Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Phenix

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
658 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1606 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 09 luty 2015 - 19:27

:)


Użytkownik kogut edytował ten post 09 luty 2015 - 19:28


#382 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 luty 2015 - 22:08

Dzieki kogut za pomoc. To chyba myślę, że lepszy będzie na lekkiego sandacza TX 682C,( jako uzupełnienie TX 684C) ponieważ nie chcę przycinać  712C, a w wersji oryginalnej będzie trochę za długa (ma 215cm dł.) I ten TX 682C jest chyba troszkę sztywniejszym od 712C. Tylko czy TX 682C obsłuży mi już dolną granicę 5gram główka + guma 6,5cm? Wydaje mi sie że może być problem. Że ten kijek będzie reagował dopiero od 8gram główka + guma 6,5cm. A górna granica może sie podnieść do 18-19gram główka + guma 6,5cm. A masz może TX 682C? Jak tak, to napisz od jakiej dolnej granicy gramatury główki + moja guma 6,5cm będzie chodził ten kijek. I analogicznie jaka będzie górna granica.

Pozdrawiam.



#383 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 luty 2015 - 22:12

Nie no te TX'y są bardzo fajne. Myślę, że pod okonia/lekkie sandacza TX-712C będzie idealny. Sam posiadam 713-S, i chyba go pogonie.

Właśnie marzy mi się taki zestaw co kogut ma 712C i do tego uzupełnienie 714C. Takim zestawem myślę, że obłowisz komfortowo z łodzi większość łowisk w Polsce. Wersje C mają na pewno dużo fajniejsze ugięcie od S.

 

A co do krótszych odpowiedników, to różnicę będą kosmetyczne. 

Masz rację, ale ja lubię łowić krótszymi kijami. Nie chcę przycinać 712C czy 714C. Chyba pomyślę o krótszych odpowiednikach w wersji C, jak wyżej pisałem.

Dziękuję za twój głos.

Pozdrawiam.



#384 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1606 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 10 luty 2015 - 15:21

Na pewno Ci komfortowo obsłuży te 5g+guma do 12g+guma,te blanki są moim zdaniem prawidłowo opisane(nie przesacowane),więcej bym nie próbował.U mnie tak jak pisałem 712 pracuje głównie w tym przedziale 4-8+guma,6-10kogut,później  mam 684 do 10-18g+guma,12-26g kogut.


  • Bartas93 lubi to

#385 OFFLINE   sandał

sandał

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 10 luty 2015 - 17:39

Dziękuje kogut za twoje cenne rady, opisy kijków i fachowe doradztwo. :) Lubię konkret i fachowość a ty je masz i potrafisz celnie odpowiedzieć na pytania i rzeczowo :) W takim razie upewniłeś mnie żeby jednak wybrać kijek na lekkiego sandacza TX682 C :) Dzięki wielkie :)

Jeśli ktoś z was panowie ma kijek TX 682C to proszę napiszcie swoje uwagi i doświadczenia z tym kijkiem :) Na jakie główki i gumy łowicie i koguty tym kijem. Jak się on sprawuje. Fotki mile widziane :) mogą być ugięcia kijka na sucho lub z nad wody :)

Pozdrawiam wszystkich czytających.



#386 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 28 luty 2015 - 18:06

FX 903-2 vs FX902-2

 

 

Poczytałem, przejrzałem forum i mam spory dylemat, który blank wybrać.

 

Generalnie potrzepuje kija pod klenia i jazia do woblerów 2,5-5g ( 2-4cm). Czasami okonek na gumkach 2 cale i główkach 5gr. Jako przyłów trafiaj się szczupaczki max 60cm i podobne bolki.

 

Łowię głównie na Wiśle, Narwi i Bzurze.

 

Będę wdzięczny za wszelki opinie.



#387 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 28 luty 2015 - 18:28

Witam,

Zajrzyj tu: http://jerkbait.pl/t...02-2/?p=1631132

Wrzuciłem filmiki z testów na 902, może to Ci cos pomoże.

Pozdrawiam,

Dominik


  • _ronin lubi to

#388 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 28 luty 2015 - 18:40

Dominik,

 

 

Wielki, dzięki . Filmiki dają do myślenia.

Do pełni szczęścia brakuje tylko takich samych ujęć z FX903-2 :D .

 

Jeśli 903-2 obsłuży wobki już od 2-3g, a praca ich będzie wyczuwalna to dylematy znikną.



#389 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 28 luty 2015 - 18:47

Witam,

Gdzieś na forum przeczytałem, że 903 dość mocna jest.

Sam kombinuję z blankiem ok.275 cm do takich zadań.

Z dłuższuch bardzo sympatyczny wydaje się SP962UL, a sam myślę nad jakimś slimem z Blaasa np. SLS9010-2N.

Ps. Już myślałem, że 902 załatwi mi temat, ale teraz nabrałem sporych wątpliwości.

Pozdrawiam,

Dominik



#390 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 luty 2015 - 18:55

Batson XST1082F i jeszcze coś taniej wyjdzie :=) 



#391 OFFLINE   lukanio

lukanio

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 28 luty 2015 - 20:40

Fx 903-2 będzie trochę zbyt mocny do woblerków w rozmiarach 2-3cm. Oczywiście ich pracę wyczujesz, ale z rzutami będzie krucho. Od 4cm to dopiero zaczyna się w miarę dobrze ten blank ładować. Tak w skrócie to wg mnie stworzony jest pod 5-7cm wobki. Jest bardzo przyjemny w użytkowaniu (jest cięty jak na swoją długość, a przy holu ładnie się układa no i bardzo celnie rzuca). Osobiście polecam. 



#392 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 marzec 2015 - 10:15

Cały problem polega na tym że FX 903 nie jest mocniejszą wersją FX 902 czy dokładnie mówiąc proporcjonalnie mocniejszą.

To są zupełnie inne konstrukcje. Informacje od kolegów wypowiadających się w tym wątku co do FX 903 są jak najbardziej prawdziwe i także mogę je potwierdzić.

Opis producenta FX 902 brzmi iż to jest kij przeznaczony do łowienia pstrągów na jigi (stąd takie gięcie przy prowadzeniu przynęt stawiających duży opór w wodzie)  opis Rodmasu dotyczący FX 903 sugerował (bo już go nie ma) inne jego zastosowanie.

Pisze to z doświadczenia bo łowiłem dłuższy czas obydwoma kijami. Tak więc rozwiązanie problemu doboru któregoś z tych dwóch blanków do takiego łowienia o jakim piszesz nie będzie dla Ciebie satysfakcjonujące. Jeśli koniecznie ma być Phenix to polecam któregoś z M-1 nek w długości 9"6' albo 8lb albo mocniejszego 10lb w zależności od Twoich preferencji ale z podanego zakresu przynęt oraz ryb które zamierzasz nim łowić 8lb powinno wystarczyć. Ja łowię tym 10lb ale i przynęt używam większych i ryby mam troszkę inne, no i wolę mieć trochę więcej mocy w ręku, kosztem małej niewygody gdy zachce mi się całkiem lekko połowić.


  • _ronin lubi to

#393 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 01 marzec 2015 - 14:02

Arek,

 

Właśnie takiej opinij szukałem ( kogoś kto miał oba patyki w ręku). Wielkie dzięki.

 

Mówisz to tych M-1   http://rodmas.pl/?p=1027 ?



#394 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 01 marzec 2015 - 14:09

_ronin,

Zajrzyj na post Rheinanglera tutaj o M1 10 lbs: http://jerkbait.pl/t...alca/?p=1526025Opis jest, jak zawsze, bardzo rzeczowy i poparty praktyką.



#395 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 01 marzec 2015 - 16:45

_ronin,

Zajrzyj na post Rheinanglera tutaj o M1 10 lbs: http://jerkbait.pl/t...alca/?p=1526025Opis jest, jak zawsze, bardzo rzeczowy i poparty praktyką.

 

Czy ktoś może podesłać link do filmów z testów tego patyka, o którym pisze Artur?

 

ps. długość trochę mnie przeraża. Często te 9' jest ciut za długie.



#396 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 marzec 2015 - 21:36

Tan filmik znajdziesz na stronie Zbyszka Kawalca www.wedki.pl  w zakładce materiały wideo to chyba drugi film



#397 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 marzec 2015 - 12:15

Tan filmik znajdziesz na stronie Zbyszka Kawalca www.wedki.pl  w zakładce materiały wideo to chyba drugi film

 

Pięknie ten patyk pracuje.



#398 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 02 marzec 2015 - 12:34

Może w takim razie FX863-2 lub PTS943-2?

 

Pytanie która konstrukcja jest bardziej udana ( z tego co przeczytałem i z info od kolegów z jpl FX903-2 to raczej mało udany blank).



#399 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 02 marzec 2015 - 12:51

PST 943-2 fajny (miałem na blanku z jakichś wczesnych wypustów), ale woblerami rzędu 2,5 - 3 g będzie słabo rzucał; ja bym go opisał raczej 5-18 g. Na dobrego klenia, bolenia, brzanę świetny kijek, na jazie słabo go widziałem (łowię ję najczęsciej na drobne przynęty). Do okonkowych gumek też taki sobie raczej.

 

Super rozwiązaniem byłby Talon 90MLXF2, skoro Lami CP XSH1142LL za długi ;)


Użytkownik chub norris edytował ten post 02 marzec 2015 - 12:57


#400 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 04 marzec 2015 - 19:33

Ostatecznie wybór padł na Phenixa M1 9,6' 8lb.

Blank kupiony i teraz tylko czekać jak Dąbek go ukręci.

 

Dzięki wszywki za pomoc i odpowiedz na wszelki nurtujące mnie pytania.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix