cm ,to świetny do tych celów będzie FX761 ,z czułym szczytem i bocnym dolnikiem.Ma grubszą ściankę o 50% jak FX701.

Będę kręcił sobie na tym blanku ,planowałem skracac do 220cm ,ale może zostawię w oryginalnej długości.



#370 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 luty 2015 - 11:19

Jestem zwolennikiem dłuższych wędek więc te 2,44 to juz dla mnie taka minimalna długość. Jeśli miałeś do czynienia z wymienionymi przeze mnie, ale już uzbrojonymi blankami to który, według ciebie  byłby lepszy?



#371 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 luty 2015 - 11:42

FX802 to zupełnie inna konstrukcja od 802-2 .Nie występuje w jednym kawałku ,oznaczenie FX802-1X (zapewne o ten chodzi) oznacza ,że jest to niesymetryczny dwuskład ,w systemie teleskopic.,częśc robocza wysuwana z dolnika ok 40-50cm .Jest mocniejszy od dwuskładowego FX802-2.

Zdaje się ,że @Mifek łowił lub dalej łowi tym teleskopikiem.Z tego co pamiętam ,wartości c/w jakie opisywał przewyższają dwukrotnie FX802-2.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 08 luty 2015 - 11:43


#372 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 luty 2015 - 11:48

Jest mega mocny :-)

#373 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 08 luty 2015 - 12:02

Jeśli wystarczyłaby długośc 230cm ,to świetny do tych celów będzie FX761 ,z czułym szczytem i bocnym dolnikiem.Ma grubszą ściankę o 50% jak FX701.

Będę kręcił sobie na tym blanku ,planowałem skracac do 220cm ,ale może zostawię w oryginalnej długości.

 

Dąbek, możesz napisać jak powyższe stwierdzenie ma się do zakresu obsługiwanych przynęt? Mam już od Ciebie FX701-. Chciałbym następny o takiej charakterystyce i czułości tylko nieco mocniejszy(+2lb) i (aby się nie dublować z 701) i 2-3 g wyższym c.w. Czy ten FX761 był by taki? (raczej bez skracania ;))

 

Edit: FX761 w monoblanku.


Użytkownik ziuta edytował ten post 08 luty 2015 - 12:06


#374 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 luty 2015 - 12:11

Charakter szczytówek wydaje się bardzo podobny, więc zakres przynęt pewnie też,choc sam liczę na 9-10+guma.Dolnik jednak pozwala na sporo więcej niż FX701 .Ale spokojnie można przyciąc te 2-3cm i zwiekszyc górny zakres c/w.


  • ziuta lubi to

#375 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 luty 2015 - 01:43

Witam.

Czy ktoś z was posiada kijek TX-712C dł. 215cm, 3-10lb, c.w. 4-14,  lub miał z nim styczność?

Bardzo zależy mi na waszych opiniach z tzw. testowania go nad wodą. Od jakiego ciężaru minimalnie można nim łowić (ciężar główki + rozmiar gumy). Jakie najmniejsze główki i gumy stosowaliście podczas testowania tak aby ustalić najmniejszy użytkowy ciężar przy jakim się fajnie już rzuca i łowi. I analogicznie do jakiego ciężaru górnego ( głowka + rozmiar gumy) można jeszcze swobodnie rzucać i prowadzić przynętę. Chodzi mi o jak nawięcej opinii wielu różnych osób. Im więcej opinii tym lepiej.

Opiszcie jak ten kij się zachowuje podczas łowienia. Chodzi o łowienie gumami i kogutami. Czy dł. 215cm nie przeszkadza za bardzo w łowieniu z tzw. podbicia z nadgrastka. Jeśli ktoś z was łowi kijem o takiej oryginalnej długości to proszę napiszcie jak sie ten kij sprawuje. A może ktos z was skracał długość i przycinał kijek. Jeśli tak, to też proszę opiszcie ile skracaliście i  jak się on zachowuje w skróconej wersji. Czy skracanie kijka nie pogarsza jego walorów użytkowych(ciężar rzutowy) i charakterystyki kija (ugięcie) w stosunku do wersji oryginalnej? Ewentualnie jeśli skracać to ile żeby nie przesadzić.  Mile widziane są też fotki ugięcia kija.  Pod jakie ryby głównie ten kijek został stworzony?

Pozdrawiam.

 



#376 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1606 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 09 luty 2015 - 16:05

Mam taki kij zbrojony pod casta,przycięty do 203cm od dołu.U mnie pracuje od 3g+gumka do 8g+gumka(u mnie max 3"),6-10g kogutki.Komfortowo się łowi do 10g+guma(poderwie więcej,ale do tego mam już inny kij) Stosuje go jako uzupełnienie Tx684c na łódź do połowu okoni,choć nie jeden przyłowiony sandacz 50+ na nim wyjechał bez jęknięcia,trafił się też bolek 60+,i kilka szczupaków.Świetny szybki kij do wszelkiego rodzaju jigowania w wersji L.Niesamowita czułość z pięknym ugięciem.

Tu masz foty ugięcia (w domu)

 

http://jerkbait.pl/t...y-koguta/page-9


Użytkownik kogut edytował ten post 09 luty 2015 - 16:10


#377 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 luty 2015 - 17:14

Dzięki kogut za informacje i przekazanie twoich doświadczeń. Piękne ugięcia kija. Prawie paraboliczne. I cudowne wykonanie. Masz talent. Na grubego okonia ten kijek jest w sam raz. Zastanawiałem się nad sandaczem na lekko, jako uzupełnienie kija na sandacza Tx 684C. I będą to tylko te 2 kije na sandacza. Chciałbym żeby się fajnie uzupełniały. Ja stosuję głównie gumy 6,5cm. Wydaje mi się że ten kijek na sandacza raczej nie bardzo. Rozumiem, że sandacz jako przyłów tylko, bardziej gruby okoń. Ja chciałbym zakładać główki od 5gram + guma 6,5cm (dolna granica) i tak do 15gram + guma 6,5cm (górna granica). Chyba lepszym uzupełnieniem sandacza na lekko będzie kijek TX 682C. Co o tym myślisz kogut? Jak byś miał wybierać pomiędzy tymi dwoma kijami na lekkiego sandacza jako uzupełnienie do TX 684C, to który polecasz. Weż pod uwagę ten przedział gramaturowy który opisałem powyżej jaki bym chciał na lekko połowić.

Pozdrawiam.



#378 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 luty 2015 - 17:16

Dodam, że ten kijek będzie zbrojony na spinning.



#379 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1606 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 09 luty 2015 - 18:22

Jak typowo sandacz na lekko to 682C ,będzie trafnym wyborem lub 712C nie przycinana.Można jeszcze się pokusić o 683C :) Ja swój robiłem typowo pod grubego okonia i sandacza na lekko z przyłowu i w tym mi się sprawuje wyśmienicie.A co do ugięcia,to żadna z w/w ryb nie uruchomiła mi dolnika tak jak na zdjęciu,także  sandacza na lekko spokojnie obrobi,zwłaszcza nie przycinana.



#380 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 09 luty 2015 - 19:03

Nie no te TX'y są bardzo fajne. Myślę, że pod okonia/lekkie sandacza TX-712C będzie idealny. Sam posiadam 713-S, i chyba go pogonie.

Właśnie marzy mi się taki zestaw co kogut ma 712C i do tego uzupełnienie 714C. Takim zestawem myślę, że obłowisz komfortowo z łodzi większość łowisk w Polsce. Wersje C mają na pewno dużo fajniejsze ugięcie od S.

 

A co do krótszych odpowiedników, to różnicę będą kosmetyczne. 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix